Sari la conținut

MITING PT MOPEDISTI MAINE IN PIATA CONNSTITUTIEI ORELE 12-14!


motorita
 Share

Postări Recomandate

Anunta te rog pe surse sa vina cat multi posesori cu atestatele rutiere la ei, sa vina maine Sambata ora 12:00-14:00 in Piata Constitutiei am primit aprobarea. Maine se strang semnaturi pentru o actiune in justitie.a nu vina cu scutere mopede sau tricicluri politia conform legi are sezonul inchis pt motociclete si scutere, accepta numai minimasinute. Cine vine cu scuterul sau mopedul risca sa fie amendat de politie, fiecare raspunde de faptele sale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sezonul inchis pt motociclete si scutere

cata cocaina mancasi bre?

 

 

Cine vine cu scuterul sau mopedul risca sa fie amendat de politie

 

 

:)

 

Pentru ce se vrea acest miting?

buna intrebare

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil din cauza ca mai sunt cateva zile pana cand vor avea nevoie de permis si ei inca spera la o minune. Cu putin noroc.... nu se va intampla minunea, si va ramane permisul obligatoriu pentru toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuesc ca domnul scuterist e nemultumit de introducerea categoriei AM,care considera ca e de ajuns sa dea spaga 50 de lei la primarie pentru a primi cartonasul ce ai da voie sa iasa cu mopedul pe strada,fara a avea nici macar o ora de legislatie,astfel transformanduse clar intr-o bomba pe 2 roti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni toate persoanele trebuie sa se supuna legii...Trebuia mai demult...bine ca pe permis era stipulat acest lucru numai romanii conduceanu cu adevarinta luata pe 3 litri de vin. M-am saturat sa vad la televizor titluri gen "Motociclist spulberat"..."Motociclist inconstient"...si de fapt sa fie vorba de un cioban de 60 de ani cu permisul suspendat pentru alcool care conduce un "moped de 250 cc" inscris pe primarie cu vreo doi lei...facut varza de vreo bascula sau beat turta pe moped....si normal fara casca....TOATA LUMEA LA PERMIS......Iar pentru cei care au platit acea adevarinta sa primiti reducere pentru permisul AM....normal la scoala de unde o aveti.....Bafta! Nu am nimic cu nimeni am avut si eu si caut sa imi cumpar acum un scuter de 400 cc....d

Editat de brandon75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="zxr.." data-cid="3321874" data-time="1357917250"><p>

banuesc ca domnul scuterist e nemultumit de introducerea categoriei AM,care considera ca e de ajuns sa dea spaga 50 de lei la primarie pentru a primi cartonasul ce ai da voie sa iasa cu mopedul pe strada,fara a avea nici macar o ora de legislatie,astfel transformanduse clar intr-o bomba pe 2 roti..</p></blockquote>

 

 

 

Mai bine de atat nu se poate zice .....la scoala cu voi

Editat de nyny09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprecieri celor care au facut cursuri de legislatie si le si respecta, poarta casca si vesta.

chiar era necesara legea avand in vedere amploare pe care au luato scuterele pe strazi...toti descultii trec p rosu, se urca pe trotuar. fac ce`i trece mintea.

pun pariu ca multi baieti, livratori de pizza vor ramane fara job daca nu detin permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or sa circule..la fel cum inca circula "soferi" fara permis

cocalaru incultu` n`are treaba...gaz sa fie

Am si eu un vecin pe aici cu scuter, fara treaba pe 2 roti:)

Umbla tot timpul duda , fara echipament, fara reguli

Acum sa vedem ce va face politia

 

Intr-o seara era suparat foc ca a dat alt mopedist peste el, ambii erau ranga de beti

Editat de AlinP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pentru introducerea permisului, dar, dupa parerea mea, oamenii astia, cei care au atestatul, cam au dreptate.

Adica ei au cheltuit odata pentru obtinerea atestatului, si-au dobandit dreptul de a conduce un moped pe drumurile publice, iar acum, buf! se schimba legea.

Ca si cand eu, staul roman, decretez ca de maine nu se mai pate conduce motocicleta decat daca ai categoria D.

Ia sa va vad, nu ati pune de un miting?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ar costa atestatul asta 2 lei, e vorba de banii mei, pe care statul mi-i fura procedand astfel.

Pe de alta parte, e corect ca toti participantii la trafic sa aiba un permis.

Probabil va urma obligativitatea permisului pentru biciclisti, mame care imping carucioare si, de ce nu, pentru pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...