Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Geo ZGA....de ce ai tu impresia ca posesorii de vitezane nu știu curbe?

 

Pe nicepussy nici nu-l mai bag în seamă...are impresia ca cel mai bun lucru este să ai echipament dar să mergi ca un prost...și nu e obligatoriu să mergi tare ca să fii prost.

 

Nu știu cum se face dar mie mi se pare ca chopperistii nu știu curbe sau poate or stii dar nu le permite ciclistica.

 

Dar așa va credeți voi superiori...cum...nu știu...pentru ca nici unul dintre voi nu a făcut ceva special, mergeți cu motocicletele și atât, toată distracția pentru voi este să va deplasați de colo colo încet...uite ca mai sunt și d-astialalti care se plictisesc dacă nu o derapează un pic...daca nu se joacă cu ele...dar ei nu va acuza ca sunteți bătrâni supraechipati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Supapa_Jr, respect! Fiecare cu pasarica lui si stilul lui dar pe topicul asta chiar sunt prea multe pasarici care urla crima la ficare conservar care se apropie un pic de el sau face vre-o manevra ilegala pe aceeasi strada. Prefer sa mor spulberat in milione de particule inainte sa ajung o pasarica speriata in trafic.


» Post actualizat in 12 Sep 2015 00:15

Shit! Tre sa butonez din nou sa ma dezabonez de aici ca nu am destui km in trafic ca sa stiu ce jungla este in bucuresti .lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu usa am patit-o... dar merg incet printre masini si cu degetele pe frana si nu m-a surprins prea tare.

Motociclismul nu se rezuma doar la dat pe curbe, sau doar la facut multi km, sau doar la dat forja... le include pe toate. Mai mult sau mai putin, in functie de om si de tipul de mobra. Dar, la fel cum unul cu o vitezana poate sa faca touring (mai greu), la fel si unul cu un cruiser sau touring poate sa se dea pe curbe, cat ii permite mobra. Ba cred ca e chiar mai greu cu o mobra greoaie si mare, decat cu una sport, cu o ciclistica gandita pt asa ceva.

Ideea e sa faci diferenta intre unde e sigur si unde nu e sigur sa te dai tare... alergatul cu 200 prin oras e demn de darwin awards. Si e un risc fara rost, din punctul meu de vedere... cand ai atatea sosele pe unde poti sa alergi, alegi un oras cu multe masini, gropi, caini, pietoni si politie. Dar na... fiecare cum il taie capul.

Iar discutiile de pe topicul asta nu sunt sa ne plangem ca muierile, sunt povestiri despre ce credem noi ca a fost anormal in trafic... e un forum, asta e rostul lui, sa scriem diverse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Perspectiva domnule GoodKat ,perspectiva.Sunt multi baietasi pe aici care par sa aiba un singur scop atunci cind se echipeaza si sar pe motor ,anume acela de a se plimba astazi pe drumuri pustii care nu mai exista de peste 20 de ani, iar in momentul in care sunt treziti la realitate se pun in poponeata si bocesc. Noi astia mai pustani , dupa ce terminam cu impresionatul mizdelor , revenim la realitate si nu consideram ca traim drama secolului doar pentru ca mai sunt si altii in jurul nostru si din cind in cind se mai apropie de noi.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile. @Supapa are dreptate.personal mi-am cumparat motor acum multi ani sa merg cum vreau eu. Nu dau socoteala nimanui. Merg si incet o ard si cu 160 seara cand ies de la munca. Cui nu-I convine, sa ma pupe undeva. E motorul meu, viata mea si fac ce vreau. La fel si cu purtarea echipamentului. Unii dintre voi traiti cu impresia ca odata echipatului nu

vi se poate intampla nimic.

Cat despre domnisoara care tura motorul, bravo ei. Personal am toba stock pentru ca ma deranjeaza zgomotul la drum lung, dar imi creste inima in mine cand aud o toba sport turata.

Nu mai fiti ipocriti

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ei ca ce? Ca are impresia ca toti trebuie sa-i faca loc? Nu are nimeni obligatia asta... Se da, bine... nu se da, astept sau ocolesc. Tine de bunul simt, nu de a fi motociclist sau nu...

Prefer sa ma abtin in legatura cu viteza, fiecare face ce vrea, cu singura mentiune ca macar sa se duca singuri, sa nu mai ia si pe altii fara vina dupa ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu intelegi matale este ca pe motorul ei are voie sa faca ce vrea mizda ei. Pricepi?

Innpartea a doua a postului tau vad ca ai prin ideea. Fiecare face ce doreste. Punct!

