Sari la conținut

Pe 01.12 plimbare, ceva?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Vulcanii noroiosi, Provita, Valeni-Cislau,sint o multime, numai sa vrei!

 

Vad ca e 10,15 si nu se anunta prea multi amatori (nici profesionisti).

M-am uitat pe harta si am vazut ca drumul Campina-Provita ajunge tot in Bezdead-Breaza. Acum vreo 10 ani, am mers de la Bezdead la Breaza si mai mult de jumatate a fost drum de pamant. S-a asfaltat acum, a mers cineva, e in regula? Pe mine tura asta m-ar atrage : Bucuresti-Ploiesti-Campina-Provita-Adunati-Bezdead-Targoviste. Conditia e asfalt bun, mai bun decat joi, daca se poate. Sa vedem ce mai zic si ceilalti, daca nu iese, merg la Calarasi, cu ghidonul blocat pe pozitia drept inainte.

 

Vad ca e 10,15 si nu se anunta prea multi amatori (nici profesionisti).

M-am uitat pe harta si am vazut ca drumul Campina-Provita ajunge tot in Bezdead-Breaza. Acum vreo 10 ani, am mers de la Bezdead la Breaza si mai mult de jumatate a fost drum de pamant. S-a asfaltat acum, a mers cineva, e in regula? Pe mine tura asta m-ar atrage : Bucuresti-Ploiesti-Campina-Provita-Adunati-Bezdead-Targoviste. Conditia e asfalt bun, mai bun decat joi, daca se poate. Sa vedem ce mai zic si ceilalti, daca nu iese, merg la Calarasi, cu ghidonul blocat pe pozitia drept inainte.

 

M-am uitat pe openmap.ro/moto: intre Breaza si Pucioasa este o zona rosie (ca acum 10 ani), iar intre Pucioasa si Targoviste e galben, deci nu e de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ textex: Ai putea incerca varianta Bucuresti-Ploiesti-Paulesti-Cocarastii Mislii-Bordeni-Scorteni-Mislea-Telega-Campina-Provita-Valea Lunga-Moreni-Targoviste. Asfalt bun, peisaj frumos.

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca e 10,15 si nu se anunta prea multi amatori (nici profesionisti).

M-am uitat pe harta si am vazut ca drumul Campina-Provita ajunge tot in Bezdead-Breaza. Acum vreo 10 ani, am mers de la Bezdead la Breaza si mai mult de jumatate a fost drum de pamant. S-a asfaltat acum, a mers cineva, e in regula? Pe mine tura asta m-ar atrage : Bucuresti-Ploiesti-Campina-Provita-Adunati-Bezdead-Targoviste. Conditia e asfalt bun, mai bun decat joi, daca se poate. Sa vedem ce mai zic si ceilalti, daca nu iese, merg la Calarasi, cu ghidonul blocat pe pozitia drept inainte.

 

 

 

M-am uitat pe openmap.ro/moto: intre Breaza si Pucioasa este o zona rosie (ca acum 10 ani), iar intre Pucioasa si Targoviste e galben, deci nu e de mine.

Toate drurile sint turnate ca cele de joi, am fost in octombrie, dar pe Provita-Valea Lunga-Moreni, super, a fost si Luigi de curind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu doru o sa tragem maine dimineata o tura spre giurgiu-oltenita-calarasi-bucuresti. daca mai sunt doritori postati aici. loc de intalnire benzinaria OMV de langa City mall zona eroii revolutiei sura mare. ora de plecare:10

 

Vin si eu cu voi. Ne vedem la 10 la benzinarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu doru o sa tragem maine dimineata o tura spre giurgiu-oltenita-calarasi-bucuresti. daca mai sunt doritori postati aici. loc de intalnire benzinaria OMV de langa City mall zona eroii revolutiei sura mare. ora de plecare:10

 

merg si eu , 9.45 OMV City Mall !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l nenea Doru pe RCA uitat si hai cu motoru` , il facem apoi dac-o fi nevoie , e prea soare afara si 6 grade deja ! si eu la fel !

 

Salutare. As veni si eu. Pe la ce ora preconizati sa va intoarceti?

pai e tura scurta , 3-4 PM acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma m-am uitat cica 1000-2000 ron amenda + talon si numere luate. n-am chef de asa ceva. stai sa caut rca duminica pe net, poate e pe undeva.

