Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si-am incalecat pe net si m-am trezit cu un mail de la gopro.cica...4.

 

4 am zis.

 

Cineva, ceva pe aici ? teste,hands on etc

?

 

Faza bizara e aia cu impartirea de optiuni - pe silver , screen, pe black - super senzor, cpu, rezolutii.

 

cam asa :

 

http://gopro.com/?utm_source=product-launch&utm_medium=email&utm_content=imgCTATitle&utm_campaign=20140929_hero4-preannounce_EN&utm_term=&ExactTarget=true

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles din lansarea acestui nou produs revolutionar ca:

 

- vrei ecran lcd integrat, iti iei un gopro 3 pe care scrie 4

- vrei ceva mai multe fps (dar nu toate, de exemplu 720p ramine tot la 120fps) si un procesor mai rapid, iti iei 4, dar n-ai ecran si bateria imi pare, din poze, de unica folosinta. Macar poti sa mai cumperi si ecran extern, baterie suplimentara etc.

- vrei GPS integrat, te uiti la alte marci

- vrei sa te tina bateria mai mult, iti iei un Hero (cred ca mai aveau stocuri de acum 5-6 ani...) care filmeaza mai naspa dar are carcasa waterproof turnata (deci toata camera e de unica folosinta, nu doar bateria).

 

Sint usor dezamagit, ca sa zic asa.

Vad totusi ca scrie ceva de Blueetooth, sa vedem cu ce device-uri s-o lega.

 

Una peste alta, 3-ul meu s-a blocat apoi a luat-o razna de tot ieri, cred ca stie el ceva :)

 

Moa... acum am vazut. 480 EUR camera plus 80 EUR telecomanda. Bun pret.

Editat de asdglasfk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi la Casey Stoner ca a primit-o de la ei pentru filmari. cred ca e doar rezultatul unui contract de imagine.

 

o sa ma duc si eu s-o verific in magazine, dar avand in vedere ca e iarna, cred ca se poate astepta pana in primavara pana cand scade pretul.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaamn...4k..

 

Trebe insa si device-ul sa vezi asemenea content.

 

daca nu...Full HD la muuulte frame-uri...sa te joci apoi cu "slo-mo"-uri frumoase.

 

Cred ca pe asta mi-as lua-o... As sari din 2 in 2...tinand cont ca am Hero2 acum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 cred ca o sa ajunga la noi un pic mai incolo.

Eu ma pregatesc sa comand cateva, macar un black si un silver. Se mai baga cineva?


» Post actualizat in 01 Oct 2014 09:42

Avem preturi in Romania:

 

1750 Hero4 Silver

2200 Hero4 Black

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 cred ca o sa ajunga la noi un pic mai incolo.

Eu ma pregatesc sa comand cateva, macar un black si un silver. Se mai baga cineva?

» Post actualizat in 01 Oct 2014 09:42

Avem preturi in Romania:

 

1750 Hero4 Silver

2200 Hero4 Black

da eu. black

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca vb de 4, dar sincer vorbind, de ce ai avea nevoie de 4 (care e 470lire sau pe acolo) care iti ofera in plus 4k la 30fr (nu stiu unde vezi tu 4k ), sau 1080p la 120 fr vs 3+ silver care iti oferar 1080 la 60 si sub jumatate de pret. ziceam doar ca e best buy si pt cine nu face filmari pro merita de luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand 3+black cu telecomanda

1000 ron

Asta e ala de a cazut cu drona si l-ai reparat cu piese de la clona chinezeasca ?

Glumam :D Luati cu incredere de la foxu, e om serios

 

stiu ca vb de 4, dar sincer vorbind, de ce ai avea nevoie de 4 (care e 470lire sau pe acolo) care iti ofera in plus 4k la 30fr (nu stiu unde vezi tu 4k ), sau 1080p la 120 fr vs 3+ silver care iti oferar 1080 la 60 si sub jumatate de pret. ziceam doar ca e best buy si pt cine nu face filmari pro merita de luat.

Depinde ce pretentii are respectivul "amator". Avand alti senzori, este diferenta de "definitie"/rezolutie/dynamic range intre modele. Pe foaie vezi ca diferenta doar fps-urile, dar pe ecran constati mai multe diferente ;) Si nu trebuie sa fii videograf pro ca sa iti doresti filmari cu o calitate mai buna :)

 

Din cate am inteles, noile H4 vor fi disponibile in Ro (cantitati destul de mici insa, ca au alte piete mai importante) de saptamana viitoare.

Din pacate insa doar Silver si modelul ieftin deocamdata. Black-ul mai pe luna viitoare va ajunge prin magazine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...