Sari la conținut

Emblema Pt Club Mc


florin_diliul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca baietilor din London City le-a trecut entuziasmul......sau?

se entuziasmeaza rpd nea florica asta.. :lol:

mea culpa pt off ;) e vina lu florica fiinca n-a mai postat,eu urmaream postul asta cum urmaream "renegatu` " in tineretze.

nea florica te iubim

noi ca tine vrem sa fim :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baetii !

nu sa desumflat nimeni , :crack: , dar inaca se lucreaza la proect si se pare ca totul decurge foarte bine ! :crack:

inca mai asteptam idei , avem cateva propuse kiar si de nea Road care ii multumesc deocamdata pt colaborare si il rog sa fie rabdator pt ca ceea ce a creat el e inca in top .

multi dintre motociclistii de aici ii sperie ideea unui MC , asta dupa ce am extras de pe aici de pe forum cateva idei de conduita intr-un MC .

dar cine vrea poate si clubul se va face in cel mai scurt timp .

deja sant foarte multi din toate regiunile romaniei care stiu ce e un MC si vrem un MC !

multumesc si baetilor din tg mures pt consemnul lor si urarile de bine ceea ce le uram si noi !

:lol: ;) :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca da, dar nu are nici o legatura cu denumirea de "dracula". poate fi un punct de plecare?

emblema lui road era mai coerenta.

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca da, dar nu are nici o legatura cu denumirea de "dracula". poate fi un punct de plecare?

emblema lui road era mai coerenta.

 

 

Le-am facut inca o emblema, pe care nu a postat-o. Aceea e mai simpla, nu are atatea detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa zic si eu ceva ? Emblema cu Dracula zic eu ca e mai sugestiva. Acu' , daca astia pe afara ne stiu asa , ca tara lui Dracula , asta e. Mie unu nu-mi place aberatia cu Dracula , dar deocamdata e singura noastra imagine pozitiva cunoscuta international. Mai bine o promovam noi pe asta , decit sa promoveze englezii imagini cu ciori la cersit , copii abandonati , boschetari ... Ce vreau sa zic e ca baietii astia din Londra fac loby pt. Romania ce nu fac aia care chiar ar trebui sa faca , ca de aia sint platiti. Asa ca hai sa-i ajutam , nu sa-i faultam. Cine crede ca poate mai mult , sa faca , sa faca fiecare roman loby pt. Romania , sa vada strainii ca nu sintem cetateni de mina a doua, cum apare prin ziare in Anglia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa zic si eu ceva ? Emblema cu Dracula zic eu ca e mai sugestiva. Acu' , daca astia pe afara ne stiu asa , ca tara lui Dracula , asta e. Mie unu nu-mi place aberatia cu Dracula , dar deocamdata e singura noastra imagine pozitiva cunoscuta international. Mai bine o promovam noi pe asta , decit sa promoveze englezii imagini cu ciori la cersit , copii abandonati , boschetari ... Ce vreau sa zic e ca baietii astia din Londra fac loby pt. Romania ce nu fac aia care chiar ar trebui sa faca , ca de aia sint platiti. Asa ca hai sa-i ajutam , nu sa-i faultam. Cine crede ca poate mai mult , sa faca , sa faca fiecare roman loby pt. Romania , sa vada strainii ca nu sintem cetateni de mina a doua, cum apare prin ziare in Anglia.

 

Bine zici LIL DEBUL cu baietii din Londra.La partea cu scrisu` de rau despre Romania cui ii pasa ce parere au englezoii despre noi?Mie nu...Eu stiu cine sunt si nu am nevoie sa aud incurajari din partea mofturosilor.Sa-i f...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-i se rupe in enspe ce zic fraierii de noi, da zic eu ca-i mai bine sa fim vorbiti de bine decit de rau. Acum sintem in Comunitate , decit sa fii un jeg mai bine sa fii jmecher. Asa ca un loby pt. Romania e bine venit, sugatorii de ... de la conducere nu fac nimic pe tema asta , ce reactie au cind ziarele de afara ne fac cum le vine la gura ? Daca nu fac ei , hai sa facem noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Dracula ca personaj ar trebui sa priveasca in stanga cum ne uitam la fotografie. Cum am mai zis nu prea ma pricep la heraldica dar toate au o simbolistica pentru care nu am gasit inca o explicatie. O sa mai cotrobai pe internet sa vad. Daca te uiti la siglele Hells Angels sau Bandidos, sa luam doua Mc -uri cunoscute, skull-ul HA si pistolarul celorlalti sunt spre stanga. Aceeasi chestie cu vulturul din stema Romaniei.

 

Bafta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Dracula ca personaj ar trebui sa priveasca in stanga cum ne uitam la fotografie. Cum am mai zis nu prea ma pricep la heraldica dar toate au o simbolistica pentru care nu am gasit inca o explicatie. O sa mai cotrobai pe internet sa vad. Daca te uiti la siglele Hells Angels sau Bandidos, sa luam doua Mc -uri cunoscute, skull-ul HA si pistolarul celorlalti sunt spre stanga. Aceeasi chestie cu vulturul din stema Romaniei.

 

Bafta :lol:

 

Pai daca ne uitam la Outlaws,sigla ne priveste direct in fata.Nu cred ca este o regula sa fie orientata spre stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu fac referire la siglele care ne privesc. Nu am spus ca toate siglele trebuiesc orientate spre stanga.

 

Bafta :lol:

 

Nici eu nu am spus ca ai spus ca tote sigle trebuie orientate spre stanga.

Bafta ;)

 

Cred ca ar da mai bine daca sigla voastra ar respecta sablonul cel mai cunoscut de patch.Adica Rockers sus si jos,simbolul clubului central si cele doua insemna din stanga si dreapta emblemei.Componentele sa fie bine dlimitate.Adica pe stilul clasic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca nu ne mai intelegem ;)

 

1. Nu e sigla ''noastra''. Nu-l cunosc personal pe Florin si nu stau in Anglia.

 

2. Ai dat un exemplu de sigla (Outlaws) care ca si Mc Trust de exemplu, sunt plane, ca sa zic asa - simetrice in jurul unei axe centrale. Restul din cate stiu au aceasta orientare de care spun. Ma repet, nu ma pricep la simbolistica, dar, cineva care a facut un liceu sau scoala de arte (desen) ne poate lumina mai mult ca sigur.

 

Bafta :lol:

 

 

PS Indiferent care ar fi sigla, mult succes in infiintarea clubului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA MULTUMESC TUTUROR , SIMTIM INTRADEVAR CA SANTEM AJUTATI SI INCURAJATI !!!!

tin sa precizez ca parerile voastre sant foarte importante , tocmai de aia am postat aici .

mai multe idei vor da cu sigurantza un rezultat fff bun !

un artist amator de pe aici a incercat sa mai faca niste skite , incet incet cred ca se va ajunge la un rezultat bun .

kestia e ca sambata adica in ultima sambata a fiecarei luni HELLS ANGELS LONDON face cate o petrecere si selecteaza viitoare noi cluburi moto , noi prospecti , etc , la care santem si noi invitati si vrem sa le prezentam si lor siglele care sant pana acum .

la sfarsitul saptamanii ce vine se va hotara care sigla va ramane definitiva !

va multumesc mult pt sprijinul acordat si mai astept inca sugestii .

 

merci pt intelegere !

florin

post-6831-1164222485_thumb.jpg

post-6831-1164222601_thumb.jpg

post-6831-1164222717_thumb.jpg

Editat de florin_diliul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...