Sari la conținut

GR-04-BKB - Ducati - Str. Tunari


Kali
 Share

Postări Recomandate

Am primit un telefon adineauri. Motoreta Ducati este intinsa pe asfalt pe str. Tunari, motoristul la fel. Informatia e de la cineva din zona, care e si motociclist. A venit deja salvarea. Daca il stiti pe pilot, poate il ajutati cumva.. Si ne spuneti si noua cum putem ajuta.

 

Nu stiu mai multe detalii, pt moment... Cum aflu, scriu

 

Edit: motoristul e constient. Adresa e str Tunari nr. 29. Are o fractura deschisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e vorba cumva de un ducati monster negru cu rosu?

 

nu, motorul era un arginitiu sau ceva deschis la culoare ( crem ?!)perlat /metalizat ca sclipea rezervorul cand l am urcat in duba.

si era foarte putin sifonat .

sanatate mare ca petele de pe asfalt ma lasa fara aer.

si multumiri celor cu duba, kali si cui mai "fuse" ca nu i cunosc personal

nenea cu fordul cu care s a lovit prima data era mai in varsta un pic50 - 55 de ani.

 

seara cretina de marti 13 ..

 

offtopic - fratica, zona aia e colorata rau ca in cele 30 de minute m am minunat de cati "colorati" erau.de comentarii nu mai vorbesc- se stie. mda, Bucurestiu si centrul lui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maximă si oase cât mai întregi.

 

Da, 13 si marti, azi a fost ceva în aer, m-a raschetat unul azi de am scăpat la mustață, am vrut sa-i mut fața dar m-a blocat cu scuza finala, "nu te am vazut ca vorbeam pe telefon"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana in prezent stare stabila.

Leziuni cerebrale medii. Plaman perforat. Coasta rupta. ....

Sta pe tub de oxigen. Tub de drena pentru lichidul din plamani.

 

"Banalitati" . Doamne fereste. Dor coastele de nu uiti durerea toata viatza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La data de 13 septembrie 2011, în jurul orei 15:20, D. Alexandru de 23 de ani, din județul Vaslui, a condus o motocicletă marca Ducati pe str. Tunari, dinspre ÂŞos. ÂŞtefan cel Mare către str. M. Eminescu.

 

Când a ajuns în apropierea imobilului cu nr. 30, nu a adaptat o viteză corespunzătoare în mers, s-a dezechilibrat, pierzând controlul motocicletei Âşi a acroÂşat un autoturism marca BMW condus de A. Romeo de 31 de ani, din județul Suceava, care circula în aceeaÂşi direcție de mers. Din coliziune, conducătorul moto a pătruns pe sensul opus unde a acroÂşat un autoturism marca Ford condus de E. Alexandru de 55 de ani, din BucureÂşti.

 

Din accident a rezultat rănirea gravă a conducătorului moto, care a rămas internat la spital.

 

Toți conducătorii au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind zero.

 

În cauză s-a întocmit dosar de cercetare care va fi înaintat spre soluționare Biroului Cercetări Infracțiuni Rutiere din cadrul Brigăzii Rutiere.

Sursa: Politia Romana

 

 

Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu a adaptat o viteza corespunzatoare in mers, s-a dezechilibrat, pierzand controlul motocicletei..." Inseamna ca mergea prea incet? :blink: Sau biker-ul nu a respectat legile fizicii si s-a dezechilibrat din cauza unei viteze mari :scratch:

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu a adaptat o viteza corespunzatoare in mers, s-a dezechilibrat, pierzand controlul motocicletei..." Inseamna ca mergea prea incet? :blink: Sau biker-ul nu a respectat legile fizicii si s-a dezechilibrat din cauza unei viteze mari :scratch:

insanatosire grabnica , colegului pe 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...