Sari la conținut

R1 Sjaak Polar Ice Ride


Postări Recomandate

razi tu razi..... da sa stii ca ala era prima varianta de cutie pe care am dat o la bogdan la facut si nu a avut cum ......

 

 

si uite asa am ajuns la 3 cutii in loc de una

 

 

 

Dar nu nu vrei sa te dai offroad cu sifonierul pe mobra, asa ca treaba ta ce faci ? Pe off greutatea aia pusa pe sus in primul rand, prea pe spate si care nu-ti lasa loc sa te misti te ucide. In fine oricum pe mobra aia nu poti sa te misti....

Ce ma intriga pe mine este motocicleta tipului..de ce R1 care are cu totul alta utilitate si nu o motocicleta dedicata?

 

 

 

Asta m-am intrebat si eu si am gasit 3 posibile variante in ordinea plauzibilitatii :

  1. E sponsorizat de Yama [dar nu inteleg dc dreq nu si-au promovat eventual ST-ul 12]
  2. Nu-l duce capu'.
  3. E masochist.
Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

De ce R1?

Poate tocmai de-aia,

poate pt.ca:

nimeni nu a mai facut asa ceva cu un ss,

provocarea era prea mare,

a vrut sa arate ca se poate si asa,

a vrut si a avut mandria sa ramana primul si probabil singurul care face asa ceva,

pentru el R1 este cea mai comoda si confortabila mobra din lume,

se astepta ca dupa ce face treaba asta apar destept(ul)ii c.urului, care sa-l considere ca-i dus cu capul si masochist

pentru ca a indraznit asa ceva, in loc sa foloseasca F800GS(de pilda..), sau oricare alta mobra dedicata!

tocmai de aceea a facut-o!

Bravo lui!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce R1?

Poate tocmai de-aia,

poate pt.ca:

nimeni nu a mai facut asa ceva cu un ss,

provocarea era prea mare,

a vrut sa arate ca se poate si asa,

a vrut si a avut mandria sa ramana primul si probabil singurul care face asa ceva,

pentru el R1 este cea mai comoda si confortabila mobra din lume,

se astepta ca dupa ce face treaba asta apar destept(ul)ii c.urului, care sa-l considere ca-i dus cu capul si masochist

pentru ca a indraznit asa ceva, in loc sa foloseasca F800GS(de pilda..), sau oricare alta mobra dedicata!

tocmai de aceea a facut-o!

Bravo lui!

De ce R1?

Poate tocmai de-aia,

poate pt.ca:

nimeni nu a mai facut asa ceva cu un ss,

provocarea era prea mare,

a vrut sa arate ca se poate si asa,

a vrut si a avut mandria sa ramana primul si probabil singurul care face asa ceva,

pentru el R1 este cea mai comoda si confortabila mobra din lume,

se astepta ca dupa ce face treaba asta apar destept(ul)ii c.urului, care sa-l considere ca-i dus cu capul si masochist

pentru ca a indraznit asa ceva, in loc sa foloseasca F800GS(de pilda..), sau oricare alta mobra dedicata!

tocmai de aceea a facut-o!

Bravo lui!

 

avand in vedere ca nu AI DECAT O VIATA.

.....ar trebui sa mai apara si PLACEREA in ceea ce faci .....NU DOAR SA FII UN UNICA.CAT

MASOCHIST CARE VREI SA DEMONSTREZI CA MOBRA TA MERGE SI ALTFEL DECAT A FOST CREEATA

 

DACA OMUL A GANDIT ASA CUM O PREZINTI TU MAI SUS..... E UN MARE PROST......SI CUM AM SPUS ....NU.L ADMIR DELOC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTI prea DUR. Nici PE DEPARTE prost. Pe PRINCIPIUL asta PROSTI sunt TOTI alpinistii, SCAFANDRII, parasutistii, COSMONAUTII etc. TESTEAZA limitele lui si ale MOTORULUI. Toata ADMIRATIA mai ALES ca NU este CHIAR TINEREL. :crack: Si ........................... pe alese.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTI prea DUR. Nici PE DEPARTE prost. Pe PRINCIPIUL asta PROSTI sunt TOTI alpinistii, SCAFANDRII, parasutistii, COSMONAUTII etc. TESTEAZA limitele lui si ale MOTORULUI. Toata ADMIRATIA mai ALES ca NU este CHIAR TINEREL. :crack:Si ........................... pe alese.

bogdan

intrE el si tipul care a sarit din cosmos..........ESTE O MARE DIFERENTA..... pe acela IL ADMIR SI INVIDIEZ.....

 

incearca o data sa cazi cu DOAR 250 km/h dar cu 1200 km /h si mai stam de vorba

 

acolo testezi LIMITELE....

 

aici sa mergi cu moto la -40 de grade unde altii au mai ajuns inclusiv pe schiuri...... e deja CHIN.....

SI RAMANE CUM A SPUS LUV DOAR MANDRIA ..........

