Jump to content
Sign in to follow this  
Fatal Fury

PiaGGio MP3

Recommended Posts

Am constatat ca in orasele si pe autostrazile super aglomerate din Franta se poarta masiv !

Se mandreste cineva cu o asemenea bijuterie ? Impresii?

Nu sunt (inca) propietar la asa ceva dar deja ma declar fan !Imi place enorm :grinbandit:

in RO nu cred ca sunt multe.

chiar azi am vazut una, se ducea la rar grivita.

fratele meu in IT si-a luat un mp3 300ie de cateva luni. mi-e mi-au placut de cand au aparut.

ba uite ca sunt vreo 25 in RO

model MP3 22

model MP3 YOURBAN 1

model MP3 125 HYBRID 2

14 in bucuresti..

Edited by warlock

E un Piaggio parcat pe la coloanele de langa Sala Palatului. Tot sta acolo de ceva timp si am reusit sa ma uit peste el; arata destul de confortabil.

Si in ploiesti sunt 2 din ce am vazut eu.

stau parcate la bucov, langa petromul ala de ceva luni bune si nu prea le baga nimeni in seama, pacat de ele.

din cate am vazut si pe net ar avea o aderenta sporita datorita celor 2 roti pe fata dar si o franare mai eficienta.

si eu sunt unul din fani!!!

Edited by nanotel

Da mergeau pe autostrada ,in decembrie ,pe polei ,de n-aveau nicio treaba ..

e si in brasov unul de 250.

mi se pare foarte fain si gilera fuoco.

Am si eu o gilera fuoco si pot sa spun ca este perfecta atat in oras cat si la autostrada. In curbe ai aderenta foarte buna si la franare este de nota 10, avand si abs pe fata. Poate prin acest topic sa aflam cati posesori de mp3 suntem.

post-66554-0-25555300-1347532808_thumb.jpg

post-66554-0-61845800-1347532941_thumb.jpg

post-66554-0-00734100-1347533009_thumb.jpg

post-66554-0-29207100-1347533039_thumb.jpg

post-66554-0-44805500-1347533088_thumb.jpg

post-66554-0-66887500-1347533127_thumb.jpg

Edited by ray2007

Chiar nu mai este nici unul? La baietii de la Piaggio de pe Lizeanu am vazut vreo 3 Piaggio de 250si400...asta in ianuarie puse la iernat.

Ma gandeam sa cumpar si eu una din cazua ca am inteles ca ar merge doar cu permis cat.B, e-adeavarat? Sau e doar la una din variante? MP3 LT?

Guest Sir George Mihail Burghy

Chiar nu mai este nici unul? La baietii de la Piaggio de pe Lizeanu am vazut vreo 3 Piaggio de 250si400...asta in ianuarie puse la iernat.

Piaggio....Lizeanu? unde mai exact?...stiam ca Piaggio e adus de firma PANEURO si are showroom si service la la Gara de Nord (Calea Grivitei).

De asta ce zici?:

http://www.newbikesinfo.com/piaggio-mp3-lt-300-hybrid-test/

.

Salut! eu sunt posesorul unui exemplar , 2007....Sunt foarte multumit de el , foarte stabil , motor 400cc , si vioi , si econom...cine vrea sa isi cumpere unul , ne putem intalni sa il vada si sa isi faca o impresie....

Intreb si io, ca prostu': de ce mi-ar trebui doua roti pe fata? N-ajunge una?

Guest little wayne

E bine ca ai intrebat

A 3-a roata e in loc de cric.

A 3-a roata e in loc de cric.

A, asta da, corect.

Franeazi cu o roata fata cum franezi cu doua? plus ca e si mai stabil , pe ploaie de asemenea......Incearca unul si dupa aia mai vorbim ! Eu unul sunt multumit de el , am vrut ceva deosebit...

Franeazi cu o roata fata cum franezi cu doua? plus ca e si mai stabil , pe ploaie de asemenea......Incearca unul si dupa aia mai vorbim ! Eu unul sunt multumit de el , am vrut ceva deosebit...

Asa e,la franare este beton dar si in curbe stai linistit ca ai aderenta dubla . Pe teren accidentat se comporta excelent cu suspensia fata.

PS. L-ai avut cumva la reparat la baietii de la Piaggio acum o saptamana? Am fost la ei si erau vreo 3 bucati.

da...o problema electrica care a cam durat ceva timp...un scurt pe cablajul principal....

In Franta e full de MP3-uri si fuco, au multa piatra cubica si doua roti pe fata uneori fac diferenta

Mare atentie insa de unde il cumparati. Am fost la revizie acum 2 sapt la Piaggio si erau vreo 3 pe acolo cu diverse probleme la suspensia fata (electrice si mecanice). Reparatiile sunt costisitoare (peste 1000-1500e) si de asta sunt si multe de vanzare prin italia la preturi mici pe care samsarii le iau si le vand de bune pe aici. Nimeni cu scaun la cap nu vinde un scooter care a costat 6-7000 euro nou peste cu doar 2500E peste 2 ani fara sa aiba ceva hibe ascunse.

In afara de asta, ideea cu 3 roti e buna, au inceput deja sa apara si concurentii (germanii de la Quadro si Peugeot cu modelul Metropolis).

pe Germania au alte preturi, peste 3500E....unul al meu , cu un scurt pe inst . electrica , al 2 lea lovit fata si al 3lea nu stiu ce probleme are....daca ai grija de el , nu cred sa fie probleme!

Salut! eu sunt posesorul unui exemplar , 2007....Sunt foarte multumit de el , foarte stabil , motor 400cc , si vioi , si econom...cine vrea sa isi cumpere unul , ne putem intalni sa il vada si sa isi faca o impresie....

» Post actualizat in 31 Jul 2014 08:59

Salut,

Tocmai sunt la Paris si am remarcat prezenta lor.

Spune-mi te rog ce consum are.

Guest little wayne

Sunt foarte faine,un cap de bara costa 2000roni iar la ce sosele avem.Inclin sa cred ca suspensia fata trebuie servisata destul de des

Consumul este de 3,6 la drum intins fara a depasi 110 si la autostrada ia si 4,2.