In fiecare zi sunt nevoit sa tai Bucurestiul in doua pentru a ajunge la munca. Daca as merge precum o masina, as face doua ore.

Fiti constienti ca atunci cand va urcati pe motor exista un risc.

A, inca un sfat. Fratilor cand sunt oprite masinile la semafor, mergeti printre ele si ajungeti in fata. Castigati si timp si nici nu sunteti prinsi la inghesuiala cand se da verde. Mor cand merg printre coloanele de masini si vad cate un motociclist oprit care ma blocheaza.

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim in jungla cumva? Nu, nu are voie sa faca ce vrea mizda ei... macar din bun simt nu faci anumite chestii. Dupa aia urlati ca nu va respecta participantii la trafic.

Si ma mai mir de ce unii imi taie fata intentionat sau ma sicaneaza... probabil ca i-a enervat vreo "mizda" din asta de le-a turat motorul in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut Vlad!

Nu vreau sa intru in contradictie cu tine. Insa, trebuie cu totii sa intelegem ca atunci cand esti pe motor este absurd sa mergi precum o masina. Care mai e farmecul? Duminica am fost nevoit sa merg printre coloanele de masini de la Predeal la Comarnic. Ce naiba faceam daca stateam in coloana?

Cat despre turatul motorului, repet, pe banii si benzina lui, fiecare are dreptul sa faca ce vrea.ca d-aia e libertate.

Hai nu mai fiti ipocriti si sa ridice doua degete cine n-a ars-o cu viteze 100+ pe vreun bulevard mai gol cand se grabeste sa ajunga naiba stie unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza urechile celor din jur. Sa-si puna dopuri, sa se antifoneze, sa faca ce vor ei. Pe benzina mea, pe asigurarea mea fac ce vreau eu.

Nu stiu cum dati voi numai de soferi d-astia care "se urca pe voi", va "sicaneaza" si altele. In atatia ani de mers, nu mi s-a intamplat niciodata. Nu cumva e totul in capul vostru?

Mai lasati forumul si mai mergeti pe motoare, ca d-aia nu sunteti obisnuiti cu traficul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei , inteleg sa faci ce vrei tu pe benzina ,banii,asigurarea,viata,nebunia,prostia si ce mai vrei tu al tau , dar asta poti sa afirmi ca poti sa o faci atunci cand prin ceea ce faci nu deranjezi ceilalti participanti la trafic (asta mi se pare asa de bun simt) . Cu totii am intalnit destule specimene in trafic care nu se dau (am pliat la oglinzi din mers de m-am saturat ), dar totusi ca sa fim respectati trebuie sa respecti.

 

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza urechile celor din jur. Sa-si puna dopuri, sa se antifoneze, sa faca ce vor ei. Pe benzina mea, pe asigurarea mea fac ce vreau eu.

Bai, bezmeticule, merge treaba asa pana dai de un conservar cocalar la fel ca tine, pe care nu il intereseaza de aia de langa el. Urmarea e destul de simpla: el ia cu suspendare, iar tu nu mai conduci decat cutii din scanduri late...

 

 

Niste patzanii... gata sa se intample.

din pacate s-a intamplat intr-un final...

 

:crack:


Alaturi de chestia asta => materiale de studiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti p-aici o ardeti cuminti. Nu e nici unul zmeu. Mai sa fie:))).

Incetati sa mergeti inchistati, sa va fie frica de umbra voastra. O sa vedeti ca e muuult mai placut. Fiecare merge cum vrea. Nu stiu ce nu e clar aici?

P.S. Colegu', bezmetic sa-I spui lu' tactu'. Poate el iti permite. ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza urechile celor din jur. Sa-si puna dopuri, sa se antifoneze, sa faca ce vor ei. Pe benzina mea, pe asigurarea mea fac ce vreau eu.

Nu stiu cum dati voi numai de soferi d-astia care "se urca pe voi", va "sicaneaza" si altele. In atatia ani de mers, nu mi s-a intamplat niciodata. Nu cumva e totul in capul vostru?

Mai lasati forumul si mai mergeti pe motoare, ca d-aia nu sunteti obisnuiti cu traficul.

