Sari la conținut

Primul Meu acident Banu Manta-Gral Barbu Vladoianu


Robert Rmh
 Share

Postări Recomandate

Sunt bucuros totusi ca am patit-o cu scuterul de la munca si nu cu motocicleta mea,cred ca se intelege ca doamna mi-a intors in fata,ca deh desigur,nu ma vazut,am scapat ieftin cu cateva julituri dar ma cam dor degetele de la piciorul stang,am chemat si ambulanta nu le am rupte,mi-au recomandat sa pun gheta,alte sfaturi mai bune in privinta asta?? evident au aparut oamenii cu gura rea,Motociclistii circulati mereu cu viteza!!!!bla bla bla etc...

 

Urata experienta oricum,cat ai merge de prudent tot te tavaleste cineva ,candva :(

 

Eu am facut stanga dupa Banu Manta pe Barbu Vladoianu,veneam dinspre pasaj,iar doamna care cica sa asigurat mi-a intors in fata

 

Am fost sa facem amiabila pe grivitei

post-56511-0-47223500-1346869553_thumb.jpg

post-56511-0-14858800-1346869588_thumb.jpg

post-56511-0-62709600-1346869605_thumb.jpg

post-56511-0-00888500-1346869615_thumb.jpg

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the club! :)

Toarna-ti niste whiskey pe gat, maine cu siguranta or sa te doara oasele, asa ca o sa ai nevoie de o mahmureala serioasa ca sa ignori durerea! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva zgarieturi,si cateva bucatele mici de carena lipsa,carenele iesite din prinderi,am evitat sa intru frontal,am intrat mai mult lateral cu scuterul,nu stiu exact sa explic,se putea si mai urat ,zic mersi lu dumnezeu ca am scapat cu atat,hehe mersi de urare in club metal

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e, bine ca n-a fost mai rau. Una peste alta, esti vedeta - 90 User(s) are reading this topic

30 members, 60 guests, 0 anonymous users

 

Pune repede o poza cu tine dezbracat, poate scoti ceva bun din accidentul asta.

 

 

nu ca sunt pudic :bounce: ,pai da,e seara,lumea de la munca,normal ca multi sunt pe forum :)

 

sper ca a invatat ceva,cica era la primu accident in 10 ani de soferie,avea copilul de 10 ani in spate,i-am zis doamna daca era o masina sau o masina mai mare ce faceati? omorati copilul? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum faci amiabilă dacă a venit ambulanța? Nu a fost Âşi poliția? E o neacordare de prioritate,doamna rămâne fără carnet iar tu aveai posibilitatea să te trezeÂşti mort pe motiv de splină pleznită.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambulanta a venit,am intrat in ambulanta,m-au consultat,m-au intrebat daca vreau sa merg la spital,s-au uitat la picior si nu am nimic,mi-au spus ca or sa se umfle,i-a fost luata o declariatie vinovatei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te mananca undeva, poti atunci sa te scarpini. Ai sanse serioase sa iti iei o mare teapa cu amiabila si iata de ce:

- amiabila e valabila doar daca nu exista raniri de persoane

- tu esti ranit - ai degete zdrelite si un picior umflat si o ambulanta care te-a inregistrat ca pacient (au foaie de parcurs)

- inspectorii de daune nu cauta decat motive sa nu plateasca. Si tu declari in public, pe un forum pe care mai citesc si aia de la asigurari (ca nu sunt prosti sa nu arunce cate un ochi), ca ai fost ranit si vrei sa faci amiabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista sesizare facuta la 112 (ca banuiesc ca asa a venit ambulanta) + declaratie politie si voi ati facut amiabila?

ai proces verbal de la politie? daca da, amiabila estre egal 0. ala e important. daca nu il ai pe ala, ar fi bine sa il gasesti pe politistul care i-a luat declaratie si sa il obtii.

banuiesc ca politia i-a luat declaratia cand zici ca a dat declaratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie mare! In cazul in care accidentul este declarat cu victime (adica a venit ambulanta) amiabila nu o sa iti fie despagubita. A fost un caz similar acum cateva luni discutat aici pe forum! Daca ai chemat ambulanta, nu mai faci nicio amiabila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca nu stiu sa explic,inca ma resimt psihic dupa ziua de ieri,e primul meu accident si nu am stiut incotr-o sa o iau,politistii nici nu au stat de vorba cu mine,iar pe doamna nu am vazut-o cu nici o hartie in mana dupa ce a discutat cu politistii,iar politistul de la grirom unde am fost pe grivita dupa ce i-am explicat ce si cum,a zis ca putem face amiabila....ca altfel daca stia ca nu putem nu ne mai lasa presupun,mersi de sfaturi,apreciez si imi sunt de folos

 

Nu am nici un proces verbal de la politie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa!!! Nu ma asteptam sa apari tu pe aici.

