Sari la conținut

Chemtraders


Postări Recomandate

Astazi, 01.11.2006, pe la ora 14.30, am telefonat la ,,Chemtraders". Ma interesa o pereche de Mitas E09. Imi raspunde un nene ... pun intrebarea [...aveti pe stoc...........?], astept in telefon si imi spune ca DA. Mai intreb pana la ce ora au program si imi raspunde ca pana la 18.00.

 

La ora 16.00 am iesit din Alexandria si, gonind ca un nebun, ajung in poarta la Chemtraders, la ora 17.22. Intru in birou, spun ce ma doare si un baietas imi raspunde ca nu poate sa mai faca nimic ca [...ne-a picat sistemu'...]. Cum personajul nu a vrut sa asculte povestea mea (ca vin cu sufletu' la gura de la mama dracu'), dau fuga la tanti contabila sefa, iar aceasta ma asigura ca sistemu' n'are nici pe dracu sa fug la acelasi baiat ca ii da ea telefon. Eu ,,fug", la baiatu ... baiatu (deja deranjat) bate in tastatura de credeam ca trece dincolo de masa si .... [...nu am decat E09 de spate...], eu ... am ramas interzis :) , [... pai n' ai zis nene la telefon...........]. :cheers:

Ce mai vorba lunga, ia fost lene si sa mearga in depozit sa arunce o privire.

 

Ma fratilor, in afara de astia de la Chemtraders, mai vinde si altcineva Mitas, ca m-am saturat de ei ca de mere acre. De cand iau eu cauciucuri de aici ... ai dracu' parca vomita.

 

Nu ca ar fi super marca, Mitas, dar parca nu te usureaza asa rau la bunzunar. Sau o alta marca care face cauciucuri ,,gen Mitas E09", sau alt dealer. Mie mi-a placut E09, dar imi este sila cand aud de Chemtraders. Nu mai calc pe la astia.

 

Ia recomandati-mi ceva care merge 70% off-road si 30% on-road, dar nu Mitas sau nu Chemtraders.

Dar sa nu dau pe o pereche de cauciucuri toata visteria mea ca nu mai ma joc.

 

Bafta si multumesc de rabdare dar vroiam sa ma ........................... racoresc nitzel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

petrica eu unu te inteleg,dar tebuie sa ii intelegi si tu pe aia pt ca daca le pikase sistemu,ce vroiai sa faca ? :) e o politica a firmei,un sistem dupa care se vand,nu mai e ca la piata sau pe net :D asa ca si tu ai dreptate si ei au :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna la numarul asta si ti le trimite prin posta in 2 zile le ai acasa..0744506624..zoli..e f serios tipul..eu numai de la el iau gume..tot mitas sint..si are si preturi bune..incearca ,nu ai nimic de pierdut..numai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca aici.

Eu de la ei mi-am luat Mitas E07.

 

Apropos de baietii astia: pun mana pe telefon si-i sun pe la 8.30 dimineata, raspunde o domnisoara, ii expun problema cu cele doua gume de car eam nevoie si ea imi spune ca va reveni dumneaei cu un telefon dupa ora 10, cand se deschidea depozitul. Zic ok, si astept, si astept...sun pe la 4 dupa amiaza si-i spun ca eu sunt cel care am sunat dimineata si ca asteptam un telefon de la dumnealor. Raspunsul a fost ca nu au pe stoc asa ceva. Ce n-am inteles este de unde dracu trebuia sa stiu eu asta din moment ce chiar domnisoara s-a oferit sa ma contacteze telefonic. In sfarsit, mai incerc si in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrica eu unu te inteleg,dar tebuie sa ii intelegi si tu pe aia pt ca daca le pikase sistemu,ce vroiai sa faca ? :) e o politica a firmei,un sistem dupa care se vand,nu mai e ca la piata sau pe net :D asa ca si tu ai dreptate si ei au :cheers:

 

Picase pe dracu', sistemu' ! Era un motiv ca sa plece acasa si sa ma paseze mai repede pe mine. Sunt om batran, am vazut eu multe de astea.

Oricum, eu nu mai merg la astia. AM ZIS !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat mitas de la razna motors. nu a fost nici o problema cu comanda.

 

au zis sa vin dupa 3 sa le iau, am ajuns la 3:30 , anvelopele erau acolo, factura gata in 5 min... totul ok

 

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de la ei si am fost mai mult decat multumit.Incearca cu: Cristian Iancu(coordonator comenzi), tel. 0727.500.684, e-mail cristi@chemtraders.ro.

