Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Radikal, de apreciat intentia, dar tine minte un lucru. 1/10 persoane sufera de boli psihice (depresia tot acolo intra). E destul de riscant sa incerci sa faci asa ceva, niciodata nu stii peste cine dai.

Pentru siguranta ta si a celorlalti puteai incerca a trimite filmuletul Politiei. Poate ajungea in ochii cuiva care se putea ocupa altfel de situatie.

 

Asa este. Nu putem comanda intotdeauna ratiunii ce sa faca. Uneori impulsul de moment iti dicteaza si actiunile de moment...

» Post actualizat in 30 Apr 2017 05:14

M-as hazarda si as zice ca esti incepator la ghidon si tinerel. Dupa o perioada astfel de situatii te lasa rece si nu ti se mai misca un muschi pe fata, eventual dai din mana a lehamite si scuturi din cap dezaprobator si cam atat.

Te hazardezi in privinta varstei. Am 45. Cat priveste restul comentariului sunt si afirmatii pertinente. Cu unele nu pot fi de acord...

» Post actualizat in 30 Apr 2017 05:16

Da ma, am incercat sa va ironizez pe ambii. Ideea din capul meu era ca e de (cuvant urat) ce a facut muistu ala, ca putea sa te omoare cu tampenia lui. Tot in capul meu traieste si ideea ca nu e bine pentru tine in primul rand sa incerci sa-i faci educatie rutiera prostului. In cel mai bun caz ramane la fel de prost, in cel mai rau caz te bate. Cred asta pentru ca, la fel ca tine, speram sa pot educa nemernicii din trafic urland la ei. Aparent am esuat, pentru ca unul din ei a fost la cateva fractiuni de secunda sa nenoroceasca un coleg de pasiune. Vorba lu paulynos, educatia asta nu se face cu vorba ci cu fapta. Adica ori il bateai pe (cuvant jignitor) sa inteleaga ca nu e ok ce a facut(asumandu-ti consecintele) ori permiti organelor abilitate sa o faca. In rromania stiu foarte bine ca nu e cazul, da putem spera.

In continuare consider ca este cea mai corecta observatie avand in vedere ca subliniezi si vina soferului, nu doar reactia (ne)potrivita a mea... Multumesc.

» Post actualizat in 30 Apr 2017 05:18

Fa bine daca ma vezi in trafic si fac o gresala , ia-te dupa mine sa-mi faci morala sa vezi ce se intampla ...

 

P.S. 10 cu steluta Paulynos .

 

Fa bine si pastreaza-ti educatia pentru copiii tai. (Sper sa nu ai inca, ar trebui sa treaca ceva timp pana sa ai voie sa faci si mai ales sa cresti copii) Cel mai mult imi place amenintarea de la cateva sute de km departare :)))

» Post actualizat in 30 Apr 2017 05:25

Exista nenumarati justitiari in randul conducatorilor de motociclete care isi posteaza filmarile aici. Care alearga in urmarirea infractorilor in conserve, cu viteze mult peste cea legala. Care zburda neprihaniti prin zona de Scoala cu...peste 30km/h oricum.

Altii care se vaicaresc 3 minute ca le-a iesit unul cu masina in cale cu jumatate de kilometru in fata...

In loc sa purtati cruciada asta de eu sunt un zmeu pilot care ies sa ma dau pe strazile peste care domnesc, dar toti conservarii nenorociti are out to get me, mai bine v-ati concentra pe o conduita preventiva proprie. A se vedea aici si necoptul acela din Brasov care s-a infipt in botul unuia pe care il "lasasera"cei de pe benzile 3 si 2 sa se bage...

Iti acord circumstante atenuante pentru ca generalizezi. Nu e rea pozitia ta, dar simt nevoia sa te corectez. Daca te refereai la mine ca zburdam cu peste 30 Km/ora in zona cu indicator Scoala posibil ca asa o fi fost, dar eu mi-am incheiat postarea cu urmatoarea remarca "..si am facut ceva ghidusii pe acolo va rog sa nu comentati pentru ca nu asta e sensul postarii."