 

tu de ce nu iesi la acum la o tura pana la munte cu motorul......

NU ESTI MANDRU???? pe dracu...esti AL DRACULUI DE MANDRU

 

DAR NU SIMTI NICI O PLACERE SA TE CHINUI .......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

bogdanintrE el si tipul care a sarit din cosmos..........ESTE O MARE DIFERENTA..... pe acela IL ADMIR SI INVIDIEZ.....incearca o data sa cazi cu DOAR 250 km/h dar cu 1200 km /h si mai stam de vorbaacolo testezi LIMITELE....aici sa mergi cu moto la -40 de grade unde altii au mai ajuns inclusiv pe schiuri...... e deja CHIN.....SI RAMANE CUM A SPUS LUV DOAR MANDRIA ..........tu de ce nu iesi la acum la o tura pana la munte cu motorul......NU ESTI MANDRU???? pe dracu...esti AL DRACULUI DE MANDRUDAR NU SIMTI NICI O PLACERE SA TE CHINUI .......

Am obligatii. Nu pot sa fac mereu doar ce mi-as dori. Vreau de mult un Ural cu tractiune pe atas, godin si remorca. Intr-o buna zi visul se va realiza si sa vezi atunci plimbari iarna.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto, noi il judecam si ala depaseste limite la care noi si altii nici macar nu ne gandim!

Trebuie respectat macar pentru asta, nu blamat.

vezi ca avea pe undeva un cont ...

fa i si tu o donatie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a mers macar 5-6 km cu modelul ala de R1 intelege clar de ce te poti atasa de ea atat de mult.Este si probabil va ramane cel mai carismatic superbike.

Cine gandeste lucrurile dpdv clinic,logic,normal ca nu intelege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a mers macar 5-6 km cu modelul ala de R1 intelege clar de ce te poti atasa de ea atat de mult.Este si probabil va ramane cel mai carismatic superbike.

Cine gandeste lucrurile dpdv clinic,logic,normal ca nu intelege.

Perfect de acord cu tine..dar cand ii pui cauciucuri de tractor si remorca in spate nu mai are nici o treaba cu carismaticul superbike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce R1?

Poate tocmai de-aia,

poate pt.ca:

nimeni nu a mai facut asa ceva cu un ss,

provocarea era prea mare,

a vrut sa arate ca se poate si asa,

a vrut si a avut mandria sa ramana primul si probabil singurul care face asa ceva,

pentru el R1 este cea mai comoda si confortabila mobra din lume,

se astepta ca dupa ce face treaba asta apar destept(ul)ii c.urului, care sa-l considere ca-i dus cu capul si masochist

pentru ca a indraznit asa ceva, in loc sa foloseasca F800GS(de pilda..), sau oricare alta mobra dedicata!

tocmai de aceea a facut-o!

Bravo lui!

 

 

Inca unul adaugat la lista de ignore. Daca tot esti tu asa de atoatestiutor poate vrei sa te duci frumos la sectiunea mobre de strada sa iti mai imparti si pe acolo ratia de inteligenta si sa ne/ma lasi pe mine in prostia mea. In afara de a jigni diversi oameni si a trola fara rost mai stii sa faci si altceva ?

 

A da am acu' mi-am adus aminte ca am citit undeva pe forum stii sa dai tzepe.....si sa dai lectii altora despre chestii pe care le vezi doar pe forum si la televizor.

 

Multa sanatate iti urez si nu te cazni sa-mi scrii ceva esti deja la ignore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

-----

 

Terminati mah cu prostiile! E cea mai mare tampenie sa-ti faci dusmani doar din niste texte pe net. Cati nu mi-am facut si eu aiurea si acum imi pare rau...

Va stiu pe amandoi si imi pareti oameni cumsecade. Pusca mea, ca ati fost amandoi la Zetea. Posibil sa va si cunoasteti! Ce-ati patit, sunteti neplimbati si va descarcati nervii pe net?!

Lasati dracu' cearta!

 

Hai, dati mana si-un :makeout: .........ca e posibil sa ne vedem cu totii la bmw camp si n-am chef de fete incruntate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Plimbaretule, sa te lamuresc, in masura in care reusesti sa pricepi..

Pe un topic de pe forumul asta m-ai facut prost.

Asa, pur si simplu..

..fara sa ma cunosti, fara sa fii implicat cu ceva in discutia aia, fara se te jignesc absolut deloc, mai ales ca nu te cunosc personal.

Eu am pretentia ca atunci cind faci prost pe cineva macar sa-l cunoasti, pentru ca altfel inseamna ca vorbesti din carti, din povestiri sau la betie si asta ma deranjeaza

..si cind ceva ma deranjeaza am un fix, nu uit sau iert!

Acum am incercat sa te fac sa simti exact ceea ce am simtit eu atunci, daca s-a intamplat atunci ma felicit, daca nu inseamna ca esti un porc cu soriciul gros.

