Sari la conținut

Carpthian's Soft Enduro Meeting 2 /\ 6 - 9 Iunie 2013


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Sal .

Intrebare : daca vin cu cortul exista acces la dus / toaleta / apa calda ?

Zona pt corturii este cat de cat amenajata sau este in spatele cabanei [ intelegi ce vreu sa zic ] cum au mai fost cazuri .

Ms .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor.

In urma discutiei cu organizatorii, bike2rent va fi prezent la aceasta intrunire.

Daca sunt doritori sa inchirieze motociclete, va asteptam pe pagina noastra de internet http://www.bike2rent.ro/, pentru a vizualiza oferta noastra sau pe pagina de facebook https://www.facebook.com/bike2rent.ro .

Noi vom fi cu siguranta prezenti cu cel putin 2 motociclete, o Yamaha Wr 450F si cu un BMW F650 GS Dakar. In functie de cereri, putem pune la dispozitie si restul de motociclete, dar cu o comanda facuta inainte.

Bafta multa si sa ne vedem cu bine la intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti ce se mai aude cu intalnirea asta?

Pe Transalpina este ZAPADA!!! Duminica trecuta a ramas blocati acolo niste motociclisti cehi; nu au mai putut sa plece si a fost nevoie de interventia jandarmilor montani. De atunci a fost numai si numai frig. Nu vad cum se poate topi daca este asa frig. Eu sincer ma gandesc foarte serios sa renunt la venire.

Voi ce ziceti?

Pai ce legatura are cu TA? Zapada era probabil in Urdele. Da, o sa fie probabil mai racoare ca anu' trecut. Dar asta nu inseamna decat ca o sa transpiram mai putin.

Marius, cum naiba or sa se prezinte drumurile de acces (atat ala din Loman, cat si ala care coboara la lac) in caz de noroi.? Anu trecut a fost uscat iasca, da' acu a cam plouat... Si la Tucson n-am gume de off... Si o sa conduca fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

In urma discutiei cu organizatorii, bike2rent va fi prezent la aceasta intrunire.

Daca sunt doritori sa inchirieze motociclete, va asteptam pe pagina noastra de internet http://www.bike2rent.ro/, pentru a vizualiza oferta noastra sau pe pagina de facebook https://www.facebook.com/bike2rent.ro .

Noi vom fi cu siguranta prezenti cu cel putin 2 motociclete, o Yamaha Wr 450F si cu un BMW F650 GS Dakar. In functie de cereri, putem pune la dispozitie si restul de motociclete, dar cu o comanda facuta inainte.

Bafta multa si sa ne vedem cu bine la intalnire.

 

Carpathian Adventures colaboreaza extrem de bine cu Bike2Rent.ro , si va recomanda sa inchiriati motociletele lor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

Intrebare : daca vin cu cortul exista acces la dus / toaleta / apa calda ?

Zona pt corturii este cat de cat amenajata sau este in spatele cabanei [ intelegi ce vreu sa zic ] cum au mai fost cazuri .

Ms .

 

Salutare

 

 

Pentru cei cazati la cort , avem o gradina foarte mare , cu iarba in jurul cabanelor , ingradita cu gard de lemn , iluminata noaptea !

 

Cei cazati la cort , au acces la wc-urile ecologice din lemn din curte , cat si la o baie cu apa calda - dus - wc , care este situata in cabana 1 , cu intrare din holul mare !

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare o ramas data sau se amana cu s-a anuntat incaz de frig si ploi ........io zic ca mai bine peste o sapt daca se poate

 

Din pacate intalnirea nu se poate amana in acest an sub nici o forma !

 

INTALNIREA SOFT ENDURO , SE TINE WEEKENDUL URMATOR 7 - 8 - 9 IUNIE 2013 , INDIFERENT DE CONDITIILE METEO !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No bine ! hai cu vremea buna ! un mini grup de 3 amici vine de la bucuresti daca se tine indiferent de meteo ! :cheers: hai baieti.....o mica ploicica nu ne sperie.....ne mai oprim la o tigara chiar daca nu fumam....

 

ce se mai stie de transalpina, se poate trece?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No bine ! hai cu vremea buna ! un mini grup de 3 amici vine de la bucuresti daca se tine indiferent de meteo ! :cheers: hai baieti.....o mica ploicica nu ne sperie.....ne mai oprim la o tigara chiar daca nu fumam....

 

ce se mai stie de transalpina, se poate trece?

Care este grupul ?

Si eu plec tot din Bucuresti, plec Joi ! (se pare ca ploua mai putin joi )

Poate ne stragem grup daca tot mergem spre aceeasi directie...

Din pacate din lipsa de caluti mai mult de 100 km/h nu prea pot merge.

Daca mai sunt persoane care pleaca din Bucuresti poate reusim sa ne grupam.

Nici eu nu fumez dar iau o bricheta la mine...poate ne mai incalzim :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce se mai stie de transalpina, se poate trece?