 

Nu am vrut sa generalizez. Sunt convins ca acolo exista persoane care vor sa-si faca treaba, dar nenorocul meu a fost sa dau peste niste tipi de genul ,,timpul trece, leafa merge, noi cu drag muncim".

Oricum eu acolo nu mai merg. AM ZIS !!! ............... oops, am mai zis o data ! :D

 

Oricum, in momentul in care scriu, mi-a trecut supararea :) , dar ieri eram :cheers: .

 

Noroc!

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oi fi nimerit si tu la acelasi "blond" care-mi spunea la telefon ca are pe stoc ce vroiam eu, si cand ajungeam acolo constatam ca nu are si nici n-a avut.

Uite nr. de tel de la un baiat priceput de-acolo:

GROSU FLORIN 0720070518

CHEMTRADERS - DEPARTAMENT COMERCIAL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

eu ma comandat saptaman trecuta de la niste baieti din Timisoara si chiar au venit atunci cand au spus. eu am luat profil Mitas E07 dar ziceau ca au si E09.

vezi ca la ei mai gasesti si cauciucuri Haidenau care dupa parerea mea sunt ok si putin mai ieftine decat Mitas. ai aici contactul lor nomad.bike@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci o kestie valabila si la alte produse & firme : dute tu insuti la fata locului si vezi ce au si ce n-au . Vorbesti cu omu pe fata . Asta cu " va sunam noi " nu am crezut-o niciodata si asa a fost.

Intotdeauna cind am luat ceva de la Chemtraders m-am dus la ei si nu a fost nici o problema . Au si camere ieftine (de 17" - la 130.000 lei / aceeasi camera la un magazin de moto si accessorii - 400.000) .

Petrica daca vrei ma anunti , iti cumpar eu cauciucul si ne intilnim sa ti-l dau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat-o cu Zoli, in 3 zile vine caucioacele. Omu' prompt si la obiect. :cheers:

 

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat !

 

De ce ma grabesc ? Motoreta mea a intrat intr-un amplu proces de intretinere (revizie totala). Cu toate ca vremea se impute pe zi ce trece, in primavara, pe usa mea va iesii un LC4 Enduro absolut NOU.

 

BAFTA SI NOROC !

 

P.S. Daca se doreste putem folosii topicul pentru discutii legate de anvelope, oricare ar fi ele. Orice legat de ,,incaltarile iubitelor"(ma refer la motoare) noastre. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazuri d'astea, luati legatura cu Serban Budisteanu, directorul comercial (fiul patronului :cheers: ). tel lui il gasiti la adresa de contact de pe site-ul firmei.

e vecin cu mine si e baiat de treaba.

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Astazi, 01.11.2006, pe la ora 14.30, am telefonat la ,,Chemtraders". Ma interesa o pereche de Mitas E09. Imi raspunde un nene ... pun intrebarea [...aveti pe stoc...........?], astept in telefon si imi spune ca DA. Mai intreb pana la ce ora au program si imi raspunde ca pana la 18.00.

 

La ora 16.00 am iesit din Alexandria si, gonind ca un nebun, ajung in poarta la Chemtraders, la ora 17.22. Intru in birou, spun ce ma doare si un baietas imi raspunde ca nu poate sa mai faca nimic ca [...ne-a picat sistemu'...]. Cum personajul nu a vrut sa asculte povestea mea (ca vin cu sufletu' la gura de la mama dracu'), dau fuga la tanti contabila sefa, iar aceasta ma asigura ca sistemu' n'are nici pe dracu sa fug la acelasi baiat ca ii da ea telefon. Eu ,,fug", la baiatu ... baiatu (deja deranjat) bate in tastatura de credeam ca trece dincolo de masa si .... [...nu am decat E09 de spate...], eu ... am ramas interzis :wave: , [... pai n' ai zis nene la telefon...........]. :peace:

Ce mai vorba lunga, ia fost lene si sa mearga in depozit sa arunce o privire.

 

Ma fratilor, in afara de astia de la Chemtraders, mai vinde si altcineva Mitas, ca m-am saturat de ei ca de mere acre. De cand iau eu cauciucuri de aici ... ai dracu' parca vomita.

 

Nu ca ar fi super marca, Mitas, dar parca nu te usureaza asa rau la bunzunar. Sau o alta marca care face cauciucuri ,,gen Mitas E09", sau alt dealer. Mie mi-a placut E09, dar imi este sila cand aud de Chemtraders. Nu mai calc pe la astia.

