Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Fata cea mai rapida pe motocicleta pe care o cunosc e o tipa modesta, la locul ei, subtirica, chiar firava. Se imbraca cu baietii in boxa, isi vede de turele ei de pista, de cauciucuri de suspensiile prea moi sau prea tari. Nu injura, nu cauta anturaj cu bautorii de vodca, nu se da ceea ce nu este.

Prima oara cand am vazut-o pe pista am privit-o cu admiratie si invidie.

Daca ar fi sa compar povestile prietenilor, transformati ad hoc in galerie pentru Pantera, cu ce stiu eu ca inseamna o buna motociclista, toata istoria asta devine o gluma, si ma tem ca e o gluma proasta.

Cei care o considera o smintita, in urma unor concluzii pripite ar trebui sa-si puna niste semne mari de intrebare. Cat de sanatos e sa-ti pui mintea cu un om smintit? La fel de sanatos precum ala in care dai cu bata.

Aia care ii sufla-n fund si o ridica pe un "podium" care nu-i al ei ar trebui si ei sa-si puna mari semne de intrebare. Oare nu-i faceti rau alimentandu-i orgoliul prin cugetari de valoarea unei cizme gaurite?

Pana la urma, fiecare stie cel mai bine pentru el. Sunt foarte putini cei care au trecut prin ce-a trecut fata asta. Ganditi-va mai bine inainte sa dati cu bata sau sa incurajati nechibzuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator corleone

Motorul asta inseamna motociclismul pentru mine si pentru el m-am "antrenat" de cand ma dau .

 

In ce a constat antrenamentul? O sa-mi iau si eu o Busa si vreau sa fiu pregatit.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii te pe topicu asta se impart in 2 categorii : labari si amici

 

 

Si cum tu nu esti amic cu ea...

 

Si, crede-ma, nu conteaza cati, conteaza cine te admira. Natura e aristocrata si parerea unui om deosebit face cat opinia a 10 milioane de pampalai..

Foarte bine zis.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii suntem implicati in fenomenul moto mai ales pe latura utilitarista, ca Filosofull iar altii ne implicam mai tare afectiv. Asta nu are a face cu nivelul de skill.

 

Predispozitia spre un pol sau altul n-ar trebui sa fie subiect de evanghelizat.

Editat de rvltng_bstrd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am abtinut pana sa vad omul la lucru.

 

Da tu esti clar proasta fata. Pateul ala cu prostii care nu invata nici din greselile lor ti se potriveste la fix.

 

Si iti zic asta de ce?

 

Pentru ca am vazut zilele astea povestea unei grasane. Tanti era o batoza de 130 de kile caruia nu-i pasa cum arata. Pana cand a venit un muist (ca mine) si i-a zis ca-i o batoza umflata si ca e dezgustatoare. Femeia a avut o revelatie. Mitocania si nesimtirea aluia i-a trezit respectul ei de sine. Probabil prima reactie a fost sa nege adevarul, dar s-a uitat in oglinda si a descoperit ca intr-adevar era o batoza infioratoare. Acum are 60 de kile si traieste. Normal.

 

Poate e momentul sa te uiti in oglinda. Nu de alta, dar s-ar putea sa nu mai apuci inca un nesimtit care sa te faca proasta.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata cea mai rapida pe motocicleta pe care o cunosc e o tipa modesta, la locul ei, subtirica, chiar firava. Se imbraca cu baietii in boxa, isi vede de turele ei de pista, de cauciucuri de suspensiile prea moi sau prea tari. Nu injura, nu cauta anturaj cu bautorii de vodca, nu se da ceea ce nu este.

Prima oara cand am vazut-o pe pista am privit-o cu admiratie si invidie.

Daca ar fi sa compar povestile prietenilor, transformati ad hoc in galerie pentru Pantera, cu ce stiu eu ca inseamna o buna motociclista, toata istoria asta devine o gluma, si ma tem ca e o gluma proasta.

Cei care o considera o smintita, in urma unor concluzii pripite ar trebui sa-si puna niste semne mari de intrebare. Cat de sanatos e sa-ti pui mintea cu un om smintit? La fel de sanatos precum ala in care dai cu bata.

Aia care ii sufla-n fund si o ridica pe un "podium" care nu-i al ei ar trebui si ei sa-si puna mari semne de intrebare. Oare nu-i faceti rau alimentandu-i orgoliul prin cugetari de valoarea unei cizme gaurite?

Pana la urma, fiecare stie cel mai bine pentru el. Sunt foarte putini cei care au trecut prin ce-a trecut fata asta. Ganditi-va mai bine inainte sa dati cu bata sau sa incurajati nechibzuit.

