Sari la conținut

Postări Recomandate

Vlad, nu vorbesc despre 1920 toamna ci de r1200r din 2010.

 

Pai tu de ce o tii p-a ta cu 2010? Eu vorbeam de modelul 2011... in 2010 dohc au pus doar pe RT si GS iar R a fost neschimbat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-mi place cum arata. Desi stiu ca e minunat calare pe el.

 

Mie imi place la nebunie... mi se pare FRUMOASA. Pacat ca pachetul "classic" exista doar pe negru... mi-ar placea acel "apple red" cu jantele spitate dar nu merge...

Ma bucur ca au schimbat si bordul si ca nu au facut prostia sa puna buton unic la semnalizare ca la GT si RT.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac jantele spitate. Sexy.

 

M-as baga la un set pentru RT-ul meu dar is destul de greu de gasit, si noi... nu te poti apropia de pret.

 

La gs era 1000 eur bucata :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga la un set pentru RT-ul meu dar is destul de greu de gasit, si noi... nu te poti apropia de pret.

 

Ia pune o poza cu un RT 1100 cu roti spitate.Nu stiu de ce mi se pare ca ar arata gay fata de alea turnate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesc pe net, dar exista.

 

9.png

 

01 SPOKE WHEEL FRONT 2,50X18MTH2 1 36312330977 $1,280.58 +core

02 REAR SPOKE WHEEL F DISC BRAKE 4.00X17MTH2 1 36312314932 $1,309.64 +core

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

01 SPOKE WHEEL FRONT 2,50X18MTH2 1 36312330977 $1,280.58 +core

02 REAR SPOKE WHEEL F DISC BRAKE 4.00X17MTH2 1 36312314932 $1,309.64 +core

 

Cam SF ce tot spui tu acolo, inclusiv dpdv financiar. Si sa pui roata de 18 pe fata??

Hai sa vorbim lcururi mai serioase :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW TV: noutatile BMW la EiCMA 2010

 

http://bmw.tv/com/article/Motorcycles/vide...6&spaceID=2

 

 

 

 

Sal la toata lumea ...o rugaminte sub forma de intrebare nu de complexitatea celor de mai sus ceva mai simplu....: eu tot caut si nu ii dau de cap :

Vreau sa-i pun [R1100rt] rezervor plastic ruxac pe fata pe rezervor si nu gasesc nici un fel de sistem de pridere cam toate sunt pe baza de magneti si acele 2 curele ,nu am gasit un sistem de a putea fixa un ruxac de la Louis poate ma puteti ajuta cu o ideie . Multam frumos la toata lumea . Vik55

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-i pun [R1100rt] rezervor plastic ruxac pe fata pe rezervor si nu gasesc nici un fel de sistem de pridere cam toate sunt pe baza de magneti si acele 2 curele ,nu am gasit un sistem de a putea fixa un ruxac de la Louis poate ma puteti ajuta cu o ideie . Multam frumos la toata lumea . Vik55

 

Eu stiu 2 posibilitati: fie iei original BMW, fie de la Wunderlich, incepand de la 98 euro.

Parca era un user care aduce produse Wunderlich.

 

http://www.wunderlich.de/frame.php?MakeLan...;prodid=1250167

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu 2 posibilitati: fie iei original BMW, fie de la Wunderlich, incepand de la 98 euro.

Parca era un user care aduce produse Wunderlich.

 

http://www.wunderlich.de/frame.php?MakeLan...;prodid=1250167

 

 

 

 

 

Da mersi am vazut dar mi se pare putin complicat banuiesc ca atunci cand alimentezi trebuie sa cam desfaci curelele alea si nu sunt sigur daca nu trebuie sa scoti iar seaua ...eu ma gandeam ca poate o exista un fel de ornament care se lipeste de rezervor si are si rol de protectie iar spre exterior sa aiba o banda sau o folie metalica pt a se putea agata magnetii............Ms orcum dar mai caut avem acum timp ...........Vik55 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mersi am vazut dar mi se pare putin complicat banuiesc ca atunci cand alimentezi trebuie sa cam desfaci curelele alea si nu sunt sigur daca nu trebuie sa scoti iar seaua ...eu ma gandeam ca poate o exista un fel de ornament care se lipeste de rezervor si are si rol de protectie iar spre exterior sa aiba o banda sau o folie metalica pt a se putea agata magnetii............Ms orcum dar mai caut avem acum timp ...........Vik55 .

