Sari la conținut

Bai termale Chiflik


_Tex_
 Share

Postări Recomandate

In urma unor discutii in particular, cativa din membrii "clasei" de anul trecut intentionam sa facem o inspectie la hotelul Balkan, din Chiflik (sau mai pe romaneste, Tiriplic).

Plecarea vineri sau sambata, intoarcerea duminica pe 6 noiembrie. E rost de apa calda si foarte calda, sub clar de luna. Pagina hotelului este: http://balkanhotel.eu/, pentru edificare. Lasati pistoalele acasa, e semn la receptie ca n-ai voie cu arme.

post-15375-0-63780200-1319569552_thumb.jpg

post-15375-0-09234600-1319569660_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Like I said, I'm in...adica nu pot lasa clasa la greu.

 

Pentru cine nu stie, hotelul, desi nu e senzational, e in topul preferintelor mele pentru ca:

- e la o distanta rezonabila

- piscina e in aer liber, nu e publica si are mai multe zone de la calaie la clocotita

- au halate si prosoape

- te lasa sa te "mucifici" cat ai chef fara sa te pescuiasca din apa la o anumita ora

 

restul plusurilor sunt private :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am reusit sa scot din programul meu pentru GPS niste coordonate pentru ca programul meu e idiot, dar pot sa spun ca Chiflik e langa Kardzhali, adica undeva in sud-estul Bulgariei si faci din Bucuresti circa 385km. Si vezi ca zona a fost inzapezita saptamana trecuta, asa ca e bine sa-ti iei lanturi pentru motor pentru traversatul muntilor Balcani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate harta mea e defecta dar spune ca sunt 276 km ... si e usor la sud vest :)

 

post-9641-0-56833700-1319576973_thumb.jpg

 

...sau vorbim de localitati diferite.

 

Criaaaaaaaaaa, nu mergi?

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate inca nu va pot da un raspuns concret daca merg sau nu, cu toate ca imi e dor de voi,de locatie si de whischi care s-a baut pe marginea piscinei :), dar am sa aflu saptamana viitoare daca sunt liber sau nu ....cu ce se deplaseaza clasa pana acolo cu masina sau cu motoarele?

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate inca nu va pot da un raspuns concret daca merg sau nu, cu toate ca imi e dor de voi,de locatie si de whischi care s-a baut pe marginea piscinei :), dar am sa aflu saptamana viitoare daca sunt liber sau nu ....cu ce se deplaseaza clasa pana acolo cu masina sau cu motoarele?

 

Fa un efort, ne bazam pe tine.

Eu ma deplasez cu motocicleta. In caz de vreme aiurea, am totusi de rezerva varianta auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa un efort, ne bazam pe tine.

Eu ma deplasez cu motocicleta. In caz de vreme aiurea, am totusi de rezerva varianta auto.

crede`ma ca am sa fac ti`am zis ca imi este dor de voi :P si de cele petrecute pe marginea piscinei :P ...in caz de necaz...si vremea nu are sa tina cu noi ma pot "lipi" la cineva in masina ....daca imi rezolv cu timpul liber?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crede`ma ca am sa fac ti`am zis ca imi este dor de voi :P si de cele petrecute pe marginea piscinei :P ...in caz de necaz...si vremea nu are sa tina cu noi ma pot "lipi" la cineva in masina ....daca imi rezolv cu timpul liber?

 

Doar n-o sa te lasam sa plangi de dorul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crede`ma ca am sa fac ti`am zis ca imi este dor de voi :P si de cele petrecute pe marginea piscinei :P ...in caz de necaz...si vremea nu are sa tina cu noi ma pot "lipi" la cineva in masina ....daca imi rezolv cu timpul liber?

 

My car is your car :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deea, ceva rezervari or fi necesare, macar vreun telefon de principiu la hotel?

Ar fi bine sa ne strangem destui cat sa punem stapanire pe o galeata de-aia cu apa calda, desi vad ca motociclistii au cam intrat la hibernat, e slaba de tot miscarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu, insa de sambata.

As prefera mobra, cel putin acum cand vremea se anunta la 15 grade, insa pana sambata mai e.

 

Foarte bine, sa ne strangem cat mai multi. Maine vrem sa vorbim de camere, asa ca ii asteptam pe cei interesati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine, sa ne strangem cat mai multi. Maine vrem sa vorbim de camere, asa ca ii asteptam pe cei interesati.

Salut!

 

As merge si eu.

As pleca de sambata cu mobra si cu pasager.

