Sari la conținut

Postări Recomandate

Ce mica-i lumea :laugh:

 

 

 

 

Da cutiile la culoare ..............B-19-CZO....................

Sambata ..........la Cheia ...un gratar si o plimbare pe munte sper sa nu ploau prognoza este buna dar nu se stie niciodata

Asfalt curat pt. toata lumea ................!

Mesaj completat

Da cutiile la culoare ..............B-19-CZO....................

Sambata ..........la Cheia ...un gratar si o plimbare pe munte sper sa nu ploua prognoza este buna dar nu se stie niciodata

Asfalt curat pt. toata lumea ................!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da cutiile la culoare ..............B-19-CZO....................

Sambata ..........la Cheia ...un gratar si o plimbare pe munte sper sa nu ploau prognoza este buna dar nu se stie niciodata

Asfalt curat pt. toata lumea ................!

Mesaj completat

 

Am un prieten cu un dragstar bej care era tare suparat pe tine... ca nu l-ai bagat in seama in trafic, crezand ca sunt eu;

a venit dupa tine si a obs intr-un final ca motorul tau are cutiile vopsite... s-a linistit in final... :D))

 

Pe de alta parte, nu am reusit sa-mi fac un program pentru sambata la un drum, problemele familiale tinandu-ma aproape de casa.

 

Numai bine si asflat curat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten cu un dragstar bej care era tare suparat pe tine... ca nu l-ai bagat in seama in trafic, crezand ca sunt eu;

a venit dupa tine si a obs intr-un final ca motorul tau are cutiile vopsite... s-a linistit in final... :D))

 

Pe de alta parte, nu am reusit sa-mi fac un program pentru sambata la un drum, problemele familiale tinandu-ma aproape de casa.

 

Numai bine si asflat curat !

 

 

 

 

Pacat frate a fost o vreme excelenta .........tocmai buna si cu scutul ridicat te luoa si somnul cred ca ne injura multi pt protectile de care dispunem la motorrad........amicul meu cu care plec mai mereu are o Honda 650 s buna frate da cand vad cate haine pune pe el ma pufneste rasul .......asta este de frumos ce a fost ne-am intors pe Brasov ...super............

O sap buna la toata lumea ...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat frate a fost o vreme excelenta .........tocmai buna si cu scutul ridicat te luoa si somnul cred ca ne injura multi pt protectile de care dispunem la motorrad........amicul meu cu care plec mai mereu are o Honda 650 s buna frate da cand vad cate haine pune pe el ma pufneste rasul .......asta este de frumos ce a fost ne-am intors pe Brasov ...super............

O sap buna la toata lumea ...!

 

 

Ma bucur pentru tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la multe mobre ca curge ulei pe la busonu de umplere din stanga.

 

F usor si ieftin de reparat, tre doar o-ring 18x4 si 30 de secunde manopera :D

...nu pe acolo iese uleiul afara!...iese pe linga cealalta piesa, cea de plastic in care se baga busonul de umplere!...piesa aia de plastic nu etanseaza bine intre ea si capacul de aluminiu in care este fixata!

...remedierea este simpla, se da jos capacul si se tencuieste pe interior cu un silicon ce rezista la uleiuri si caldura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e super tare. felicitari. dar nu inteleg de ce faceti aceste tutoriale pe engleza? nu s-ar putea si pe romana. sa intelegem si noi exact despre ce este vorba.

 

Am facut tutorialul in engleza pentru ca l-am postat pe ADVRider. Nu mi-e greu sa-l traduc, insa pentru cei 4 cititori romani nu am de gand sa ma obosesc decat la cerere.

 

nu va suparati pe mine adun informatii ca sa stiu la sa ce ma astept .Cu @Switch inca nu am apucat sa discut - am un roman de intrebari (cand e omu' pe fuga e greu sa-i pui intrebari - TDM)

iar de la @Dan Cata am aflat cea ce ma rodea pe moment - al II lea roman de intrebari ... din care am teminat prefata .

Imi plac romanele :D Numa sa fie postate public sa beneficieze si altii de raspunsurile bune si sa ma poata corecta vreunu daca zic prostii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut tutorialul in engleza pentru ca l-am postat pe ADVRider. Nu mi-e greu sa-l traduc, insa pentru cei 4 cititori romani nu am de gand sa ma obosesc decat la cerere.

 

 

Imi plac romanele :D Numa sa fie postate public sa beneficieze si altii de raspunsurile bune si sa ma poata corecta vreunu daca zic prostii.

 

 

 

 

 

 

Itrebare pt cunoscatorii : cum pot sa golesc uleiul la R 1100 rt vreau in iarna sa-i schimb uleiul dar inainte vreau sa-i spal si motorul interior am cumparat deja uleiul , filtru si cheia pahar pt filtru .

Multumesc frumos anticipat .

