Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tare aia cu tulburarea bipolara. nici nu ma asteptam ca o bikerita sa fie altfel.

daca nu aveai putina manie in tine, acu crosetai andrele nu trafic :))

 

sa pui in rama biletul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama cati inepti isi dau cu parerea despre o tulburare bipolara...

 

restul de 7 puncte nu v-a interesat, va arde de mania fetei...

 

E un diagnostic stabilit in urma anamnezei, sigur nu l-a contactat de pe bara taxiului :angry: .

 

Incultilor!

 

@ pantera - sa te faci bine! pupam felina.

Cu busa ia-o incet, pofta e mare. E timp destul vara care vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie in bafta ta, 'pretenas !

Multumesc ca ai fost la prietenul meu in spital si ai stat cu el de vorba...sper ca intr-o zi sa ne vedem la un suc bere ceva.......insanatosire grabnica iti doresc si tie

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice individ orgolios are un episod de tulburare afectiva bipolara in urma unui accident. oricum nici un impatimit (nu vorbesc de reisarii de magheru si nici de scuteristii cu mucu-n gura) al motocicletelor nu este perfect sanatos acolo sus, obsesia pentru motociclism isi are radacinile in diverse imbalansuri chimice la mansarda. cu capul n-o sa fie nici mai mult nici mai putin sanatoasa decat pana acum.

 

in timp ce ficatul, plamanii si alte acareturi se vor reface, in lipsa splinei viata nu va mai fi niciodata la fel ca inainte. privind jumatatea plina a paharului, asta iti va aduce aminte cam de trei ori pe zi tot restul vietii tale ca viata e fragila si pretioasa.

 

capul sus, in definitiv ai facut primul pas spre statutul de veteran. mai ai nevoie doar sa supravietuiesti suficient ca sa ai varsta sa iei gradele. ignora civilii, dar asculta-ti instinctul. ;)

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capul sus, in definitiv ai facut primul pas spre statutul de veteran. mai ai nevoie doar sa supravietuiesti suficient ca sa ai varsta sa iei gradele. ignora civilii, dar asculta-ti instinctul. ;)

 

Gradele alea sunt bune la scos/bagat varza din/in butoi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice individ orgolios are un episod de tulburare afectiva bipolara in urma unui accident. oricum nici un impatimit (nu vorbesc de reisarii de magheru si nici de scuteristii cu mucu-n gura) al motocicletelor nu este perfect sanatos acolo sus, obsesia pentru motociclism isi are radacinile in diverse imbalansuri chimice la mansarda. cu capul n-o sa fie nici mai mult nici mai putin sanatoasa decat pana acum.

 

in timp ce ficatul, plamanii si alte acareturi se vor reface, in lipsa splinei viata nu va mai fi niciodata la fel ca inainte. privind jumatatea plina a paharului, asta iti va aduce aminte cam de trei ori pe zi tot restul vietii tale ca viata e fragila si pretioasa.

 

capul sus, in definitiv ai facut primul pas spre statutul de veteran. mai ai nevoie doar sa supravietuiesti suficient ca sa ai varsta sa iei gradele. ignora civilii, dar asculta-ti instinctul. ;)

Multumesc Zahei! Frumoase vorbe, mai ales ca vin din partea ta !

Respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capul sus, in definitiv ai facut primul pas spre statutul de veteran. mai ai nevoie doar sa supravietuiesti suficient ca sa ai varsta sa iei gradele. ignora civilii, dar asculta-ti instinctul. ;)
Si ca sa ajunga la eliti ce-i trebuie? O juma de tzatza-n minus? Civila-i sor-ta.@Kollar: vindecat te dau ca sa te dea afara din spital. Sau ameliorat si pleci pe proprie raspundere. Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gollum

bai pantero, te alerg cu Intruderul cand te prind :)

 

da-mi un numar de telefon pe PM sa te sun, sau FB sau mess.... ce dracu, nici dupa barbati nu am alergat atat cat am alergat zilele astea dupa tine pe net. Olivia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai tin minte nimic din accident.

