Sari la conținut

Accident Pipera 20 Martie 2012( reper Toyota)


Seku_ro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mama ce filme are danny in cap,pe ce ti-o arzi frate?Ciuperci,lsd?Bine ca nu depasea coloana in stoppie ca-si scuipau soferii in san si se dadeau cu capul de volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce filme are danny in cap,pe ce ti-o arzi frate?Ciuperci,lsd?Bine ca nu depasea coloana in stoppie ca-si scuipau soferii in san si se dadeau cu capul de volan.

 

Nu cred ca are filme. Are doar sentimentul ala profund de jena pe care ti-l dau unii "coledzi". Mai ales cand esti cu cineva in masina si te mananca-ntre fese sa pledezi cauza "motociclismului de bun simt". Eu is patit si nu ma mai obosesc sa mai deschid gura despre "confrati". Ok, poate a exagerat cu portiera deschisa in fata.

 

Pacat ca nu se mai palmuiesc domnii cu manusile cum se facea pe vremuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa ne fie rusine sa spunem ca suntem motociclisti doar pentru ca alti motociclisti nu merg ca noi.

Hai ca le exagerati si voi mai rau ca in filme :grinbandit:fiecare merge cum stie si cum poate.

Daca stiam sa merg pe-o roata, numai asa mergeam.

Nu cred ca e vro problema daca mergi numai pe o roata dar vezi tu cand mergi asa periclitezi siguranta celorlalti participanti la trafic si nu ai nici un drept sa faci asta. Nu ma intereseaza pe mine cum mergi dar daca o belesti clar esti de vina, pt mine esti doar cocalar/retardat/donator de organe si ce mai zic baieti pe forum... :cheers:

Asa ca fiecare merge cum vrea doar daca e decat viata lui in joc. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta/masina/tractorul/arma de vanatoare etc sunt niste unelte, fiecare este responsabil pentru el odata si pentru cei din jur. Nu poti sa nu manifesti dispret fata de unii care confunda circuitul cu soselele din Bucuresti. Sunt sigur ca 80% din cei pe care ii vezi trecand pe la Romana cu 90-100-120 km/h nu ar reusi sa evite un impact in cazul in care schimba cineva banda fara sa se asigure sau nu acorda prioritate...de ce? Nu ai cum la viteza aia sa eviti ceva pe o sosea aglomerata si fara pregatirea necesara...asta in cazul in care presupunem ca ai anvelope bune, placute de frana bune, franele servisate, suspensii ajustate pentru greutatea ta etc. Eram acum un an cu prietena pe moto si mergeam de la Sincai spre sun Plazza cand trece unu pe langa mine cu un R1 negru, tipul avea o casca neagra, maiou alb, niste tatuaje pe brate si pantaloni de blugi 3 sferturi...eu aveam pana in 60 el...mai bine de 80-90...nu am inteles de ce a trecut razant pe langa mine...sa impresioneze sau... Si mai era odata sa o patesc cu doi viteji la un semafor coloana se da verde si pana sa plece masinile ei veneau de undeva din spate cu 40-50 printre masini...mi-a ratat ghidonul cu 2-3 centimetri.

De obicei se manifesta asa ca sa primesca atentie sa vada restu cat te tari sunt si ce motoare bengoase au.

Sunt curios daca forjatori astea de oras pot sa mearga si altfel decat in linie dreapta :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa-si tina gura toti cei care zic ca o cazatura pe nisip nu se numeste accident si ca e dovada totala de lipsa de skill. Aveti voi prea mult skill in ale tastaturii.

 

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/217320_1955580618453_1510845140_2163477_910358_n.jpg

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa-si tina gura toti cei care zic ca o cazatura pe nisip nu se numeste accident si ca e dovada totala de lipsa de skill. Aveti voi prea mult skill in ale tastaturii.

 

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/217320_1955580618453_1510845140_2163477_910358_n.jpg

:bow: ala din poza esti tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

warning: urmeaza un post on-topic :)

 

din cate am inteles baiatul e inca internat, are 4 coaste rupte si probabil un plaman perforat. insanatosire grabnica ii urez!

 

 

 

Se numeste Mihai. E pilot la Tarom . Am inteles ca are 2 coaste si o clavicula . De mers , merge foarte bine. O clipa de neatentie si .... poc. Toti am avut momente cand am strans din... dinti pentru greselile si ezitarile noastre . Bine ca nu a avut pasagera cu el .

 

I believe I can fly - sa nu aplicam pe 2 roti

 

Ii doresc sa treca cat mai repede de aceasta perioda de suferinta fizica .

 

 

 

Dragos

post-3075-0-66957700-1332434239_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se numeste Mihai. E pilot la Tarom . Am inteles ca are 2 coaste si o clavicula . De mers , merge foarte bine. O clipa de neatentie si .... poc. Toti am avut momente cand am strans din... dinti pentru greselile si ezitarile noastre . Bine ca nu a avut pasagera cu el .

 

I believe I can fly - sa nu aplicam pe 2 roti

 

Ii doresc sa treca cat mai repede de aceasta perioda de suferinta fizica .

 

 

 

Dragos

:cheers: Multumim pt. informatii era si cazul sa posteze cineva o informatie despre accident.

