Sari la conținut

BMW Camp 4


zigzag
 Share

BMW Camp  

77 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Si pentru ca a mai ramas o luna pana la mica noastra intalnire, am sa va prezint traseul pe care vi-l propun pentru ziua de sambata:
Avrig - Paltinis (asfalt)
Paltinis - Oasa (drum forestier)
Oasa - Obarsia Lotrului (asfalt)
Strategica (drum pamant/piatra - platou montan)
Ciungetu - Brezoi (asfalt)
De la Brezoi fiecare face ce doreste, dar ar fi o idee sa ne intoarcem in tabara pentru concursul de Miss.
Acest traseu se preteaza doar modelelor GS.
Si pentru ca nu pot fi in doua locuri in acelasi timp, astept un voluntar care sa organizeze o plimbare pentru motocicletele de strada.

Cateva poze de pe Strategica - http://bmw-camp.myforum.ro/-vp225.html#225

 

Dupa plimbare, spre seara, vom avea si traditionalul concurs de Miss. Frumoasa frumoaselor, pe langa coronita simbolica, va beneficia de o diagnoza oferita de Dan Cata.

Diagnoze mai pot face si celelalte concurente, doar ca distinsii proprietari vor trebui sa umble putin in portofel, cat ii lasa inima.

 

Sa ne vedem cu bine!

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru cei cu motociclete de strada propun o iesire in apropiere, o cura de sanatate la Ocna Sibiu, am fost si nu incape dubiu, conditii deosebite, este minunat, ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebări :

 

Avem acces la un duş?

Se poate cumpăra mâncare, băutură la pensiune ?

 

1- Citez de pe site-ul pensiunii: "...doua bai spatioase pe hol, dotate cu toaleta, cada, curate, cu apa rece si fierbinte non-stop".

2- Exista si o lista de preturi la mancare pe site-ul pensiunii. Vezi aici: http://www.calarie-agrement.ro/sejur/

 

--------

 

In ceea ce priveste bautura, berea costa 4 lei sticla si 1 litru de vin al casei (alb sau rosu - demisec) costa 10 lei.

Gazda mai poate asigura si tarie, gen tuica, palinca si ce-o mai fi in categorie.

Cel putin asa am negociat cu el in primavara. Sper sa nu fi uitat. :)

 

Daca s-or alinia astrele, in weekend poate am drum pe acolo sa mai vad ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- Citez de pe site-ul pensiunii: "...doua bai spatioase pe hol, dotate cu toaleta, cada, curate, cu apa rece si fierbinte non-stop".

2- Exista si o lista de preturi la mancare pe site-ul pensiunii. Vezi aici: http://www.calarie-agrement.ro/sejur/

 

Perfect, mulţumesc frumos.

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care doresc cazare in pensiune si nu au probleme cu dormitul la comun ca-n taberele din vremurile copilariei, va reamintesc ca mai exista o camera cu 12 paturi de o persoana. Pretul este 25/noapte/persoana. Pana acum a fost rezervat un pat.

Ca sa fiu 100% sigur, am intrebat din nou gazda despre conditiile oferite celor de la cort. Exista de toate. Wc-uri, dusuri si tot ce mai trebuie.

Cum am mai spus, nu exista taxa de intrare si nici taxa de campare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata. Avem organizator si pentru traseul motocicletelor de strada. Propunerea de traseu este Transalpina, Mai exact, Avrig-Sebes-Obarsia Lotrului-Ranca-Horezu-Rm. Valcea-Brezoi-Avrig. Traseul masoara 400km. Pentru ca este un drum destul de lung, pauzele nu vor fi din 10 in 10 km. Organizatorul traseului va tine ritmul si va hotari pauzele. Daca exista participanti care doresc altfel, fiecare e liber sa decida pentru el.

 

In concluzie, daca si Bmwio va organiza tura pe care a propus-o la Ocna Sibiu, atunci avem 3 trasee pentru duminica. Strategica, drum pretabil modelelor GS si Transalpina + Ocna Sibiu pentru motare de strada.

La Ocna Sibiului se poate pleca mai tarziu. Dar pentru Transalpina si Strategica, deoarece sunt trasee mai lungi si mai avem in program si Miss BMW Camp, plecarea va fi la 9,00, cel tarziu 9,30.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da aici cred ca am sa vin cu placere si fara cort sa nu mai cada noaptea pe cortul meu oarece petrecareti de prin zona ............. nu mai spun caci incerc nici sa nu mai intru pe cat posibil pe acest site , eu m-am cam lamurit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inainte sau in timpul intalnirii vom avea parte si de ceva ploi, la traseul soft enduro vor fi invitati sa participe doar cei ai caror motociclete sunt echipate cu cauciucuri soft enduro (tkc80, karoo t, t63, e09 etc) sau intermediare (k60, sahara 3, e07 etc). In aceste conditii, cei cu cauciucuri gen anakee, tourance etc. vor fi invitati sa participe la traseul de strada. Daca va fi uscat, toti posesorii de GS, indiferent de cauciucuri, vor putea participa la traseul soft enduro.