 

Multa sanatate iti doresc. Referitor la adusul aminte ... nu cred ca iti vei mai aduce aminte vreodata tot ce s-a intamplat in accident. Acum trei ani am avut un accident cu ATV-ul, care s-a soldat cu rasturnarea utilajului. Ultimul lucru pe care mi-l aduc aminte este momentul cand incepea sa sa rastoarne ATV-ul. Apoi urmatorul moment ... in ambulanta intreband panicat ce e cu mine acolo. Au trecut trei ani, dar nici pana acum nu imi aduc aminte ce s-a intamplat intre momentul rasturnarii si momentul ambulantei. Am aflat de la oameni cum ca ATV-ul ar fi fost cu rotile in sus, ca l-au intors, mi-au scos casca, au chemat ambulanta ... Orcat as incerca, nu imi aduc aminte acele momente. De aceea iti spun ca va ramane o perioada "necunoscuta" si la tine. Dar poate ca e mai bine asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun si eu parerea mea asa pe sleau: ti-ai luat motorul asta mare ca sa te dai mare; l-ai luat din disperare ca nu cumva sa fie ceva mai mare decat el; daca era unul mai mare, il luai pe ala si nici nu te mai uitai la asta. Nu te simti bine pe el, nu ti se potriveste, dar pentru tine nu conteaza asta. Conteaza ca e mare. Pentru tine tu nu contezi. Conteza parerea celorlalti despre tine. Te sacrifici pe tine pentru imaginea ta in ochii celorlalti. Ti-ai pus o masca cu care defilezi. Nu esti pe bune. Si asta e motivul real pentru care te-ai tavalit. Te-ai tavalit pentru ca ai trisat. Pentru ca ai vrut sa fii ceea ce nu esti. Si o parte din tine, aia autentica, n-a mai suportat si s-a razvratit. Macar de ti-ar fi reusit stratagema pana la accident, ca sa fii in top. Dar nu a fost asa. Adevaratii motociclisi nu admira ce ai sub fund. Nici fundul in sine. Si, crede-ma, nu conteaza cati, conteaza cine te admira. Natura e aristocrata si parerea unui om deosebit face cat opinia a 10 milioane de pampalai. Aici pe forum adevaratii eroi sunt altii, indiferent de numarul postarilor sau al frazelor dulci: Mihai Barbu, cei doi care au fost pana in Africa de Sud, cel care a fost in Rusia si Finlanda calare pe melc etc etc. Si toti au purces cu motoare banale, obisnuite. Pentru ei motorul a fost un mijloc, nu un scop. De fapt sunt multi ca tine. Sunt multi cei care isi iau motoare puternice pentru ca nu pot mai mult. O fac in mod defensiv, doar ca sa compenseze adevaratul curaj. Asta e parerea mea despre accidentul tau, sper sa nu te enervezi si sa devii tripolara numai pentru atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Natura e aristocrata si parerea unui om deosebit face cat opinia a 10 milioane de pampalai...

Ce te-ai ratacit pe topicul asta, omule. Nu mai ai ce citi si acum citesti tot? Fata are doar 25 de ani...si eu mi-am dat seama prea tarziu... :D

 

Sanatate multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gollum

Iti spun si eu parerea mea asa pe sleau: ti-ai luat motorul asta mare ca sa te dai mare; l-ai luat din disperare ca nu cumva sa fie ceva mai mare decat el; daca era unul mai mare, il luai pe ala si nici nu te mai uitai la asta. Nu te simti bine pe el, nu ti se potriveste, dar pentru tine nu conteaza asta. Conteaza ca e mare. Pentru tine tu nu contezi. Conteza parerea celorlalti despre tine. Te sacrifici pe tine pentru imaginea ta in ochii celorlalti. Ti-ai pus o masca cu care defilezi. Nu esti pe bune. Si asta e motivul real pentru care te-ai tavalit. Te-ai tavalit pentru ca ai trisat. Pentru ca ai vrut sa fii ceea ce nu esti. Si o parte din tine, aia autentica, n-a mai suportat si s-a razvratit. Macar de ti-ar fi reusit stratagema pana la accident, ca sa fii in top. Dar nu a fost asa. Adevaratii motociclisi nu admira ce ai sub fund. Nici fundul in sine. Si, crede-ma, nu conteaza cati, conteaza cine te admira. Natura e aristocrata si parerea unui om deosebit face cat opinia a 10 milioane de pampalai. Aici pe forum adevaratii eroi sunt altii, indiferent de numarul postarilor sau al frazelor dulci: Mihai Barbu, cei doi care au fost pana in Africa de Sud, cel care a fost in Rusia si Finlanda calare pe melc etc etc. Si toti au purces cu motoare banale, obisnuite. Pentru ei motorul a fost un mijloc, nu un scop. De fapt sunt multi ca tine. Sunt multi cei care isi iau motoare puternice pentru ca nu pot mai mult. O fac in mod defensiv, doar ca sa compenseze adevaratul curaj. Asta e parerea mea despre accidentul tau, sper sa nu te enervezi si sa devii tripolara numai pentru atat.

