Sari la conținut

Scop atins: BOBBER


siz
 Share

Postări Recomandate

Multumesc tuturor pentru aprecieri si sugestii!

 

Cadrul a "pierdut" partea spate, restul fiind sudat pe pozitie, tinand cont de statura mea (tot cu ajutorul lui Andrei, aka "Rat_jawa). Cam asa arata inainte de taiere.

Problematic cu cadru'. Daca e sa o vinzi (desi ma indoiesc ca o sa vrei) o sa fie probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat a costat... pentru ca parte din piese au fost facute, unele le aveam deja, iar parte din munca fizica am facut-o eu... Ce am platit efectiv au fost: materialul de studiu, amortizoarele, semeringurile telescoape si uleiul, filtrul si uleiul motor, acumulatorul, sudatul cadrului, vopseaua cadrului, vopsitul pieselor, filtrele de aer, oglinzile... si consumabile (discuri flex, electrozi, tabla, Teflon pt bucsi....)

Deci... inca nu am calculat!



@Kollar: De ce crezi ca e problema cu cadrul? La ce te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre, a iesit frumos! Andrei lucreaza bine, dar e cam boem uneori. (daca e ala pe care il stiu eu).

 

Intrebare, vopsit electrostatic ceva? Sau cum sunt vopsite piesele? La pistol?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kollar: Crezi tu ca "Gigelul" de la RAR stie cum arata la origine un GSX400 din 1985??? Atata timp cat seriile sunt cele din talon, totul e OK.

 

Vopsitul e la pistol.

Tu nu crezi? Nu tre' sa stie, tre' sa apese un buton si afla. (Si) De-aia s-a inventat autentificarea.

 

n-o sa fie nici o problema...

La tine niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum, aici nu au prea fost probleme.

Editat de seby_mf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce statura ai? Mie mi se pare saua foarte jos, prea aproape de comenzile pt picioare.

Arata bestial! Bravo!

 

1,80. Pozitia a fost aranjata in functie de statura mea, si nu e chiar rea. Am fost limitat in alegerea pozitiei scaritelor de cele doua capace ale motorului si de galerii, care merg paralel cu cadrul.

Avantajul la custom este ca poti oricand modifica ceea ce nu iti convine!

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile, daca mai ai numarul de tel. al lui Andrei, pot sa te rog sa mi-l dai si mie pe un PM, vreau sa mai apelez la el cu o mobra ceva mai veche?... Pe unde mai lucreaza el? La mymoto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...