Inca odata, tu nu ai in vedere ca fatuca are 25 de ani...probabil topicul asta si evenimentul prin care a trecut sunt printre cele mai importante din viata ei. Da, am pus topicul inainte de eveniment. Plus ca asemenea aprecieri s-ar putea sa ii dauneze si mai tare personalitatii pre-accidentate. De ce te iei in gura cu un om care si dupa o astfel de experienta e in continuare de parere ca mersul pe o mobra de capacitate mare e ceva ce ar putea sa starneasca invidii? Atata ii da ei sens...daca ii negi asta, ce-i mai ramane? Iresponsabil, domnu Cesar :nono:

 

Eu nu te cunosc (Pantera). Eu doar raspund la ce tipologie ai creat tu. Daca o sustii, probabil te si reprezinta...

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de fundul tau, domnita. Interesanta poveste de viata ai, din partea mea ai tot respectul.Putini isi aduc aminte ce ai pierdut si prin ce ai trecut, tanara fiind.In momentul de fata ai nevoie de 3 medicamente in ordinea asta:

-familia

-prietenii apropiati

-repaus fizic si mental (grija cu escarele)

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca sunt multi frustrati care nu pot accepta ca sunt fete care merg pe miare, pe Buse si mai stiu eu ce jucarii `masculine`.

Fata asta merge de mult timp si si-a facut mana pe cateva motoare. Acum are ceea ce si-a dorit dintotdeauna: Busa. Ce aveti cu ea? Intelegeam sa va luati de ea daca avea accident in primele luni, dar ea a cazut dupa 3 ani de mers cu ea,zeci de mii....am zis zeci de mii... de km.

 

Poate chiar sute de mii.... am zis sute de mii... de km :P PS. Cate zeci de mii are daca stii exact ?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma doare capu' ...

 

Iti spun si eu parerea mea asa pe sleau: ti-ai luat motorul asta mare ca sa te dai mare; l-ai luat din disperare ca nu cumva sa fie ceva mai mare decat el; daca era unul mai mare, il luai pe ala si nici nu te mai uitai la asta. Nu te simti bine pe el, nu ti se potriveste, dar pentru tine nu conteaza asta. Conteaza ca e mare. Pentru tine tu nu contezi. Conteza parerea celorlalti despre tine. Te sacrifici pe tine pentru imaginea ta in ochii celorlalti. Ti-ai pus o masca cu care defilezi. Nu esti pe bune. Si asta e motivul real pentru care te-ai tavalit. Te-ai tavalit pentru ca ai trisat. Pentru ca ai vrut sa fii ceea ce nu esti. Si o parte din tine, aia autentica, n-a mai suportat si s-a razvratit. Macar de ti-ar fi reusit stratagema pana la accident, ca sa fii in top. Dar nu a fost asa. Adevaratii motociclisi nu admira ce ai sub fund. Nici fundul in sine. Si, crede-ma, nu conteaza cati, conteaza cine te admira. Natura e aristocrata si parerea unui om deosebit face cat opinia a 10 milioane de pampalai. Aici pe forum adevaratii eroi sunt altii, indiferent de numarul postarilor sau al frazelor dulci: Mihai Barbu, cei doi care au fost pana in Africa de Sud, cel care a fost in Rusia si Finlanda calare pe melc etc etc. Si toti au purces cu motoare banale, obisnuite. Pentru ei motorul a fost un mijloc, nu un scop. De fapt sunt multi ca tine. Sunt multi cei care isi iau motoare puternice pentru ca nu pot mai mult. O fac in mod defensiv, doar ca sa compenseze adevaratul curaj. Asta e parerea mea despre accidentul tau, sper sa nu te enervezi si sa devii tripolara numai pentru atat.

 

Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare face cate o gafa candva...chiar de merge bine zeci de mii de km..

din aceasta intamplare sper sa-ti fie ceva invatatura de minte,sa intervina un fel de limitare,sa ai mai bine format spiritul de conservare si sa pui mana sa te faci bine.

te pup si ai grija de tine.

Adi.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tatuat semnul de la Busa pe mine de la 16 ani . Oi fi tu filosof, dar aici ai dat-o urat de tot de gard.Motorul asta inseamna motociclismul pentru mine si pentru el m-am "antrenat" de cand ma dau . Nu ma cunosti, repet, nu o da in teoreme si supozitii. Am avut un accident , eu trag , eu platesc ! Atat si nimic mai mult ! Te doare pe tine in locul meu ? Tragi tu cu recuperarile? Imi repari tu Busa mea?

 

La 16 ani tatuajele le faci din convingere nu teribilism ... la 25 te dai extrem din pasiune nu?

 

Oamenii te pe topicu asta se impart in 2 categorii : labari si amici

Multa sanatate si recuperare usoara :cheers:

 

gresit: lingai si restul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantera,

 

In momentul asta nu mai e vorba de numarul de kilometri pe motoreta, cu masina, sau de cati ani ai permisul. Nu este vorba de cat de bine sau cat de prost mergi, nici de numarul de motociclete detinute. Nici macar de numarul de accidente facute pana acum.

 

Ma bucur ca n-ai renuntat la viata si ai ales sa traiesti in continuare.

