Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acu' ceva pagini in urma, ai zis ca iti permiti un astfel de model.....ce sa mai intelegem?

 

Nu el a deschis acest topic, dar e tot o apa si-un pamant cu ccalugaru'mihail.

 

De aceea l-ai si confundat. ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adrian, ma scuzi ca intervin, dar dupa ce am ras cu lacrimi, tin sa iti spun ca , in cazul tau, daca prostia ar durea, ai fi in coma!

Concluzia, esti tare, tare, tare prost!

Da, stiu, exces de virgule!(am observat ca daca cineva incearca sa iti explice scriind corect gramatical nu intelegi ce ti-se zice(desi nu am vrut sa folosesc o virgula pusa corect, acum o voi face pentru ca, creierul tau sec sa poata lua pauza ca tu sa diseci informatia) am folosit virgule ca sa nu citesti totul cap coada si sa intelegi ceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Leu'

Despre ce se mai discuta pe aici?

 

Din ultimele pagini am inteles ca ducati face motociclete. Sunt curios cum va evolua topicul .... :rolleyes: oricum e amuzant de citit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca iti parchezi mobra undeva si la intoarcere il gasesti pe unul apasand pe butoane si manete si iti raspunde ca o probeaza pt ca ai pus pe ea anunt cu "de vanzare" sau pentru ca nu i-ai pus prelata ce faci ?

 

 

 

apropo de asta...lla solonu moto a un mom. ma plimbam prin parcarea motoarelor. cand un gigi (no helmet, no gear= no bike no nuttin) care se plimba printre motos incepe sa traga maneta de ambreiaj de la un XX (parca). am ramas blink.gifblink.gif nu m-am luat de el ca na, eram cu pasagera. asta nu inseamna ca nu merita o casca-n mufa tipu. poftim educatie...

 

reveniti la panigales acilishea sa fie cu cantec cu descnatec... spor !

 

Din ultimele pagini am inteles ca ducati face motociclete. Sunt curios cum va evolua topicul .... :rolleyes: oricum e amuzant de citit.

 

cu plastice najpa vere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Douajcinci de pagini adunate pt un topic care reclama calitatea slaba a unor plastice!!! Ducati e o motocicleta creata doar pt iubitorii de Ducati. Punct. Ceilalti nu vor intelege niciodata lucrul acesta si tocmai din cauza asta nici nu isi vor cumpara vreodata un Ducati. Indiferent de comportamentul celui care o prezinta-vinde. Totodata nu pot sa ma abtin sa spun o vorba care circula printre iubitorii de 'japonezoaice'.., cica motocicleta italiana e foarte buna.., doar cand e noua! Cred ca e doar un zvon rautacios.., am un tovaras care are un Caponord cu peste 100.000 de km si nici nu stie unde sunt bujiile! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zair pot sa te intreb ceva?

daca te duci la un magazin sa iei o paine si ti-o da ala in scarba a doua oara te mai duci?iti zic eu ca nu si mai bine preferi sa mai mergi 2 min la magazinul de langa!nu e vb daca are sau nu bani un potential client tu ca vanzator nu tre sa faci diferenta intre clientii care iti intra in magazin,bogat sau sarac,binenteles daca te respecti tu ca om!banii nu fac caracterul omului!

din cate citesc se pare ca tu te orientezi,daca are bani vb frumos daca pare 'nemenea' la buzunar gata se termina cu bunavointa!

Cand platesc painea vanzatorului, nu-i arunc banii in scarba pe tejghea / pe langa si ii spun ce produse de cacao are in magazin. Daca tu ca vanzator nu-i dai un sut analic dupa un astfel de comportament, e prbl. ta ce fel de clieni accepti si cum ii lasi sa-si bata joc de tine si de firma pe care o reprezinti.

 

P.S : scuze de raspunsul intarziat. :cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de asta...lla solonu moto a un mom. ma plimbam prin parcarea motoarelor. cand un gigi (no helmet, no gear= no bike no nuttin) care se plimba printre motos incepe sa traga maneta de ambreiaj de la un XX (parca). am ramas blink.gifblink.gif nu m-am luat de el ca na, eram cu pasagera. asta nu inseamna ca nu merita o casca-n mufa tipu. poftim educatie...

 

 

Altu' acuma..adica eu daca vin la salon cu masina sunt 'un gigi' care n-are voie sa traga de manete. Daca ma intorc peste 5 minute cu mobra in ce ma transform de am voie? :P

 

 

Cand platesc painea vanzatorului, nu-i arunc banii in scarba pe tejghea / pe langa si ii spun ce produse de cacao are in magazin. Daca tu ca vanzator nu-i dai un sut analic dupa un astfel de comportament, e prbl. ta ce fel de clieni accepti si cum ii lasi sa-si bata joc de tine si de firma pe care o reprezinti.

 

P.S : scuze de raspunsul intarziat. :cheers:

 

Ia hai sa facem un experiment social: il aducem pe Becali la acelasi stand, la acelasi vanzator, sa zica acelasi lucru (ca plasticele sunt de (cuvant urat)). Care o sa fie reactia vanzatorului? Care ar fi reactia ta ca vanzator? I-ai da un sut in c*r lui Becali?