 

am facut online, e valabila de maine. hai ca vin cu masina poate merg cu voi in vreo directie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, inteleg care este treaba voastra pe acest post, nu a-ti fost cu noi, nu ne-am programat sa isim inpreuna, cu toate asta va doresc drum bun, dar va recomand sa nu va mai bagati in seama pe postul altora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o zi deosebita pentru prima tura pe prima mobra. Multumesc baietilor pentru companie .... Sper ca nu v-am incetinit prea mult dar portocala mea nu cred ca este facuta pentru touring... Sau nu sunt eu obisnuit sa iau vintul in piept....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, inteleg care este treaba voastra pe acest post, nu a-ti fost cu noi, nu ne-am programat sa isim inpreuna, cu toate asta va doresc drum bun, dar va recomand sa nu va mai bagati in seama pe postul altora!

 

 

ne cerem scuze respectuos si eu si dl profesor constantin ca ne-am bagat in seama pe topicul altora. dl. profesor, sunt ca si copii astia, fara rca, numai ca mie nu imi place riscul.

sanatate maxma va doresc si prudenta. nu vreau sa va sperii, stiti asta, oasele nu se mai lipesc usor dupa o varsta, luati eventual calciu, vorbiti cu medicul. nu o mai cautati cu lumanarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut azi Sinaia-Campina-Telega-Bustenari-Cosmina de Jos-Valcanesti-Dumbravesti-Plopeni-Paulesti-Ploiesti-Buc.

 

Drumul este asfaltat, iar peisajele...convingeti-va si singuri!

 

post-27157-0-22406600-1323009503_thumb.jpgpost-27157-0-95237800-1323009527_thumb.jpgpost-27157-0-06047500-1323009554_thumb.jpg

 

Iar ieri am zis sa verific pensiunea Atra de la coada lacului Paltinu.

 

post-27157-0-99748800-1323009143_thumb.jpgpost-27157-0-85676800-1323009205_thumb.jpgpost-27157-0-27789400-1323009261_thumb.jpgpost-27157-0-49243400-1323009352_thumb.jpg

post-27157-0-18464500-1323009394_thumb.jpgpost-27157-0-87782300-1323009423_thumb.jpgpost-27157-0-14939400-1323009685_thumb.jpgpost-27157-0-88870300-1323010287_thumb.jpg

 

post-27157-0-59169700-1323010229_thumb.jpg

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxdesert : baga si tu o poza doua sa ma creada nevasta ca azi n-am fost la curve ci cu motoru` ! multumim anticipat

fratilor , parca vine primavara , in ritmul asta plecam sa culegem ghiocei insa eu vreau zapada , mi-au ruginit schiurile sub scara !

Kawa Orange stai linistit , e bun motorul tau de plimbari , sa-l stapanesti sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1323013726[/url]' post='3009438']

@foxdesert : baga si tu o poza doua sa ma creada nevasta ca azi n-am fost la curve ci cu motoru` ! multumim anticipat

fratilor , parca vine primavara , in ritmul asta plecam sa culegem ghiocei insa eu vreau zapada , mi-au ruginit schiurile sub scara !

Kawa Orange stai linistit , e bun motorul tau de plimbari , sa-l stapanesti sanatos !

 

Multam fain Vittore.... Este super pentru plimbari, dar daca vorbim de ture mai lungi si viteze mai mari ..... Hmmm... Ar trebuii ceva mai carenat cu un ecran mai generos...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, poze de revista, nu alta. Daca ma uit inca de cateva ori la ele, renunt sa mai vand motorul. Trimite-mi-le, te rog, pe vlad.iliescu@orangemail.ro

Multumesc

Editat de textex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, poze de revista, nu alta. Daca ma uit inca de cateva ori la ele, renunt sa mai vand motorul. Trimite-mi-le, te rog, pe vlad.iliescu@orangemail.ro

Multumesc

Pai sa renunti, asemenea piesa rara este pacat sa o instrainezi. Pozele le trimit cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca pe drumurile prahovene, traficul moto a fost intens. :)

Fuseram si noi pe Paulesti-Campina, dar nu pe Telega, pentru ca am ratat comunalul si am nimerit la Urleta. Apoi am luat-o usurel pe malul drept al Prahovei spre Filipestii de Padure si apoi pe Moreni-Valea Lunga-Pucioasa. Fain drum, cu exceptia limitatoarelor de viteza.

Multam tuturor pentru sugestiile de traseu! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vor sa iasa simbata sau duminica la o plimbare usoara, le propun un traseu prin Urlati-Lapos-Manastirea Ciolanu-Berca-Vulcanii Noroiosi si retur prin Cislau-Valeni sau Carbunesti, daca nu va place faceti propuneri. Dupa cum arata prognoza duminica vor fi 13 grade.

http://vremea.kappa.ro/prahova/ploiesti.html

Drumurile sint foarte bune, zone pitoresti, astept doritori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...