Sari la conținut

Cheile Rasnoavei la bungee-jumping


cnairda
 Share

Postări Recomandate

salutare!

 

cine s-ar baga? o saritura ar fi ~ 100 de euro, din cate am inteles e bine sa ai pantalonii maro la tine, o sa sun si postez detalii exacte :laugh: . mers pe cheia si intoarcere prin statiuni, mers lejer de plimbare asa.

 

amatori?

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

cine s-ar baga? o saritura ar fi ~ 100 de euro, din cate am inteles e bine sa ai pantalonii maro la tine, o sa sun si postez detalii exacte :laugh: . mers pe cheia si intoarcere prin statiuni, mers lejer de plimbare asa.

 

amatori?

Drumul e mai frumos Cheia cu retur pe Rucar Bran :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un loc meserias de sarit

nu ai nevoie de pant maro......

 

sfat de luat in calcul

nu stiu cat de sportivi sunteti DAR

inainte de saritura neaparat faceti o incalzire

gat spate mijloc

 

brate si picioare

dupa ce am sarit cam o sapt m a durut foarte tare spatele si gatul

 

nu este periculos iar golul de 150 de m pana te urca este incredibil

 

distractie placuta tuturor NEBUNILOR

 

insa cu adevarat meserias este un TANDEM DE LA 4000 m

 

dif de pret este de doar 200 ron

adica 650 ron fara filmare

 

nu se compara cu nimic sa CAZI 1 minut printre nori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaiii nu va ajunge mersul pe 1 roata.................Nu va e frica fratilor? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends:

Baaaiii nu va ajunge mersul pe 1 roata.................Nu va e frica fratilor? :cheers:

 

nu TONTI e' asa Jmekeri a ne da pe ooooo roata....

asa ca ne mai luam .... si zborul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vorbit cu omul (Mihai Popa) si mi-a zis urmatoarele:

1. nu e problema dpdv al saritului daca ploua.

2. are nevoie pana vineri dimineata de confirmare nr. de oameni si o ora estimata, intrucat in weekend are planificata o deplasare in bucuresti.

3. pretul e 100 de euro; daca sunt multi doritori (ceea ce nu cred sa fie cazul) se mai face o reducere.

 

io m-as duce, mai vrea careva? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

popa e porecla ;) acu sa vedem care are sange sa sara d-acolo, ca din macara si pe sosea sunt multi smecheri :crack:

 

@ianachim: tandemul e cam pistol cu apa in comparatie cu bunjee, cel putin ca senzatie... mie asa mi s-a parut, pentru ca dupa ce ai iesit pe usa avionului e doar cadere libera fara repere si nu poti constientiza viteza (240-280km/h) parerea mea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa de mult vreau si eu .. dar ma cunosc si la cat de norocoasa sunt eu sigur se rupe cordelina .. si daca cumva supravietuiesc sigur imi cade vreo stanca ceva in cap dupa ca deh ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa de mult vreau si eu .. dar ma cunosc si la cat de norocoasa sunt eu sigur se rupe cordelina .. si daca cumva supravietuiesc sigur imi cade vreo stanca ceva in cap dupa ca deh ..

 

 

vrajeli :) m-am jurat ca nu ma mai prinde weekend in bucuresti,

sambata seara putem trece pe la joia moto camp, ca e colea la targoviste. si ne intoarcem toti odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

cine s-ar baga? o saritura ar fi ~ 100 de euro, din cate am inteles e bine sa ai pantalonii maro la tine, o sa sun si postez detalii exacte :laugh: . mers pe cheia si intoarcere prin statiuni, mers lejer de plimbare asa.

 

amatori?

 

 

as sarii cu coarda la orice ora in orice zii, dar mi se pare foarte mult 100 de euro...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa intru in polemici dar ne regasim cam des in situatii de genu 'imi iau r1 si casca lazer' sau 'sunt bune placutele de frana de 700 de mii? ce rost au alea de 2 milioane?' :)

 

is unele chestii la care nu merita sa te cacao pe tine.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa intru in polemici dar ne regasim cam des in situatii de genu 'imi iau r1 si casca lazer' sau 'sunt bune placutele de frana de 700 de mii? ce rost au alea de 2 milioane?' :)

 

is unele chestii la care nu merita sa te cacao pe tine.

:cheers:

 

aici ... ce compari tu????

omul a spus ca e mult 100 euro

 

ce nu se stie este ca o coarda este garantata pentru un nr de salturi

so

daca dai ieftin saltul nu iti scoti banii

plus ca acolo o sa vezi ca sunt cel putin 3 oameni angrenati in saltul tau

deci daca faci un calcul minim

cei 100 euro sunt justificati pe deplin

 

daca faci un alt calcul pentru un salt de 2 min .... e mult

 

dar anumite lucruri MERITA facute in viata

 

100 de euro o sa i ..ca.. ci oricum pe alte prostii

 

iar locatia e superba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca merita, mai ales daca sari cu coarda potrivita pt greutatea ta... daca esti categoria musca si sari cu coarda de categorie grea nu e ca atunci cand l-ai vazut pe ala grasu sarind inaintea ta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergeti in Cheile Rasnoavei, aveti grija cu drumul pavat cu piatra de la asfalt pana acolo. Sunt foarte ascutite, cred ca sunt concasate. Anul trecut mi-am spart cauciucul de pe spate intr-o piatra, s-a strivit si a rupt armatura interioara. Era un Pirelli Diablo Corsa, cu cel mult 2000 km. Daca aveti motor mai de enduro, nu cred sa se intample asta, dar la sportive...