 

serios? pai pe principiul asta si cand sunt cu masina pot sa o pun mai in stanga, mai in dreapta, pe benzina mea iti inchid linia cum vreau eu. se pare ca pentru unii motocicleta nu este compatibila si cu bunul simt. nu a zis nimeni sa nu treci printre linii, dar sa turezi motorul pe benzina ta este de prost gust, si la fel de bine pot sa imi dau muzica tare si sa ma prefac ca nu te aud, oricum, tie ti se incinge apa si uleiul la sportiva de 1000, pe banii tai, uleiul tau, si benzina ta.

eu sunt super norocos cu motorul meu de amator de 250, foarte rar dau de amarati care sa ma scoata din sarite. in trafic atitudinea este foarte importanta :D

 

food for thought. de ce asociati voi zmeilor bunul simt cu frica? de ce anume crezi ca ne e frica noua? hmm, poate ne e frica sa nu fim cocalarus motociclistus :wink: spor la turat motorul, pe benzina ta bineinteles :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet ce am spus mai sus. Cum naiba se face ca numai o anumita categorie de motociclisti se plang de conditiile din trafic. Oameni buni, cu totii ne confruntam cu aceleasi probleme: soferi handicapati, maidanezi, gropi etc. Dar, trebuie sa invatatibsa va relaxati. Nimeni nu vrea sa va omoare.

Incercati sa va simtiti bine in sa. Conduceti relaxat. Si mai terminati cu respectul...nimeni nu va datoreaza nimic. Nimeni nu va protejeaza in trafic, dar nici nu incearca sa va omoare, cel putin nu constient.Totulne in mintea voastra. Ala care credeti voi ca a vrut sa se urce pe voi, in realitate nu va vazut, atata tot. Nu mai dramatizati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bai, bezmeticule, merge treaba asa pana dai de un conservar cocalar la fel ca tine, pe care nu il intereseaza de aia de langa el. Urmarea e destul de simpla: el ia cu suspendare, iar tu nu mai conduci decat cutii din scanduri late...

 

 

 

:crack:

 

Alaturi de chestia asta => materiale de studiu.

 

Aaaa... Pai n-ai pus filmuletul complet. O sa-l caut eu. In ala se vede cum omul nostru vine cu motocicleta exact dupa o curba. Adica, ala cu duba, la viteza cu care a aparut din curba motocicleta, nu avea nicio sansa s-o vada. Am scris mult la vremea aia despre acest accident al lui @soso-bum (parca asa isi spunea zmeul).

» Post actualizat in 12 Sep 2015 19:50

Toti p-aici o ardeti cuminti. Nu e nici unul zmeu. Mai sa fie:))).

Incetati sa mergeti inchistati, sa va fie frica de umbra voastra. O sa vedeti ca e muuult mai placut. Fiecare merge cum vrea. Nu stiu ce nu e clar aici?

P.S. Colegu', bezmetic sa-I spui lu' tactu'. Poate el iti permite. ;).

 

Nimeni nu o arde cuminte. Unii insa o ardem constient ca zmeii. Ne asumam lucrurile pe care le facem si nu le aruncam in carca altora. Pe aici se arata cu degetul doar catre soferi, cand mare parte din vina o purtam chiar noi.

» Post actualizat in 12 Sep 2015 20:24

Terminati cu prostiile. @Supapa are dreptate.personal mi-am cumparat motor acum multi ani sa merg cum vreau eu. Nu dau socoteala nimanui. Merg si incet o ard si cu 160 seara cand ies de la munca. Cui nu-I convine, sa ma pupe undeva...

 

https://www.youtube.com/watch?v=MrbSWsE_3c8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si il injura cumva pe ala cu microbuzu? Mi-e rusine de astfel de specimene...

Editat de Ciprian-Yamaha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile. @Supapa are dreptate.personal mi-am cumparat motor acum multi ani sa merg cum vreau eu. Nu dau socoteala nimanui. Merg si incet o ard si cu 160 seara cand ies de la munca. Cui nu-I convine, sa ma pupe undeva. E motorul meu, viata mea si fac ce vreau. La fel si cu purtarea echipamentului. Unii dintre voi traiti cu impresia ca odata echipatului nu

vi se poate intampla nimic.

Cat despre domnisoara care tura motorul, bravo ei. Personal am toba stock pentru ca ma deranjeaza zgomotul la drum lung, dar imi creste inima in mine cand aud o toba sport turata.

Nu mai fiti ipocriti

daca ar fi pe bune DOAR fiecare pe barba si viata lui - ar fi OK. chiar ar fi de incurajat si sustinut chestiile de genul asta.

ce naiba, selectie naturala :)

 

numai ca fazele astea e ca uneori zmeii au sansa si norocul sa ia si oameni nevinovati cu ei... si asta e singura parte incorecta, de care-mi pare rau... :(

http://alba24.ro/accident-rutier-in-alba-iulia-pieton-lovit-de-un-motociclist-a-fost-transportat-la-spital-420536.html

ca sa dam un singur exemlu, recent.

sunt mult mai multe, dar nu apar mereu la ziar...

Editat de vladase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...