Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Am eu una de acu vreo luna, m-am nimerit langa geamul unui nene cu dacie clasica 1310...ish, el deschide geamul, se uita mirat cateva secunde si intreaba

el: de cat e motoru?

eu: 1600

el baga instant o cruce dupa toate regulile evlaviei dupa care mai sta cateva secunde. apoi: da' cat prinde?

eu: cred ca vreo 160-170, da' nu-s sigur, ca cu mai mult de 140 nu am mers niciodata

la care cred ca s-a blocat, ca nu a mai zis nimica. Probabil se astepta sa ii zic ca prinde vreo 500 la ora...

apoi s-a facut verde semaforul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum se face ca toate pataniile sunt defapt varsari de venin si frustrari?

Chiar nu mai trece nimeni printr-o intamplare amuzanta sau de alta natura decat banalul "conserva ucigasa"?

Numai negativisti frate...

Nush altii, dar eu nu simt frustrare deloc, uneori incetinesc din vreme si fac semn sa se bage cand stiu ca e intersectie dificila. Aia cu masina se voia o gluma :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se face ca toate pataniile sunt defapt varsari de venin si frustrari?

Chiar nu mai trece nimeni printr-o intamplare amuzanta sau de alta natura decat banalul "conserva ucigasa"?

Numai negativisti frate...

potentialul traficului de a iti oferi surprize placute este net inferior potentialului de a iti oferi surprize neplacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma intorceam din minivacanta asta .....a trecut un stol de pasari si si-au lansat gainatul toate odata....M-am trezit cu o ploaie de kktzi venind spre casca si geaca mea.

Foarte amuzant...ca erau destul de grei si marisori.

 

 

So se poate spune ca voi avea noroQ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma intorceam din minivacanta asta .....a trecut un stol de pasari si si-au lansat gainatul toate odata....M-am trezit cu o ploaie de kktzi venind spre casca si geaca mea.

Foarte amuzant...ca erau destul de grei si marisori.

 

 

So se poate spune ca voi avea noroQ?

pics or it didn't happen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma intorceam din minivacanta asta .....a trecut un stol de pasari si si-au lansat gainatul toate odata....M-am trezit cu o ploaie de kktzi venind spre casca si geaca mea.

Foarte amuzant...ca erau destul de grei si marisori.

 

 

So se poate spune ca voi avea noroQ?

Era imperios necesar sa opresti la prima agentie loto!

Io-m inceput bine ziua.

 

 

E bine sa stai intr-o pozitie care sa te faca mai usor de observat, lateral stanga de preferinta. S-a oprit in roata ta sau inainte?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt a fost in gura mare, ca am flip-up :) . Sa-i fac morala, urlam probabil la un geam inchis? S-a oprit ca a parcat, ca asta voia.

 

@john17 retinut. da nu prea se poate aplica prin zona aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in mers era sa iau o pasarica cu capu' :-)))

am luat un porumbel in handguard.

bine, a sters protectia si a ricosat in mana, in antebrat.

socul a fost serios, mai puternic decat te-ai astepta de la un porumbel...

nu mi-as dori sa stiu cum ar fi sa-l iei in casca....

 

cu masina mi-a facut o cioara zob grila de plastic si radiatorul. muci...

nu e de gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa si inca o intamplare periculoasa....intr-o curba la stanga cum ma sprijineam eu pe scarita frumos .....ma pomenesc ca se rupe...si piciorul meu direct in asfalt taraind cu el pe jos :)))).

Am avut si oaresce noroc ca puteam sa ma imprastii. SI sa vezi distractie dupa....600km fara scarita stanga...stai doar cu calcaiul pe suport.

 

 

Weekend plin a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca tot o venit vorba de animale va zic si eu una de pe vremuri:

 

Cu multi ani in urma cutreieram padurile cu un CRF 230 f impreuna cu nevasta care era pe un Honda Recon 250 si o gasca intrega de amici familisti.Distractie ,plimbari si ceaune de gulas.

La un moment dat lovesc o veverita cu roata din fata ,cade jos ,se zbate de cateva ori si intra in eternitate.

Daca o faceam afis cred ca iesea mai bine dar faptul ca a fost vazuta de una din muieri ca se zbatea pe acolo a agravat situatia rau.Am devenit persona malefica instant.

Nici nu se mai putea pune problema de plecat mai departe fara o inmormantare cu un pic de ritual ca nu mai primeam pasarica nici unu din noi masculii ,pentru multa vreme .

Daca tot am vazut ca nu scapam nici cum ,am dat-o in extrema ailalta si am facut o inmormantare pe bune cu noi masculi drept sobor de preoti si muierile bocitoare de serviciu.Au lipsit doar onoruri militare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica care circulatie, te-ai oprit in mijlocul intersectiei sa arati cat de praf esti, nu ai fost in pericol nici macar o secunda te-ai panicat ca taurenu in fata biciului ...

 

daca ma contrazici inseamna ca te minti singur , nu face bine la oase sa te minti singur pe motocicleta, accepta ca esti pilaf ca sa poti invata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa dau toti berbecii cu capu sub ei....astia de sunt nepilafi si conduita preventiva zero. Mai bine mai panicat decat zmeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e mah fren cu berbecii dar omul a zabovit mai mult decat era necesar in botul masinii acolo, fara absolut niciun rost. A scapat soferul 2 picaturi in chilotei si in mod sigur data viitoare nu mai face. Pe de alta parte daca nu facea asta el ce clip mai punea aici... Eu tot zic ca camerele alea sunt pacatoase si afecteaza comportamentul cameramanului. Vorbesc si eu sa nu tac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, normal ca m-a speriat. Am franat brusc si era sa blochez roata. Am zabovit in fata lui sa il "salut".

mai bine ai invata sa franezi , dupa ce te asiguri ca sistemul de franare functioneaza corect si ai si cauciuc care franeaza... n-o sa te mai sperii la fiecare intersectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu masina din fata ta care vira stanga era de asteptat sa te pomenesti cu unul din care sa vireze stanga si caruia ii erai ascuns de masina. Insa - surprinzator - omul s-a asigurat si a oprit fara sa para o manevra la limita. In cazul unui contact ar fi fost vimovat dpdv legal, dar situatia nu e nici iesita din comun si nici imprevizibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...