Sari la conținut

DN7 Râmnicu Vâlcea - PiteÂşti, la kilometrul 162


noro
 Share

Postări Recomandate

E bine sa nu ne lansam noi in comentarii privitoare la viteza...

Azi pe A1 la 110 km/h ziceam ca stau pe loc asa treceau motociclistii pe langa mine serpuind printre masinile de pe banda 1 si 2 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate este vorba de un prieten bun si un baiat de nota 100, pe nume Cosmin in varsta de numai 25 de ani. Rog pe cei care isi dau cu presupusul cine si cum a fost vinovat sa se abtina, e vorba de un om care avea toata viata inainte.

Momentan se afla la spital la Valcea si maine o sa ajunga in Pitesti urmand ca joi probabil sa fie dus la Fieni -Dambovita, locul de unde e. Cei din Pitesti ne vom intalni maine seara sa incercam sa strangem ceva bani iar apoi vom merge sa aprindem o lumanare.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca !

Editat de gusteru_streetfighter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am venit si eu de la Sibiu, o gramda de motoare. Altii mergeau mai tare, unii mai incet. Pe la 3 si ceva am fost in Bucuresti.

 

Pacat ca pentru o clipa de adrenalina se plateste asa de scump. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieten bun...amintiri frumoase ...planuri de viitor si o viata intreaga inainte ....pacat ca totul a fost spulberat intr-o clipa

Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa aline durerea din sufletul celor care te-au iubit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe A1 la 110 km/h ziceam ca stau pe loc asa treceau motociclistii pe langa mine serpuind printre masinile de pe banda 1 si 2 .

Mi-e greu sa cred ca tu mergi cu Aprilia, numai cu 50 km/h. De aceea am si specificat ca nu e bine sa ne lansam in polemici, pe tema vitezei. Eu doar spuneam ca la un impact frontal, chiar si o viteza de 50 km/h, poate fi fatala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa cred ca tu mergi cu Aprilia, numai cu 50 km/h. De aceea am si specificat ca nu e bine sa ne lansam in polemici, pe tema vitezei. Eu doar spuneam ca la un impact frontal, chiar si o viteza de 50 km/h, poate fi fatala.

RIP...

Bravo pt precizare...fiecare merge cu viteza care considera ca o poate controla... dar uneori se mai poate inselsa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci nu vre nimeni sa spuna nimic concret. Incep sa cred ca a fost vina lui. Daca era vina soferului dadeati toti cu huo...



Din pacate este vorba de un prieten bun si un baiat de nota 100, pe nume Cosmin in varsta de numai 25 de ani. Rog pe cei care isi dau cu presupusul cine si cum a fost vinovat sa se abtina, e vorba de un om care avea toata viata inainte.

Momentan se afla la spital la Valcea si maine o sa ajunga in Pitesti urmand ca joi probabil sa fie dus la Fieni -Dambovita, locul de unde e. Cei din Pitesti ne vom intalni maine seara sa incercam sa strangem ceva bani iar apoi vom merge sa aprindem o lumanare.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca !

Pai ca sa nu trebuiasca sa ne dam cu presupusu, ar trebui sa ziceti ce si cum. Altfel o sa isi dea toata lumea cu pesupusu'.



Prieten bun...amintiri frumoase ...planuri de viitor si o viata intreaga inainte ....pacat ca totul a fost spulberat intr-o clipa

Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa aline durerea din sufletul celor care te-au iubit

Si tu stii ce s-a intamplat dar nu ne spui?



RIP...

Bravo pt precizare...fiecare merge cu viteza care considera ca o poate controla... dar uneori se mai poate inselsa...

Si soferii care ies pe contrasens si omoara cateun mobrist la fel. S-au inselat.

 

V-am mai spus ca urasc ipocrizia si minciuna prin omisiune sau tacere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mergi cu motocicleta, poti ajunge pe contrasens mai usor cu motocicleta decat cu masina.

asta e blestemul motociclistilor.

 

tot pe motocicleta, greselile sunt de multe ori fatale, de mai multe opri decat in masina

 

cand un sofer iese pe contrasens, moare un motociclist, cand iese un motociclist, moare tot un motociclsit

 

ce importanta (mai) are daca a fost motociclistul de vina.

parerea mea, legal, da, el era pe contrasens, practic, cred ca daca era atent si mergea legal, automobilistul ar fi putut repara greseala motociclistului si evita accidentul

nu e vinovat pentru asta, dar nici nu cred c-o sa-i fie usor sa traiasca cu greutatea asta in suflet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa scoata antigelu', poate... Nu frate, conserva era sifonata serios, mi-a fost clar ca a fost impact frontal si inca destul de serios. Pozele din articolele alea tind sa cred ca sunt "arhiva", mobra era in sant cand am vazut-o eu.

Pai pe poza si scrie "foto arhiva"..

