Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Vizitator gollum

Lasand la o parte accidentul Gildei si comentariul omului, tu de unde dreaqu stii cine si cui e in masura sa dea lectii si sfaturi? Eu, de exemplu, cred ca nu esti in masura sa stabilesti asta.

 

In primul rand, vorbeste frumos.

In al doilea rand, tu, de exemplu, poti sa crezi ce vrei....

Daca ai chef de cearta sau sa comentezi, cauta-ti pe altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu pot sa inteleg cum te-ai putut accidenta atat de grav daca vroiai sa intri in benzinaria aia! Ma gandesc ca aveai ceva de genul 20-30 km/h, poate chiar mai putin.

Tu nu iei in seama cu viteza cu care venea si benzinaria, care se adauga la cei 20-30km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, vorbeste frumos.

In al doilea rand, tu, de exemplu, poti sa crezi ce vrei....

Daca ai chef de cearta sau sa comentezi, cauta-ti pe altcineva.

In primul rand vorbesc exact cum vreau eu. Cui nu-i place sa caute un forum de calugarite...

In al doilea rand n-ai raspuns la intrebare.

Si in al treilea rand tu esti aia care s-a apucat de certat cu cineva aici, nu eu. Eu ti-am raspuns la o aiurealape care ai scris-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gollum

In primul rand vorbesc exact cum vreau eu. Cui nu-i place sa caute un forum de calugarite...

In al doilea rand n-ai raspuns la intrebare.

Si in al treilea rand tu esti aia care s-a apucat de certat cu cineva aici, nu eu. Eu ti-am raspuns la o aiurealape care ai scris-o.

 

 

Aha

Editat de gollum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu iei in seama cu viteza cu care venea si benzinaria, care se adauga la cei 20-30km/h

 

:crack: :crack: :crack:

Editat de smart2cry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite-o si pe semnu de circulatie:

G.jpg

 

e un brand de-acuma, o uniune romano-japoneza indestructibila:

 

gilda busa san, pe scurt gilda-san

 

as extinde bradul la echipament militar pentru afghanistan.

pardon, afghanistan-san

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toata aroganta ei, cu toate ca inca ea considera ca nu a facut nimic, ca nu a gresit cu nimic, ca e in continuare indestructibila, ca are inca nasul pe foarte sus, etc... Gillda nu merita porcaiala asta. Pt simplul fapt ca e OM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am inteles eu :

Pantera a cazut grav , ii doresc sanatate.

A cazut din vina ei ? Aici nu am inteles nimica.

Cred sincer ca atunci cind te sui pe motor trebuie sa o faci cu respect , mai ales daca motorul ala e o fiara. Nici un accident in 10 ani e bine , dar e si rau , e ca la cutremure , mai bine multe si mici , decit unu' singur si grav.

Daca era altu' implicat in accident , era grav , il injurau toti , pentru ca era un umil necunoscut , inteleg implicarea emotionala in acest accident.

Ce trebuie retinut ? Mai nimica , motoare puternice vor majoritatea , accidente vor mai fi , ca si injuraturi pe forum. Are nevoie Pantera de sfaturi ? Cred ca nu , se pare ca nu i-a trecut de mobre , obsesia cu Busa e ca obsesia cu Harley , e pe sistem psihic ,deci e fara scapare.

La final ii urez succes in continuare , desi daca asi fi in locul ei....nu stiu , asi prinde putina frica.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, si cat avea "benzinaria"?

 

jesus christ, tot io sa va scot la liman..

okay,

ladies and gentlemn,

gilda,

 

asta e cinematica miscarii,

pamantul dupa ce-mi amintesc eu are o raza de 6,300km.

are o viteza de rotatie corespunzatoare unei rotatii complete la 24 de ore,

suntem pe la 45 grade latitudine nordica, asa ca viteza o puteti impartii la 2 cu o buna aproximare.

 

acum, datorita faptului ca bezinaria are o masa mult mai mare decat a taxiului, taxiul avea o miscare de revolutie in jurul benzinariei, deci, se poate calcula si asta, dar, taxiul avea o viteza mai mare decat benzinaria, asta e clar, in asa fel ioncat forta centrifuga a taxiului sa egaleze forta de gravitatie a benzinariei.

in momentul ala a aparut cometa gilda-san.

 

stau sa calculez acum si problema sau e suficient?

