Sari la conținut

Accident Piata Presei Pavilion H


Atharia
 Share

Postări Recomandate

Lasa ca e "bine", asiguratorul va plati daunele iar pe urma va actiona in judecata betivanul pt recuperarea pagubelor. O sa invete betivanul ca prostia se plateste. Mobristul va trebui sa ceara cat mai multi bani asiguratorului pt vatamari, va dura ceva timp pana se va vindeca si va avea nevoie de bani.

un pic de offtopic - nu chiar. am un amic care a avut masina dauan totala (pastele trecut), un baiet de bani, a luat bmw-ul lu' tasu, s-a urcat beat la volan si a ras vreo 6 masini in parcare. masina amicului a fost prinsa intre bmw si un pom de pe margine, deci a fost muci. asiguratorul a zis ca beat...doar daca. adica au si ei niste limite peste care nu mai despagubesc. adica e rea intentie. acum, nu stiu daca limita aia e stabilita de legea asigurarilor sau e interna a fiecarei societati, dar cifra auzita de mine e 0.6 la mie. deci si aici ar trebui sa fie ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

un pic de offtopic - nu chiar. am un amic care a avut masina dauan totala (pastele trecut), un baiet de bani, a luat bmw-ul lu' tasu, s-a urcat beat la volan si a ras vreo 6 masini in parcare. masina amicului a fost prinsa intre bmw si un pom de pe margine, deci a fost muci. asiguratorul a zis ca beat...doar daca. adica au si ei niste limite peste care nu mai despagubesc. adica e rea intentie. acum, nu stiu daca limita aia e stabilita de legea asigurarilor sau e interna a fiecarei societati, dar cifra auzita de mine e 0.6 la mie. deci si aici ar trebui sa fie ok.

 

raspuns la off, tot off: legea asigurarilor zice ca se recupereaza despagubirile platite de asigurator de la vinovat, daca alcoolemia depaseste limita legala (nu's cit e acum, 0.8 sau 0.6 la mie...).

 

important este ca asiguratorul este obligat sa plateasca.

ca apoi recupereaza sau nu, este treaba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pff, ce sa zic, bine ai revenit printr noi, ca tare imi era frica... acuma e pistol cu apa, daca esti "bun de carne" s-ar putea sa mai prinzi ceva din sezon :friends:

 

Sa-l mai prinda cu masina ca pasager, poate.... ca cu motocicleta, nu prea mai are cum, tinand cont ca trebuie sa-i bage tijele pentru femur... dupa care recuperare, dupa care scos tijele... mai e mult pana departe....

 

Oricum, ma bucura nespus ca a revenit printre noi si ca se recupereaza... indiferent de viteza, important este ca se recupereaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai auzi si de unul care isi revine dintr'un accident.. cam greu cu sportul asta si cu riscurile...

 

Sanatate multa, recuperare usoara si cat mai completa! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur nespus ca exista si doctori dobitoci .. joi seara au zis 0%sanse .. ne terminase psihic

Poate ai vorbit cu Mama Omida ca sa iti prezica in acest fel sansele.

Omenirea inca nu detine informatiile absolute a tuturor modurilor in care functioneaza corpul omenesc si în mod sigur doctorii au spus ca are sanse foarte mici (eventual spre deloc).

Si nu au zis asta pentru ca sunt ei niste "dobitoci", ci pentru ca baiatul chiar era intr-o stare grava.

Fata de tine, cei de acolo au o experienta in spate si stiu bine cati supravietuiesc din astfel de situatii si cati nu.

Cam cum te-ai fi simtit sa iti spuna ca baiatul e bine si sa fi murit a doua zi ???

In loc sa multumesti doctorilor, ca datorita eforturilor si cunostintelor lor, prietenul tau e mai bine, te apuci si arunci cu noroi. Nu ei sunt vinovati de producerea accidentului si de starea in care a ajuns motociclistul la spital. Nu ei au condus masina, nu ei au facut gropile din asfalt, sau alte nenorociri care ni se intampla tuturor....

Priveste intai in ograda ta, invata sa te exprimi, si deabea apoi arunca cu noroi in cine crezi ca merita. Nu refula acolo unde nu e locul.