Daca tu simti ca este bine sa intaresti chestia asta nu e nicio problema. Totusi, asa, spre corecta ta informare, te anunt ca evenimentul se producea in vacanta copiilor, ma rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just regular things...

 

Cel putin primul incepuse manevra inainte sa iesi tu din viraj, era deja de-a latul drumului cand ai intrat in campul lui vizual. Ar trebui obligati soferii sa aiba radar pe conserva si sa scaneze pe raza de minim 2km dupa racerii pe 2 roti inainte de a indrazni sa patrunda pe un drum public. Pe telefon n-am emoticonul ala pe care i l-ai aratat tu soferului. Mai lasati vloguiala ca dauneaza grav placerii de a motocicli! Apropo, consateanul tau cu GS500 albastru o fi reintrat in peisaj sau isi linge inca ranile?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai lasati vloguiala ca dauneaza grav placerii de a motocicli! Apropo, consateanul tau cu GS500 albastru o fi reintrat in peisaj sau isi linge inca ranile?

Mie mi se pare ca unii vilogări d-astia de profesie si-o cauta cand nu e cazul, exagereaza in multe situatii, se plang constant chiar daca n-au de ce, totul pentru niste views in plus.

Nasol e ca mai intra incepatori/viitori incepatori sa se uite la clipurile lor si au impresia ca "asa trebuie", ca vilogăru' are intotdeauna dreptate si apoi ies pe strazi si fac la fel. #moarteconservarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta facem toata ziua, ca se vede si in video-urile mele. Ma plimb prin oras si incep sa rup oglinzi, ma dau pe-o roata, injur soferii si pietonii si zgarii alte masini.

Si incurajez pustanii sa faca fix la fel, ba chiar mai rau. :)

Mie mi se pare ca unii vilogări d-astia de profesie si-o cauta cand nu e cazul, exagereaza in multe situatii, se plang constant chiar daca n-au de ce, totul pentru niste views in plus.

Nasol e ca mai intra incepatori/viitori incepatori sa se uite la clipurile lor si au impresia ca "asa trebuie", ca vilogăru' are intotdeauna dreptate si apoi ies pe strazi si fac la fel. #moarteconservarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai observat ca in postul pe care l-am citat era vorba despre consateanul tau iubitor de bmw-uri.

cand zic "unii vilogări" tu interpretezi aiurea ca vorbesc despre tine, fara sa iei in calcul ca am folosit cuvantul "unii" pentru ca nu vreau sa stiu cum ii cheama.

cand am avut de zis ceva despre tine, cum a fost mai sus, te-am citat, tocmai ca sa stii ca vorbeam cu tine.

 

De exemplu:

 

meanpower, am impresia ca iti cam place sa te victimizezi.

 

vezi? :cheers:

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai na, m-am simtit si eu inclus in categoria aia, si d-aia :)

Dar data viitoare astept un quote, ca sa stiu :D

n-ai observat ca in postul pe care l-am citat era vorba despre consateanul tau iubitor de bmw-uri.

cand zic "unii vilogări" tu interpretezi aiurea ca vorbesc despre tine, fara sa iei in calcul ca am folosit cuvantul "unii" pentru ca nu vreau sa stiu cum ii cheama.

cand am avut de zis ceva despre tine, cum a fost mai sus, te-am citat, tocmai ca sa stii ca vorbeam cu tine.

 

De exemplu:

 

meanpower, am impresia ca iti cam place sa te victimizezi.

 

vezi? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just regular things...

Colegu'... eu zic sa faci un gard in jurul jud Brasov si sa-l intitulez tinut autonom, ca sa nu mai vina bucurestenii astia prosti :))

Faza 1: s-a zis deja, era deja inceputa manevra omului, nu avea cum sa te vada, plus ca era timp arhisuficient sa franezi. Se numeste "circulatie", uneori mai e nevoie sa folosim si frana.

Faza 2: n-a taiat nimic, era doar aproape de marginea benzii.

Faza 3: 2 benzi, tu pe 1, el pe 2... unde-i problema? Reduci preventiv si mergi mai departe.