Daca ai sa inveti ceva din asta bine, daca nu continua si vezi reactiile..

Lista ta de ignore ti-o poti baga direct in c.ur sau unde vrei tu..

Daca nu esti lamurit asupra a ceea ce am spus ma poti intreba direct, cu prima ocazie cind ne vedem..

 



 



@zig-zag si vis-a-vis..cu oameni de calitate imi face intodeauna placere sa discut..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, dar sunteti culmea.

Daca vrea omul sa se duca la Polul Nord sau in Sahara cu motocicleta ce aveti voi de comentat? Fiecare se duce unde vrea, unde il tin puterile si buzunarul.

 

Nici eu nu il invidiez. Mi se pare ca e din aceasi categorie cu alpinistii care se duc pe Everest si se intorc cu degetele inghetate sau nu se mai intorc deloc. Eu personal nu imi doresc sa ma duc nici pe Everest nici la Polul Nord, asa ca n-am niciun motiv sa-i invidiez pe cei care se duc.

Dar nici nu-i dispretuiesc si nu imi permit sa rad de ei. Fiecare are propriul vis, propria nebunie. Foarte frumos ca isi pot urma acel vis.

 

De ce a ales nenea asta Yamaha R1 si nu alt model de motocicleta? Asta e si mai aiurea sa comentezi. E ca si cum te apuci sa comentezi de ce s-a insurat unu' cu aia si nu cu ailalta. Daca aia i-a placut lui...

Toti oamenii fac alegeri bazate pe emotii nu pe ratiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, dar sunteti culmea.

Daca vrea omul sa se duca la Polul Nord sau in Sahara cu motocicleta ce aveti voi de comentat? Fiecare se duce unde vrea, unde il tin puterile si buzunarul.

 

Nici eu nu il invidiez. Mi se pare ca e din aceasi categorie cu alpinistii care se duc pe Everest si se intorc cu degetele inghetate sau nu se mai intorc deloc. Eu personal nu imi doresc sa ma duc nici pe Everest nici la Polul Nord, asa ca n-am niciun motiv sa-i invidiez pe cei care se duc.

Dar nici nu-i dispretuiesc si nu imi permit sa rad de ei. Fiecare are propriul vis, propria nebunie. Foarte frumos ca isi pot urma acel vis.

 

De ce a ales nenea asta Yamaha R1 si nu alt model de motocicleta? Asta e si mai aiurea sa comentezi. E ca si cum te apuci sa comentezi de ce s-a insurat unu' cu aia si nu cu ailalta. Daca aia i-a placut lui...

Toti oamenii fac alegeri bazate pe emotii nu pe ratiune.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa moara bibi.

 

yamahistu asta parca ar fi var cu mama si unchi de'al doilea

 

de ce nu am voie sa i comentez actiunile????????

 

este un forum/topic deschis asa cu el a ales sa plece cu "conserva" dupa el fara sa mi ceara ajutorul asa cum franta trimite soldati in mali si americanii in afganistan si eu la randul meu am dreptul la o opinie in ceea ce ii priveste actiunile

 

ce PANA MEA ......SUNT CETATEAN EUROPEAN ..........SI AM DREPTURI.......

 

 

voi credeti ca a auzit ca l barfim....isi vede linistit de resaparea rotilor de tractor .......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a auzit de el s-a lamurit de mult despre nebunia cu R1. Noutatea mai poate fi doar traseul abordat. R1 e emblema lui, altfel ar fi un motociclist adventure pe o motocicleta adventure. Ca mergi cu R1 in off-road sau cu GS-ul (doar) pe asfalt, mi se pare acelasi lucru, un non-sens :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a auzit de el s-a lamurit de mult despre nebunia cu R1. Noutatea mai poate fi doar traseul abordat. R1 e emblema lui, altfel ar fi un motociclist adventure pe o motocicleta adventure. Ca mergi cu R1 in off-road sau cu GS-ul (doar) pe asfalt, mi se pare acelasi lucru, un non-sens :P

 

 

NU e chiar asa . GS-ul e o mobra bivalenta , daca mergi daor pe asfalt folosesti doar una din cele 2 valente. Sa mergi cu R1 in offroad e ca si cum ai folosi o rindea pt scos cuie in loc sa folosesti clestele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mah, dar sunteti culmea.

Daca vrea omul sa se duca la Polul Nord sau in Sahara cu motocicleta ce aveti voi de comentat?.

 

Nici nu-i dispretuiesc si nu imi permit sa rad de ei. Fiecare are propriul vis, propria nebunie. Foarte frumos ca isi pot urma acel vis.

 

De ce a ales nenea asta Yamaha R1 si nu alt model de motocicleta? Asta e si mai aiurea sa comentezi. E ca si cum te apuci sa comentezi de ce s-a insurat unu' cu aia si nu cu ailalta. Daca aia i-a placut lui...

Toti oamenii fac alegeri bazate pe emotii nu pe ratiune.

Exact, asta este ideea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...