 

 

E foarte urat ce ai scris mai sus, sincer. Las-o in pace ca nu esti tu in masura sa-i dai lectii si sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am tatuat semnul de la Busa pe mine de la 16 ani . Oi fi tu filosof, dar aici ai dat-o urat de tot de gard.Motorul asta inseamna motociclismul pentru mine si pentru el m-am "antrenat" de cand ma dau . Nu ma cunosti, repet, nu o da in teoreme si supozitii. Am avut un accident , eu trag , eu platesc ! Atat si nimic mai mult ! Te doare pe tine in locul meu ? Tragi tu cu recuperarile? Imi repari tu Busa mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun si eu parerea mea asa pe sleau: ti-ai luat motorul asta mare ca sa te dai mare; l-ai luat din disperare ca nu cumva sa fie ceva mai mare decat el; daca era unul mai mare, il luai pe ala si nici nu te mai uitai la asta. Nu te simti bine pe el, nu ti se potriveste, dar pentru tine nu conteaza asta. Conteaza ca e mare. Pentru tine tu nu contezi. Conteza parerea celorlalti despre tine. Te sacrifici pe tine pentru imaginea ta in ochii celorlalti. Ti-ai pus o masca cu care defilezi. Nu esti pe bune. Si asta e motivul real pentru care te-ai tavalit. Te-ai tavalit pentru ca ai trisat. Pentru ca ai vrut sa fii ceea ce nu esti. Si o parte din tine, aia autentica, n-a mai suportat si s-a razvratit. Macar de ti-ar fi reusit stratagema pana la accident, ca sa fii in top. Dar nu a fost asa. Adevaratii motociclisi nu admira ce ai sub fund. Nici fundul in sine. Si, crede-ma, nu conteaza cati, conteaza cine te admira. Natura e aristocrata si parerea unui om deosebit face cat opinia a 10 milioane de pampalai. Aici pe forum adevaratii eroi sunt altii, indiferent de numarul postarilor sau al frazelor dulci: Mihai Barbu, cei doi care au fost pana in Africa de Sud, cel care a fost in Rusia si Finlanda calare pe melc etc etc. Si toti au purces cu motoare banale, obisnuite. Pentru ei motorul a fost un mijloc, nu un scop. De fapt sunt multi ca tine. Sunt multi cei care isi iau motoare puternice pentru ca nu pot mai mult. O fac in mod defensiv, doar ca sa compenseze adevaratul curaj. Asta e parerea mea despre accidentul tau, sper sa nu te enervezi si sa devii tripolara numai pentru atat.

 

daca pentru tine doar oamneii care au ajuns prin anumite locuri sunt eroi"..... e grav

 

 

de ce dracu trebuie toti sa avem motoare obisnuite....apropo ..ce inseamna MOTOR OBISNUIT..... cu 2 Roti adica.....

 

 

nu uita ......de cei cu motoare de 500 ....ei pot mai mult......dar NU AU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tatuat semnul de la Busa pe mine de la 16 ani . Oi fi tu filosof, dar aici ai dat-o urat de tot de gard.Motorul asta inseamna motociclismul pentru mine si pentru el m-am "antrenat" de cand ma dau . Nu ma cunosti, repet, nu o da in teoreme si supozitii. Am avut un accident , eu trag , eu platesc ! Atat si nimic mai mult ! Te doare pe tine in locul meu ? Tragi tu cu recuperarile? Imi repari tu Busa mea?

 

Daca esti asa cum sustii tu...mie mi-ar fi tare rusine cu majoritatea astora care iti sustin alegerile:

 

 

nu uita ......de cei cu motoare de 500 ....ei pot mai mult......dar NU AU

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantera, ma bucur ca esti back, lasa moralistii sa se agite, ca de obicei, fara rost si traieste-ti viata in continuare asa cum doresti... Ramai la Busa? Poate ne intalnim odata prin TM, ai mei mai stau inca acolo... Un amic a rupt un TIR cu Busa si a supravietuit, wtf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca sunt multi frustrati care nu pot accepta ca sunt fete care merg pe miare, pe Buse si mai stiu eu ce jucarii `masculine`.

