Sari la conținut

Accident Voluntari


sorinachos
 Share

Postări Recomandate

Pe Facebook are numai poze si filmulete cu cat de tru era el arzand-o pe o roata pe drumuri publice... concluziile le trageti fiecare, dar mie imi pare sinucidere accidentul asta. :rolleyes:

 

De exemplu:

 

Lepcaliuc Laurentiu

 

nebunie temporara!!!!«devil» «devil» «devil»

 

Zurly Oana a real devil :*:*:*ai grija de u

 

Uite ca chiar s-a dus la dracu' "devil" asta

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe Facebook are numai poze si filmulete cu cat de tru era el arzand-o pe o roata pe drumuri publice... concluziile le trageti fiecare, dar mie imi pare sinucidere accidentul asta. :rolleyes:

 

De exemplu:

 

Lepcaliuc Laurentiu

 

nebunie temporara!!!!«devil» «devil» «devil»

 

Zurly Oana a real devil :*:*:*ai grija de u

 

Uite ca chiar s-a dus la dracu' "devil" asta

 

Si eu sunt de acord cu tine!(mers tare,neatent si POC!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Facebook are numai poze si filmulete cu cat de tru era el arzand-o pe o roata pe drumuri publice... concluziile le trageti fiecare, dar mie imi pare sinucidere accidentul asta. :rolleyes:

 

De exemplu:

 

Lepcaliuc Laurentiu

 

nebunie temporara!!!!«devil» «devil» «devil»

 

Zurly Oana a real devil :*:*:*ai grija de u

 

Uite ca chiar s-a dus la dracu' "devil" asta

 

Mda... am vazut aceleasi lucruri ca si tine. No comment.

 

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca trebuiau sa isi faca aparitia si lupii moralisti care au impresia ca ei stiu totul. De fapt uitandu-ma la ce motociclete aveti cred ca de fapt aveti un pic de oftica ca voi nu sunteti in stare sa fiti la fel de "tru". Si bineinteles ca va dati cu parerea total aiurea. Si nu inteleg care era problema daca omul mergea pe-o roata...de asta e motocicleta sa mearga si pe-o roata, nu are nicio legatura accidentul cu mersul pe-o roata. Iar in filmari chiar daca e un drum public, nu e circulat asa ca mi se pare mai mult decat sigur mersul in orice roata pe acolo.

Editat de Bogdis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca trebuiau sa isi faca aparitia si lupii moralisti care au impresia ca ei stiu totul. De fapt uitandu-ma la ce motociclete aveti cred ca de fapt aveti un pic de oftica ca voi nu sunteti in stare sa fiti la fel de "tru". Si bineinteles ca va dati cu parerea total aiurea. Si nu inteleg care era problema daca omul mergea pe-o roata...de asta e motocicleta sa mearga si pe-o roata, nu are nicio legatura accidentul cu mersul pe-o roata. Iar in filmari chiar daca e un drum public, nu e circulat asa ca mi se pare mai mult decat sigur mersul in orice roata pe acolo.

Teribilist, neteribilist, un om si-a pierdut o viata :(

De ce tre' sa ganditi toti asa? Acum hai, sariti-mi in cap...ca atat puteti. Eu am postat numele lui si pagina lui de FB ca poate il mai cunostea cineva.

Credeti ca daca vreunul din voi moare azi maine (Doamne fereste!!!) o sa zica toti "vai ce cuminte mergea"? Sigur o sa se gaseasca unu care sa zica "wow, asta e satanist d-ala violator de babe" :)) si de aici polemica continua. Chiar nu mai conteaza daca era sau nu un Zorro pe doua roti.

 

R.I.P.

Editat de Atharia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. De parca daca o arzi robocop si da vita peste tine si dai cu pieptu de gazon nu intrii in stop cardiac daca ai geaca cu ranforsari. Ma rog , eu si merg legal. Nu ca mi-e frica de amenda, cat ca mi-e frica.