Bine ca nu s-a intamplat la viteza. Aia are moaca de taranca...

Bafta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare daca se intampla sa nu faci ceva corect,toata lumea sare cu gura mare.

Si eu am avut un accident mic cu motoru si cu o victima si nu am mai fost nici la politie si nu am mai patit nimic.

Toata lume isi da cu parerea ca ar fi mai bine asa sau asa , dar cand esti pus in situatie nu stiu cati din cei care scriu mai si fac asa cum scriu...

Se intampla si se poate intampla oricui. Bine ca nu a fost mai grav si bine ca esti sanatos. Restu nu mai conteaza......

Daca ar fi sa o luam dupa dreptate, mai multi de jumate din conducatorii auto ar trebui sa nu mai aiba permis...dar traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc toturor pentru sfaturi si pentru cuvintele de incurajare,apreciez.

 

Sid oi merge eu ca melcu cu motocicleta si scuteru si chair daca sunt foarte precaut,na ca se poate intampla oricui,poti sa mergi si cu 30 la ora in oras...nu intri tu in ei,intra ei in tine,era sa o patesc de foarte multe ori cu scuterul,fac zilnic 120-170 km in oras,le vad pe toate,am ajuns uneori sa deduc ce au de gand cand ii vad ca merg mai incet ,sau cand dau semnale si nu se baga,cred ca o sa ma reprofilez,e prea periculos in Bucuresti pe 2 roti,mai ales sa lucrezi si ca curier...in alte orase nu e asa de rau ca la noi in fine nu o mai lungesc,mersi inca o data baieti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sonyy nu ai ce face in Bucuresti....Eu lucrez ca sofer in Bucursti si zi de zi vad tot ce se intampla pe strazi dar si stau la semafoare de-mi vine rau.

Cand iesi cu motoru ma gandesc ca trebuie sa fiu cu ochii in 16,dar si asa se poate intampla orice.

Daca mergi cu bicicleta ai riscuri,daca mergi pe jos la fel....asa ca nu ai ce face dacat sa te gandesti ca o sa urmezi si tu o data dar macar sa fie mai usor....cum ai patit-o tu.

 

Am mai spus-o si o mai zic.....TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija de gioale tata, fieru de la munca e egal cu zero. Si nu ne mai speriati, lasati-o dreaq de treaba ..

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa-ti dea madama o copie dupa asigurare.Tu daca ai chemat ambulanta,lu madama i-au luat aia permisul si o cerceteaza pt vatamare.Nu mai poate fi vorba despre amiabila.

Iti trebuie pv de la politie+copie de asigurare.

 

P.S. : Madama facea parte din etnia conlocuitoare sau ma inseala pe mine ochiul? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va invit a-i arata baza legala a ce spuneti ca sa stie ce are de facut mai in fata!!!! Ca sa nu zic ca sunt si eu curios cu privire la ce afirmati...

 

daca ai nevoie sa ti se arate asa ceva, acum dupa ce ai permis de conducere (pentru care se presupune ca ai invatat legislatia), ai o mare problema.

da, intelegem ca a fost bulversat de accident, ceea ce e normal, si da ii atragem atentia, ca daca nu te duci la militie in timp util sa declari accidentul, iti ia permisul, iar daca e cu vatamare (exista apel 112, a venit salvarea si militia), amiabila nu mai e valabila.

acum oricum a trecut prea mult timp si poate doar sa spere ca aia de la asigurari nu afla ca a fost cu vatamare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar mie imi este clar ca NU a fost retinuta vatamarea corporala?????

gresesti.

ambulanta aia s-a deplasat dintr-un motiv. cine e pe ea, a completat o hartie prin care isi justifica timpul si combustibilul - unde mai pui ca poate vor sa fie si ei platiti ca au muncit (ca a fost ceva dificil sau nu, e alta discutie), poate s-au consumat si ceva pansamente, plasturi, etc.

nenea politistul ala a ajuns si el chemat acolo. exista o plangere sau o sesizare, politistul trebuie sa faca niste acte sa justifice de ce aplecat din sectie, unde a fost si ce a cautat acolo. si ce a rezolvat evident.

daca a fost apel fals, cineva isi ia o amenda pentru apel fals la 112.

ca nu or fi fost intocmite ceva acte ca s-a dat o spaguta cum zice un coleg mai sus....evident ca nu putem sti. dar ca a fost o vatamare....eu zic ca da. omul zice ca il doare.

insa intr-adevar, trebuia ca gaborii aia sa incheie un proces verbal daca tot erau acolo

asta am zis si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...