Fata asta merge de mult timp si si-a facut mana pe cateva motoare. Acum are ceea ce si-a dorit dintotdeauna: Busa. Ce aveti cu ea? Intelegeam sa va luati de ea daca avea accident in primele luni, dar ea a cazut dupa 3 ani de mers cu ea,zeci de mii....am zis zeci de mii... de km.

Daca avea accident cu bicicleta nu mai sareati asa de poponeata in sus.

eeeeh...suntem o specie a dracu´, invidioasa si rea. Mai dati-o in pistilul meu de treaba....toti am cazut; a gresit, acum trage si o sa traga toata viata si este constienta de greseala ei. Am stat sa citesc 30 de pagini de frustrari.

 

Panteruto sa te faci bine iarna asta, sa repari si Busa si sa iti urci poponeata aia sexoasa [de care te musca unii si te pupa altii :))) ] la vara pe ea.

Editat de q_simi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun si eu parerea mea asa pe sleau: ti-ai luat motorul asta mare ca sa te dai mare; l-ai luat din disperare ca nu cumva sa fie ceva mai mare decat el; daca era unul mai mare, il luai pe ala si nici nu te mai uitai la asta. Nu te simti bine pe el, nu ti se potriveste, dar pentru tine nu conteaza asta. Conteaza ca e mare. Pentru tine tu nu contezi. Conteza parerea celorlalti despre tine. Te sacrifici pe tine pentru imaginea ta in ochii celorlalti. Ti-ai pus o masca cu care defilezi. Nu esti pe bune. Si asta e motivul real pentru care te-ai tavalit. Te-ai tavalit pentru ca ai trisat. Pentru ca ai vrut sa fii ceea ce nu esti. Si o parte din tine, aia autentica, n-a mai suportat si s-a razvratit. Macar de ti-ar fi reusit stratagema pana la accident, ca sa fii in top. Dar nu a fost asa. Adevaratii motociclisi nu admira ce ai sub fund. Nici fundul in sine. Si, crede-ma, nu conteaza cati, conteaza cine te admira. Natura e aristocrata si parerea unui om deosebit face cat opinia a 10 milioane de pampalai. Aici pe forum adevaratii eroi sunt altii, indiferent de numarul postarilor sau al frazelor dulci: Mihai Barbu, cei doi care au fost pana in Africa de Sud, cel care a fost in Rusia si Finlanda calare pe melc etc etc. Si toti au purces cu motoare banale, obisnuite. Pentru ei motorul a fost un mijloc, nu un scop. De fapt sunt multi ca tine. Sunt multi cei care isi iau motoare puternice pentru ca nu pot mai mult. O fac in mod defensiv, doar ca sa compenseze adevaratul curaj. Asta e parerea mea despre accidentul tau, sper sa nu te enervezi si sa devii tripolara numai pentru atat.

 

iti zic si io, tot asa pe sleau, nu stii ceea ce nu stii.

 

 

america m-a invatat un lucru si o sa ii fiu recunoscator toata viata pentru asta.

 

nu judeca ceea ce nu intelegi. e suficient sa iei un scaunel, sa stai intr-un colt, si..., doar sa observi, sa incerci sa-ti explici.

ai incercat sa faci un sudoku? e similar.

e mult mai destept sa deduci o explicatie pe care n-ai inteles-o din prima, decat sa incerci sa modifici natura dupa cum gandesti tu.

mai ales ca nu stii datele problemei.

 

si daca nu stii, de ce presupui ca stii si ca ai dreptate?

pentru ca 100% nu stii ceea ce nu stii.

altfel ai stii.

 

soonamee, philozoful de servici

 

Am tatuat semnul de la Busa pe mine de la 16 ani . Oi fi tu filosof, dar aici ai dat-o urat de tot de gard.Motorul asta inseamna motociclismul pentru mine si pentru el m-am "antrenat" de cand ma dau . Nu ma cunosti, repet, nu o da in teoreme si supozitii. Am avut un accident , eu trag , eu platesc ! Atat si nimic mai mult ! Te doare pe tine in locul meu ? Tragi tu cu recuperarile? Imi repari tu Busa mea?

 

si tu cu atitudinea asta, cred c-o sa-i mai dai o tura pana da prima zapada.

clar, casca si-a facut datoria, asa se vede de la mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...