 

Adenda , sa nu zica lumea ca-s nebun : Echipamentul va salveaza de genunchi rupti , tibii , coate , umeri (de clavicule nu) , degete de la picioare etc.Consumabile cum se zice, Dar daca dai cu pieptu in masina , daca cazi stramb sau ceva de genu crapi acolo. Poti sa fii intact de sus pana jos ca daca ai un plaman prabusit si un rinichi perforat ar trebui sa incepi sa-ti faci cruci.

 

 

Mor si eu superechipat, mori si tu neechipat. Insa daca iti fuge spatele si iei o tranta sau pui frana brusca si blochezi fata , adica accidente minore, eu ma ridic, imi ridic mobra, trag o injuratura si ma duc la o terasa sa beau un suc si sa fumez o tigara. Tu nu, ca nu poti sta pe scaun ca ai bucile julite. Si nu numai. Tu o sa-ti plangi pielea de pe picioare care nu mai este, sau nu o sa poti calca pentru ca slapii nu ti-au oferit nici un fel de protectie si ai toate degetele rupte, in timp ce eu o sa ma dau in continuare cu mobra si nu o sa ma apuce groaza la gandul ca tre` sa ma asez cu bucile undeva sau ca trebuie sa-mi fac un dus.

Nu ai enervat pe nimeni. Eventual ai starnit mila celor cu care te-ai intalnit. Fiecare isi apara propria piele si nu-i prea pasa de a altuia. Mai ales daca respectivul nu da doi bani pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca accepti ca sansele de a-ti pierde viata sunt egale intr-un accident in care eu am doar casca si tu ai genunchiere si cotiere si alte balamucuri (ca n-a murit nimeni de un cot fracturat) ajungem amandoi la concluzia ca diferenta intre a merge cu echipament complet si cu echipament minimal (in cazul meu casca , manusi si protectie coloana) sunt doar probleme de piele si oase. Care se rezolva. Ma refer evident la trafic urban ca daca ma duc pana la Viena imi iau si geaca si cizme. Pantaloni nu , ca sunt gay. Iar la vitezele cu care merg eu prin oras si daca pic in cap (si am picat in pantaloni scurti) nu patesc nici pe dracu. Ideea e sa nu ma proptesc in vreo masina cu tibia.

Eu bat bucurestiul zilnic pe mobra si am cazut de nspe ori fara nici o problema. Nu ai citat complet ce am scris eu acolo. Pe mine ma depasesc si scuterele. N-am de ce sa blochez roti decat la 5kmh. Daca imi jerpelesc curu o data pe an e un pret excelent pentru confortul meu. Chiar e de platit. Si in umila mea opinie nu e nimic mai ridicol decat atunci cand vad pe unu pe vitezana in echipament de circuit. Adica costum , nu geaca sau altceva. Ala are impresia ca daca deschide portiera un taxi cand el "piloteaza" cu peste 100kmh il scapa pielea aia de vaca si 3 ranforsari de kevlar. Il scapa o pl. E ca in bancu ala cu "uite ce frumos arata ala de a purtat centura. zici ca-i viu " Echipamentul ala in oras e ca sa nu caute legistii bucati din tine prin tufe.

Ce vreau sa zic e ca inteleg rationamentul din spatele echipamentului. Te scapa de o gramada de facturi medicale si de eventualele recuperari. Eu nu-l port. Nu vad de ce l-as purta cand stiu ce pisici fac la ghidon , merg legal si civilizat , nu ma strecor printre masini in mers si sincer cred ca fac cinste breslei prin conduita mea preventiva si respectul pentru ceilalti participanti la trafic.

Acu daca tot melteanu da forja cu toba sparta in costum integral nu inseamna ca si eu trebuie sa ma echipez de inmormantare cu cosciug deschis.

