Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Multumim pt. info.

Te mai asteptam sa consiliezi psihologic si sa umpli in continuare de sfaturi pertinente comunitatea baicarilor on-line. :bigstar:

Nici Jinlun ala nu e cine stie ce motor. Ai zis sa icepi pe ceva mic? :)))))))))))))))

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iote doi bolovani mai sus care habar n-are ce vorbeste. S-au trezit pe gixxere second hand si cred ca baiatu' cu jinlunu' e de luat la suturi :crack:

 

Nu inteleg de ce ma faci tu pe mine bolovan!!! Ma cunosti de undeva?

De unde stii ca m-am trezit pe gixxer SH?

Eu doar eram ironic la adresa lui SSSS ca fix el cu mega mini scuterul lui, made in China, se trezise sa il ia la 11 metri pe userul care zicea ca momentan nu are moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Eu daca gresesc la serviciu sunt tras de maneca si eventual sanctionat, eu, nu tu sau altcineva.....

 

 

Atata polologhie doar ca sa te lauzi ca ai un loc de munca? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar eram ironic la adresa lui SSSS ca fix el cu mega mini scuterul lui, made in China, se trezise sa il ia la 11 metri pe userul care zicea ca momentan nu are moto.

La fel si el :crack: Al dreq 4S asta. Fac pariu ca jinlunu' lui te face sange intre semafoare. E super tunat. Nici nu-ti dai seama daca te uiti la el.

 

De unde stii ca m-am trezit pe gixxer SH?

That much is obvious.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel si el :crack: Al dreq 4S asta. Fac pariu ca jinlunu' lui te face sange intre semafoare. E super tunat. Nici nu-ti dai seama daca te uiti la el.

 

Nu ma fac cu nimeni intre semafoare. E calea cea mai rapida de-a ajunge pe sectiunea asta a forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi aveti impresia ca ieo cu Jinlunu nu merg tot pe doo roate? Nu ne pindesc pe toti aceleasi pericole? Bine, pe voi va pindesc pericole mai mari, ca aveti gicsere si cind va apare curba in fata si va panicati, sinteti mult mai in dificultate decit sint eu cu Jinlunu, da in rest sintem toti la fel indiferent de k-ul pe care-l avem la agregat.

 

Nu m-am panicat niciodata pana acum...cand mi-a aparut o curba in fata.

Si daca tu ai intradevar scuter, sa stii ca nu te pandesc aceleasi pericole ca si in cazul in care ai folosi un motor mai mare.

Sa-ti explic diferentele...nu e nici locul nici momentul potrivit.

Asfalt uscat si tie, sau spor la apasat butoanele pe tastatura.

Ma retrag din discutie.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca l-ai fi cunoscut pe soimu maltez, un membru de vaza al comunitatii scuteristilor on line de la noi ti-ai fi dat seama de realitate. Din pacate el acum s-a dus pe vesnicele plaiuri al vinatoarei virtuale si nu mai este pe aici, dar invatamintele lui au ramas in strafundurile forumului. :ph34r:

 

 

Dusmanul vegheaza din umbra. Last active: Today :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote doi bolovani mai sus care habar n-are ce vorbeste. S-au trezit pe gixxere second hand si cred ca baiatu' cu jinlunu' e de luat la suturi :crack:

HUH? Mindfuck....nu am inteles ce vrei pana la urma. Daca era o gluma iti spun cu modestie ca nu am inteles-o si daca nu era .....nu e frumos sa vorbesti urat cu oameni in varsta :))). Am fost ironic in ce i-am spus lui SSSS pentru ca mi se pare aiurea sa iti dai aere de superioritate in fata unuia fara motor, cu experienta ta pe scooter pe un subiect legat de motociclete ss. Vad ca numai tu ai luat postul meu ca pe o ofensa desi nu ti se adresa.

Editat de Luke_highwalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HUH? Mindfuck....nu am inteles ce vrei pana la urma. Daca era o gluma iti spun cu modestie ca nu am inteles-o si daca nu era .....nu e frumos sa vorbesti urat cu oameni in varsta :))). Am fost ironic in ce i-am spus lui SSSS pentru ca mi se pare aiurea sa iti dai aere de superioritate in fata unuia fara motor, cu experienta ta pe scooter pe un subiect legat de motociclete ss. Vad ca numai tu ai luat postul meu ca pe o ofensa desi nu ti se adresa.