 

uite ce s-a intamplat:

 

"In jurul orei 15.45, la kilometrul 162 plus 080 de metri, într-o curbă la dreapta, motociclistul a pierdut controlul motorului cu care se deplasa, a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal de un autoturism Toyota, condus regulamentar de către Alin Dobrin, 40 de ani, din Făurei, judeţul Brăila. În urma impactului extrem de violent, motociclistul şi-a pierdut viaţa pe loc. Traficul a fost blocat pe DN 7, în zona localităţii Milcoiu pe un singur sens."

 

cand mergi cu motocicleta, poti ajunge pe contrasens mai usor cu motocicleta decat cu masina. ????????

asta e blestemul motociclistilor.

 

tot pe motocicleta, greselile sunt de multe ori fatale, de mai multe opri decat in masina :huh: ?????????

 

cand un sofer iese pe contrasens, moare un motociclist, cand iese un motociclist, moare tot un motociclsit :huh: ??????

 

ce importanta (mai) are daca a fost motociclistul de vina.

parerea mea, legal, da, el era pe contrasens, practic, cred ca daca era atent si mergea legal, automobilistul ar fi putut repara greseala motociclistului si evita accidentul

nu e vinovat pentru asta, dar nici nu cred c-o sa-i fie usor sa traiasca cu greutatea asta in suflet. ??????????????

 

o insiruire de stereotipuri, platitudini si enormitati fara sens. :offtopic:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe poza si scrie "foto arhiva"..

 

uite ce s-a intamplat:

 

"In jurul orei 15.45, la kilometrul 162 plus 080 de metri, într-o curbă la dreapta, motociclistul a pierdut controlul motorului cu care se deplasa, a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal de un autoturism Toyota, condus regulamentar de către Alin Dobrin, 40 de ani, din Făurei, judeţul Brăila. În urma impactului extrem de violent, motociclistul şi-a pierdut viaţa pe loc. Traficul a fost blocat pe DN 7, în zona localităţii Milcoiu pe un singur sens."

poza aia e de fapt de la accidentul de la Milostea cu cel care se intorcea de pe transalpina. am trecut ieri pe acolo si chiar imi stiam bine zona si ma intrebam ce a fost in capul aluia sa depaseasca acolo ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea, legal, da, el era pe contrasens, practic, cred ca daca era atent si mergea legal, automobilistul ar fi putut repara greseala motociclistului si evita accidentul

Amice, mi-a mai spus lumea ca esti. Acum m-am lamurit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci nu vre nimeni sa spuna nimic concret. Incep sa cred ca a fost vina lui. Daca era vina soferului dadeati toti cu huo...

 

Pai ca sa nu trebuiasca sa ne dam cu presupusu, ar trebui sa ziceti ce si cum. Altfel o sa isi dea toata lumea cu pesupusu'.

 

Si tu stii ce s-a intamplat dar nu ne spui?

 

Si soferii care ies pe contrasens si omoara cateun mobrist la fel. S-au inselat.

 

V-am mai spus ca urasc ipocrizia si minciuna prin omisiune sau tacere?

pai nu stii cum se zice ...

"era baiat bun, calculat, intotdeauna echipat. doar azi a plecat de acasa fara echipament si cu o pasagera in pantaloni scurti si nu cred ca mergea de fapt cu 200km/h"

sa-i fie tarana usoara. toti suntem predispusi la greseli dinastea, unii doar si-o cauta mai des.

totusi exemplele astea ar trebui tratate pe fata. poate asa mai invatam cu totii sa fim mai responsabili pe strada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mergi cu motocicleta, poti ajunge pe contrasens mai usor cu motocicleta decat cu masina.

asta e blestemul motociclistilor.

 

tot pe motocicleta, greselile sunt de multe ori fatale, de mai multe opri decat in masina

 

cand un sofer iese pe contrasens, moare un motociclist, cand iese un motociclist, moare tot un motociclsit

 

ce importanta (mai) are daca a fost motociclistul de vina.

parerea mea, legal, da, el era pe contrasens, practic, cred ca daca era atent si mergea legal, automobilistul ar fi putut repara greseala motociclistului si evita accidentul

nu e vinovat pentru asta, dar nici nu cred c-o sa-i fie usor sa traiasca cu greutatea asta in suflet.

Coa', azi am ars-o destul de tare pe Dealu' Negru. Si inainte sa vad accidentu' si dupa. Pentru ca asa imi place. Da'...nu stiu cum sa-ti zic...am coxat-o sub limita mea si a mobrei. Si n-am iesit pe contrasens. Nici macar n-am avut tendinta. Tu, dupa cate vad, iesi pe contrasens la fiecare tura de cel putin 10 ori. Si iti spun de-acum, eu nu dau cu RIP. Deci nu te baza pe RIP-ul meu.

 

pai nu stii cum se zice ...

"era baiat bun, calculat, intotdeauna echipat. doar azi a plecat de acasa fara echipament si cu o pasagera in pantaloni scurti si nu cred ca mergea de fapt cu 200km/h"

sa-i fie tarana usoara. toti suntem predispusi la greseli dinastea, unii doar si-o cauta mai des.

totusi exemplele astea ar trebui tratate pe fata. poate asa mai invatam cu totii sa fim mai responsabili pe strada!

