Sari la conținut

Accident Mihai Bravu (pasaj Obor)


Diaboliqute
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Am fost anuntat de un accident pe Stefan cel Mare, din directia Dimitrov, in directia pasaj Obor.

Motocicleta este un naked, o Honda. B 35 YUU

Politia este la locul accidentului. Doua ambulante Smurd la locul accidentului. Pilotul avea si pasager, insa par a fi ok amandoi.

Colegul meu "pazeste" motorul.

Daca mai stie cineva ceva detalii, postati.

Editat de Diaboliqute
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum 10 minute pe Mihai Bravu, inspre Obor, multa lume, tramvaie oprite. O Honda Civic a intors pe sina de tramvai (linie continua), speram sa nu fie si o motocicleta pe acolo, dar era. Am trecut prea repede, eram in taxi, n-am observat ce motocicleta era, dar era foarte praf, masina la fel, pe partea soferului. Motocicleta e neagra, gen V-Strom. Salvare, politie, nici biker-ul, nici soferul nu mai erau.

 

Alte detalii, nu am.

 

:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt colegul. Accidentul este acelasi cu /index.php?/topic/686104-accident-mihai-bravu-pasaj-obor/

 

Baiatul e bine, pasagerul la fel si, evident, soferul la fel. Aparent soferul i-a intors in fata, motociclistul a vrut sa evite spre stanga, in cele din urma s-au "intalnit" pe linia de tramvai.

 

DSC01031.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai urat sezon din ultimii ani,parca e din an in an mai greu,pe masura ce ne inmultim si noi si aparem mai multi,pe atat se maresc si accidentele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu-ti mai aduci prea bine aminte cum a fost sezonul. au fost destule anul asta, cateva in care si-au facut-o motoristii, cateva in care le-au facut-o drumurile si prea multe cauzate de soferi. pacat ca bilantul e in fiecare an acelasi - soferii scapa nepedepsiti si fara sa invete ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@silencer...ai dreptate...au fost si anul asta dar parca asa ca in ultimile zile nu au fost atatea , mai ales cele in care au si murit motociclictii.

 

Scapa nepedepsiti....este putin spus. Unii au 2 crime la activ si o omoara si pe a 3a ....aici ce sa mai zici???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate...sa vina o data zapada cat casa ca sa nu mai iesim pe stazi ca sa fim striviti ca niste gandaci...

Sanatate

:finger:

 

Mai taci mah din gura, ca numai prostii indrugi.

 

cred ca nu-ti mai aduci prea bine aminte cum a fost sezonul. au fost destule anul asta, cateva in care si-au facut-o motoristii, cateva in care le-au facut-o drumurile si prea multe cauzate de soferi.

 

E primul lui sezon, nu are cum sa stie ce a fost inainte, important e ca vorbeste. :troll:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta si fac, ma iau de prosti ca tine care se cred desptepti si dau sfaturi altora pe aici.

 

Cine este fraier dintre noi 2?! Unu care propune sa vina zapada, sau altul care inveta cum se sta pe cadru?!?

 

 

gogule relaxeaza-te ca n-avem nevoie de incepatori cu gura mare ca avem destui. ce plm e cu atitudinea asta de clasa a 2a?

 

Dupa incepatori vine clasa a 2 a, problema e ca a ramas repetent.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut la televizor bikerul era un soi de Iron Man, a refuzat sa mearga la spital. La asemenea meltenism in trafic duduia ar fi meritat dosar penal dar daca bikerul are alta treaba isi ia 2 000 de lei de la asigurare si se declara multumit iar soferita iese a doua zi din nou la vanatoare de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam dinspre Iancului si am ajuns pe sina pentru ca omul nu stia de oglinzi si m-am tot mutat pe partea stanga, claxonand si franand. El voia sa intoarca de pe banda 2 direct pe sina, iar eu ma deplasam pe a 3-a. Pana la urma nu m-a vazut si l-am impactat undeva pe sina de tramvai.

Eu am zburat peste masina impreuna cu pasagerul meu. El a trebuit sa ia niste bani de la aeroport Baneasa unde ne si indreptam si a refuzat controalele amanuntite, s-a lovit un pic la picior. Eu am ajuns la spital ulterior ca si soferul masinii. Nu am patit rau, am strambat rezervorul si am cazut pe umar dar sunt ok, am doar contuzii. Motorul CB500 are partea din fata avariata total. In momentul de fata se cerceteaza cazul.

 

Intre noi fie vorba, daca erau 30 grade era altfel situatia acum. Sezonul s-a cam incheiat. Va doresc asfalt uscat si calatorii lipsite de incidente.

 

Multumesc baietilor care mi-au fost alaturi la fata locului.

Editat de mikehit47
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...