Sari la conținut

FESTIVAL moto cu caracter SOFT ENDURO


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand e de glumit e de glumit, particip si eu :cheers: Aici insa nu mai este de gluma. Lipsa de moderare a forumului incepe sa aiba consecinte concrete.Userul Vlady impreuna cu altii CITIVA de teapa lui a incercat sa saboteze o actiune antiaccident initiata in mod voluntar de doi tineri motociclisti clujeni care meritau in opinia mea toata stima si sprijin. Aceasta in conditiile cind CULMEA este cadru tehnic de protectia muncii. Apoi a incercat sa asmuta comunitatea impotriva cuiva care a luat atitudine concreta. Avand in vedere ca aici este vorba de vieti omenesti, consider ca cei care actioneaza din frustrare personala si marlanie impotriva comunitatii si impotriva altor motociclisti nu mai au ce cauta in mijlocul nostru. :(

 

Este dezamagitor faptul ca si pe un topic de intrunire se ajunge la astfel de discutii. Ar fi frumos sa va pastrati certurile pe privat, pe forumul local sau la topicurile de profil. Cand vad astfel de replici sincer imi vine sa stau acasa sau sa merg in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este dezamagitor faptul ca si pe un topic de intrunire se ajunge la astfel de discutii. Ar fi frumos sa va pastrati certurile pe privat, pe forumul local sau la topicurile de profil. Cand vad astfel de replici sincer imi vine sa stau acasa sau sa merg in alta parte.

Daca ai fi fost in locul tinerilor care au organizat actiunea antiaccident ai avea iti garantez alta parere, in pofida nickname-ului :cheers: .In plus pentru mine a devenit o chestiune personala pe care doresc sa o rezolv decent fara violenta, dar cu efectul dorit. Nu sugerez nimanui sa ma aprobe,nu ma substitui deciziei organizatorilor, indemn doar la solidaritate impotriva unor demolatori de forum.

 

Oooo, mestere Galen, inteleg ca ne revedem... Se pare ca Transalpina ne favorizeaza berile impreuna. Abia astept.

:makeout:

 

Se schimba plecarea la 12.

Daca e vineri, incerc sa-mi iau si eu liber sa vin. :burnout:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi fost in locul tinerilor care au organizat actiunea antiaccident ai avea iti garantez alta parere, in pofida nickname-ului :cheers: .In plus pentru mine a devenit o chestiune personala pe care doresc sa o rezolv decent fara violenta, dar cu efectul dorit. Nu sugerez nimanui sa ma aprobe,nu ma substitui deciziei organizatorilor, indemn doar la solidaritate impotriva unor demolatori de forum.

 

 

:makeout:

 

 

Daca e vineri, incerc sa-mi iau si eu liber sa vin. :burnout:

 

Eu personal consider ca aceste campanii antiaccidente ar trebui sa se adreseze in primul rand motociclistilor (gen "If loud pipes save lives, imagine what actually learning to ride the damn thing could do!") . Dar asta e o alta discutie rolleyes.gif, hai sa nu stricam un topic serios, si sa vorbim mai multe la fata locului, daca e cazul. Eu unul 99% vin. La 6 sau cand ies de la lucru vineri, iau bagajele si am plecat. Sper ca nu are cineva vreo antipatie si nu ar vrea sa ma vada pe acolo beer.gif.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca pe ,, piata '' sunt oameni si oameni , si in viata noastra apar multe opinii divergente , trebuie cumva sa gasim echilibrul sa rezolvam problemele cat mai pasnic fara ai deranja pe ceilalti din jurul nostru .thumb.gif

 

Acum ancorati în realitate Âşi raportati la sinergia faptelor, eludand meandrele concretului , haideti sa ne concentram pe SOFT ENDURO , pe PROTEJAREA SI RESPECTAREA NATURII , si pe DISTRACTIE rock.gif .

 

 

 

 

 

PS : Oamenii cu intentii bune tot timpul vor fi invingatori !!! ........ intradevar mai greu si cu multa sudoare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca pe ,, piata '' sunt oameni si oameni , si in viata noastra apar multe opinii divergente , trebuie cumva sa gasim echilibrul sa rezolvam problemele cat mai pasnic fara ai deranja pe ceilalti din jurul nostru .thumb.gif

 

Acum ancorati în realitate Âşi raportati la sinergia faptelor, eludand meandrele concretului , haideti sa ne concentram pe SOFT ENDURO , pe PROTEJAREA SI RESPECTAREA NATURII , si pe DISTRACTIE rock.gif .