Exact tipul asta de reactie il si asteptam. Nu s-a vrut ofensator ci doar moralizator. Nu judeca oamenii dupa etichete sau note de profil. Tocmai pentru ca nu va cunosc pe niciunul dintre voi am spus ca sunteti bolovani. Il cunoasteti voi pe 4S? Ati vazut la profil un jinlun si ati zis sa va bateti oleaca pewla de el ca deh, e scuterist. V-ar da mucu' instant cu jinlunu' lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu judeca oamenii dupa etichete sau note de profil.

 

Da...am inteles. SSSS e mai tare decat triplu X.

Atunci sa stim si noi sa nu ne mai pierdem vremea la discutii cu oameni care iau totul la caterinca...

 

post-18488-0-81710100-1349778549_thumb.jpg

Editat de MirceaRM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact tipul asta de reactie il si asteptam. Nu s-a vrut ofensator ci doar moralizator. Nu judeca oamenii dupa etichete sau note de profil. Tocmai pentru ca nu va cunosc pe niciunul dintre voi am spus ca sunteti bolovani. Il cunoasteti voi pe 4S? Ati vazut la profil un jinlun si ati zis sa va bateti oleaca pewla de el ca deh, e scuterist. V-ar da mucu' instant cu jinlunu' lui.

 

Nu l-am pus eu sa treaca Jinlun acolo daca el e de fapt Max Biaggi deghizat. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar daca unu isi scrie pe frunte cu markerul "sunt un dobitoc" eu sunt genul ala atipic de persoana care la o judecata sumara o sa-i ia de bun mesajul. Iti mai zic o treaba...e foarte greu sa imi dati tu sau el mucu intr-o competitie la care eu nu particip. Merg cu motorul din pasiune, cand vreau, cum vreau si cu cine vreau. Nu mi-am luat motor ca sa ma imprietenesc cu toti motociclistii, nici sa casa fiu mai rapid decat toti inconstientii si nici ca sa ma bat in numarul de km cu baietii care livreaza pizza. In alta ordine de idei posesia unui vehicol cu doua roti, si un numar foarte mare de km pe el in mod sigur nu te fac mai inteligent, lucru care se vede foarte usor pe forum unde multi useri care desi nu au multe de spus aduc argumente de genu sa taca aia care au mai putini km ca mine sau ma rog de cat zic pe forum ca am. Daca numarul mare de km s-ar regasi in calitatea unora de piloti atunci la Moto Gp ar castiga numai aia care au lucrat la pizza delivery, la Formula 1 numai fosti taximetristi iar premiul Nobel ar fi catigat tot de taximetristi pentru aportul la dezvoltatea stiintei, in urma studiilor facute in milioanele de km pe care ii au. Fraza " Tocmai pentru ca nu va cunosc pe niciunul dintre voi am spus ca sunteti bolovani" o pun totusi pe seama obooselii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca taximetristii ar lua Nobel-ul, mai degraba TIR-istii, aia chiar merg.

Aaa...:scratch: ...despre ce era topicul? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles asta si nu s-a suparat nimeni. Dar ce nu inteleg la voi astia cu gicsere si mai ales astia cu k-uri, este de ce nu vreti sa ne impartasiti si noua astora mai mici din experienta voastra, ca sa ajungem si noi mari si experimentati ca voi.

Zi-ne ce-ai fi facut tu cu gicserul in situatia acestui accident. Cum ai fi fentat taxiul, cum ai fi trecut rapid ca sa intri in peco, etc. Asta vreau sa aud.

Jinlunul oricum e mai bun decit nimic si de multe ori e mai bun chiar si decit k-urile alea.

 

Am 1.75 si 80 de kile....daca ai mai putin mergi la sala si baga foraje, daca ai mai mult ...mergi la sala si slabeste. Daca vrei un GSXR, cauta unul care sa iti placa, te intelegi vanzatorul la bani si e al tau. La fel si cu Hayabusa. Daca vrei sa nu mori pe ea e simplu: Nu te lua dupa altii la propriu si la figurat. Nu ai nimic de demonstrat nimanui, iar in cazul in care vei avea un accident cu siguranta majoritatea alora care te salutau or sa sara in sus de bucurie ca au inca un subiect de polemica in care sa explice altora pe net cat de prost esti ca motociclist in comparatie cu ei. E destul de simplu.

