Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apropos de anvelope...doresc sa pun anvelope noi pe BMW. Am gasit ceva de la Metzeler Z6 Roadtec la un pret foarte bun, dar cu un DOT mai vechi.

Are asa mare importanta daca nu au fost niciodata montate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un set de pilot road 3 ii cam 1100 ron. E mult mai mult ca Z6?

 

Am avut Z6 si am luat un surub in el de o trebuit sa il schimb :) Nu zic ca e guma proasta, zic ca asta am patit si m-o intristat ca la 1500 km de la montat, o trebuit schimbat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu pe Bandit si am fost multumit. DOT -ul ma intereseaza daca are mare importanta.

Setul de Metzeler l-am gasit la aproximativ 750 ron (redus de la 1100).


» Post actualizat in 27 Nov 2014 13:30

Asa arata profilul fata/spate...

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de anvelope...doresc sa pun anvelope noi pe BMW. Am gasit ceva de la Metzeler Z6 Roadtec la un pret foarte bun, dar cu un DOT mai vechi.

Are asa mare importanta daca nu au fost niciodata montate?

 

Eu pe RS am avut tot Z6 Roadtec si au fost excelente.

Cand spui insa DOT mai vechi, conteaza cat de vechi... ca una e sa fie 1-2 ani si alta e sa fie 5 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie si eu de un sfat: vreau sa iau un rt 1150 si am vazut ca sunt 2 variante

cea din 2002 cu o bujie pe cil. si din 2004 cu 2 bujii, care considerati ca este mai buna, mai fiabila? sau parti bune/rele la cele doua modele?

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie si eu de un sfat: vreau sa iau un rt 1150 si am vazut ca sunt 2 variante

 

Din primavara 2003 s-a introdus versiunea cu doua bujii pe cilindru (twin-spark). Le poti diferentia doar dupa forma capacului de chiulasa, cel cu o bujie fiind putin mai rotunjit si avand ornamentul negru (care acopera bujia) pe toata latimea capacului, in timp ce la twin-spark capacul are o forma mai patratoasa si ornamentul negru mai scurt. Implicit, atunci cand au in dotare, difera si forma protectiei de cilindru.

 

In pozele de mai jos, cel rosu este cu o singura bujie iar cel argintiu este twin-spark.

 

post-9546-0-12440600-1417173153_thumb.jpg

post-9546-0-46169200-1417173176_thumb.jpg

 

Eu as alege clar varianta cu doua bujii, am inteles ca motorul merge putin "mai rotund" si s-a mai diminuat din efectul de mers putin sacadat la turatie constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabyshor... pe emoticon nu il mai observa nimeni pe topicul asta?!

Eu stiam ca romanii are simtul umorului... :crack:

 

Esentialul discutiei este de fapt... ca la modelul twin-spark, pe piata second-hand...

dai cel putin o mie de iepuroi in plus pentru fiecare bujie in plus... ;)

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabyshor... pe emoticon nu il mai observa nimeni pe topicul asta?!

Eu stiam ca romanii are simtul umorului... :crack:

 

Esentialul discutiei este de fapt... ca la modelul twin-spark, pe piata second-hand...

dai cel putin o mie de iepuroi in plus pentru fiecare bujie in plus... :hug:

prefer sa vb serios si nu la misto. topicul de fun e in alta parte.

nu de alta, dar poate cred unii ca pipa de bujie e doar 19 lei si sa nu aibe un soc cand afla pretul ei real.

pana la urma, scopul topicului e sa ne ajutam cat putem, macar cu informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e!

Unii crede ca tot bombeu' costa 19 lei... cu tot cu accesorii... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai deja un 1100rt care e ok parerea mea esa il pastrezi pt ca nu face altceva 1150 decit 1100 .

» Post actualizat in 28 Nov 2014 15:50

Apropo de 1150 asta o fi o gluma sau gresala de zerouri http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=590451&selpic=3&zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru andreigras: nu mai am, urmeaza sa cumpar si am doua variante an 2002 sau cu 2 bujii an 2004. ambele sunt cam la acelasi pret si nu stiu pe care s o iau, astept sugestii !

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e identica cu cea de la rt si gs de 1200 spune si'ti trimit eu manualul

As avea si eu nevoie de schema electrica alarma pentru un BMW F650GS 2001. Eu cred ca este similara cu GS 1200 si arata ceva de genul:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ANTI-THEFT-ALARM-SYSTEM-bmw-K-1200-LT-K1200-K1200LT-1999-2004-/291177230354?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43cb83f012

 

Multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta 90k e ca un taxi la 600k de aici si numele RTPelicanu( taxi pelicanu).

» Post actualizat in 02 Dec 2014 18:54

A schimbat cineva pivotul la 1100?exista si varianta mai ieftina decit piesa oem?

Din pacate nu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu nevoie de schema electrica alarma pentru un BMW F650GS 2001. Eu cred ca este similara cu GS 1200 si arata ceva de genul:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ANTI-THEFT-ALARM-SYSTEM-bmw-K-1200-LT-K1200-K1200LT-1999-2004-/291177230354?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43cb83f012

 

Multam fain.

N'am schema electrica. Eu vobeam de manual de utilizare. Sorry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate te ajuta asta :

 

http://www.avito.ro/bmwalarm.pdf

 

 

 

As avea si eu nevoie de schema electrica alarma pentru un BMW F650GS 2001. Eu cred ca este similara cu GS 1200 si arata ceva de genul:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ANTI-THEFT-ALARM-SYSTEM-bmw-K-1200-LT-K1200-K1200LT-1999-2004-/291177230354?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43cb83f012

 

Multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...