Esti prea panicat, cred ca in Bucuresti faci infarct in 10 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza 3: Eu zic sa te mai uiti odata, alea-s 2 sensuri diferite. Da' mno, ce stiu eu :))

Colegu'... eu zic sa faci un gard in jurul jud Brasov si sa-l intitulez tinut autonom, ca sa nu mai vina bucurestenii astia prosti :))

Faza 1: s-a zis deja, era deja inceputa manevra omului, nu avea cum sa te vada, plus ca era timp arhisuficient sa franezi. Se numeste "circulatie", uneori mai e nevoie sa folosim si frana.

Faza 2: n-a taiat nimic, era doar aproape de marginea benzii.

Faza 3: 2 benzi, tu pe 1, el pe 2... unde-i problema? Reduci preventiv si mergi mai departe.

Esti prea panicat, cred ca in Bucuresti faci infarct in 10 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a terminat bateria la camera exact cand nu trebuia. Seara, ora 21 inainte de Busteni, un idiot intra pe contrasens fortandu-ma aproape sa ma lipesc de balustrada de protectie. Fiori reci pe sira spinarii, puls 200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer mi-e mila de tine .

Nu era vorba de ce educatie iti fac eu ( pentru ca din pacate tu faci parte din categoria de indivizi care nu pot fi educati sa-si vada de drumul lor ) , Abtine-te de la comentarii cat timp esti pustiulica si roaga-te la Dumnezeu sa nu ne intalnim pe strada ( nu o sa am timp sa-ti fac educatie .. ) .

Sa-ti fie mila de existenta ta, nu de mine. Nu esti decat o cantitate neglijabila pe care imi permit sa o ignor. Accept orice argument de la oricine, dar tu ai dat cu mucii in fasole inca de la prima interventie. Cat priveste persoana mea, pustiulica de 45 de ani iti spune sa inghiti in sec si sa taci. E tot ce pot sa-ti recomand. Sau xanax, se pare ca ai nevoie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

45 de ani traiti degeaba . N-ai inteles nimic ... banuiesc ca esti ignorat de multa lume din cauza ca nu te duce sfecla deloc . Mai citeste de 3 ori ce am scris poate poate intelegi ,

P.S. Nu da replay , nu -ti obosi creierasul si pt asta ..

» Post actualizat in 30 Apr 2017 21:49

Nu s-a imputit , au loc sa vie toti moralistii de kko care se cred legiuitori pe strazile patriei in loc sa-si vada de motociclit .

Bai Cobi, pe cuvantul meu ca as fi tinut cont de recomandarea ta, dar cand imi ceri sa nu mai dau replay atunci am o problema pentru ca imi place mult de tot sa dau replay la melodiile care imi plac f mult. Asadar, imi permit sa-ti dau un REPLY (care inseamna cu totul altceva decat replay) si sa iti reimprospatez memoria de scurta durata:

 

"Bai , io in locul lui ala ma dadeam jos si-ti f***m doua peste mecla ... asta e urmarea postarii tale !"

 

dupa care urmeaza:

 

"[...] Fa bine daca ma vezi in trafic si fac o gresala , ia-te dupa mine sa-mi faci morala sa vezi ce se intampla ..."

 

Cam a ce crezi tu ca seamana cele doua remarci? Mie imi miroase a instigare la acte de violenta/amenintare... Asta nu e bine deloc. Inca o data, am acceptat toate sugestiile/criticile/recomandarile tuturor membrilor care si-au pierdut timpul pe aici cu mine, dar tu esti un caz aparte. Ai tinut sa-ti arati tu muschii virtuali si sa ma obraznicesti fara urma de buna cuviinta (asa se numeste asta.) Ai avut parte de tot respectul meu, la modul aprioric (nu cred ca termenul iti este cunoscut, dar ma rog), pana cand ai calcat pe bec.

Pai mai baiatule, cine seamana vant culege furtuna, intelegi? Vrei sa ai ultimul cuvant? Foarte bine, ti-l acord, dar fa-l nene si tu la modul inteligent pentru ca eu sunt alergic la prostie.