 

Sper, in continuare, ca baiatul sa fie bine si, intr-un final, sa depaseasca tot acest incident si sa ramana doar cu amintirea neplacuta a lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sa fi fost medic nu as fi zis "dada asta scapa cu siguranta, maine iese din coma poimaine merge pe bicicleta si peste o saptamana iar pe motor". Si cu siguranta socul ar fi fost mult mai mare daca ziceau asta si a doua zi nu mai respira.

 

Si mie cand mi-au pus suruburi si brose mi-au zis ca spera sa fie bine, dar exista niste riscuri de necroza. Nu stiu daca am avut noroc sau omu ala chiar e foarte foarte bun, dar oasele s-au sudat la loc si nici vorba de necroza. in nici un caz nu ma apuc sa il fac dobitoc sau incompetent.

 

So, be happy ca a scapat (sunt sigur ca si medicii sunt, poate sunt si putin uimiti de dorinta omului de a trai).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate claudiu*, multa lume de pe aici se arunca prea repede in polemici si certuri stupide.. medicii sunt acolo sa ajute si sa imbunatateasca probabilitatea de vindecare, nu sa citeasca cuiva in stele.

Atitudinea potrivita e cea a lui radu86, el e mai in masura sa'si dea cu parerea intr'o discutie ca asta decat cei care vin sa arunce cu noroi..

 

Dar, ca pe motociclism.ro.. ce sa se intample? strigate in vant fara ca persoana sa aiba absolut nicio urma de interes in a se informa despre subiect.. acuze dupa prima vedere de genul "conservaruuu", "estia de la drumuri", "jurnalistuuuu", "selectie naturalaaa", "Huaaaa". Asta e media cantitatii de materie cenusie per creier de forumist de ceva ani incoace.

 

Sanatate motociclistului si incurajari pt cei ce inca incearca sa dea ceva sfaturi/informatii pertinente pe forumul asta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai vorbit cu Mama Omida ca sa iti prezica in acest fel sansele.

Omenirea inca nu detine informatiile absolute a tuturor modurilor in care functioneaza corpul omenesc si în mod sigur doctorii au spus ca are sanse foarte mici (eventual spre deloc).

Si nu au zis asta pentru ca sunt ei niste "dobitoci", ci pentru ca baiatul chiar era intr-o stare grava.

Fata de tine, cei de acolo au o experienta in spate si stiu bine cati supravietuiesc din astfel de situatii si cati nu.

Cam cum te-ai fi simtit sa iti spuna ca baiatul e bine si sa fi murit a doua zi ???

In loc sa multumesti doctorilor, ca datorita eforturilor si cunostintelor lor, prietenul tau e mai bine, te apuci si arunci cu noroi. Nu ei sunt vinovati de producerea accidentului si de starea in care a ajuns motociclistul la spital. Nu ei au condus masina, nu ei au facut gropile din asfalt, sau alte nenorociri care ni se intampla tuturor....

Priveste intai in ograda ta, invata sa te exprimi, si deabea apoi arunca cu noroi in cine crezi ca merita. Nu refula acolo unde nu e locul.

 

Sper, in continuare, ca baiatul sa fie bine si, intr-un final, sa depaseasca tot acest incident si sa ramana doar cu amintirea neplacuta a lui!

 

ei bine asa s-au exprimat in seara aia ..ca sanse 0% sa scape .. asta 1 la mana si 2 din cauza "dobitocilor" in loc sa stau cu piciorul in ghips 1 luna .. am stat 5 luni in carje .. nu m-a incalzit cu nimic faptul ca si-au cerut scuze ca nu au citit bine radiografia si ca dupa se simteau vinovati .. stiu ce zic ..nu te simti ca nu era vorba despre tine .. stiu doar ce fel de om esti ...dar unii chiar sunt .. intr-un fel ca sa zic asa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa amintim si medicii care te opereaza doar dupa ce dai bani.. si multe altele? Nu este vina neaparat a medicilor, cat a intregului sistem medical, care merge ca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am lasat de moto acum un an in parte din cauza riscului ridicat de accident, ii urez numai sanatate tizului meu,Horia, si ca fiecare membru de aici astept vesti bune :cheers:

 

Daca tot e vorba pe asa, ii doresc si eu tizului meu Horia multa sanatate si nu numai! Si cand ma gandesc ca ma cheama tot Horia si ca trag sa imi iau gixer .... Sper ca baiatu sa-si revina si sa aiba viata lunga.

 

Asflat uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...