Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Baieti, as avea o rugaminte pentru cei care vor sa se implice sa directioneze 2% din impozit pentru Asociatia Guerrilla Motors din care fac si eu parte.

 

Daca-mi permiteti, un copy / paste ca sa nu va redirectionez catre site-ul nostru si sa cititi direct aici:

 

Directioneaza 2% pentru motociclism

Acum poti sa directionezi 2% din impozitul anual pe venit pentru Asociatia Guerrilla Motors (ONG – Organizație neguvernamentală).

Procentul de 2% din impozitul pe venit poate fi redirectionat catre orice ONG, alegerea este a ta. Daca redirectionezi cei 2% poti sa ajuti ca sa ne indeplinim scopul nostru principal si anume: promovarea motociclismului in Romania.

Prin intermediul prevederii 2% din Codul Fiscal, orice contribuabil, persoana fizică, poate direcţiona 2% din impozitul pe venit, plătit statului, către o organizaţie non-guvernamentală.

Această sumă nu reprezintă o sponsorizare sau donaţie, este doar o parte din impozitul dumneavoastră pe venit aferent anului 2012 care poate fi redirecţionată de către fiecare cetăţean în parte către entitatea dorită de acesta, în cazul de faţa către Asociatia Guerrilla Motors.

Formularul trebuie completat cu datele personale, de mână, cu majuscule şi semnat.

Nu este necesară specificarea sumei (instituţia fiscală o va calcula şi o va vira conform legii) şi nici ataşarea Fişei Fiscale.

Formularul completat se depune direct la registratura administraţiei financiare de care aparţineţi sau la oficiul poştal, prin scrisoare recomandată cu confirmare de primire, până la data de 25 mai 2013.

Adresele Administraţiilor Finanţelor Publice le găsiţi aici.

Dacă doriţi să sprijiniţi şi mai mult Asociatia Guerrilla Motors si implicit motociclismul, puteţi să strângeţi formulare de la colegii de serviciu, prieteni, familie etc. şi să ne anunţaţi pe email la contact@guerrillamotors.ro sau la telefon Presedinte Bagut Iulian 0742576349

Descarca formularul (click dreapta / save link as)

Descarca formularul PDF

De ce 2% pentru Asociatia Guerrilla Motors?

Asociatia GUERRILLA MOTORS este o organizatie nonguvermanentala, apolitica, fara scop lucrativ, cu personalitate juridica, ce reuneste prin libera adeziune persoane care ofera prin contributia lor materiala, cunostintele si activitatea lor proprie in folosul comunitatii locale.
Scopul asociatiei este de a promova si incuraja utilizarea autovehiculelor pe doua roti in conditii tehnice si legislative corecte si de a sprijini motociclistii in probleme legate de functionarea si intretinerea acestora.
Prin redirectionarea acestei sume catre Guerrilla Motors Resita, ne veti ajuta sa organizam diverse evenimente care promoveaza o conduita exemplara pe drumurile publice, care aduc in atentia tuturor faptul ca, motociclistii sunt si ei participanti la trafic, la fel ca si conducatorii auto, evenimente care speram noi, vor salva vieti nevinovate pe viitor !!!

Aceasta redirectionare a celor 2%, inseamna de fapt ca acest procent din impozitul dumneavoastra nu se se va mai duce direct la bugetul de stat, NU presupune o alta impozitare a venitului dumneavostra !!!

 

Articol preluat de pe site-ul asociatiei http://guerrillamotors.ro/directioneaza-2-pentru-motociclism/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
De ce nu-i spui individului ca te duci tu personal sa iei mobra, ai internet banking pentru transfer, dupa ce faceti actele... Te mai costa in plus o noapte de cazare la motel pana i se confirma lui plata. Asa o si vezi, probezi, etc. Oricum, cat te costa drumul pana acolo e nimica toata fata de pretul motorului. In plus, ar fi bine sa ai si o varianta de rezerva, ca el ar putea merge la cacialma si te-ar putea chema degeaba pana acolo.

Credeam ca nu mai exista dubii ca este o teapa.. :blush:

 

 

Salut, ma ajuta cineva pls cu cod/dimensiuni baterie Exide cu gel pentru BMW k1200S, vreau sa comand baterie de la fortec dar moto nu se afla tocmai aproape de mine si nu stiu ce sa comand. :)

Pai nu trebuie sa-ti bati capul cu asta, tu comand-o si ei iti trimit dupa catalog pt.modelul tau.

