Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Da, cam asa ceva, dar numai ca mult mai zdravan, a ramas fara bara fata si bara spate :lol:

» Post actualizat in 24 Aug 2015 08:35

M-am oprit sa fac o poza. La luna dupa, vad ca cineva a incercat sa puna pietrele de bordura la loc si a indepartat iesite cu totul

post-7333-0-50480200-1440404591_thumb.jpg

 

Pt cei ce au deschis televizoarele mai tarziu, aici e intamplarea

Seara, ora 23.

 

Vin din Otopeni, lansat, cobor pe podul de dinaine de intrare in Bucuresti (care trece peste centura).

 

Vad un bou cu BMW 3 Coupe care era in capatul podului vrand sa intre din lateral de langa pod pe sosea (de pe bretea). Problema e ca vroia sa iasa aproape vertical, am zis ca vrea sa ajunga direct pe banda 3.

Ma apuc sa ii dau flash-uri, claxoane, sa vada ca vin. Deja ma pun pe frane anticipand ca e un bou.

Ma vede, zice ca poate, accelereaza puternic si ...TASNESTE DREPT INAINTE!!!. Vroia sa traverseze toata soseaua (sa ajunga pe breteaua de dincolo)! :moron: NUMAI CA BOUL NU A VAZUT ca pe mijloc e o bordura separatoare (cat un mic trotuar)!!!

 

Prin urmare:

BMW-ul a intrat cu spoilerul si cu rotile puternic in bordura, (BANG!)

spoilerul s-a rupt, a decolat de fata, (TROSC!)

apoi a lovit cu burta, au iesit scantei, (BANG!)

lovesc si rotile spate si ii decoleaza si spatele, (BANG again!)

...in tot acest timp spoilerul fatza fiind facut ghem sub masina si la aterizare vazand cum ii zboara si o bucata si bara spate cand a aterizat fundul la loc.

Fratilor, a sarit masina aia de ziceai ca-i o capra :crack:

 

Desi toba si motorul imi urla tare (nu era al meu), am auzit atat de clar trozinutrile si bufniturile, ca aproape ca m-a durut pe mine ce a patit sarmana masina.

 

Da-o dracu de treaba chestii d-aste vezi la fail-army captate de camere de trafic sau dash-cams in Rusia, nu in Romania!

 

PS: Ce n-as fi dat sa am un GoPro sa fi filmat asta...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt singurul care observa ca dupa vacanta conservarii au inceput sa faca mai mult loc in trafic?

 

PS: cel mai frumos sentiment, sa treci pe la fantanile arteziene de la Unirii si sa te izbeasca niste vapori de apa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt singurul care observa ca dupa vacanta conservarii au inceput sa faca mai mult loc in trafic?

 

PS: cel mai frumos sentiment, sa treci pe la fantanile arteziene de la Unirii si sa te izbeasca niste vapori de apa...

Pe mine azi m-au izbit niste stropitoare de parbriz, da' tot e bine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine azi m-au izbit niste stropitoare de parbriz, da' tot e bine.

 

Si pe mine :)) si era "de-ala bun" cu alcool mult. Ieri m-am stropit tot de la "spalaturile" pe care le fac astia pe strazi, stropitorile de parbriz mi se par ok acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: cel mai frumos sentiment, sa treci pe la fantanile arteziene de la Unirii si sa te izbeasca niste vapori de apa...

Din aia in care se spala si-si fac nevoile aurolacii din zona.

 

PS - scuze ca ti-am spulberat feelingul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo, te am vazut pe blvd tm pe 21 aug, cred. Eram cu 4 roti si m-am gandit la cat scrii pe aici.

 

Pai in zona stau, pe timisoara :) Fa-mi un semn (nu cu portiera :P ) daca ne mai intalnim in trafic, macar ne salutam.

Cu 2 roti nu mai circuli?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar era exceptie sa merg cu masina. Aveam o roata si un cauciuc de mobra in portbagaj care trebuiau uniti. Din masina ce semn sa fac? Mana? Picior? Stropitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri era s-o patesc ca shinu /index.php?/topic/251575-shinu-jos-si-nu-e-vina-mea-p/?hl=%20accident%20%20shinu

 

Am oprit la 30 cm de cablu... norocul meu ca: strada mica=> viteza mica, ZI si eram atent bine.

Daca nu eram in intarziere, scotoceam in rucsac dupa briceag si-l faceam in 5 bucati, asa doar am tras tare de el pana l-am pus la pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul "pe sosele la vanatoare" - luni seara, plec de la Apaca (pe Vasile Milea) de langa un tip intr-un Golf. Tipul accelereaza brusc, se trage in fata mea, dupa care franeaza, si inca de vre-o 2 ori. Nu era nimic in fata lui, doar ma sicana. Dovada e faptul ca se uita urat cand l-am depasit - regulamentar, cu semnal, pe stanga, cu acceleratia urland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri era s-o patesc ca shinu /index.php?/topic/251575-shinu-jos-si-nu-e-vina-mea-p/?hl=%20accident%20%20shinu

 

Am oprit la 30 cm de cablu... norocul meu ca: strada mica=> viteza mica, ZI si eram atent bine.