Ca sa avem toata ziua de sambata la dispozitie pentru plimbat, concursul "Miss BMW Camp - cea mai frumoasa motocicleta BMW" va fi organizat vineri in jurul orelor 19,00.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In alta ordine de idei, as vrea sa-i atentionez pe cei care doresc sa vina doar intr-o scurta vizita. Daca vremea va fi frumoasa, posibil ca la pensiune sa fie cam pustiu deoarece lumea va fi plecata in plimbari. Daca veniti in vizita si vreti sa fie si ceva lume, vineri sau sambata dar doar dupa amiaza, sa zicem incepand cu orele 17,00.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Angi, va doresc succes si vreme frumoasa

 

Multam :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea se arata favorabila,

 

http://vremea.kappa.ro/sibiu/avrig.html

 

Pleaca cineva vineri dupa amiaza pe Valea Prahovei? Eu pot pleca doar dupa ora 16.00

Cum mai este drumul prin Poiana Marului, a fost reparat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa focul de tabara si altele, seara vom putea organiza si o mini-discoteca in restaurantul pensiunii disco-084.gif Asa ca, daca sunteti amatori de astfel de distractie, aduceti stick-uri cu muzica preferata. Eventual, daca e careva dispus sa faca pe dj-025.gif, postul e liber. Nu se accepta sub nicio forma manele si nici muzica populara.

Pe de alta parte, nu uitati ca avem si o mica piscina, deci sa va luati costumele de baie.
post-3463-0-61294800-1373377473_thumb.jpg post-3463-0-80272100-1373377480_thumb.jpg

 

Si tot la capitolul "distractii", mai avem frumosii cai ai gazdei pe care-i putem inchiria cu 50 lei ora sau traseu de 4 ore pe munte contra sumei de 150 lei/persoana. post-3463-0-27626500-1373378094_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o chestie. Nu stiu cum sta treaba cu tantarimea pe acolo. Daca aveti pe acasa, poate n-ar strica sa luati cu voi vreun spray sau solutie anti-tantari.

 

Iar pentru cei care vor pe traseul soft-enduro, sa aveti la voi macar 1 L de apa. Despre camera de rezerva sau kit de reparatie pana nu cred ca trebuie sa va mai spun. Banuiesc ca sunteti deja pregatiti si nu va bazati pe altii.

 

------------------------------------------

Mai trebuie adaugat ceva pentru Strategica. Daca suntem mai multi, se vor face echipe de 2,3 sau 4 oameni. Chiar daca pe traseu echipele se mai pot rasfira, membri unei echipe vor ramane musai impreuna si se vor ajuta atunci cand unul are nevoie. Probabil e recomandabil dar nu obligatoriu ca motoarele dintr-o echipa sa fie similare. 1200 cu 1200, 650 cu 650 etc.

V-am spus de pe acum ca sa va ganditi din timp cu cine vreti sa faceti echipa. Probabil vineri vom vedea care vine si tot atunci va hotarati.

 

Deasemenea, si asta e valabil si pentru traseele de sosea, vor fi exclusi din grup toti cei care au chef de joaca in genul mersului pe-o roata, depasiri periculoase si altfel de teribilisme.

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing

Salut Angi,

Acum doi ani (parca) s-a tinut undeva la bulgari.

Poti sa-mi spui si mie unde anume, pentru ca nu-mi mai aduc aminte si tare mult mi-a placut plaja ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cazarea in pensiune si casute se poate face incepand de vineri orele 14,00.

Cei cu cortul pot campa la orice ora.

 

Atasez si niste poze care sa va ajute cu ajunsul la pensiune. Coordonate GPS: 45° 40.5141 / 24° 27.1144

Oricum, daca nu va descurcati, puteti intreba localnicii cum se ajunge la pensiunea Brandusa din Valea Avrigului. S-o gasi unu' care sa stie.

 

harta1_zpsd4137656.jpg

 

harta2_zps509d2606.jpg

 

harta3_zps91b786e2.jpg

 

Sa ne vedem cu bine!

-------------------

Salut Angi,

Acum doi ani (parca) s-a tinut undeva la bulgari.

Poti sa-mi spui si mie unde anume, pentru ca nu-mi mai aduc aminte si tare mult mi-a placut plaja ai.

daca nu ma insel, locul e asta post-3463-0-02742500-1373462122_thumb.jpg

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea se arata favorabila,

 

http://vremea.kappa.ro/sibiu/avrig.html

 

Pleaca cineva vineri dupa amiaza pe Valea Prahovei? Eu pot pleca doar dupa ora 16.00

Cum mai este drumul prin Poiana Marului, a fost reparat?

 

E prost . Adica petice multe , mai peticesc peticelile peticite si gropi mici dar multe . Dar cu 60 - 70 km/h se poate merge linistit . Am trecut sambata trecuta pe acolo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...