Si totul a culminat cu "45 de ani traiti degeaba". Foarte bine, lasa-ma pe mine cu viata mea mizerabila dar nu incerca sa intri cu bocancii in ea pentru ca te pun sa te stergi pe picioare de la Cluj pana la Bucuresti. PUNCT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va relatez si eu o pățanie din trafic de acum ceva vreme.

 

Acum vreo 3 săptămâni, pe la 7 jumate dimineata mă duceam înspre munca pe Iuliu Maniu. În intersecție la Lujerului, la semafor eu și un tip cu gsx-r eram primii. Plec un pic mai tare ca mă grăbeam 1 2, aveam cam 70 75, schimb 3 și în oglinda din drepata văd gsx-r-ul pe o roata ca mă depășește și se duce în continuare pe o roata.. O lasă jos ca venea semafor, verde ce-i drept, și dus a fost..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va relatez si eu o pățanie din trafic de acum ceva vreme.

 

Acum vreo 3 săptămâni, pe la 7 jumate dimineata mă duceam înspre munca pe Iuliu Maniu. În intersecție la Lujerului, la semafor eu și un tip cu gsx-r eram primii. Plec un pic mai tare ca mă grăbeam 1 2, aveam cam 70 75, schimb 3 și în oglinda din drepata văd gsx-r-ul pe o roata ca mă depășește și se duce în continuare pe o roata.. O lasă jos ca venea semafor, verde ce-i drept, și dus a fost..

ia-ti o vesta hi-viz si imprima pe ea "nu fac liniute la semafor, asa merg eu"

» Post actualizat in 01 May 2017 19:17

de obicei nu postez aici. dar azi au fost prea multi idioti pe km. deci, doua de la mine. Piata Romana si, cateva minute mai tarziu, pe Dacia. let the trolling begin!

» Post actualizat in 01 May 2017 19:19

EDIT: de obicei nu postez *FILME* aici. (nu pot edita propriu-zis)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era sa te faca pilaf primul, taxiul cum e "normal" a trecut pe rosu elegant, si la al doilea meserias ai avut noroc ca nu ai plecat lansat de la semafor...

Trafic de România, ce putem sa spunem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai plecati fratilor glontz de la semafor, mereu se gaseste un meserias care sa forteze galbenul dupa 2 secunde de rosu... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei nu postez aici. dar azi au fost prea multi idioti pe km.

 

Dap, a fost ceva in aer zilele trecute :))

Dar cred ca deja am asa o obisnuinta cu alde meseriasii astia de deja sunt normalitate. Chair incep sa ma plictisesc daca nu dau de tot felul de situatii din astea. De ex ieri ma intorceam de la o mocirleala si undeva pe langa Snagov se baga la cativa metri in fata mea (de pe contrasens) un bmw din '1900 toamna in depasire... Am stat pana in ultimul moment pe mijlocu benzii, cat se se umezeasca nitel nitel si apoi am evitat scurt pe dreapta :)

Apoi mi-am adus aminte de filmuletul de mai din spate cu colegul care urca spre Poiana Bv si cat il spurca pe nenea ala. Pai intr-un caz de genul asta cred ca facea atac cerebral pe loc :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai intr-un caz de genul asta cred ca facea atac cerebral pe loc :laugh:

Nu chiar pe loc ci peste 2, 3 zile. Vorbim de un ardelean totusi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia azi m-am supărat tare :D Da' probabil omul deja e la el în oraș, la birou... cum să mai dau de el? :D

Nu chiar pe loc ci peste 2, 3 zile. Vorbim de un ardelean totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai plecati fratilor glontz de la semafor, mereu se gaseste un meserias care sa forteze galbenul dupa 2 secunde de rosu... :(

Ala din primul film nu a forțat rosul. Acolo era el oprit, dincolo de semafor, si atunci a decis sa plece de pe loc.

Trec prin semaforul respectiv aproape zilnic.. pana acum nu am vazut pe nimeni sa faca manevra aia. Cand mai sta cate un gigel oprit in intersectie are totusi bunul simt sa plece la dreapta pe Dacia, adica pe strada pe care intram si eu.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...