Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Salut,

oare stie cineva unde pot face un cot din inox pentru o toba aici in Cluj si cam cat ajunge?

Multumesc!

 

sturimex

str Bulgarilor nr 10

 

Salut, din pacate, am fost la ei si m-au dezamagit de tot. Ma gandeam ca o firma care se ocupa de esapamente este in stare sa faca o treaba simpla, adica sa indoaie o teava si sa-i faca 2-3 suduri. Ca sa intelegeti ce vreau sa spun, pun mai jos doua poze cu ce ar fi trebuit sa iasa si ce a iesit. Asadar, eu personal NU pot sa-i recomand sub nici o forma!

post-29873-0-73115700-1474444291_thumb.jpg

post-29873-0-12437900-1474444318_thumb.jpg

Editat de Calin26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceea ce vrei tu se poate face, dar nu te astepta sa fie lesne deloc. Un meserias bun costa. E si un citat in sensul asta, zice ca, de calitate iti dai seama la mult timp dupa ce ai uitat de pret :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare stie cineva unde pot face un cot din inox pentru o toba aici in Cluj si cam cat ajunge?

uite, mie la masina mi-au lucrat la esapament si au fost OK, am fost multumit

imi pare rau ca la tine nu a iesit bine...

amu nici nu stiu, sa-ti mai dau ponturi, nu vreau sa fii suparat pe mine ;)

coturi de inox in CJ gasesti la Direct Line Inox sau Italinox

iar prelucrare, productie la Profinox, Direct Line Inox

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, din pacate, am fost la ei si m-au dezamagit de tot. Ma gandeam ca o firma care se ocupa de esapamente este in stare sa faca o treaba simpla, adica sa indoaie o teava si sa-i faca 2-3 suduri. Ca sa intelegeti ce vreau sa spun, pun mai jos doua poze cu ce ar fi trebuit sa iasa si ce a iesit. Asadar, eu personal NU pot sa-i recomand sub nici o forma!

 

^ subscriu

 

Pe langa calitatea slaba a lucrarii se adauga si timpul pierdut la ei in atelier. Seful lor se plimba tot timpul de colo - colo, aduce alti clienti peste tine chiar daca ai programare, sa fie cat mai multi cu ceva in lucru si apoi cine stie cand e gata.

Angajatii au o atitutine de iti vine sa te duci si sa iti faci singur toba de esapament acasa cu patentul.

 

Nu mai apelez la Sturimex veci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia...stai linistit ca nu-s suparat pe tine...ci doar pe ei. Chiar m-am apucat acum cateva zile sa mi-l fac singur..si sambata cred ca termin. Oricum...m-au pierdut de client si chiar voiam sa schimb si racordul flexibil la masina dar pe la ei nu mai calc veci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia..stai linistit...nu-s suparat pe tine..ci doar pe ei. As fi preferat sa-mi spuna ca nu pot sau nu vor..si era ok. Oricum m-au pierdut de client si desi trebuie sa schimb racordul flexibil la masina, la ei nu mai calc in veci. Am inceput singur sa-mi fac cotul ala si acusi e gata.

DanCata...singurul lucru de care am avut nevoie a fost o masina de indoit tevi..si am rezolvat pana la urma..deci nu trebuie sa fii mega meserias sa indoi o teava si sa dai 4 puncte de sudura.

» Post actualizat in 21 Sep 2016 13:59

Scuzati postul dublu..telefonul vietii...

» Post actualizat in 21 Sep 2016 14:12

Einstein..daca ai scule si te duce mintea..nu e greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mutat cam de aproape 2 ani in Cluj si nu stiu inca toate strazile..dar eu am fost la Sturimex, pe Bulgarilor 10. Poate au mai multe puncte de lucru..dar oricum nu ma mai intereseaza.

 

In alta dezordine de idei :), stiti unde as putea sa gasesc in Cluj, lana de otel sau lita d-aia fina de cupru care se foloseste la absorbirea cositorului topit de pe placile electrice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti unde as putea sa gasesc in Cluj, lana de otel sau lita d-aia fina de cupru care se foloseste la absorbirea cositorului topit de pe placile electrice?

 

Posibil sa fie la saimon electronic, pe baritiu, langa politehnica.

http://www.saimonelectronics.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-au facut treaba f buna si la masina si la moto. ma mir. vizavi de sala de nunti pe cimpina ai fost sigur? vb de aceeasi firma nu?

Tu ai fost la Stelco. Doo chestii diferite. Io am fost cu masina la ambele si cei de la Stelco se mirau de ce au lucrat cei de la Sturimex... m-au intrebat daca am sudat singur p'acolo :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve! Intrebare pentru colegii din Aiton. Stiti ceva case de vanzare in zona aia? Pretenu' Gugal nu m-a ajutat prea mult in privinta asta. Bine-nteles ca trebuie sa fie mari, noi si moca, eventual multe sa am de unde alege ;) Platesc informatia in bere. Multam fain, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

As avea de modificat in dulap din pal.

De taiat cateva bucati.

Stiti pe cineva care vine acasa si face chestiia asta sau un atelier unde sa duc bucatile.De preferat cat mai aproape de Floresti.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

As avea de modificat in dulap din pal.

De taiat cateva bucati.

Stiti pe cineva care vine acasa si face chestiia asta sau un atelier unde sa duc bucatile.De preferat cat mai aproape de Floresti.

Multumesc

 

La Arabesque fac debitare. Banuiesc ca se poate si cu materialul clientului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot gasi in Cluj butelii cu propan? Ca sa nu mai iau la rand benzinariile si sa intreb. Pana acum am fost la petrom si la rompetrol dar nu au.

Ca sa nu existe confuzie, nu vorbesc de butelii de aragaz, alea contin un amestec butan-propan. Ambalajul e acelasi si la ce vreau eu, insa contin propan 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de link, insa nu prea imi dau seama unde te-ai uitat. In magazinul online vad doar acetilena iar in oferta generala au propilena. Propan nu am vazut nici la Linde, nici la Siad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...