 

 

 

 

 

 

PS : Oamenii cu intentii bune tot timpul vor fi invingatori !!! ........ intradevar mai greu si cu multa sudoare .

 

opiniile sunt diferite,e clar,insa cand apar jigniri si apelative care nu isi au locul si inca pe un topic oarecum aparte,trebuie luata o masura,masura care nici eu nu o recomand a fi violenta,exista si calea discutiei(asta daca iti permite bibilica,pt unii e greu asa ceva,iese fum de la etaj daca gandesc)

Editat de Kiki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere reactia avuta vis a vis de o actiune a motociclistilor clujeni prezenta ta la intrunirea soft enduro nu este dorita, atit de mine cat si de prietenii mei.Voi dicuta si cu organizatorul. Grobianismul si nesimtirea se sanctioneaza. Daca totusi apari, iti voi cauta si angajatorul pentru a avea o discutie cu dansul in privinta criteriilor de performanta in conditiile concurentei de pe piata si a oportunitatii de a angaja oameni decenti.

 

Draga Galen, atata vreme cat este o intalnire publica , postata pe un post public , nu cred ca esti tu cel care spune daca vin sau nu vin. Daca organizatorul acestui eveniment i-mi va transmite personal ca nu sunt binevenit , nu voi veni voi sta acasa. Legat despre sabatorea evenimentului postez aici lincu spre a fi citite toate posturile mele legate de acel eveniment ca sa nu existe dubii atentie la motociclisti . Legat de cele spuse la pag 19 a acelui post asa cum am scris acolo spun si acum este parerea mea liber exprimata pe care o sustin si acum pag 19.

Si te pot asigura inca din aceste clipe ca voi veni atata vreme cat organizatorul va permite acest lucru.Cat despre plecare stai linistit ca nu va coincuide ora cu ora plecarii domniei dumneavoastra . Legat de sabatoarea actiunii vreau si eu sa stiu in ce anume a constat acesta sabotare lasand deoparte faptul ca am atins o coarda sensibila a domniei dumneavoastra spunandu-mi punctul de vedere liber exprimat.

 

Rog organizatorul sa ma scuze dar a fost nevoie de acet reply .

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REPET :

Stiu ca pe ,, piata '' sunt oameni si oameni , si in viata noastra apar multe opinii divergente , trebuie cumva sa gasim echilibrul sa rezolvam problemele cat mai pasnic fara ai deranja pe ceilalti din jurul nostru .thumb.gif

 

Acum ancorati în realitate Âşi raportati la sinergia faptelor, eludand meandrele concretului , haideti sa ne concentram pe SOFT ENDURO , pe PROTEJAREA SI RESPECTAREA NATURII , si pe DISTRACTIE rock.gif .

 

 

 

PS : Oamenii cu intentii bune tot timpul vor fi invingatori !!! ........ intradevar mai greu si cu multa sudoare .

 

 

 

SI MAI JOS AVETI VIDEOCLIPURILE DE PROMOVARE ALE EVENIMENTULUI !!!

 

+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REPET :

Stiu ca pe ,, piata '' sunt oameni si oameni , si in viata noastra apar multe opinii divergente , trebuie cumva sa gasim echilibrul sa rezolvam problemele cat mai pasnic fara ai deranja pe ceilalti din jurul nostru .thumb.gif

 

Acum ancorati în realitate Âşi raportati la sinergia faptelor, eludand meandrele concretului , haideti sa ne concentram pe SOFT ENDURO , pe PROTEJAREA SI RESPECTAREA NATURII , si pe DISTRACTIE rock.gif .

 

 

 

PS : Oamenii cu intentii bune tot timpul vor fi invingatori !!! ........ intradevar mai greu si cu multa sudoare .

 

 

 

SI MAI JOS AVETI VIDEOCLIPURILE DE PROMOVARE ALE EVENIMENTULUI !!!