Oricum, pt.BMW cu capacitatea asta cu gel nu exista decit Exide G19, 19 Ah.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Indiferent ca originalul se va numi Lo Rider, Custom sau Aniversar...

Eu vorbeam despre un boxer clasic care sa se preteze la aceste imagini finale:

 

attachicon.gif110808top.jpg attachicon.gifBMW-Milan-Show-Concept-Lo-R.jpg

 

Sau: il schimb pe al meu Von Blitzen K1200R Sport

 

post-882-0-49050100-1358767094_thumb.jpg

 

cu asa ceva:

 

post-882-0-86403500-1358767252_thumb.jpg post-882-0-87274800-1358767285_thumb.jpg

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut Moto Guzzi V11 Sport model 2003 nou-nouţ...

Dar ce are scula cu prefectura?!

 

3.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot gasi coliere de genul asta? Pentru teava de 22mm...

Norma RSGU1.22/20 (Type1 = colier cauciucat pt teava de 22mm si lat de 20mm) sau Norma RLGU1.22/15 (Type1 = colier cauciucat pt teava de 22mm si lat de 15mm)

 

 

 

post-40812-0-08049100-1358344432_thumb.j

 

http://www.easttrade...X RSGU RLGU.pdf

 

PS. Firma este in Targu Mures insa nu distribuie in Bucuresti. Nu stiu in ce localitati au distribuitori. Cel cu care am vb la telefon nu a fost foarte cooperant. Probabil pentru ca a auzit ca sunt din Bucuresti. Sau pentru ca voiam doar 10 buc si nu un vagon.

 

 

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca vrei sa prinzi ceva de crashbar cu ele, nu? Seamana cu bride care prind tevi de metal pe perete, cum e si aia de gaz...

 

La magazine de instalatii ai incercat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot gasi coliere de genul asta? Pentru teava de 22mm...

Norma RSGU1.22/20 (Type1 = colier cauciucat pt teava de 22mm si lat de 20mm) sau Norma RLGU1.22/15 (Type1 = colier cauciucat pt teava de 22mm si lat de 15mm)

 

 

 

post-40812-0-08049100-1358344432_thumb.j

 

http://www.easttrade...X RSGU RLGU.pdf

 

PS. Firma este in Targu Mures insa nu distribuie in Bucuresti. Nu stiu in ce localitati au distribuitori. Cel cu care am vb la telefon nu a fost foarte cooperant. Probabil pentru ca a auzit ca sunt din Bucuresti. Sau pentru ca voiam doar 10 buc si nu un vagon.

 

 

Stima.

Daca nu gasesti vii la mine, le facem pe loc. Am tabla de inox 1 mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca vrei sa prinzi ceva de crashbar cu ele, nu?

 

Eu am avut nevoie de asa ceva cand am montat navi; suportul original de BMW este putin mai gros decat teava din care este facut in mod normal suportul de la Touratech, asa ca atunci cand am comandat navi (cu tot cu suportul lor care se incuie) mi-au trimis si d-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu folosesti mai bine niste coliere metalice? Si faci gaura din scut de forma dreptunghiulara? Eu zic ca iesi mult mai bine asa, si mai elegant ;) L-ai putea prinde in fiecare parte in 3 puncte... Asta daca nu te deranjeaza eventualele zgarieturi lasate de coliere (banuiesc ca de aia ai ales bridele astea ce au si cauciuc...)

 

 

In alta ordine de idei, un topic care i-ar putea interesa pe posesorii de R1200RT :D - /index.php?/topic/689300-suporti-de-parbriz-la-r1200rt/

 

394834_598878980137814_1886793617_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios de parerea voastra legat de baterie. am citi pe forumuri din ungaria ca cele exide mor dintr-odata fara un semn prealabil? voi ce parea aveti?

iar bateriile varta costa o galeata de bani. voi ce folositi sau ce ati cumpara?

 

ar mai fi bateriile landport (AGM) dar diferenta de pret intre landport AGM si exide gel este de aprox 50-60 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exide cu gel de la fortec.ro

 

Au cel mai bun raport pret calitate. Te tin mult si da, cand te lasa, te lasa si gata. Da pana sa te lase mai e mult si bine, a mea e de 6 ani cel putin pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

G S -ul s a vandut intr-o luna la pret fix , oare de ce ...?