Multa sanatate ii doresc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@yakwza : nu sunt eu, e mihai, care a cazut cu motorul, iar poza am pus-o ca sa nu mai zica lumea ca domne a cazut in giratoriu ca nu stie sa mearga. Eu unul nu cred ca a alunecat pe nisip, as merge pe varianta ca l-a sicanat cineva sau poate chiar s-a ciocnit usor cu cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@yakwza : nu sunt eu, e mihai, care a cazut cu motorul, iar poza am pus-o ca sa nu mai zica lumea ca domne a cazut in giratoriu ca nu stie sa mearga. Eu unul nu cred ca a alunecat pe nisip, as merge pe varianta ca l-a sicanat cineva sau poate chiar s-a ciocnit usor cu cineva.

:cheers: Am inteles,scuze se vede ca nu era incepator. Poate a avut o ratacire de moment sau varianta ta mi se pare plauzibila....poate a fost prea sigur pe el si a alunecat pe pietrisi se mai intampla din neatentie.

El stie raspunsul poate o sa ne zica chiar el cum s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate jumate din astia care ati mancat rahat pe aci cu motociclistii satanisti violatori de babe si datatori pe o roata va reanalizati atitudinea fata de viata in fata... evidentei "lipse de inspiratie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se numeste Mihai. E pilot la Tarom . Am inteles ca are 2 coaste si o clavicula . De mers , merge foarte bine. O clipa de neatentie si .... poc. Toti am avut momente cand am strans din... dinti pentru greselile si ezitarile noastre . Bine ca nu a avut pasagera cu el .

 

I believe I can fly - sa nu aplicam pe 2 roti

 

Ii doresc sa treca cat mai repede de aceasta perioda de suferinta fizica .

 

 

 

Dragos

da, il stiu pe mihai, e coleg de munca cu un amic, chiar m-am plimbat cu el acum doi ani parca, si stie sa mearga, dar deh, babele de pe forum trebuie sa porceasca si ele pe cineva ca a fost iarna lunga...

am aflat si eu cum am putut de accident, ca ii recunoscusem numarul, dar s-a creat un telefon fara fir si am primit informatii eronate. oricum ii doresc insanatosire grabnica!

 

ps: rog un moderator sa curete topicul de gramezile de offtopic. multumesc

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la un amic care a ajuns acolo dupa ce venise SMURD-ul si care a discutat cu un politist de la fata locului, in accident a fost implicat si un Jeep, un ML.

 

Eu unul nu cred ca a alunecat pe nisip, as merge pe varianta ca l-a sicanat cineva sau poate chiar s-a ciocnit usor cu cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor, sunt Mihai, cel care a avut accidentul.Am imprumutat contul unui prieten pentru ca nu sunt motociclist de net si dupa citirea catorva dintre comentarii, sunt sigur ca nu pierd nimic.multumesc pentru urarile de bine, sunt intr-o recuperare foarte rapida si am avut noroc sa dau de un doctor foarte bun.as fi foarte fericit sa va povestesc ce si cum s-a intamplat si sa-i ajut pe ceilalti sa invete din greseala mea, insa nu intr-un mediu in care orice subiect de discutie da nastere contradictiilor si insultelor, asa ca foarte curand va astept la un suc la bikers!asfalt uscat tuturor si aveti grija!peace:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrie coane acilishea sa vaza tot poporul si eventual sa isi ceara scuze pentru ca eu unul am inteles doar ca ai tavalit trotineta in viraj. acum se vehicoleaza implicarea unui alt vehicul in patania ta... zi-ne si noua ce si cum.

 

ps: bine ca ai scapat ieftinache, sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor, sunt Mihai, cel care a avut accidentul.Am imprumutat contul unui prieten pentru ca nu sunt motociclist de net si dupa citirea catorva dintre comentarii, sunt sigur ca nu pierd nimic.multumesc pentru urarile de bine, sunt intr-o recuperare foarte rapida si am avut noroc sa dau de un doctor foarte bun.as fi foarte fericit sa va povestesc ce si cum s-a intamplat si sa-i ajut pe ceilalti sa invete din greseala mea, insa nu intr-un mediu in care orice subiect de discutie da nastere contradictiilor si insultelor, asa ca foarte curand va astept la un suc la bikers!asfalt uscat tuturor si aveti grija!peace:)

lasa ma tati ca tu ai scapat ieftin din gura sacalilor, ai avut noroc ca au dat amicii tai cu insecticide, gen pozele cu tine de pe Serres, Amkart, plus ca sunt multi care te cunosc. oricum doar 8pagini in cateva zile.... esti bine. de obicei se ajunge la diferentele de franare, ce ulei e mai bun, la cati km se schimba lichidul de frana, ce kit de lant e mai bun..... deci ce e aici e super ieftin.

 

hai insanatosire grabnica. fii fericit ca nu esti reisar de bulivard si ai scapat relativ ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca am vrea sa mergem pe la Biker's nu am putea pentru ca e mereu inchis. A ramas doar o vorba asa, "mergem pana la Biker's".

Anul trecut a fost inchis toata vara ca sa-l deschida in octombrie cand eu am bagat mobra la garaj, acum e iar deschis sezonul moto dar Biker's e inca inchis. O enigma barul asta.

 

Dar ce sa stie motociclistii verosi care nu pun botu' la tastaturisti,ei discuta doar la Biker's! :crack:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a soptit o pasarica ka ai scapat-o jos la 30 la ora dintr-o prostie, sa sti ca nu e o rusine,se intampla... uite, eu am cazut in weekend de 3 ori :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...