Varsa tot aici, fii onest. Sau recunoaste ca n-ai facut in viata ta vanzari si vorbesti in necunostinta de cauza..

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia hai sa facem un experiment social: il aducem pe Becali la acelasi stand, la acelasi vanzator, sa zica acelasi lucru (ca plasticele sunt de (cuvant urat)). Care o sa fie reactia vanzatorului? Care ar fi reactia ta ca vanzator? I-ai da un sut in c*r lui Becali?

Varsa tot aici, fii onest. Sau recunoaste ca n-ai facut in viata ta vanzari si vorbesti in necunostinta de cauza..

:D OI, OI, OI!!!

 

Exemplul tau este nociv si n-are nicio legatura cu domeniul moto atata timp cat gigi nu va avea vrun nepot ce isi doreste o chestie pe 2 roti.

 

Omule, vanzarile sunt feelingul dintre comerciant si client, n-au nicio legatura cu discutia de aici decat daca iti doresti clienti ca gigi. Ii poti vinde heroina sau vreun R1 pentru a se considera un mare om, dar nu-mi doresc sa mint pe vreunu pentru un pachet de tigari in plus si sa am parte mai tarziu de altu mai bun ca mine(pentru ca intodeauna va exista cel putin unu), care sa mi afecteze viata precum am facut-o mai devreme cu unu ca luzeru de mai sus.

Am facut vanzari si din cauza clientilor ca cel care a initializat topicul mi-am schimbat meseria. Nu-mi dicteaza niciun avar de sef cat sa vand si cum sa ma reproduc pentru a ii face burta mare, daca mi face placere ceea ce fac bine.. daca nu, pot face suport pentru cei ce inteleg cu ce se mananca biznisul respectiv.

 

Si te mai ofensezi ca o pixda cand te 'bag' in aceeasi oala cu restu fanaticilor Ducati :))

 

Ca acum am vazut..

 

 

felicitari!! esti unul dintre cei ce inca dau ture pe unde au iesit la nastere.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Douajcinci de pagini adunate pt un topic care reclama calitatea slaba a unor plastice!!! Ducati e o motocicleta creata doar pt iubitorii de Ducati. Punct. Ceilalti nu vor intelege niciodata lucrul acesta si tocmai din cauza asta nici nu isi vor cumpara vreodata un Ducati. Indiferent de comportamentul celui care o prezinta-vinde. Totodata nu pot sa ma abtin sa spun o vorba care circula printre iubitorii de 'japonezoaice'.., cica motocicleta italiana e foarte buna.., doar cand e noua! Cred ca e doar un zvon rautacios.., am un tovaras care are un Caponord cu peste 100.000 de km si nici nu stie unde sunt bujiile! :bounce:

 

Exact! Asta ar trebui sa inteleaga lumea. Painea e paine si Ducati e Ducati. Treaba cu atrasul clientilor prin tehnici de vanzari si cunoasterea psihologiei clientului... frectie. E doar teorie, nu se aplica la Ducati. Cine si-a cumparat si a doua oara Ducati isi va cumpara Ducati pana cand va apare modelul cu motor cu 4 cilindrii in linie si cadru delta box. Tocmai d-aia exista termenul "ducatist".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AdrianB : ZaiR ti-a explicat civilizat si pertinent ce se intampla cu Ducati, pe langa faptul ca esti chior si nu vezi literele pe monitor mai esti si nesimtit.

Culmea e ca in topicul destinat SV-urilor vorbesti de MonsterS2R ca si alternativa, iar aici balacaresti parerea posesorilor acestei marci. Nu stii nici macar ce-ti doresti de la viata..

 

 

Nu-i nevoie sa-mi raspunzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D OI, OI, OI!!!

 

Exemplul tau este nociv si n-are nicio legatura cu domeniul moto atata timp cat gigi nu va avea vrun nepot ce isi doreste o chestie pe 2 roti.

 

Omule, vanzarile sunt feelingul dintre comerciant si client, n-au nicio legatura cu discutia de aici decat daca iti doresti clienti ca gigi.

 

Cu parere de rau, imi mentin opinia: nu esti om de vanzari si nu esti facut pentru asa ceva. Daca tu ai refuza un om care e client al celor de la Maybach doar pentru ca e/a fost cioban, atunci oricine te-ar avea in echipa ar da faliment. Nu incerc sa te jignesc, dar vreau sa spun ca opiniile tale nu sunt relevante in cazul de fata. Asa cum unii oameni nu sunt facuti sa fie fizicieni sau dansatori sau orice altceva, unii nu au inclinatie pentru vanzari si nu inteleg fenomenul.

 

Iar exemplul nu e nociv - topicul este fix despre o situatie de vanzari. Ca se intampla sa fie vorba despre o mobra, asta e secundar.. Si am dat exemplul asta tocmai ca sa ilustrez ce au spus mai multi inainte: ca fiecare client trebuie tratat la fel, fie el Gigi sau un Gigel care se uita. Ca nu stii cine e respectivul si pe cine cunoaste..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...