Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si pentru rubrica de FUN: o duduie mergea incet, incet... cauta loc de parcare. Se infige brusc in frane si trage de volan dreapta, baga botul masinii, dupa care pune semnal si continua manevra

perfect normal. asa se face.

asa a observat si la altii, asa face si ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut minunat....de ce crezi ca este mai deosebit decat in alta parte?...doar pt 2-3 utilaje in plus? :)

Acolo se strange lumea buna, stresata si adormita :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit ier fix faza din clipul asta

 

 

insa al dracului de nenorocit nu o picat pe jos. God damn it. :)

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit ier fix faza din clipul asta

 

 

insa al dracului de nenorocit nu o picat pe jos. God damn it. :)

Parerea mea este ca tipul din clip nu a picat din cauza claxonului sau trasului scurt de gaz al motoristului...cred ca a fost surprins de plecarea masinilor si a tras din scurt de "volan"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ajunseram la capetolu' bitziclijdi.

 

Ieri. Barbu Ve. Trafic bara la bara pana pe Stefan Cel Mare.

Eu cu inca vreo doi-trei amaratzi filtram printre masinile nemiscate.

 

Din fericire pentru noi, soferii din Bucuresti sunt cilivizati, asa ca ne observa si cand pot ne fac loc sa trecem.

Norocul nostru, ghinionul unui tovaras cu bicicleta cursiera si maiou d-ala pana la buci de li se vad ouale prin el.

Masina care trage dreapta sa imi faca mie loc ii inchide prietenului biciclizd trasa. Omul se supara. Arunca cu bicicleta. Incepe sa injure. Ca de ce nu se uita ca pulamea.

Eu il vazusem si ma oprisem din timp. Masina n-avea fizic cum sa-l vada ca bajetul mergea mai repede ca mine pe partea dreapta a benzii fara nici o grija fata de propria-i viata.

Tot el suparat ca domle nu-l respecta soferii.

 

Am incercat sa-i explic pe cale amiabila ca soferul n-avea fizic cum sa-l vada, ca era in curba si nici daca se uita dupa el n-avea vreo sansa. Am incercat sa-i explic ca-i viata lui la mijloc si ca daca o lasa in mana altora face o greseala. Am incercat sa-i zic ca si eu filtrez printre masini in fiecare zi, dar o fac cu viteza suficient de mica sa opresc daca mi se inchide trasa sau deschide usa in fata.

 

N-am avut vreun efect. Omu era suparat.

 

Concluzie: biciclistii dreacului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intru pe Ferentari in seara asta, pe la jumatate o dubita vw transporter mai veche (portocalie) pleaca de pe loc si ii taie fata taxiului din fata mea. Taximetristul nu schiteaza nimic... nici claxon, nici flash, nici injuraturi, sta cuminte in spatele astuia. Ala cu duba abia se misca, mergea cu 20-30 km/h si pune avariile... taxiul il depaseste intr-un final pe linia de tramvai, dau sa depasesc si eu, ala cu duba accelereaza (oprise avariile)... ma abtin si reduc, il las si ma bag in spatele lui. Duba accelereaza si mai tare, depaseste furtunos taxiul, iar pune avariile, iar reduce mult. Si scena se repeta, fara mine incercand sa depasesc, eu stau cuminte, de vreo 3 ori... la intersectia cu rahovei ma strecor printre masini si il las pe asta in urma. La sebastian cu petre ispirescu ma trezesc cu el venind tare pe banda 1, da semnal stanga si trage brusc de volan. Frana, claxon, urlu la el sa stea acolo. Asta trage inapoi pe banda lui si cand trec pe langa el vad o fata de om dement (la propriu, gen scena din Shinning) uitandu-se urat la mine. M-am uitat in oglinda panicat pana am ajuns acasa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeam acuma 20 de minute pe soseaua chitilei spre podul constanta pe banda 1, cand in fata mea o fata a iesit de pe trotuar si s-a asezat in fund pe mijlocul banda 1. Asta n-am mai patit-o, de obicei fug de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intru pe Ferentari in seara asta, pe la jumatate o dubita vw transporter mai veche (portocalie) pleaca de pe loc si ii taie fata taxiului din fata mea. Taximetristul nu schiteaza nimic... nici claxon, nici flash, nici injuraturi, sta cuminte in spatele astuia. Ala cu duba abia se misca, mergea cu 20-30 km/h si pune avariile... taxiul il depaseste intr-un final pe linia de tramvai, dau sa depasesc si eu, ala cu duba accelereaza (oprise avariile)... ma abtin si reduc, il las si ma bag in spatele lui. Duba accelereaza si mai tare, depaseste furtunos taxiul, iar pune avariile, iar reduce mult. Si scena se repeta, fara mine incercand sa depasesc, eu stau cuminte, de vreo 3 ori... la intersectia cu rahovei ma strecor printre masini si il las pe asta in urma. La sebastian cu petre ispirescu ma trezesc cu el venind tare pe banda 1, da semnal stanga si trage brusc de volan. Frana, claxon, urlu la el sa stea acolo. Asta trage inapoi pe banda lui si cand trec pe langa el vad o fata de om dement (la propriu, gen scena din Shinning) uitandu-se urat la mine. M-am uitat in oglinda panicat pana am ajuns acasa :))