 

Ia recomandati-mi ceva care merge 70% off-road si 30% on-road, dar nu Mitas sau nu Chemtraders.

Dar sa nu dau pe o pereche de cauciucuri toata visteria mea ca nu mai ma joc.

 

Bafta si multumesc de rabdare dar vroiam sa ma ........................... racoresc nitzel !

 

 

salut Petrica

ma numesc Serban Budisteanu si sunt director comercial la Chemtraders

imi pare foarte rau de felul in care ai fost tratat si iti inteleg supararea

mi s-a intamplat si mie de numeroase ori sa fiu in postura de cumparator si sa patesc la fel. ma intrebam cel fel de directori or avea firmele respective, daca stiu cum se poarta angajatii.

Din pacate nu intodeauna angajatii se poarta cum ar trebui, uitand de respectul fata de clienti si chiar fata de locul de unde isi primesc salariul

pentru noi sunt foarte importanti clientii

investim in reclama, in stocuri ....dar se pare ca uitam de oameni...

 

oricum am discutat cu respectivul referitor la felul in care s-a comportat in aceasta situatie. sper pe viitor sa fie mult mai atent

 

te rog sa acceti scuzele mele pentru situatia neplacuta in care ai fost pus. Firma nostra doreste sa-ti ofere o anvelopa gratis. te rog sa ma contactezi serban 0722.248.159.

 

din ianuarie vom avea un site foarte bine structurat unde veti putea verifica stocul, preturi, profile, articole chiar si cumpara online. livrarea probabil ca va fi gratuita oriunde in tara

 

orice problema sau nemultumire pe care o aveti in relatia cu chemtraders va rog sa mi-o comunicati. voi fi bucuros sa indrept eventualele greseli

 

mail: serban@chemtraders.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Petrica

ma numesc Serban Budisteanu si sunt director comercial la Chemtraders

imi pare foarte rau de felul in care ai fost tratat si iti inteleg supararea

mi s-a intamplat si mie de numeroase ori sa fiu in postura de cumparator si sa patesc la fel. ma intrebam cel fel de directori or avea firmele respective, daca stiu cum se poarta angajatii.

Din pacate nu intodeauna angajatii se poarta cum ar trebui, uitand de respectul fata de clienti si chiar fata de locul de unde isi primesc salariul

pentru noi sunt foarte importanti clientii

investim in reclama, in stocuri ....dar se pare ca uitam de oameni...

 

oricum am discutat cu respectivul referitor la felul in care s-a comportat in aceasta situatie. sper pe viitor sa fie mult mai atent

 

te rog sa acceti scuzele mele pentru situatia neplacuta in care ai fost pus. Firma nostra doreste sa-ti ofere o anvelopa gratis. te rog sa ma contactezi serban 0722.248.159.

 

din ianuarie vom avea un site foarte bine structurat unde veti putea verifica stocul, preturi, profile, articole chiar si cumpara online. livrarea probabil ca va fi gratuita oriunde in tara

 

orice problema sau nemultumire pe care o aveti in relatia cu chemtraders va rog sa mi-o comunicati. voi fi bucuros sa indrept eventualele greseli

 

mail: serban@chemtraders.ro

 

Domnule Serban Budisteanu ...

 

... accept scuzele dumneavoastra si in schimb va cer sa acceptati scuzele mele, fata de ceea ce am scris in deschiderea topicului, in legatura cu societatea care o conduceti, in spetza ,,Chemtraders".

 

Un ,,impuls" produs ,,la cald", ma facut sa scriu lucruri, poate prea ,,acide" la adresa personalului societatii Chemtraders. Sunt convins ca am gresit, generalizand faptul ce mi sa intamplat si am bagat in ,,aceeasi oala" tot personalul, din cauza unei persoane care se grabea, probabil ...... sa ajunga acasa, mai repede.

 

Sunt constient de faptul ca, prioritari, pentru dumneavoastra, sunt clientii.

 

Nu accept o anvelopa, gratis, din partea dumneavoastra, ci ... pe bani ! NIMIC NU E' GRATIS !

 

Am sa cumpar in continuare, anvelope de motocicleta, de la societatea pe care o conduceti !

 

In concluzie ..... VA ROG SA ACCEPTATI SCUZELE MELE, la adesa ,,Chemtraders" !

 

 

Va salut cu stima si deosebit respect !

arh. Oancea @petrica Razvan

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...