Sari la conținut

Accident rond Piata Presei Libere


klux
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Azi de dimineata mi-a dat un hep unul cu o kia gri in rond. Voi ce faceti de obicei mai mult sex oral$tilor in trafic? Exclus povestea cu mersul la incompetentul garcea. Lipsa martori iar vita a plecat cand a vazut ca mi-am ridicat singur motorul.

 

Numarul lui cred ca era B-141-KIA dar nu sunt sigur pentru ca de nervi mi-am dat seama cam tarziu ca omul si-a luat mersul si cred ca l-am vazut plecand spre fantana miorita moment in care i-am memorat numarul.

 

Sa ma echipez cu elemente metalice la mine? Bujii vechi, rulmenti, baston telescopic? Ce varianta suna mai "plauzibil"?

Editat de klux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Azi de dimineata mi-a dat un hep unul cu o kia gri in rond. Voi ce faceti de obicei mai mult sex oral$tilor in trafic? Exclus povestea cu mersul la incompetentul garcea. Lipsa martori iar vita a plecat cand a vazut ca mi-am ridicat singur motorul.

 

Numarul lui cred ca era B-141-KIA dar nu sunt sigur pentru ca de nervi mi-am dat seama cam tarziu ca omul si-a luat mersul si cred ca l-am vazut plecand spre fantana miorita moment in care i-am memorat numarul.

 

Sa ma echipez cu elemente metalice la mine? Bujii vechi, rulmenti, baston telescopic? Ce varianta suna mai "plauzibil"?

poate e o camera in rond, doar e maricel.

poate il faci rau tare cu politia, daca e neam prost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am patit nimic, motorul are o zgarietura anterioara ce s-a accentuat iar eschiva celui cu KIA ar fi fost banala in fata politistului. Martor n-aveam pe cine sa iau ca eram singur. Un alt sofer s-a interesat mai mult de starea mea dar si el a zis ca trebuie sa plece ca se grabeste deci, piua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt camere de luat vederi amplasate pe Casa Presei. Suna la Politie, asta trebuia sa faci imediat dupa ce fumai o tigara!

Suna acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei venim unu si-ti dam sa te julesti, la antebrat, ca sa mergi la spital sa iasa cu vatamare.

daca ala cu kia a plecat asa relaxat(a se citi inconstient) cam cat de hep a fost?

io daca dau peste ceva nu-mi vine sa plec pana nu ma dumiresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, lasati-ma cu politia. Sunt incompetenti. Nu apelez la politie ca sa-si bata ca$hchetarul spagar joc de mine. Daca nu-s camere de la politie e totuna cu un gopro pe motoreta mea. Ideea de baza este sa fac schimb pe schimb. El imi da un hep eu ii dau o bujie. Nu stau sa alerg pentru o zgarietura pe motor si un (cuvant urat) care fuge de la locul faptei pentru ca n-am patit nimic.

 

Vreau sa-mi petrec timpul liber plimbandu-ma nu completand formulare si dand declaratii de pomana.

A fost un hep dat cu spoiler-ul in cauciuc. Destul cat sa ma surprinda si sa ma trezesc pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil lucreaza la Mit Motors, imediat dupa aeroport Baneasa, nu strica sa treci prin parcarea lor, sau chiar sa te interesezi pe acolo (fetele de la receptie, sau vreun pandaci pensionar, sau poate chiar un mecanic care iese la o tigara) evident fara sa spui de la inceput in ce scop...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, lasati-ma cu politia. Sunt incompetenti. Nu apelez la politie ca sa-si bata ca$hchetarul spagar joc de mine. Daca nu-s camere de la politie e totuna cu un gopro pe motoreta mea. Ideea de baza este sa fac schimb pe schimb. El imi da un hep eu ii dau o bujie. Nu stau sa alerg pentru o zgarietura pe motor si un (cuvant urat) care fuge de la locul faptei pentru ca n-am patit nimic.

 

Vreau sa-mi petrec timpul liber plimbandu-ma nu completand formulare si dand declaratii de pomana.

 

A fost un hep dat cu spoiler-ul in cauciuc. Destul cat sa ma surprinda si sa ma trezesc pe jos.

Ai dreptate, camerele alea fac cat goproul de pe motor, dar sunt probe ce se pot admite in instanta. Acum ca ai doar o zgarietura pe plastic, n-ai ce sa te legi la cap cu dat in judecata etc. Poate vreun tovaras motociclist il vede prin oras si ii bate in obraz (cu ce-o gasi el).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa le iei la rand de B 01 Kia pana la B 999 Kia, iar dupa treci la alea cu numere de provincie. Asta daca tot nu ai incredere in pulitie...