 

Cam asa? :D

 

The-Shining-008.jpg

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

its-a-fucking-katana_o_5642563.jpg


» Post actualizat in 26 Sep 2015 15:11

Nu chiar 'pățanii în trafic', dar m-a distrat: azi am dus DS-ul la service si m-am întors cu tramvaiul (da, știu, rusinica!). Era liber-liber, stăteam pe un scaun cu geaca de piele pe genunchi, cu îngerul din avatar în sus, bocanci, tricou negru cu Motorsport-chestii, brățara moto pe mana, etc.... Se urca un co-național bronzat bine, vorbind la telefon, da sa se așeze pe scaunul din fata mea, ma vede, se oprește din vorbit... și se duce și se așează la vre-o 5 scaune mai în fata :)))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Voi astia "non chopperisti" ( :P ) cum va certati bai nene cu lumea in trafic, cu casca integrala pe cap? :))

Am vrut si eu azi sa ma cert cu unul si n-am putut ca nu ma auzea... azi veneam pe Rosetti dinspre Pta Revolutiei, la intersectia cu Balcescu/Magheru. Se eliberase in fata mea, dau forja dar nu prind verde. Se pune galben, apuc sa franez la fix cand se punea rosu. In secunda urmatoare trece furtunos pe langa mine o masina, la cativa cm de piciorul meu stang, pe rosu evident. Il prind din urma la urmatorul semafor si incerc sa ma cert cu el... fix p***, ca ala avea si geamul inchis si eu eram cu casca integrala pe cap. De ciuda imi venea sa-i rup oglinda :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ti-a trecut vreo secundă prin cap ca te certi degeaba cu ei? Tu chiar ai impresia ca le faci educatie?

 

Din punctul meu de vedere, daca ai fost expus la pericol e vina ta:

1. Daca erai in forja trebuia sa treci (vezi aia cu oprirea in siguranta)

2. Trebuia sa stii ca ai un forjator in spate

» Post actualizat in 10 Oct 2015 05:33

 

PS: spune multumesc pentru ca ala a avut loc pe langa tine si nu s-a oprit in tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. A fost un moment din ala de nehotarare... "e inca verde, sa-i dau?", trece secunda, trag de gaz, trece secunda si se face galben cand inca mai aveam ceva distanta, suficienta cat sa opresc in siguranta. Doar ca am oprit la fix pe dunga trecerii de pietoni.

2. n-aveam de unde sa stiu unde e si ce face, el a accelerat chiar si cand eu franam. In mod sigur a vazut ca franez dar probabil era mai grabit ca mine. Cand el traversa intersectia aia de pe Magheru plecau pe verde.

 

Zic multumesc, dar asta nu inseamna ca nu e un dobitoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...