 

Sper ca joi o sa stiu sigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu o relatare de la fata locului

Locatia merita din plin. Eu nu am gasit inca un loc asemanator la noi in tara. Drumurile bulgaresti sunt destul de goale, asa ca nu o sa aveti vreo problema sa ajungeti rapid

Eu sunt aici de sambata. Ar trebui sa va faceti rezervare, ca e cam plin in weekend. Piscina e mare si aveti loc sa va destrabalati. Uite si niste poze drept marturie.

post-5775-0-28241900-1320150208_thumb.jpgpost-5775-0-34266500-1320150430_thumb.jpg

 

distractie placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

364km din Ruse, in rest pare sa fie OK. La cat e de scurta ziua eu zic pass, merg doar pana la Ruse.

Va doresc succes si distractie placuta.

Si nu riscati sa mergeti fara rezervare, eu am mers la plezneala acum o luna ca sigur gasesc camera la Evropa in K&E, si sa vezi ghinion ca hotelul era inchis si a trebuit sa stau la un all-inclusive scump si cu mancare proasta (Azalia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

364km din Ruse, in rest pare sa fie OK. La cat e de scurta ziua eu zic pass, merg doar pana la Ruse.

Va doresc succes si distractie placuta.

Si nu riscati sa mergeti fara rezervare, eu am mers la plezneala acum o luna ca sigur gasesc camera la Evropa in K&E, si sa vezi ghinion ca hotelul era inchis si a trebuit sa stau la un all-inclusive scump si cu mancare proasta (Azalia).

 

Pot fi si 1300 din Ruse, depinde pe unde mergi. Totusi, luand-o prin Veliko (nu este cel mai scurt, dar este bun), distanta este de 290 din Bucuresti.

Rezervare facem cei care mergem sigur, cine se hotaraste mai tarziu e binevenit. Sunt numai hoteluri in satul ala, deci oricum se gaseste o camera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi si 1300 din Ruse, depinde pe unde mergi. Totusi, luand-o prin Veliko (nu este cel mai scurt, dar este bun), distanta este de 290 din Bucuresti.

Rezervare facem cei care mergem sigur, cine se hotaraste mai tarziu e binevenit. Sunt numai hoteluri in satul ala, deci oricum se gaseste o camera.

Mi se pare imposibil. Am gasit si alt traseu de 320km din Ruse, dar 290km din Bucuresti mi se pare exagerare. Si ca sa nu discutam abstract, traseul ar fi Ruse-Byala-Veliko Tarnovo-Nova Zagora-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Chiflik. E adevarat ca prin Gabrovo e mai scurt, dar oricum nu atat de scurt. Si se merge mult mai nasol daca e vreme mai proasta ca e cam ca pe Cheia si ai mari sanse de ceata.

Convinge-ma ca sunt pana in 300km din Bucuresti si vin si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare imposibil. Am gasit si alt traseu de 320km din Ruse, dar 290km din Bucuresti mi se pare exagerare. Si ca sa nu discutam abstract, traseul ar fi Ruse-Byala-Veliko Tarnovo-Nova Zagora-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Chiflik. E adevarat ca prin Gabrovo e mai scurt, dar oricum nu atat de scurt. Si se merge mult mai nasol daca e vreme mai proasta ca e cam ca pe Cheia si ai mari sanse de ceata.

Convinge-ma ca sunt pana in 300km din Bucuresti si vin si eu...

 

Michelin zice ca sunt 296 km. Bucuresti-Giurgiu-Ruse-Veliko Tarnovo-E772-4-35-Beli Osam-Chiflik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare imposibil. Am gasit si alt traseu de 320km din Ruse, dar 290km din Bucuresti mi se pare exagerare. Si ca sa nu discutam abstract, traseul ar fi Ruse-Byala-Veliko Tarnovo-Nova Zagora-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Chiflik. E adevarat ca prin Gabrovo e mai scurt, dar oricum nu atat de scurt. Si se merge mult mai nasol daca e vreme mai proasta ca e cam ca pe Cheia si ai mari sanse de ceata.

Convinge-ma ca sunt pana in 300km din Bucuresti si vin si eu...

 

Asa cum ti-a scris si Deea pe prima pagina, cred ca te referi la alt Chiflik, fiindca sunt mai multe. Noi mergem la cel de langa Troyan, conform hartii. Iar distanta e de 300, doar am facut-o anul trecut.Drumul e drept si de campie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am aflat oficial :unsure: din pacate nu pot merge din cauza timpului/jobului..... asa ca nu va pot spune de pe acum... drum bun,o vreme cat mai calda si distractie maxima de placuta acolo pe marginea piscinei,toate cele bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate anul asta nu cred ca mai ajung la Chiflik, e f.misto locul , dar e fain si de urcat de acolo pe jos pe munte in rezervatia Kozia Stena si pt. asta ar trebui 3 zile cu totul, drum bun si distractie placuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...