Sari la conținut

Scop atins: BOBBER


siz
 Share

Postări Recomandate

De cand ma stiu mi-am dorit un bobber... Si asta toamna, cu ajutorul lui Andrei (cel mai "mecanic/mos nebun din Constanta) m-am apucat de treaba...

Materialul de studiu disponibil: un Suzuki GSX 400e din 198siceva.

 

Momentan, proiectul este inca in desfasurare si sper sa il termin pana da caldura.

 

post-67362-0-73674500-1364555592_thumb.jpg

post-67362-0-96514100-1364555692_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca am fost intrebat: aripa spate provine dintr-o aripa fata de intruder, pe care am latit-o cu 4 cm. Nu are prinderi pe cadru, ci doar pe bascula, prin intermediul celor 2 laterale, facute din fier beton de 1 cm diametru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte fain :)

rezervorul cum l-ai modificat ? fibra de sticla ? (am vazut cazuri care spuneau ca tine benzina in el , si cazuri care s-au chinuit sa-l faca degeaba ..de asta intreb )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand ma stiu mi-am dorit un bobber... Si asta toamna, cu ajutorul lui Andrei (cel mai "mecanic/mos nebun din Constanta) m-am apucat de treaba...

Materialul de studiu disponibil: un Suzuki GSX 400e din 198siceva.

 

Momentan, proiectul este inca in desfasurare si sper sa il termin pana da caldura.

Riserele, coarnele si nu stiu ce o sa faci cu manunchiul de cabluri pt bord, primele doua ar trebui, parerea mea, schimbate, numai la fata am obiectiuni, in rest arata superb, a si mansoanele ar trebui inlocuite.

Felicitari si numai aprecieri pentru munca depusa. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervorul este de Shadow. Bordul a suferit si el modificari, trecand de la analog la digital. Inca nu stiu daca sa-i pun ghidon drept sau... Inca ma mai gandesc!

Timp sa fie ca sa il termin, ca idei sunt destule!

Respect!

Editat de siz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru aprecieri si sugestii!

 

Cadrul a "pierdut" partea spate, restul fiind sudat pe pozitie, tinand cont de statura mea (tot cu ajutorul lui Andrei, aka "Rat_jawa). Cam asa arata inainte de taiere.

post-67362-0-99230500-1364727528_thumb.jpg

Editat de siz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...