Vik_55 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desfaci alea 4 suruburi de la burta la carena aia mica de jos si apoi surubu de scurgere. Inainte de toate, desfaci capacu ala negru pe unde il torni inauntru, ca sa aiba pe unde intra aer cand scoti uleiu vechi :D

 

Filtru tot jos este. Vezi sa nu iti ramana garnitura veche de la filtru vechi lipita de motor. Cand pui filtru nou, il umplu cu ulei dupa care il insurubezi, ca sa fie "amorsat" circuitul cand ii dai prima cheie :P

 

Ce cheie ai? Deia aurie de pe louis? Daca da, o sa te ajute de data asta, pe urma o sa se strice. Parca is de carton, asa slabe is... Io am una MANN, primita odata cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desfaci alea 4 suruburi de la burta la carena aia mica de jos si apoi surubu de scurgere. Inainte de toate, desfaci capacu ala negru pe unde il torni inauntru, ca sa aiba pe unde intra aer cand scoti uleiu vechi :D

 

Filtru tot jos este. Vezi sa nu iti ramana garnitura veche de la filtru vechi lipita de motor. Cand pui filtru nou, il umplu cu ulei dupa care il insurubezi, ca sa fie "amorsat" circuitul cand ii dai prima cheie :P

 

Ce cheie ai? Deia aurie de pe louis? Daca da, o sa te ajute de data asta, pe urma o sa se strice. Parca is de carton, asa slabe is... Io am una MANN, primita odata cu motorul.

 

 

 

 

 

Sal......ok mersi frumos pt sfaturi credeam ca este ceva mai special avand in vedere ca radiatorul de ulei este acolo sus se pare ca este exact ca la masina ...cheia pahar cred ca la aceia te referai mi se pare destul de robusta am cumparato din targ acolo am gasito.

Seara buna si multam .

Vik_55 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut tutorialul in engleza pentru ca l-am postat pe ADVRider. Nu mi-e greu sa-l traduc, insa pentru cei 4 cititori romani nu am de gand sa ma obosesc decat la cerere.

 

 

Atunci te rog eu foarte frumos sa faci acest tutorial si pe limba romana. Si pe viitor cine mai face tutoriale il rog frumos de acuma sa posteze si in limba romana.

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

R1200R era clar ca va fi restilizat si mai ales ca va primi motorul DOHC ca si GS & RT... forma rezervorului noua, bordul, manerele pt. pasager... vad insa si oglinzi cromate si jante spitate... poate asta va insemna "clasic".

 

Ce nu imi este clar este cu acel G650GS... eu stiam ca anul trecut a aparut G650GS ca fiind vechiul F650GS monocilindru cu motorul vopsit negru si fabricat pe undeva prin America de Sud. Sa fie deja o alta varianta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza un motor pentru Bmw F 650 din 1999..ma poate ajuta cineva?Multumesc

 

http://fahrzeugteile.shop.ebay.de/i.html?_...6.c0.m270.l1313

 

SUCCES !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor. De curand m-am despartit de iubita mea suzi gs 500 si m-am indragostit de modelul k1200rs. Am nevoie de niste sfaturi despre achizitia ce urmeaza sa o fac. La ce anume trebuie sa fiu atent cand o cumpar (intreb asta pentru ca stiu ca anumite modele sunt mai "fragile" la anumite chestii). Va multumesc si astept cu nerabdare sa ne salutam in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor. De curand m-am despartit de iubita mea suzi gs 500 si m-am indragostit de modelul k1200rs. Am nevoie de niste sfaturi despre achizitia ce urmeaza sa o fac. La ce anume trebuie sa fiu atent cand o cumpar (intreb asta pentru ca stiu ca anumite modele sunt mai "fragile" la anumite chestii). Va multumesc si astept cu nerabdare sa ne salutam in trafic.

Iti urez bafta...e un motor super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor. De curand m-am despartit de iubita mea suzi gs 500 si m-am indragostit de modelul k1200rs. Am nevoie de niste sfaturi despre achizitia ce urmeaza sa o fac. La ce anume trebuie sa fiu atent cand o cumpar (intreb asta pentru ca stiu ca anumite modele sunt mai "fragile" la anumite chestii). Va multumesc si astept cu nerabdare sa ne salutam in trafic.

 

Care K1200RS? Desi cel nou s-ar chema K1200R Sport. Across the frame sau along the frame? Mai exact,ce an? Daca e pana in 2005 atunci are cu totul alta configuratie. Are cardanul identic cu seria R1150XX. In fapt, e aproape un K1200GT 1st Gen cu mentiunea ca GT e mai comfortabil. Oricum, bafta la vanatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc domnilor , dar in vremurile astea ma uit dupa ceva cat mai ieftin in jurul a 3500E.Multumiri @dan cata :)

Va fi greu sa gasesti ceva bun la banii astia.

Sunt doua modele-din 1997 pana in 2000 inclusiv si din 2001 pana in2004...erau zvonuri despre seria a doua,cum ca nu era ceva in ordine.

BMW K1200R Sport e cu totul altceva...n-are legatura!

 

Dan a facut intradevar o interventie pentru tine...m-a intrebat si pe mine daca vreau 3500,dar nu-l dau si in nici un caz la banii aia :P

Editat de oyabun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...