M-as bucura si mai mult daca fiecare dintre noi ar realiza ca viata inseamna mai mult decat adrenalina, motociclete, grade, mai mult decat bravura si mai mult decat confirmarea calitatilor de catre cei din jur.

Sper sa ramai cu un gol doar din lipsa splinei, nu si din lipsa implinirilor sufletesti.

Momentele de fericire autentice vor veni intotdeauna din interior.

 

Eu cred ca orice critica ar trebui primita cu recunostinta, chiar daca nu esti de acord cu parerea acelei persoane (agree to disagree). Simplul fapt ca o persoana se oboseste sa critice inseamna ca ii pasa.

 

Sanatate si succes in continuare.

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clansman

  • Motocicleta
    GSXR 600
  • Numar Moto
    b 10 ghs
  • Carnet moto din
    2012

felicitari, te-ai facut motoretist si acum poti sa iti dai seama cu claritate diferenta dintre amici, lingai si restul :wacko: . asfalt uscat cu faru' !

 

Ce treaba au anii sau numarul de kilometri cu sinapsa?

 

Pe forum faci experienta intensiv ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din categoria penala care crede ca daca ai plastic de 5 ani ai mai multa experienta decat unul care poate a facut mai multi km intr-nu sezon decat altul in 5 ani. Da' ce sa ii faci?

 

Cat despre tot episodul asta cu Pantera, din pacate, modul in care raspunzi aici si cum tratezi problema arata clar ca toti baietii astia care ti-au zis ca tot ce faci, faci de show este total adevarat. Totul pentru tine este show, ca ai jdemii de km "fara incidente", ca mergi pe mobre de la 15 ani, cand de fapt evident nu mergi de la 15 ani, ca ti-ai facut un tatuaj la 16 ani ca orice copil care viseaza la hayabuse si cand ai crescut ti-ai dat seama ca trebuie sa iti iei ca sa iti indeplinesti visul. Foarte bine, ti-ai luat, daca nu iti place, nu trebuie sa mergi cu ea doar ca da bine la public. Multa sanatate si lasa nasu' mai jos.. ca daca nu il lasi de buna voie, ti se intampla sa il pui pe jos in vreun accident de asta.

 

PS: Breaking news pentru toti retardatii care o dau sus si tare ca unii au si altii nu au. Sunt foarte multi oameni cu motociclete mai noi si mai scumpe decat face o Hayabusa, R1 si alte motoare orgasmice (pentru voi). Asa ca nu o mai dati ca prostii ca ar vrea multi dar nu au cum. Pot multi, dar nu vor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte urat ce ai scris mai sus, sincer. Las-o in pace ca nu esti tu in masura sa-i dai lectii si sfaturi.

Lasand la o parte accidentul Gildei si comentariul omului, tu de unde dreaqu stii cine si cui e in masura sa dea lectii si sfaturi? Eu, de exemplu, cred ca nu esti in masura sa stabilesti asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Poate chiar sute de mii.... am zis sute de mii... de km :P PS. Cate zeci de mii are daca stii exact ?:D

Stiu exact : 34000 de km doar cu Busa.

Na!

Editat de q_simi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. si merge de 10 ani, ea avand 25.. sau ca sa citez 34.000 fara incidente..

 

Avea dreptate cineva, voi ii faceti cel mai mult rau pentru ca o incurajati in felul asta! Voi aveti o parte de vinovatie morala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, Pantera, am citit topicul asta (aproape) de la cap la coada si marturisesc ca ma bucur sa te vad tastand! Chiar daca nu ne stim live esti o sora motociclista si asta-i tot ce conteaza. Prea multi ne mor, de fapt unul murit sambata trecuta (Ionut Stefanescu, care imi era coleg si prieten) si imi este mai mult decat de ajuns.

Rock on, ride your busa, ride your dreams!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16 ani tatuajele le faci din convingere nu teribilism ... la 25 te dai extrem din pasiune nu?

 

valentinsen, on 11 October 2012 - 10:22 PM, said: Oamenii te pe topicu asta se impart in 2 categorii : labari si amici

Multa sanatate si recuperare usoara :cheers:

 

 

gresit: lingai si restul ...

 

amandoi aveti dreptate, le combinam si reiese ca vorbeati de lingai labari, amici...si restul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tatuat semnul de la Busa pe mine de la 16 ani .

 

Cred ca atat ar fi fost suficient sa raspunzi. Scurt, la obiect, chirurgical.

Sanatate iti doresc si io (daca nu am zis pana acum asta).

 

PS: nu aprob greseala facuta (daca ai facut-o) mai ales ca ai platit pentru ea. Mi se pare un pret (prea mare) platit pentru ea. Ai avut totusi mult noroc, altii nu apuca sa povesteasca.

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa inteleg cum te-ai putut accidenta atat de grav daca vroiai sa intri in benzinaria aia! Ma gandesc ca aveai ceva de genul 20-30 km/h, poate chiar mai putin. Suntem chiar atat de vulnerabili?

Iti spun si eu sa ai sanatate, pentru ca oameni suntem. Alte comentarii nu am de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...