 

Sa nu mi-o iei in nume de rau ca nu discutam in contradictoriu. Doar imi explicam pozitia.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca se mai intampla o chestie ciudata: cu cat te simti mai in siguranta cu atat devine mai periculos.

E un cerc vicios : daca mergi stresat nu poti merge bine intocmai ca esti stresat; insa, daca mergi relaxat se intampla nasoale caci te poate "prinde ceva" cu capul in nori.

Pe langa asta, mai intervine si situatia cand faci un asemenea lucru de sute de ori fara probleme, iar a 104-a oara (sa zicem) ti-o iei in freza urat.

 

Ceva de genu' : "am trecut cu viteza pe'acolo de zeci de ori si nu mi s-a intamplat nimic" !!

Pentru multi dintre noi, faptul ca nu ni s-a intamplat nimic pana acum reprezinta insasi o garantie ca nu ni se va intampla nimic ever!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca trebuiau sa isi faca aparitia si lupii moralisti care au impresia ca ei stiu totul. De fapt uitandu-ma la ce motociclete aveti cred ca de fapt aveti un pic de oftica ca voi nu sunteti in stare sa fiti la fel de "tru". Si bineinteles ca va dati cu parerea total aiurea. Si nu inteleg care era problema daca omul mergea pe-o roata...de asta e motocicleta sa mearga si pe-o roata, nu are nicio legatura accidentul cu mersul pe-o roata. Iar in filmari chiar daca e un drum public, nu e circulat asa ca mi se pare mai mult decat sigur mersul in orice roata pe acolo.

 

Nu ai decat sa mergi pe o roata cat vrei daca te tine smecheria!!!.Dar in nici un caz pe un drum circulat.

Iar daca chiar vrei sa afli,vezi ca se poate ridica pe o roata si alte modele de motociclete,nu neaparat scula ta!!!

Succes la mersul pe o roata(dar grija mare,ca tranta doare TAREEEE)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP, draga prietene....

 

condoleante familiei si multa putere pentru a trece peste aceasta pierdere.

 

ptr cei care bat campii pe acest gen de topicuri.....le recomand sa isi faca un topic special ptr contre si mistouri.

 

Daca nu l-ati cunoscut pe Laur...pastrati macar linistea.

 

Odihneste-te in pace frate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai decat sa mergi pe o roata cat vrei daca te tine smecheria!!!.Dar in nici un caz pe un drum circulat.

Iar daca chiar vrei sa afli,vezi ca se poate ridica pe o roata si alte modele de motociclete,nu neaparat scula ta!!!

Succes la mersul pe o roata(dar grija mare,ca tranta doare TAREEEE)

 

 

Eu zic ca inainte sa dai sfaturi ar fi bine chiar sa inveti sa mergi pe motoreta. Si 2 merg pe-o roata pe unde imi place, in special in oras si unde e mai aglomerat, e bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aiurea sunt toate postarile astea si toate filmuletele pe care le pui pe net, daca o mierlesti! Cum se intorc ele toate impotriva ta! Eu ii admir pe bikerii care se dau pe o roata. Nu am incercat niciodata, nu de frica sa nu patesc eu ceva, cat de frica sa nu fac motoru praf si sa plang dupa el. Ma uit la el si din ce imi dau seama avem acelsi tip de motor, cbr-ul de 900. al lui cred ca era ceva mai vechi. Si totusi pana acum nu avem nici un indiciu ca omul asta a murit ca urmare a teribilismului. Eu cred ca fiecare dintre noi am vrea cate un filmulet din asta, cu micuta care "a invatat sa mearga in picioare". Haideti sa o consideram pur si simplu ca am mai pierdut pe unul dintre noi. Si sa fim mai atenti cand depasim coloana de masini. Ca aproape toti o facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu sa merg pe motor si iti zic ca esti un (cuvant urat) . Asta nu-i o lipsa de respect fata de prietenul tau. Tot sufletul meu pentru el si familia lui. Dar esti imbecil.Du-te fratica si da-te pe o roata pe tarlaua lu ma-ta daca ai chef. Ia enduro si urca pe munti. Rupe mecla in mobra , calca capra neagra. Mare smen sa o dai pe o roata. Minune fratica , iti trebe mare smecherie sa faci asa ceva.Talent nativ , altfel nu se poate. Daca imi iau bann pentru postul asta fie dar nu mai pot cu nervii pe forumu asta. Toti sunt reiseri si stunteri. Dau un uili si sunt lamaie. dau un 250 si sunt la motogp in linie dreapta pe A2. mai penal nu se poate.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a vorbit nimeni cu martorii din zona ce au vazut. nush ce sa zic, baiatu vad ca stia sa o dea dar o si tinea pe o roata(asta inseamna oleaca de experienta) acum nu pot spune nimic. decat un RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Eu cred ca fiecare dintre noi am vrea cate un filmulet din asta, cu micuta care "a invatat sa mearga in picioare". Haideti sa o consideram pur si simplu ca am mai pierdut pe unul dintre noi. Si sa fim mai atenti cand depasim coloana de masini. Ca aproape toti o facem.