Daca nu eram in intarziere, scotoceam in rucsac dupa briceag si-l faceam in 5 bucati, asa doar am tras tare de el pana l-am pus la pamant.

 

 

In ce zona , pe ce strada ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i stinga era coloana de tiruri de unde iesise individul iar in dreapta padurea unde intra

 

E bine că nu te-ai enervat. Probabil se căca pe el :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@zimbesc. Nu prea ma enervez din fire , iar in momentul ala nu am avut timp nici macar sa maronesc chilotii , a fost din scurt extrem. Daca mi-a trecut pentru o secunda prin cap sa ma intorc nu a fost ca sa il caftesc pe individ , era mai degraba sa ii spun femeii din dreapta sarut mina! , pentru ca sunt ferm convins ca ea m-a salvat.Nu l-a vazut pe sofer la fata si ma indoiesc ca el m-a vazut pe mine , in schimb , in momentul in care ma intreptam direct catre pasagera , am vazut-o acoperindu-si fata cu bratele si banuiesc ca a urlat pentru ca mi s-a parut ca a accelerat soferul intr-un moment in care trebuia sa frineze ca sa sara pirleazu pe drumul de pamint. Am mai avut noroc ,ca in ziua aia ,nepotul Mihai care era in spate s-a decis sa pastreze distanta mai mare decit de obicei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri era s-o patesc ca shinu /index.php?/topic/251575-shinu-jos-si-nu-e-vina-mea-p/?hl= accident shinu

 

Am oprit la 30 cm de cablu... norocul meu ca: strada mica=> viteza mica, ZI si eram atent bine.

Daca nu eram in intarziere, scotoceam in rucsac dupa briceag si-l faceam in 5 bucati, asa doar am tras tare de el pana l-am pus la pamant.

Animalele care au lasat cablul ala trebuie arse. Macar incercat.

 

Asa. Revenind filozofic la discutia despre giratorii... A fost pus recent prin zona un sens giratoriu ca experiment, din ala cu minuni din plastic cu balast. Vreau sa spun ca intram cu inima cit puricele in mizeria aia, de multe ori s-a intimplat sa frineze conservarul cind eram 3/4 in sens, de parca ma observau cind a ajungeau la 10 metri de mine. Drum cu 3 benzi pe sens, asfalt bun, iti vine sa-i dai. Ei bine, l-au scos. A rezolvat problema aparuta ca solutie a unei probleme inexistente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul "pe sosele la vanatoare" - luni seara, plec de la Apaca (pe Vasile Milea) de langa un tip intr-un Golf. Tipul accelereaza brusc, se trage in fata mea, dupa care franeaza, si inca de vre-o 2 ori. Nu era nimic in fata lui, doar ma sicana. Dovada e faptul ca se uita urat cand l-am depasit - regulamentar, cu semnal, pe stanga, cu acceleratia urland

 

Acolo e deja ura impotriva motoristilor. Cine stie, poate i-o fi plecat femeia dupa un motorist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt singurul care observa ca dupa vacanta conservarii au inceput sa faca mai mult loc in trafic?

 

PS: cel mai frumos sentiment, sa treci pe la fantanile arteziene de la Unirii si sa te izbeasca niste vapori de apa...

Nu doar dupa ce au venit din vacanta. Mai tot anul parca au foat mai atenti.

Azi era sa ma bag in porbagaj la unu care, dupa ce a plecat de la semafor a franat sa treaca peste liniile de tramvai(abia le simt si eu pe banda respectiva), si dupa a franat iar, ca era un baiet pe un scuter care s-a gandit ca ar fi cazu sa schimbe 3 benzi deodata cu demaraj de 50 de cmc.

PS: nu ca eu as fi mers eu prea cuminte. Cu ocazia asta am realizat ca am inceput sa merg cam agresiv in trafic. Nu bun!

PS2: parca a inceput sa se aglomereze orasul :(

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ieri mergeam pe floreasca spre pipera, fac dreapta pe fabrica de glucoza, in capat un mare camion, merg un pic pe strada si vad in spate o ambulanta, zic hai sa ma dau pe dreapta sa ii fac loc, totul ok, trece ambulanta pe langa mine, verde la semafor, totul liber, si ia uite ambulanta cu girofaru aprins cum se opreste ca sa intre unu cu masina la chaboo la club, ala statea cumintel pe sensul lui si asta opreste frumos si il lasa sa intre la club. misiunile astea. si prioritatile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu doar dupa ce au venit din vacanta. Mai tot anul parca au foat mai atenti.

Azi era sa ma bag in porbagaj la unu care, dupa ce a plecat de la semafor a franat sa treaca peste liniile de tramvai(abia le simt si eu pe banda respectiva), si dupa a franat iar, ca era un baiet pe un scuter care s-a gandit ca ar fi cazu sa schimbe 3 benzi deodata cu demaraj de 50 de cmc.

PS: nu ca eu as fi mers eu prea cuminte. Cu ocazia asta am realizat ca am inceput sa merg cam agresiv in trafic. Nu bun!

PS2: parca a inceput sa se aglomereze orasul :(

Da, sa zicem ca mai tot anul, desi mie mi se pare ca acum mai des. In continuare am probleme cu babele cu Matiz si taximeTRISTI...

Quote at PS2: da, stai sa vezi in octombrie, scolile+facultatille...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...