Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Daca pt tine conteaza atat de mult asta, ia-ti o Hayabusa frate, din 99-2000, care nu-i limitata,si gata...

 

Cum am zis,scoti numai perle. Nu stiu ce liniute faci tu si cum stii sa mergi sau cu cine te dai.....

 

Pana la urma mi se pare hilar (ca sa nu zic stupid) sa compari o motocicleta din 2010/2012/2014 de 165 kg si 130 cai, cu una din 1999-2002 de 186 kg si 130 cai.....

 

Nu-ti da nimic cu virgula? Compara RSV ul tau cu un GSX-R 600 din 2002.....

 

Eu nu inteleg pana la urma de ce ai luat RSV ala,ori sa faci profit la revanzare.......ori nu stiu. Eu m-am bucurat maxim de a mea si n-am avut ce sa-i reprosez vreodata....

 

Poate nu e pt tine.....

Fusese intrebat de cateva ori daca are permis dar a evitat subiectul :tempted: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e si cam scump si nu scrie clar nici ca ar incalta cum trebuie V4R'ul meu..

De aia momentan studiez cazul..ca de curand am aflat despre asa ceva.

Voi cum va descurcati cu parcarea pe pamant .. ca eu am abonament la pietre / cutii goale de cola/bere :)

incearca sa vorbesti cu un strunga/frezor. ai putea sa faci tu asa ceva si sa-i dai filet un piciorul motocicletei.

la mine e tot asa problematica parcarea. de obicei testez terenul inainte si motocicleta dupa ce o pun pe cric. daca nu, ma uit dupa o piatra sau o margina unde pare mai tare. am avut la un momentdat o placuta care o purtam cu mine. dar cum sunt cap de creta, am lasat-o cand am plecat in graba. de atunci, nu mai tarai nimic dupa mine. cand imi cade, asta e. o ridic si plec mai departe. :))

 

nu este vb de stil dar eu iti spun ca dupa 200 km in linie dreapta un 600 japonez generatie mai noua o ia cam in fata ...

scuze ca ti-o zic, dar tu chiar esti real? pui fix intrebarile unuia care nu are motocicleta, dar viseaza.

eu am mers in paralel atat cu miare cat si cu 600. vie ca erau model vechi sau nou. dar nu-mi aduc aminte sa fi ramas in urma la vreo unu din ei. mai ales 600. pai ii daram motocicleta daca reuseste sa-mi stea in fata :lol:

cred ca intai tu ar trebui sa te bucuri de motoreta si dupa aia sa pui intrebari ce tin de virgulele din teste.

 

totusi, pune o poza cu motoreta ta si gumele, sa te vedem de ce ai nevoie de putere asa multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba fratilor am mai spus si prin alte topicuri , motoare am avut destule inclusiv busa , PERMIS AM DE 10 ANI , ASTA PT CEI CARE AI FUTE GRIJA DE TREABA ASTA , eu vb aici de rsv nu stau acum sa dezbat polemici pe alte teme ! si da, chiar daca va este greu de crezut cu toate ca acum am APRILIA dar asta nu inseamna ca trebuie sal laud aiurea , un 600 poate bate rsv-ul ... si daca tot nu vreti sa credeti va pot demonstra cu filmulete sa-u chiar in fapt ! mie numi place sa mananc cacao aiurea si sa lozesc ca multi de pe aici , orice fier am avut daca a fost de laudat l-am laudat daca nu , nu ... rsv=ul e bun pt circuit in special pt ciclistica superba care o are si franele brembo care sunt exceptionale dar pe linie dreapta oricand poate sa ia bataie de la un 600 4L japonez .

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba fratilor am mai spus si prin alte topicuri , motoare am avut destule inclusiv busa , PERMIS AM DE 10 ANI , ASTA PT CEI CARE AI FUTE GRIJA DE TREABA ASTA , eu vb aici de rsv nu stau acum sa dezbat polemici pe alte teme ! si da, chiar daca va este greu de crezut cu toate ca acum am APRILIA dar asta nu inseamna ca trebuie sal laud aiurea , un 600 poate bate rsv-ul ... si daca tot nu vreti sa credeti va pot demonstra cu filmulete sa-u chiar in fapt ! mie numi place sa mananc cacao aiurea si sa lozesc ca multi de pe aici , orice fier am avut daca a fost de laudat l-am laudat daca nu , nu ... rsv=ul e bun pt circuit in special pt ciclistica superba care o are si franele brembo care sunt exceptionale dar pe linie dreapta oricand poate sa ia bataie de la un 600 4L japonez .

Era pus un anunt cu motocicleta ta pe bikeshop in care scria ca nu ai varsta legala pentru a conduce un motor de 1000(categoria respectiva).Poate era anuntul gresit,dar culmea motocicleta era aceeasi si in anuntul de pe motociclism si in cel de pe bikeshop :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da domnule de la baiatul ala am luat eu motorul ! vreti sa-ti pun copie de buletin sa vezi ce varsta am eu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da domnule de la baiatul ala am luat eu motorul ! vreti sa-ti pun copie de buletin sa vezi ce varsta am eu ?

