Sari la conținut

Accident Valea Seaca, Bacau


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca nu e motociclist dar postez pentru eventualii cascadori in trafic, aviz zmeilor:

 

"Un tânăr a murit după ce a încercat să meargă în picioare pe motoscuter.

 

Tragedie în comuna Valea Seacă, după ce un tânăr care abia împlinise 18 ani a decedat într-un cumplit accident rutier.

 

Din dorința de a creea furori în rândul prietenilor, băiatul s-a urcat în picioare pe șaua unui motoscuter așa cum văzuse în filmele cu cascadori.

 

În câteva secunde, tânărul a pierdut situația de sub control și s-a izbit de un autobuz care venea din sens opus.

 

Medicii de la Ambulanță ajunși la fața locului nu au putut decât să constate decesul tânărului.

 

Martorii care au asistat la nenorocire afirmă că motoscuterul avea o viteză foarte mare."

 

http://www.adevarul.ro/locale/bacau/Un_tanar_a_murit_dupa_ce_a_incercat_sa_mearga_in_picioare_pe_motoscuter_0_678532384.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se numeste prostie CRASA (cu C nu cu G). Pacat de el ca a murit, dar si-a facut-o cu mana lui.

Am mai vazut acum cateva zile 2 tipi pe o rabla de scuter de se credeau pe Titanic, printr-o intersectie foarte circulata.

Asta e... noi nu avem ce sa le facem, dar vad ca se descurca si singuri.

Editat de Andr3y
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martorii care au asistat la nenorocire afirmă că motoscuterul avea o viteză foarte mare."

 

buni martorii aia. nu au dat si o viteza exacta? presupun ca scuterul era modificat, deci sarea de 50... deci putea avea si 100 in viziunea martorilor care au mai multa experienta in mersul in picioare pe sa decat restul muritorilor... serios, cat de repde poti merge in picioare pe sa fara experienta si pe deasupra pe scuter...

 

pacat ca nu se pricepe ca vitejiile astea costa, pacat ca martorii nu pricep ca 3 lalele cu drept de vot pot da o declaratie cu consecinte urate pentru un om, ei nefiind in stare sa rationalizeze ce si cum oricum...

 

liberalizarea drepturilor a dus la creerea acestor situatii. asta este, ne asumam toti riscuri, unii insa mai mari (mai inutile, mai dese) ca altii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buni martorii aia. nu au dat si o viteza exacta? presupun ca scuterul era modificat, deci sarea de 50... deci putea avea si 100 in viziunea martorilor care au mai multa experienta in mersul in picioare pe sa decat restul muritorilor... serios, cat de repde poti merge in picioare pe sa fara experienta si pe deasupra pe scuter...

 

pacat ca nu se pricepe ca vitejiile astea costa, pacat ca martorii nu pricep ca 3 lalele cu drept de vot pot da o declaratie cu consecinte urate pentru un om, ei nefiind in stare sa rationalizeze ce si cum oricum...

 

liberalizarea drepturilor a dus la creerea acestor situatii. asta este, ne asumam toti riscuri, unii insa mai mari (mai inutile, mai dese) ca altii...

 

+1...bine spus, trist de adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un scuter Aprilia Scarabeo, motorizare in 4timpi de minim 125cc. Deci putea avea peste 100km/h chiar Âşi fără experiență, cocoțat pe Âşa.

 

Să-i fie de bine.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine trece valea seaca,c-un motoscuter pe o roata

e haiducul cel vestit,

ciao-darwin s-a numit !

Editat de ScoRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un scuter Aprilia Scarabeo, motorizare in 4timpi de minim 125cc. Deci putea avea peste 100km/h chiar Âşi fără experiență, cocoțat pe Âşa.

 

Să-i fie de bine.

 

la 100 il lua vantul innainte de intalnirea cu autobuzul...

poate 50...

eu m-am legat de martori... care estimeaza din ochi... "ave viteza dom'le. stiu io!"

 

oricum este alegerea fiecaruia ce face cu viata lui. nimeni nu-ti poate zice sa faci sau nu ceva. te poate sfatui, atat.

deciziza este proprie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiferent ce viteză avea, omul e un bun candidat pentru premiile Darwin. Disparitia sa a dus la evolutia speciei umane, deci gestul ar trebui apreciat cum se cuvine si premiat.

Asta daca nu cumva a reusit sa torne vreun puradel deja... Caz in care propun sa facem cheta si sa mai cumparam familiei un scuter.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta daca nu cumva a reusit sa torne vreun puradel deja... Caz in care propun sa facem cheta si sa mai cumparam familiei un scuter.

nu man,tu nu ai auzit?

fratele lui a murit pe o bicicleta si asta pe scuter,ambii au ales otobuzul ca tinta.

cred ca e cazul sa treaca la un utilaj mai mare.propun un ZZR 1100 ca si asa il vand eu :friends:

Editat de ScoRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte si pe el si pe frate-su. Ma gandesc la bietii parintii aia ca sunt distrusi. Poate or fi fost singurii lor copii. Probabil trebuia sa se gandeasca si el inainte sa se dea cocos. Asta e! Shit happens!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am citit povestea celor doi braziori, imi vine in minte doar un refren de la o reclama idioata: "we love to entertain you"

 

 

cine trece valea seaca,c-un motoscuter pe o roata

e haiducul cel vestit,

ciao-darwin s-a numit !

 

 

Asta daca nu cumva a reusit sa torne vreun puradel deja... Caz in care propun sa facem cheta si sa mai cumparam familiei un scuter.

 

 

nu man,tu nu ai auzit?

fratele lui a murit pe o bicicleta si asta pe scuter,ambii au ales otobuzul ca tinta.

cred ca e cazul sa treaca la un utilaj mai mare.propun un ZZR 1100 ca si asa il vand eu :friends:

 

 

 

:mellow: :mellow:

 

cateodata raman uimit ce vad pe forumul asta! <_<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca trebuie sa fii la fel de handicapat ca "subiectul", daca te bucuri de moartea unui om care nu ti-a pricinuit personal niciun prejudiciu.

Singura diferenta dintre handicapati este ca, unul este viu, altul mort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e bucurie atutentica ci mai mult o reactie de frica in fata mortii.

Ceva de genul: "ala a murit ca e prost, insa eu voi trai pentru ca sunt destept",

Asta cred eu.

 

Nimeni nu este cu adevarat destept. Se poate intampla oricui, oricum. Pana la urma nu mai conteaza cum mori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...