Frumos spus..cat despre ceilalti, perfectii in tastatura, nelipsitii,imaculatii..noroc cu topicul asta ca sa mai faca niste posturi inutile..n-am vazut pe niciunul sa dea vreun sfat la o problema tehnica sau de alt tip..aici la accidente sunt cei mai activi..emit teorii, judeca pe unul si pe altul, te-apuca greata ...RIP frate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am permis din 2001, am mobra tot de pe atunci...cand in bucuresti numarai japoezele pe degete, dar nu mai pot suporta tastaturistii perfecti, inaculati asa cum spunea cineva mai sus.

Toti gresim, toti mergem tare, toti depasim coloana printre masini la semafor, toti turam motoaree noaptea cand altii vor sa doarma.

 

DE CE simtitm nevoia sa judecam pe cel ce a avut sau are aceeasi pasiune ca a noastra?

Ne face mai destepti?

Apoi, cine-ti da dreptul tie sa judeci?

 

Aceste intrebari sunt valabile ptr noi toti, inclusiv ptr mine sau tine ....sau cel ce citeste acum randurile astea.

Sunt convins ca daca te-ai fi intalnit cu el in trafic, l-ai fi salutat, indiferent ca mergea sau nu pe-o roata........asta inseamna pasiunea sau fratia dintre noi.

Mai bine gandim inainte sa deschidem gura, decat sa dam cu noroi

 

sa retineti un lucru:

 

"Pe doua roti - Ceea ce ti-e scris, in frunte ti-e pus"

 

Vali mergea bine, era un tip cerebral si cu destula experienta, insa acolo papiota lui s-a rupt....asta este.

In loc sa fim tari in gura, mai bine invatam ceva din nenorocirea asta.....eu asa zic.

 

Drum bun printre stele Vali.....sa-ti fie tarana usoara.

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

DE CE simtitm nevoia sa judecam pe cel ce a avut sau are aceeasi pasiune ca a noastra?

Ne face mai destepti?

Apoi, cine-ti da dreptul tie sa judeci?

Vorbeste frica din ei.

Poate ca la o bere sunt oameni super de treaba insa "frica de moarte" ii face sa scoata "pasarele" pe gura. :disappointed:

 

Cat despre baiatul care a avut ghinion.