 

+

Ai dreptate Achimoto si asi fi dorit sa fi fost si alta cale mai putin "disperata". Doresc doar ca lumea sa stie si sa cunoasca ce a facut acest om impreuna cu altii de teapa lui.Este dreptul meu asa cum si "dreptul lui" a fost sa incerce sa compromita o actiune antiaccident. Vreau sa-l arat cu degetul ca sa-l cunoasca intreaga comunitate daca are tupeul sa apara. Imi pare nespus de rau ca se intampla la o actiune organizata de catre tine. Stiu ca acolo vor participa motociclisti adevarati. Iti promit ca ceea ce am de impartit eu cu individul acesta nu iti va afecta cu nimic actiunea. Inca o data scuze Achimoto si sper sa intelegi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva starea drumului brezoi-vidra-obarsie?

 

Drumul nu e chiar excelent. Am fost de 1 mai. Sunt portiuni cu gropi, portiuni fara asfalt, si portiuni cu asfalt ca in palma, proaspat turnat. Mi-e greu sa cred ca s-a schimbat mult de atunci. Oricum, drumul e bunicel, per total. Cu SV cu bagaje si pasagera n-am avut nicio problema. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul nu e chiar excelent. Am fost de 1 mai. Sunt portiuni cu gropi, portiuni fara asfalt, si portiuni cu asfalt ca in palma, proaspat turnat. Mi-e greu sa cred ca s-a schimbat mult de atunci. Oricum, drumul e bunicel, per total. Cu SV cu bagaje si pasagera n-am avut nicio problema. Bafta!

 

am fost anul trecut pe acolo sunt ceva gropi insa este practicabil, am fost un transalp un gsxf si un cbr 600 f :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam vineri dimineata pe la 10 doua KLE-uri din Bucale. Traseul Bucuresti-Brezoi-Obarsie-Sugag-La Carari. Alte doua KLE-uri o sa plece vineri pe la ora 16 tot din Bucuresti. Si inca un Varadero+un KLE si un CB500(cred) sambata dimineata. Daca vrei sa te lipesti la vreunu din grupuri, da de veste.

 

atunci vineri dimineata sa fie ! locul si ora plecarii sa-mi transmiti te rog dupa ce ati stabilit , ti-am lasat pm cu contact , multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam vineri dimineata pe la 10 doua KLE-uri din Bucale. Traseul Bucuresti-Brezoi-Obarsie-Sugag-La Carari. Alte doua KLE-uri o sa plece vineri pe la ora 16 tot din Bucuresti. Si inca un Varadero+un KLE si un CB500(cred) sambata dimineata. Daca vrei sa te lipesti la vreunu din grupuri, da de veste.

 

Noi plecam vineri dimineata pe la 10 doua KLE-uri din Bucale. Traseul Bucuresti-Brezoi-Obarsie-Sugag-La Carari. Alte doua KLE-uri o sa plece vineri pe la ora 16 tot din Bucuresti. Si inca un Varadero+un KLE si un CB500(cred) sambata dimineata. Daca vrei sa te lipesti la vreunu din grupuri, da de veste.

 

de unde plecati dimineata si de unde pleaca cei de la ora 16?as vrea sa ma "lipesc" si eu de careva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam la ora 13 din Petromul de dinainte de iesirea pe A1. Plecarea de la 16 s-a desfiintat, ne-am comasat la ora 13 toti.

Cine merge cu noi trebuie sa stie ca mergem grup dupa toate regulile grupului, vitezele vor fi +10 km/h fata de legal pe toate categoriile de drum, pe curbe/serpentine (inclusiv Dealu Negru) grupul se desfiinteaza (fiecare cum ii place sa se dea) si imediat dupa portiunea de distractie ne regrupam; acelasi lucru in caz ca vom intalni portiuni de drum foarte aglomerate. Opririle le facem cam la 100 km (fumatori, deh...) sau la necesitati deosebit de urgente... Suntem 4 KLE-uri si un Fazer, deocamdata.

Asadar, daca mai sunt doritori din Bucale, va asteptam la 13 in Petrom.

 

tocmai vroiam sa iti dau pm dar vad ca v-ati gasit. ne vedem acolo sambata :cheers:

Ne auzim la telefon maine seara sa-ti spun de km. aia neasfaltati.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vine sa ma bat ca nu pot sa plec de maine dimineata.... examene... oribil. drum bun tuturor! sper sa ne vedem acolo. daca nu ajung sa beti o naveta de bere pt mine.(fiecare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vine sa ma bat ca nu pot sa plec de maine dimineata.... examene... oribil. drum bun tuturor! sper sa ne vedem acolo. daca nu ajung sa beti o naveta de bere pt mine.(fiecare)

Stai linistit, asta e cea mai sigura operatiune... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...