Sari la conținut

Borne inversate


Al3xscrt
 Share

Postări Recomandate

fara suparare.

dar contul de pe motociclism.ro nu te scuteste pe viata de mers la un MECANIC moto care stie ce face....

 

da o tura cu mobra pe la un mecanic (electrician de preferinta) sa vada unu' care stie ce si cum cu ochii lui ce este acolo...

 

in rest... bafta si daune cat mai mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura diferenta pe care o stiu la CDI intre modelele 02 si 03, este ca la ultimul a fost adaugat HISS-ul. In concluzie, tu o sa pui un CDI fara HISS pe o mobra cu HISS, deci nu cred ca o sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CDI-ul este computerul central al motocicletei. El controleaza aprinderea si injectia la motoarele noi. Daca ala s-a dus, e urat. Si nu e ieftin. La faza cu HISS-ul va trebuie sa iti raspunda aia mai avizati, nu mai stiu exact care erau etapele si ce trebuia schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am incercat si cu o baterie de masina,dar nici o miscare.

Acuma singura variata ramasa e CDI.Ce este acest CDI si care este rolul lui?

 

Edit:Cum pot verifica CDI-ul sa fiu 100% ca el e defect?

ce inseamna nici o miscare? nici lumini nici nu invarte cand apesi butonul? Daca e asa, tu n-ai schimbat siguranta generala ci rezerva ei.

 

post-76-0-12148700-1359990194_thumb.jpg

iaca, am incercuit cu verde siguranta generala si cu rosu rezerva ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa dau si o tura la mecanic,dar inainte vreau sa stiu cum sta treaba cu acest CDI si cam cat ma costa reparatia.

Baiatu mai are si un CDI de la hornet '04,o sa se potriveasca?Daca da,care e urmatoarea etapa cu cipul HISS?

compara codurile originale de pe cele 2 carcase de cdi ! pui intrebari la care este greu sa afli raspunsul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta devine arena de circ ... intreaba lumea daca a verificat si x,y lucru la care omu intreaba ce CDI merge fara sa raspunda la intrebarile anterioare, vin altii care o dau in sf-uri fara sa dea un sfat concret ...

 

Omule ia-o pas cu pas si verifica tot ce ti s-a recomandat si revino cu informatii, multi si-au batut gura degeaba, s-ar putea ca in viitor sa nu mai bage in seama.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta devine arena de circ ... intreaba lumea daca a verificat si x,y lucru la care omu intreaba ce CDI merge fara sa raspunda la intrebarile anterioare, vin altii care o dau in sf-uri fara sa dea un sfat concret ...

 

Omule ia-o pas cu pas si verifica tot ce ti s-a recomandat si revino cu informatii, multi si-au batut gura degeaba, s-ar putea ca in viitor sa nu mai bage in seama.

 

Topicul asta devine arena de circ ... intreaba lumea daca a verificat si x,y lucru la care omu intreaba ce CDI merge fara sa raspunda la intrebarile anterioare, vin altii care o dau in sf-uri fara sa dea un sfat concret ...

 

Omule ia-o pas cu pas si verifica tot ce ti s-a recomandat si revino cu informatii, multi si-au batut gura degeaba, s-ar putea ca in viitor sa nu mai bage in seama.

Adevărat, trebuie rezolvat întâi autismul, deschisă comunicarea, altfel ne muncim mintea degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai e o chestie care ma "doare" pe mine: am gasit o gramada de posturi cu probleme interesante, unde s-au cerut solutii, au fost date 10-15 sfaturi, fiecare cum s-a priceput si cat a putut sa ajute pe un forum, dupa care..........mumu. toata lumea cu ochii in soare, intrebaciosul nu a mai pus si rezultatul, sa se stie si rezolvarea corecta a problemei. maxim apare un post de genul "gata s-a rezolvat, merge"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai e o chestie care ma "doare" pe mine: am gasit o gramada de posturi cu probleme interesante, unde s-au cerut solutii, au fost date 10-15 sfaturi, fiecare cum s-a priceput si cat a putut sa ajute pe un forum, dupa care..........mumu. toata lumea cu ochii in soare, intrebaciosul nu a mai pus si rezultatul, sa se stie si rezolvarea corecta a problemei. maxim apare un post de genul "gata s-a rezolvat, merge"

 

exact aceiasi situatie si la furturi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...