 

Am trecut eu pe Transalpina miercurea trecuta (29.05.2013) cu VFR-ul din dotare dinspre Novaci catre Sebes; e practicabil 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trasee din gogle maps pentru a ajunge la locatie , din drumul asfaltat numit Transalpina :

 

- Varianta cea mai buna , pe unde circula regulat masini mici gen - Logan , Golf , etc :

https://maps.google.ro/maps?saddr=DC51&daddr=Loman,+Alba+County+to:S%C4%83sciori&hl=en&ie=UTF8&ll=45.796733,23.560524&spn=0.175695,0.308647&sll=45.742011,23.536749&sspn=0.043967,0.077162&geocode=FbWquQIdD7NmAQ%3BFb62uwIdf2JnASkF8x693SNMRzG5sjT0xnLEDw%3BFZMOvAIdNr5nASkNPcliUiJMRzFnYmo_LgcuIw&oq=Sasciori&mra=ls&t=m&z=12

 

- Varianta 2 , care are o bucata de drum intre Cabana Curmaturi si locatie , care este foarte predispusa la spalare de ploi si ape , aparitia de fagase , se transforma usor din drum bun in drum foarte rau , si acesta nu este nici foarte intretinut , nici foarte circulat !

https://maps.google.ro/maps?saddr=DC51&daddr=Unknown+road+to:T%C4%83u+Bistra,+Alba+County&hl=en&ie=UTF8&sll=45.688255,23.56782&sspn=0.044009,0.077162&geocode=FbWquQIdD7NmAQ%3BFVcquQIdARtnAQ%3BFSkFuQIdKvRnASk_IeMVCzFMRzHmzmp-U7l1KA&oq=tau+&mra=ls&t=m&z=13

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uf iar ploaie ,,,am facut sute peste sute de km pe ploaie in A / D pe autostrazile lor , putin udat echipamentul si atat ,aici cand ma gandesc la primul tir pe care nu al pot depasi din prima la perdeaua / plasa din spatele lui de cel putin 10 m de mizerie pe care o iei in freza si dupa toate astea pe drum cand ajungi la locatie si acolo sa-i traga o mocaneasca ,,,,imi pare rau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trasee din gogle maps pentru a ajunge la locatie , din drumul asfaltat numit Transalpina :

 

- Varianta cea mai buna , pe unde circula regulat masini mici gen - Logan , Golf , etc :

https://maps.google.ro/maps?saddr=DC51&daddr=Loman,+Alba+County+to:S%C4%83sciori&hl=en&ie=UTF8&ll=45.796733,23.560524&spn=0.175695,0.308647&sll=45.742011,23.536749&sspn=0.043967,0.077162&geocode=FbWquQIdD7NmAQ%3BFb62uwIdf2JnASkF8x693SNMRzG5sjT0xnLEDw%3BFZMOvAIdNr5nASkNPcliUiJMRzFnYmo_LgcuIw&oq=Sasciori&mra=ls&t=m&z=12

 

- Varianta 2 , care are o bucata de drum intre Cabana Curmaturi si locatie , care este foarte predispusa la spalare de ploi si ape , aparitia de fagase , se transforma usor din drum bun in drum foarte rau , si acesta nu este nici foarte intretinut , nici foarte circulat !

https://maps.google.ro/maps?saddr=DC51&daddr=Unknown+road+to:T%C4%83u+Bistra,+Alba+County&hl=en&ie=UTF8&sll=45.688255,23.56782&sspn=0.044009,0.077162&geocode=FbWquQIdD7NmAQ%3BFVcquQIdARtnAQ%3BFSkFuQIdKvRnASk_IeMVCzFMRzHmzmp-U7l1KA&oq=tau+&mra=ls&t=m&z=13

Marius, zici ca daca ploua ar fi mai putin noroi pe Loman decat pe partea ailalta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa incercam o "grupare" cei care pleaca joi si cei care pleaca vineri, evident este vorba de cei care prefera in grup :mexicanwave:

 

Joi:

 

1.

2.

3.

 

 

 

Vineri:

 

1. TheSaint

2.

3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cineva cu pasager? nu stiu ce sa fac daca sa imi iau si consoarta sau mai bine nu?!? din perspectiva drumului greu, din cauza ploilor, ma gandesc ca o sa fie destul de noroios ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cineva cu pasager? nu stiu ce sa fac daca sa imi iau si consoarta sau mai bine nu?!? din perspectiva drumului greu, din cauza ploilor, ma gandesc ca o sa fie destul de noroios ....

Tot din cauza ploilor eu am ales varianta eu cu mobra, consoarta cu masina. A, si nu doar din cauza ploilor, ci si avand in vedere ca o sa trebuiasca sa luam niste benzina "la pachet"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ar fi ultima benzinarie unde pot alimenta atunci cand ma apropii de locatie?

Eu as veni pe: valcea- brezoi- voineasa- obarsia lotrului- tau- curmaturi

sa fie la brezoi ?!

Multumesc frumos!post-12320-0-51748600-1370439578_thumb.jpg

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am fost prin Voineasa si era o benzinarie acolo, dar avea program ciudat, gen 10-17.

 

Unde ar fi ultima benzinarie unde pot alimenta atunci cand ma apropii de locatie?

Eu as veni pe: valcea- brezoi- voineasa- obarsia lotrului- tau- curmaturi

sa fie la brezoi ?!

Multumesc frumos!attachicon.giffără titlu.JPG

Editat de emilian_rks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ar fi ultima benzinarie unde pot alimenta atunci cand ma apropii de locatie?

Eu as veni pe: valcea- brezoi- voineasa- obarsia lotrului- tau- curmaturi

sa fie la brezoi ?!

Multumesc frumos!attachicon.giffără titlu.JPG

Asa vrem si noi sa mergem. Dupa OMV ala de dinainte de brezoi io nu mai stiu alta pe traseul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...