Era o intrebare atunci:).Nu trebuie sa te ataci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma atac, dar cand vad cati vorbesc pe aici aiurea imi vine sa urlu ... habar nu au cine sunt cu cine sta de vb si ma intreaba de permis! , pai ba baieti cand rupeam eu cutii de viteza la buse altii nici pe bicicleta nu stiau sa mearga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ba baieti cand rupeam eu cutii de viteza la buse altii nici pe bicicleta nu stiau sa mearga...

tocmai de aia nu stii cum se cheama acele 2 chestii in plus de pe carena si intrebi de ce putere se poate scoate din RSV

maaah, maaaaaaahhhhhh...

 

eu inca vreau sa vad o poza cu tine pe motor si una cu gumele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa ma vezi pe motor hai sa ne vedem live ... facem un traseu si pe urma poate ai sa intelegi de ce vreau putere ...



ideea este ca eu vreau putere mai mare strict din aceasta motoreta , ca asa este foarte simplu sa-mi cumpar direct ceva mai puternic si cu asta basta , dar cum am spus si mai sus, sunt genul care intotdeauna vreau ceva mai mult decat ce-a facut fabricantul ... multi nu intelg ....

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

 

ideea este ca eu vreau putere mai mare strict din aceasta motoreta , ca asa este foarte simplu sa-mi cumpar direct ceva mai puternic si cu asta basta , dar cum am spus si mai sus, sunt genul care intotdeauna vreau ceva mai mult decat ce-a facut fabricantul ... multi nu intelg ....

 

coitze, ti-am scris pe pagina anterioara,elegant si detaliat tot ce poti face la motoreta. Ce mai astepti?

 

Si din contra, pe circuit, un 600cc 2008+ ii da de furca RSV ului....

 

RSV a avut si are o ciclistica foarte buna,si frane foarte bune raportate si la standardele de azi,dar nu se compara la agilitate cu un 600 de 155 - 160 kg....(ma refer la pista).

 

In rest, liniile drepte si dat in pi.zda pana la 260+km/h sunt pt fraieri care-si masoara pu.la cu milimetrul (si slava Domnului,sunt suficienti din astia si pe forum aici)

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa ma vezi pe motor hai sa ne vedem live ... facem un traseu si pe urma poate ai sa intelegi de ce vreau putere ...

daca tu chiar crezi ca voi veni vreo 2500Km doar ca sa ne vedem live, te dezamages zicandu-ti un sincer NU

daca se va intampla sa ne nimerim candva la un loc, cu cea mai mare placere, dar as prefera un circuit unde sa nu-mi pun viata in joc doar ca sa dovedesc ceva. ;)

 

ideea este ca eu vreau putere mai mare strict din aceasta motoreta , ca asa este foarte simplu sa-mi cumpar direct ceva mai puternic si cu asta basta , dar cum am spus si mai sus, sunt genul care intotdeauna vreau ceva mai mult decat ce-a facut fabricantul ... multi nu intelg ....

te inteleg, dar pt asa ceva iti recomand filtre mai bune, o evacuare completa, admisie, injectie marita si remapat ECU sau un PC3 ca sa te si poti juca cu puterea.

diferenta o vei vedea imediat.

eu pe 916 aveam cateva rahaturi schimbate alaturi ce cip. diferenta e enorma in ceea ce tine de dozajul puterii. dar, la fel ca si a mea, RSV e o motoreta grea si care o ia ar face-o doar pt fun, nu pt performante care inca sunt bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah ia ca galagia ca intru'n voi de va ia mama dreaq! :D

As putea sa duc si eu discutia 600 vs 1000 in zilele noastre ?
A fost fratili vostru la Tulcea pe aeroport la drag .. si m'am dat contra unor miare (evident ..dhoooo) dar si la vre'o cateva 600.
Pe cele de generatie mai veche nu le pun la socoteala - ca sa nu fie discutii la divort . Dar va zic de un R6 2010 vs fratili vostru.
Shaolinu cu R6 a plecat mai bine - poate si din faptul ca eu sunt pilaf la liniute si ma foloseam de launch control. Dar n'a parcurs 150-200m ca am trecut glont pe langa el si am trecut linia de final cu mult inaintea lui.
Deci discutia asta idioata 600 vs 1000 pe drum intins... fix asta e. O discutie idioata.

PS: multi in afara de toba (aka burlan cu sticker Acrapovici) alta ceva nu'si fac la motor si au impresia ca rup tot : a se citi atat alte motoare cat si tot felul de masini pe autostrada.
Hai aia mai pizdosi .. poate isi pun si un filtru.
Dar si primii si cei din urma au un lucru comun: cauciucuri second hand fratiuer!! Cu cat mai rupte pe pista..cu atat mai bine, pt ca se stie... orice cauciuc dat pe pista imprumuta cumva cai putere d'acolo si ii varsa in po(a)la gusterului cu impresii de bajat fatal!
Rapin on ... know what i'm saying ?