 

Talibanilor, toata lumea greseste la un moment dat, si motociclistii si soferii. E normal. Nu mai fiti asa acizi ca sansele sunt sa o comiteti si voi la un moment dat.

 

let me tell ya somtg,

 

fata asta (asa am inteles ca ar fi fata) avu un accident, nu foarte usor. merse pan' la poarta si veni inapoi ca cica n-a experimentat tot pe lumea asta.

cine e de vina?

mie cel putin MI SE RUPE cine-ar fi de vina. e insa motiv de bucurie ca ea exista.

pan' la urma mi se rupe si de ea, dar nu mi se rupe de mine.

"cunoscand-o", MIE imi pare bine ca e valida. deci e motiv de bucurie pentru MINE, iar EU vreau sa impart sentimentul asta cu restul lumii. e rau sa smulg un zambet? (ma refer la cei mai depresivi, restul banuiesc ca mai si rad)

 

ce sa fac acum?

merg la biserica sa dau acatiste, pun lumanari pe forum ca a scapat gilda? apar ipocrit cu ochi-n lacrimi?

moartea.., hmm, moartea e foarte suparata cand o iei in deradere, peste picior.

eu asta am facut de cand m-am nascut.

am o poza cu mine exact ud asa din mama, si mult timp m-am intrebat de ce eram in erectie maxima?

well, acuma imi explic. era un semn aratat mortii.

deci lasati-ma cu limbile umede pe care le vad p-aici.

 

stai sa gasesc o poza pentru gilda care se pregateste sa iasa din benzinarie

 

got it:

 

gilda dupa ca alimenteaza la omv:

 

companycar.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidi frate , a suferit destul , oi fi tu un @Tsunami , da' acu' e cazu' s-o arzi mai slow motion, mai adiere de vint , asa.

Sa zic asa , fata asta s-a rupt in 2 si din pacate nu la modul la care ar fi trebuit. Nu o pot injura , ca doar nu oi fi un taranoi lipsit de o inima empatica , nu o pot lauda , ca doar nu sint inconstient sacpat din camasa de forta , doar citesc , ma minunez , o mai ard si la caterinca , o mai ard si intelept si trag concluzii , ies cu mobra si las gazu' usor , sa nu ajung o noua Gilda si la final ii urez recuperare rapida. Da' nu fac caterinca de soarta ei , ca si io ziceam ca's Chuk Noris intr'un timp , pina am patit-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si sper sa iti schimbi motocicleta cu una mai noua,desigur tot busa.Faza cu accidentul este trecatoare,"Ce nu te doboara,te face mai puternic"

insa asa cum am spus acum 2 ani,Romania nu are sosele pentru motocicletele noastre.

In iarna asta fa bine si reflecteaza la tot ce inseamna motociclismul pe la noi,nu avem piste,nu avem autostrazi,drumurile sunt varza,aci este bun aci a sapat un dobitoc si a uitat sa puna

semne de atentionare,ma opresc aici.Iti doresc multa sanatate si ingerul tau pazitor sa fie mereu langa tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pan-o patim, cand ne dam seama ca am mers nitel mai departe, si, cand te urci pe ea, incepi sa si gandesti si pui o sicana in dreptul organului care-ti da drumul la adrenalina.

vrei safety? lasi strada si mergi unde nu e trafic. dar daca visul tau este sa te dai printre masini.., aia e mai greu de controlat. fiecare dupa cum ii spune inima.

mie-mi place mai mult sa miros masline de oaie, sa ma uit la stele si sa vad umbra motorului pe cort de la focul care trozneste la 2m de mine, sa-mi fie lene sa ma scol sa intru-n cort si totodata sa-mi fie frig. si sa fiu frustrat ca nu pot vorbi nimanui.

 

la mine-i mai simplu. la altii care implica si spctatori si actori, p-aia nu-i invidiez.

 

 

ca-i urez sau nu recuperare rapida.., las' ca stie ea. io dac-as fi pe pat nu vreau sa aud plansete si jeleli, imi aduceti un film cu mr bean. si un dvd portabil sa radem impreuna. aia-i viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa logica asta n-ar trebui sa ne dam decat cu carutele in Romania, sau sa ne facem toti enduristi. Putem sa lasam tampeniile? Toti au inceput s-o arda "safe" pe aici... Omul se da cu ce vrea cand vrea si cum vrea. The end...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...