Odihneasca-se in pace :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor ma uit si nu mi vine sa cred ce comentarii au unii.Toata lumea isi da cu parerea de parca ar fi fost acolo sau de parca ei sunt perfecti.As vrea sa lamuresc niste lucruri referitoare la nefericitul accident al lui Laur.Era imbracat intradevar cu bermude si tricou dar sub nici o forma in slapi,avea casca care i a sarit din cap la impact si manusi.Omu lucra de noapte ca taximetrist si probabil ca la ora aia se ducea sa si bea cafeaua doua strazi mai incolo cum obisnuia.Statea in voluntari ca si mine si stia foarte bine traficul ,strada si nebunia din intersectia aia.Cati dintre voi nu s au dus cu mobra macar o data sa si ia un pachet de tigari sau un suc la 300 de metri de casa.Daca v ati dus v ati luat combinezonul pe voi?eu cred ca nu.Nu mai judecati asa vehement lucruri pe care nu le cunoasteti bine.Accidentul din pacate i a fost fatal din cauza ca intrand intr un Audi care a iesit de pe Popasului aia fiind cu cedeaza a fost catapultat peste masina pe contrasens intrind cu capul intr o masina care statea la stanga aia fiind o Cobra destul de veche.A fost dus la spitalul Sf Pantelimon unde vreme de 2 ore din cate stiu eu nu s a sinchisit nimeni sa l bage in operatie acesta avand plaman fisurat cu hemoragie interna.Parerea mea e ca a murit cu zile.As mai vrea sa va zic ca in zona asta eu nu cunosc ciudati sau dubiosi cum a zis un coleg ci doar detinatori de mobre cu permis si acte in regula.Suntem vreo 10 insi nici unul dubios,toti cu permis de ceva timp si cerbrali cat se poate pe motor ca si Laur de altfel.Asta e, la el a fost sa fie asa.Odihneasca se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor ma uit si nu mi vine sa cred ce comentarii au unii.Toata lumea isi da cu parerea de parca ar fi fost acolo sau de parca ei sunt perfecti.As vrea sa lamuresc niste lucruri referitoare la nefericitul accident al lui Laur.Era imbracat intradevar cu bermude si tricou dar sub nici o forma in slapi,avea casca care i a sarit din cap la impact si manusi.Omu lucra de noapte ca taximetrist si probabil ca la ora aia se ducea sa si bea cafeaua doua strazi mai incolo cum obisnuia.Statea in voluntari ca si mine si stia foarte bine traficul ,strada si nebunia din intersectia aia.Cati dintre voi nu s au dus cu mobra macar o data sa si ia un pachet de tigari sau un suc la 300 de metri de casa.Daca v ati dus v ati luat combinezonul pe voi?eu cred ca nu.Nu mai judecati asa vehement lucruri pe care nu le cunoasteti bine.Accidentul din pacate i a fost fatal din cauza ca intrand intr un Audi care a iesit de pe Popasului aia fiind cu cedeaza a fost catapultat peste masina pe contrasens intrind cu capul intr o masina care statea la stanga aia fiind o Cobra destul de veche.A fost dus la spitalul Sf Pantelimon unde vreme de 2 ore din cate stiu eu nu s a sinchisit nimeni sa l bage in operatie acesta avand plaman fisurat cu hemoragie interna.Parerea mea e ca a murit cu zile.As mai vrea sa va zic ca in zona asta eu nu cunosc ciudati sau dubiosi cum a zis un coleg ci doar detinatori de mobre cu permis si acte in regula.Suntem vreo 10 insi nici unul dubios,toti cu permis de ceva timp si cerbrali cat se poate pe motor ca si Laur de altfel.Asta e, la el a fost sa fie asa.Odihneasca se in pace!

 

 

eu ma intalneam mai mereu cu Laur in victoriei, cand era de servici cu masina.

ai spus cam tot ceea ce se putea spune despre cei din voluntari.

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem vreo 10 insi nici unul dubios,toti cu permis de ceva timp si cerbrali cat se poate pe motor

 

:disappointed: Nici nu ardeti gazu' aiurea turand motoarele noaptea pe kktu' ala de sosea de unde poate oricand sa va iasa ceva in fata... nici nu conteaza ca in 2 luni s-au dus 2 dintre voi, voi sunteti toti cerebrali.

 

Adi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...