 

Daca sfaturile nu le accepti, ce rol mai are topicul Dvs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija. tu nu te incurci cu politia.

dar ALA care-i vinovat, dupa ce te-a dat pe jos si a fugit, se incurca cu politia daca poate dovedi ca i-ai mutat un micron din vopsea de pe caruta...

deci... ofi il strici la politie, este totusi parasirea locului accidentului... ori ceva lichid de frana cand esti 100% singur si sigur de asta...

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A doua oara ala cu Kia va fugi iar, dar motociclistul poate nu va mai avea sansa sa deschida topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, lasati-ma cu politia. Sunt incompetenti. Nu apelez la politie ca sa-si bata ca$hchetarul spagar joc de mine. Daca nu-s camere de la politie e totuna cu un gopro pe motoreta mea. Ideea de baza este sa fac schimb pe schimb. El imi da un hep eu ii dau o bujie. Nu stau sa alerg pentru o zgarietura pe motor si un (cuvant urat) care fuge de la locul faptei pentru ca n-am patit nimic.

 

Vreau sa-mi petrec timpul liber plimbandu-ma nu completand formulare si dand declaratii de pomana.

 

A fost un hep dat cu spoiler-ul in cauciuc. Destul cat sa ma surprinda si sa ma trezesc pe jos.

Un om si-a recuperat motorul furat dupa 3-4 ani, mai sunt cazuri cand si le-au recuperat si mai devreme.

 

Sa fie sanatosi toti astia care urasc politia doar ca sa fie si ei in ton cu restul lumii.

 

A doua oara ala cu Kia va fugi iar, dar motociclistul poate nu va mai avea sansa sa deschida topic.

Nu stiu ce sa zic, l-o fi vazut ca se ridica, oricum, gestul conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu contează! Mai important e să nu dea el în tine în trafic! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

Azi de dimineata mi-a dat un hep unul cu o kia gri in rond.

1.Ce inseamna hep?

2.Ai 24 ore sa anunti orice accident in care esti implicat.

Pierzi 2/3 ore, poate si mai mult la accidente usoare, dar scapi de-o grije si celalalt este pasibil de dosar penal daca nu se prezinta sa raporteze accidentul.

Ai marele avantaj ca intersectia este monitorizata, mai ales ca din ce am inteles exista si urme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost martor la un accident auto si m-am dus sa dau declaratie la politie ca martor , despre accident....in timp ce ma intreba a intrat pe site-ul lor si a intrat pe camera din intersectie.

A indreptat monitorul catre mine si m-a pus sa-i arat cine , ce si cum despre accident. Dupa ce i-am explicat m-a intrebat de ora aproximativa....m-am uitat pe tel cand am sunat la 112 si i-am spus. Dupa cateva momente derulate....hopa....accidentul. L-a vazut si gata....esti liber mi-a spus.

Asa poti face si tu. Dai declaratie la politie si ala va primii citatie acasa sau daca te duci la accidente vb cu aia sa se uite pe camere si ai rezolvat problema



Poti sa te duci seara pt ca este mult mai liber.....asta dupa 21

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care au inteles ce intreb de fapt.

Dupa ce am pierdut timpul prin tribunal cu o contestatie ma feresc sa ma gandesc la optiunea asta. Probele in instanta sunt acceptate si nu prea, mai ales cand sursa este un tert sau persoane implicate. Cazul de fata s-ar fi solutionat conform legii noastre doar in cazul in care un agent ar fi constatat evenimentul. Altfel, oricare varianta este greu de dovedit. Nu am facut schimb de vopsea, lovitura a fost in cauciuc, succes cu dovedirea impactului.

 

Sa zicem ca eu am fost de vina, soferul nu poate dovedi ca l-am lovit. Valabil si reciproca.

 

Momentan, motorul e in service pentru o revizie completa planuita inainte de eveniment.

@frigider

Ai dreptate dar aici vorbim de absenta politiei in trafic, munca aia migaloasa si cu aport slab intru inmultirea dungilor de pe epoleti. Un furt intra la brigada furturi auto nu la educarea melteanului sa nu faca prostii in trafic ca-l arde la portofel. Scuze de exprimarea generalista dar ma refeream strict la cei care nu fac altceva decat sa dea amenzi ca ai trecut pe rosu in timp ce noi discutam de autori morali ai accidentelor :)

@silencer

 

Sanse minime, ma duceam la service, e o ruta atipica pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...