eu am de la touratech.

nu, nu trebuie sa desfaci curelele si nici sa dai jos seaua. se da jos doar tankbagu, care e prins in partea de sus cu niste cleme si jos, langa sea cu catarame.

uita-te in poza. chestia aia din dreapta vine prinsa sub sea cu cataramele alea la vedere.

post-14488-1288981967_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca detin convingerea ca informatiie bune nu trebuie sa ramana secrete, va supun atentiei urmatorul furnizor de componente electrice: www.euromotoelectrics.com .

Este un furnizor nord-american cu piese originale sau OEM (brand propriu EnDuraLast). Baietii astia au niste preturi foarte bune la unele repere (de exemplu, electromotor pentru airheads/oilheads la 119 USD - in conditiile in care in UE un Valeo original si deloc extraordinar este 190 EUR). Se poate face plata prin card sau paypal. Exista totusi si dezavantaje: daca se opteaza pentru o varianta de transport mai ieftina (posta USA) coletul ajunge in cateva saptamani. Este drept, fiind marfa din afara Uniunii trebuie achitat si TVA la valoarea in vama (pret produs + transport), dar si aici exista o portita pe care o pot detalia la cerere prin PM. Succes la cumparaturi!

Editat de Jawa Script
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stim de site-ul ala, intr-adevar au preturi f bune numai ca ii in usa.

 

electromotor nou gasesti si pe ebay in europa la 70$, am pus linku cateva pagini mai in spate :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am mutat jumate de motor in casa :moto:

 

Am scos bateria de pe el si carenele, am pus-o la incarcat. Deocamdata arata 250mA curentu de incarcare dar o sa o supraveghez pana deseara, apoi asa o las pana la primavara.

 

Ca sa dau jos bateria a trebuit sa dau jos carenele si m-am gandit ca sa nu le mai pun la loc, doar in primavara iar tre sa repet operatia. Asa ca mobra sta acum la adapost, si are pe ea o husa groasa dubla, care imi place foarte mult ca pe interior e moale ca de bumbac si nu zgarie nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place la nebunie... mi se pare FRUMOASA. Pacat ca pachetul "classic" exista doar pe negru...

mi-ar placea acel "apple red" cu jantele spitate...

Vlad, dupa cum bine stii, incepand cu prima motocicleta BMW

si "trecand" prin cele mai recente, culoarea clasica este negrul.

 

post-882-1289034342_thumb.jpg

 

post-882-1289034378_thumb.jpg

 

post-882-1289034417_thumb.jpg

 

Ma bucur ca au schimbat si bordul si ca nu au facut prostia sa puna buton unic la semnalizare ca la GT si RT.

:moto:

 

Totusi...

Parca saua R din 2004 era "mai" clasica...

 

La multi kilometri frumosi !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa dau jos bateria a trebuit sa dau jos carenele [...]

 

Asa fac si eu cand o duc la dealer pentru intretinere/reparatii. Datul jos al carenelor este 60 minute (aka 80 eur) in cartea BMW :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe la 8 bateria imi sta fix la 13.75V si nu vrea sa mai coboare de acolo. Binenteles, e legat incarcatorul la ea.

 

Acu numa sa ii gasesc un colt intr-o camera si sa uit de ea pana in februarie :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe la 8 bateria imi sta fix la 13.75V si nu vrea sa mai coboare de acolo. Binenteles, e legat incarcatorul la ea.

 

Acu numa sa ii gasesc un colt intr-o camera si sa uit de ea pana in februarie :moto:

 

 

Dane, dar devreme ai pus-o la iernat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...