Pt cine ma urmareste cu greu - desi sper ca am fost cat de cat coerent - eu inca sarbatoresc meciul lu' Halep si mai multe sticle goale se uita la mine cu dezaprobare :D



PS: legat de piciorusul ala ... n'as apela la strung din 2 motive. Unul si cel mai important nu cunosc pe nimeni care sa presteze in domeniu. Si cel de'al doilea... apropo de un topic de e acu' in flacari - la dracu sunt potent financiar daca nu'mi permit un R&G asa din ingheietura mainii !? Ce pana mea... :alcy:

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SyDemon ai trecut pana la urma pe la Noale ? Daca te intereseaza iti spun cum e , ca am fost de 2 ori , ca sa vada Aprilicile mele unde s-au nascut . Pe Coasta in ce perioada esti in vara asta ca poate ne intalnim la un latte machiatto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ajuns in Noale ... am fost presat de timp (adica am dat blana ca sa ajungem la intrunirea Harley Europa din St.Tropez)

Sunt stationat in Marsilia pana'n septembrie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shaolinu cu R6 a plecat mai bine - poate si din faptul ca eu sunt pilaf la liniute si ma foloseam de launch control. Dar n'a parcurs 150-200m ca am trecut glont pe langa el si am trecut linia de final cu mult inaintea lui.

Deci discutia asta idioata 600 vs 1000 pe drum intins... fix asta e. O discutie idioata.

 

E corect ce spui, dar baietii vorbeau de 1000 in doi cilindri (si de generatie veche) vs 600 in 4 cilindri (generatie noua). Aprilia ta e cu totul altceva, nu prea are treaba cu un V2 fabricat prin 2000 ;)

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia vroiam sa punctez : se compara mere cu ratze :)

 

V2 1000 cc vs 4L 600cc it's just plain wrong!

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi s-a finalizat si cu tobele , dupa mai multe incercari probe etc , am ramas tot la toba universala din inox , scoate un sunet graw . aspect frumos , motorul trage la fel de bine urca ceva mai repede in ture si pare mai elastic acum ... sunt multumit pana acum + ca am scapat de 10 kg ...

post-78781-0-65307500-1402693222_thumb.jpg

post-78781-0-40192400-1402693235_thumb.jpg

post-78781-0-63901400-1402693248_thumb.jpg

post-78781-0-81870900-1402693261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi s-a finalizat si cu tobele , dupa mai multe incercari probe etc , am ramas tot la toba universala din inox , scoate un sunet graw . aspect frumos , motorul trage la fel de bine urca ceva mai repede in ture si pare mai elastic acum ... sunt multumit pana acum + ca am scapat de 10 kg ...

sper sa nu te simti jignit, dar aia e o toba cocalareasca.... pardon, burlanul ala.

 

pacat de motoreta aia ca-ti bati joc de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baieti , pe langa toba aia mai am un arrow si un GPR ! , ideea este ca asta imi place mie cum se aude si cum da pe mobra ... cand va aud cu toba de firma , pai ce naiba face aia care scrie arrow pe ea in plus fata de una care saraca nu este de firma ? va spun eu, nimic in plus , si nu din vorbe , am probat motorul cu 3 tobe . nu este nici cea mai mica diferenta intre cele de firma si asta din targ cum ziceti voi ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine nu ai cu cine , ia lasa sa-mi vad eu de ale mele si sa mai termin in plm cu forumul asta , aici numai carcotasi numai cunoscatori , tot felul de ciudati si majoritatea nau bani nici de benzina ... faceti fiecare ce vreti cu fiarele voastre eu la fel si cu asta basta ...



apropo , poti sterge te rog frumos toate postarile mele de pe acest topic , nu are rost sa preziint mobra aici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, cu toba aia doar poţi impresiona chizdele de la terasă sau babaraia din sat. În rest, nu vad nimic. Îţi arat ca sunt mii de tobe care se aud mult mai cool. Ti-am zis. Aia n-as pune-o nici pt poza de prezentare.

Tu visai la cum sa scoţi putere din motor, dar îţi pui o toba ieftină de rahat

 

in fine nu ai cu cine , ia lasa sa-mi vad eu de ale mele si sa mai termin in plm cu forumul asta , aici numai carcotasi numai cunoscatori , tot felul de ciudati si majoritatea n-au bani nici de benzina ... faceti fiecare ce vreti cu fiarele voastre eu la fel si cu asta basta ...

nu numai ca n-au bani de benzina, dar unii, desi au niste motoare super frumoase si bune, le schingiuesc cu tot felul de tampenii... gen toba ta, dar viseaza la full power din ea.

 

c'mon.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...