Incep un nou capitol acum si as vrea sa incer sa cunosc daca se poate pe acei pasionati de iesirile mai mult off road din Buc .

Sper in curand sa intru in posesia GSA -lui .

Toate cele bune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

G S -ul s a vandut intr-o luna la pret fix , oare de ce ...?

Incep un nou capitol acum si as vrea sa incer sa cunosc daca se poate pe acei pasionati de iesirile mai mult off road din Buc .

Sper in curand sa intru in posesia GSA -lui .

Toate cele bune .

Felicitari! Cand vine noua jucarie? Sa pui poze cu ea!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Mersi omule , este pe drum , am reusit avand in vedere anu de fab si km sa nu ma mai duc eu dupa ea , sper sap viitoare sa fie in Ro .

Este 2011 / 6000 km , dupa cum am vazut eu nu s-au albastrit nici evacurile , cam scump dar dorintele si satisfactile se platesc .

Weekend placut si poate am onoarea sa bem o bere anul acesta la BMW camp inpreuna .

Vik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

La un K 1100 amortizoarele fata trebuie sa lucreze amandoua la fel?

De ce intreb,la cel de pe dreapata se simte cum lucreaza pistonul din amortizor,iar la cel din stanga lucreaza numai arcul,ambele au cantitatea de ulei necesara si nici unul nu curge.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut un lt cu spatar pentru sofer si cu monitor in tetiera facut de niste baieti din chisinau dar asta e mai tare.toata lumea stie ca drumul pe moto e unul sigur si plictisitor asa ca e necesar un tv pt pilot.sper ca de la anul sa devina optiune si la gtl.tot ceva interesant am vazut la goldwing ca au stergator la parbriz dar parbrizul nu este electric.

Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salut

La un K 1100 amortizoarele fata trebuie sa lucreze amandoua la fel?

De ce intreb,la cel de pe dreapata se simte cum lucreaza pistonul din amortizor,iar la cel din stanga lucreaza numai arcul,ambele au cantitatea de ulei necesara si nici unul nu curge.

Multumesc.

Furcile sunt identice si lucreaza la fel.

Ai fisele lor, pe componente:

http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=0526&mospid=51710&hg=31

Nu inteleg cum ti-ai dat seama ca lucreaza diferit?

 

.tot ceva interesant am vazut la goldwing ca au stergator la parbriz dar parbrizul nu este electric.

Stergatoarele sunt adaptate, de serie nu exista asa ceva.

Parbrizul electric mi se pare si mie un mare minus la un motor de aproape 30.000 euro, in rest motocicleta este absolut superba!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Mersi omule , este pe drum , am reusit avand in vedere anu de fab si km sa nu ma mai duc eu dupa ea , sper sap viitoare sa fie in Ro .

Este 2011 / 6000 km , dupa cum am vazut eu nu s-au albastrit nici evacurile , cam scump dar dorintele si satisfactile se platesc .

Weekend placut si poate am onoarea sa bem o bere anul acesta la BMW camp inpreuna .

Vik.

Salutare,

placerea cu berea o sa fie de partea mea, mai ales pt informatiile legate de grup cand am avut si eu aceeasi problema cu tine. Din pacate, nu cred ca voi ajunge la BMW camp, e un eveniment la care am vrut in fiecare an sa ajung, dar n'am reusit. Ne-om intalni pe undeva, n-am niciun dubiu. Am numarul tau daca sunt prin zona ta...:)

Felicitari pt ADV e practic noua, nu-mi imaginez cum cineva ar putea face doar 6000 de km din 2011 cu asa ceva. Sa o stapanesti cu placere, vezi ca mai e un topic legat de ADV pe forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am demontat telescoapele de pe jug,si au fost incercate separat.Mai am un set de amortizoare (K 1100 LT)si se comporta la fel,la unul lucreaza numai pe arc iar al doilea se simte pistonul din amortizor.Poate au curse de actionare diferite.

Furcile sunt identice si lucreaza la fel.

Ai fisele lor, pe componente:

http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=0526&mospid=51710&hg=31

Nu inteleg cum ti-ai dat seama ca lucreaza diferit?



Stergatoarele sunt adaptate, de serie nu exista asa ceva.

Parbrizul electric mi se pare si mie un mare minus la un motor de aproape 30.000 euro, in rest motocicleta este absolut superba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...