 

Nu fac parte din categoria alora care fac studii care sa determine cat de nemernic si de nenorocit era motociclistul, accidentat sau mort. Notiunea de accident exclude din start premeditarea si presupune din start ca cel putin o parte implicata a gresit. Eu ca sa evit accidentul asta, ca sa evit taxiul ala din Timisoara, eram acasa in Bucuresti si m-am trezit la 12, adica dupa ce avusese deja loc....vezi? experienta m-a salvat.

 

PS...mi-a placut aia cu experienta se masoara in vechimea pe forum si numarul de postari :))))

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am pus eu sa treaca Jinlun acolo daca el e de fapt Max Biaggi deghizat. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar daca unu isi scrie pe frunte cu markerul "sunt un dobitoc" eu sunt genul ala atipic de persoana care la o judecata sumara o sa-i ia de bun mesajul. Iti mai zic o treaba...e foarte greu sa imi dati tu sau el mucu intr-o competitie la care eu nu particip. Merg cu motorul din pasiune, cand vreau, cum vreau si cu cine vreau. Nu mi-am luat motor ca sa ma imprietenesc cu toti motociclistii, nici sa casa fiu mai rapid decat toti inconstientii si nici ca sa ma bat in numarul de km cu baietii care livreaza pizza. In alta ordine de idei posesia unui vehicol cu doua roti, si un numar foarte mare de km pe el in mod sigur nu te fac mai inteligent, lucru care se vede foarte usor pe forum unde multi useri care desi nu au multe de spus aduc argumente de genu sa taca aia care au mai putini km ca mine sau ma rog de cat zic pe forum ca am. Daca numarul mare de km s-ar regasi in calitatea unora de piloti atunci la Moto Gp ar castiga numai aia care au lucrat la pizza delivery, la Formula 1 numai fosti taximetristi iar premiul Nobel ar fi catigat tot de taximetristi pentru aportul la dezvoltatea stiintei, in urma studiilor facute in milioanele de km pe care ii au. Fraza " Tocmai pentru ca nu va cunosc pe niciunul dintre voi am spus ca sunteti bolovani" o pun totusi pe seama obooselii.

 

vehicul :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am 1,62 m. si 88 de kile. :( Ce e de facut? La sala merg, in special la sala de lectura. E bine pt. evolutia mea ca motociclist tru, viitor posesor de gicser k-x?

Multumesc pt. sfaturile pertinente legate de achizitionarea unei motociclete potrivite. De oameni ca tine avem nevoie pe forum aici, nu doar de mistocari care nu spun nimic constructiv. :cheers:

 

Pai si eu evit cu Jinlunul mai bine ca tine accidente in felul asta. Atunci de ce zici ca n-as avea voie sa postez intr-un toplic in care e vorba despre moto ss? :unsure:

 

 

 

 

Nu am zis ca nu ai voie sa postezi...oricine are voie sa spuna ce vrea.....lucru care e si foarte vizibil aici. Tu i-ai reprosat cuiva ca nu e in masura sa isi dea cu parerea pentru ca nu are motor, iar eu ti-am zis ca daca pui problema la modul asta nici scooterul tau nu e cine stie ce motor. Sper ca s-a inteles mesaju. Eu ti-am dat cel mai bun sfat in achizitionarea unei motociclete. Ia-ti ce vrei....cam orice ti-ai lua de la 70 de cai in sus e suficient ca sa iti rupa gatul daca ai de gand sa ii folosesti pe toti in permanenta, si orice motor indiferent de putere nu merge tare de unul singur. Mi se pare o tampenie treaba aia sentimentala cu motorul bun la suflet care iarta. Nici un motor nu iarta doar ca inconstienta si prostia tind sa creasca o data cu numarul de cc sau de cai. Fi constient de nivelul tau in permanenta si nu te arunca mai mult decat iti permit abilitatile si decat este nevoie. Poti sa fi as pe serpentine si circuit, ca realitatea de pe sosele are suficiente surprize si pentru aia avansati....Vezi accidentul de pe DN1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu intelg, de ce trebuie sa-l convingi tu sa-si ia altceva mai bun decat Jinlun? Daca el e fericit pe scuter care e problema? Nu are tot doua roti si motor?

Eu cred ca e la fel de indreptatit sa discute despre accidente ca oricare motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...