Oricum, nu faceti salturi "de noapte" ( cu ochii inchisi), ca ratati toata distractia! :rolleyes: Alternativa ar fi catararea, daca aveti echipament, deja stiti asta, daca nu...puteti ruga un prieten care are. Sunt trasee foarte interesante si unele chiar accesibile pentru orice incepator.

 

Cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as sarii cu coarda la orice ora in orice zii, dar mi se pare foarte mult 100 de euro...:(

 

 

eu zic sa te duc o zi in echipa lui Mihai si sa dai la troliu (ridicarea nacelei se face manual)si dupaia sa imi spui daca ti se mai pare scump 100euro, toata lumea ia in calcul costul corzilor... mai exista si instalatia de cabluri, la care s-a muncit /investit foarte mult, mai e nacela, mai sunt oamenii de platit etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti un link sau alte info despre bungy la Cheile Rasnoavei?

 

e un topic mai vechi aici, l-am descoperit si eu ieri: http://www.pro-bike.ro/forums/topic/38452-bungee-jumping/

 

se amana tura asta, n-am mai gasit pe nimeni doritor si cu sange in instalatie :). pentru un client nu sta nimeni in loc, si-i inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te duc o zi in echipa lui Mihai si sa dai la troliu (ridicarea nacelei se face manual)si dupaia sa imi spui daca ti se mai pare scump 100euro, toata lumea ia in calcul costul corzilor... mai exista si instalatia de cabluri, la care s-a muncit /investit foarte mult, mai e nacela, mai sunt oamenii de platit etc...

 

 

hai sa o luam altfel

 

daca faci un tandem la 4000 m ......

cat costa avion

cat costa combustibil

cat costa parasuta

cat costa pilot

cat costa instructor

 

650ron

 

un salt cu coarda= 450 ron..........

 

undeva da cu virgula

 

la nivelul nostru e mult 100 euro

 

 

si unii au dreptate cand o judeca la nivel romania

 

dar pentru mine care am gandit tandem vs coarda .......imi da cu un MARE PLUS la tandem

 

iar faza aia ca tandemul e cacamaca...nu tine

 

daca ei in consideratie saltul in sine ...caderea in gol e mult mai de durata la tandem iar "bataiala" in coarda dupa prima cadere nu se pune pentru ca nu mai ai senzatia de cadere in gol

 

cand am sarit eu coarda era de 30m lungime

la ce vaca sunt banui ca undeva la 3 ori s a "lungit" deci cadere libera efectiva ai 30m

 

pe cand in tandem ......ai cam 1 min .......2000 m

ca nu simti ca vii cu 250km/h....fii serios ......la tandem simti viteza de cadere????????

 

 

DAR repet .....pentru cine are sange in instalatie........ trebuiesc incercate """""AMBELEAMANDOUA"""

 

ps ...nu am sarit tandem .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturile mi se par foarte MICI comparativ cu ce se practica pe afara. Raportat la salariile din Ro normal ca sta altfel treaba, dar sunt si cheltuieli cu echipamentul si materialele, care cred ca tot in Euro s-au platit.

 

Mergeti fratilor, e o gramana de fun pentru banii astia! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sper ca de banii aia cineva s-a ingrijit sa ia/verifice echipamentele a.i. sa fie bune. nici eu nu intelegeam de ce costa 7 milioane 60m de coarda de catarat, dar cand o tragi dupa tine ai vrea sa fie usoara iar cand cazi sa te duci dinamic, sa nu-ti rupi curu :)

 

repet, nu vreau sa nasc polemici. si pentru ca am in plan si saritura in tandem, promit sa fac o paralela aici dupa ce le-ncerc pe amandoua :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te duc o zi in echipa lui Mihai si sa dai la troliu (ridicarea nacelei se face manual)si dupaia sa imi spui daca ti se mai pare scump 100euro, toata lumea ia in calcul costul corzilor... mai exista si instalatia de cabluri, la care s-a muncit /investit foarte mult, mai e nacela, mai sunt oamenii de platit etc...

 

 

ok am inteles, nu mai aruncati cu pietre, cand voi fii mai instarit, sigur voi cheltui sume de genu, pe distractii de tot felu,

 

p.s. daca mergeti la Rasnov, incercati varianta off road (Brasov - Poiana Brasov - Cheile Rasnoavei - Trei Brazi- Preadeal)

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...