Sari la conținut

Postări Recomandate

Cu povestea asta n-ai demonstrat deloc ca eu aberez. Ba mai mult compari mere cu pere si la fiecare post ești Gică contra... F800-le tau este o mobra buna la toate si nu-i buna la nimic special. Poți face din toate câte putin dar dacă vrei distracție in noroi trebuia sa pui mana pe cross-ul amicului cu care ai ieșit.

E ca Transalpul meu, nu exceleaza la nimic, dar e bun la toate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu povestea asta n-ai demonstrat deloc ca eu aberez. Ba mai mult compari mere cu pere si la fiecare post ești Gică contra... F800-le tau este o mobra buna la toate si nu-i buna la nimic special. Poți face din toate câte putin dar dacă vrei distracție in noroi trebuia sa pui mana pe cross-ul amicului cu care ai ieșit.

 

Da acum trebuie sa vina cineva si sa imi spuna si cum sa ma distrez ..foarte tare. Nu o sa imi iau nici o data cross/enduro pt ca nu imi spun nimic mobrele alea ..de fapt din punctul meu de vedere nici nu prea sunt mobre sunt un fel de utilaje pt ca li se face revizia la ore de functionare nu la km.

 

Si sincer exact asta imi place/apreciez la mobra mea ca face de toate si da nu exceleaza la nimic dar pana la urma cred ca exact asta inseamna ADVENTURE . Nu ma intereseaza sa concurez pe timp nici sa intru in toate santurile daca pot sa le ocolesc o sa o fac oricum.... a si inca ceva in mod paradoxal nu imi place noroiul..trec prin el daca trebuie dar daca se poate il ocolesc.

 

Btw ceea ce constat este ca actunci cand eu ma dadeam pe coclauri unii experti in mobre adventure, distractie si noroi o ardeau la tastatura... concluziile sunt destul de simplu de tras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sincer exact asta imi place/apreciez la mobra mea ca face de toate si da nu exceleaza la nimic dar pana la urma cred ca exact asta inseamna ADVENTURE . Nu ma intereseaza sa concurez pe timp nici sa intru in toate santurile daca pot sa le ocolesc o sa o fac oricum.... a si inca ceva in mod paradoxal nu imi place noroiul..trec prin el daca trebuie dar daca se poate il ocolesc.

Ce cauciucuri ai? Eu cand aveam K60 (cel clasic, nu Scout) nu ma mai feream de noroi, dompotriva acceleram prin el si radeam de ceilalti care mergeau din ambreiaj cu picioarele pe jos :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cauciucuri ai? Eu cand aveam K60 (cel clasic, nu Scout) nu ma mai feream de noroi, dompotriva acceleram prin el si radeam de ceilalti care mergeau din ambreiaj cu picioarele pe jos :burnout:

Am K60 Scout dar nu cauciucurile sunt motivul pt care nu imi place noroiul. Pur si simplu nu imi place. Nu imi place sa ma murdaresc nici pe mine nici mobra.

Iar K60 Scout sau nu sunt niste gume 50/50 nu sunt gume de off. M-am convins de asta desi cumva am trecut pe peste tot pe unde au trecut cei cu cramponate intrucat toti cei cu care merg pe off au acum numai cramponate..dar probabil ca ma chinui mai mult am in plan sa le schimb cu altceva dar nu stiu inca cu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

"The new engines are likely to be used in production in the next three years and will be manufactured in India, for the Indian market, to avoid strict import duties, he told Overdrive.in."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare extrem de devreme sa deschizi topic pt o motocicleta pt care nu exista nici macar o poza preliminara. Or sa fie n-spe mii de discutii pe care oricum le putem anticipa usor, bazate doar pe o afirmatie a unui nene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu cred ca merita sa faca un motor, numai pt India...o sa se faca acolo ca sa nu fie probleme cu importul....si DUKE-urile mici sunt facute acolo....



Mi se pare extrem de devreme sa deschizi topic pt o motocicleta pt care nu exista nici macar o poza preliminara. Or sa fie n-spe mii de discutii pe care oricum le putem anticipa usor, bazate doar pe o afirmatie a unui nene.

Poate ca e devreme, dar unde sa postez? la clasa 800 e vorba de motoare care sunt pe piata....sa bag stirea la BMW si sa zic ca o sa fie cel mai adventure (glumesc) :P

 

 

....din partea mea se poate muta, sterge etc. ma gandeam sa postam noutatiile despre mobra aici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imbucuratoare vestile. Suna interesant si varianta de 500 daca o fi "ieftina la kg".

Vezi ca acum vre-o 2 ani am deschis un topic pt KTM-ul de 800 zvonit inca de atunci aici : /index.php?/topic/677685-ktm-800/.

 

Da, am uitat de acest topic.....asa ca rugam un moderator sa mute aceste informatii acolo

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu auzisem ceva de 690 ADV .

Sau sunt in urma mult cu stirile.

 

 

690 ADV doar da ti-l faci tu ADV deocamdata. Era vorba de un 390 ADV dar inca e la stadiul de zvon cu iz de realitate.

 

Ce am mai constatat interesant azi sapand dupa ultimele vesti referitoare la KTM 800 respectiv 500 este faptul ca nenea Pierer vorbeste de motoare "paralel twin" ceea ce ar fi o chestie noua pentru KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...