N-auzi ma ca a fost de vina soferu', ca n-a mers legal.?! Tunami asta stie si ce mancase soferu la micu' dejun...

 

Acu' vreo trei ani mi-a iesit o gaina in fata. N-am fost in stare sa-i remediez greseala, am trecut cu ambele roti peste ea si am ucis-o. Deci sunt un nenorocit care, daca mergea legal ar fi putut repara greseala gainii, care ar fi ouat si-n ziua de azi. Sa mi se taie capu' !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce e vorba? Trafic? Aglomeratie? Soferi turbati? Am plecat pe DN1 si m-am intors tot pe el. Nici pas! Am fost socat de cat de bine s-a mers si cum s-au comportat soferii. Despre ce se vorbeste aici? Ah! Da. Aia cu care sunt comparat cand zic oamenilor ca am o motocicleta. Unu mi-a zis in gluma ca sa-l trec pe lista pentru un rinichi.

Dar ingerul lui pazitor, motociclistul cu cap care sa-i tempereze gesturile unde era? Sau era singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parasutistii au o regula: Mortul este vinovat!

M-am tot intrebat si in final am intrebat pe cineva competent...

Raspunsul a fost scurt si clar, sec dealtfel: Pentu ca cei ramasi!

Nu-i off-topic deloc.

RiP daca ajuta cu ceva, dar va spun ca nu-l intoarce nimic inapoi intre noi. Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are romanu un dar teribil de a comenta si face scenarii

 

ramane in picioare varianta oficiala " motociclistul a pierdut controlul motorului cu care se deplasa, a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal de un autoturism"

 

aruncat peste masina la vreo 10m casca era un flip-up cand a atins solul nu mai avea casca , bucati din ea au sarit in timp ce era in aer( se sparsese in mom inpactului cu masina probabil)

 

virajul in care a avut loc evenimenul era marcat cu indicatoare de curba deosebit de periculoasa, asfaltul uscat, ceva urme de nisip (mai toate drumurile romaniei au o mana de nisip pe ele) virajul nu era foarte "pacatos"

 

 

cunostea traseul si avea habar despre mobre si viraje iar viteza nu era f mare

 

 

eu inca sper sa ma trezesc din vis maine dimineata si sa ma sune "obraznicu" sa bem o bere seara si sa ne delectam auzu cu dragonu'

Editat de talibanu83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kollar

Pe prima pagina era link cu poza reala ( http://www.realitatea.net/accident-teribil-un-motociclist-a-fost-spulberat-pe-dn-7-trafic-ingreunat_1174494.html) + link in care se mentioneaza ca motociclistul a pierdut controlul pe viraj. Daca citeai cu atentie si nu intrai doar ca sa cauti motive de cearta, nu era nevoie sa iti facem noi rezumat. Acum, poti redirectiona injuraturile catre mine, macar stiu ca nu mai denigrezi un motociclist (ca si noi), care, din pacate, nu a mai avut sansa sa supravietuiaasca si l-a costat mult prea scump greseala (daca poate fi numita greseala, pt ca practic, oricaruia dintre noi, i se poate intampla sa piarda controlul la un moment dat, din varii motive: nisip, ulei, balega, animale pe sosea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicio urma de nisip pe Dealu' Negru. Nici azi, nici acu' sase zile cand m-am dus.

daca macar ai idee despre drumurile din Romanica, Dealu' Negru tre' sa il apreciezi ca atare. Adica...Negru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te odihnesti in pace Cosmin,o sa ne lipsesti in plimbarile noastre,prescriu si comentariul lui RITZ de mai sus.

 

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bea2000, on 07 May 2013 - 01:05, said:

Kollar

Pe prima pagina era link cu poza reala ( http://www.realitatea.net/accident-teribil-un-motociclist-a-fost-spulberat-pe-dn-7-trafic-ingreunat_1174494.html) + link in care se mentioneaza ca motociclistul a pierdut controlul pe viraj. Daca citeai cu atentie si nu intrai doar ca sa cauti motive de cearta, nu era nevoie sa iti facem noi rezumat. Acum, poti redirectiona injuraturile catre mine, macar stiu ca nu mai denigrezi un motociclist (ca si noi), care, din pacate, nu a mai avut sansa sa supravietuiaasca si l-a costat mult prea scump greseala (daca poate fi numita greseala, pt ca practic, oricaruia dintre noi, i se poate intampla sa piarda controlul la un moment dat, din varii motive: nisip, ulei, balega, animale pe sosea).

Don'soara, erau cel putin zece mobre la locul faptei si tu vrei sa ma iau dupa presa? Esti naiva, in cazul asta, ca sa fiu galant. Si, crede-ma, am trecut cand inca se incerca invierea, mobra era in sant. Posibil sa fi fost "evacuata" de pe strada, dar ma indoiesc. Deci nu cred ca poza e reala. Tu ai fost pe-acolo, sau doar ii crezi pe "jurnalisti"?

Vezi ca ce scrii n-are nicio logica. Sau nu stii romaneste, sau esti sub ceva influenta...("macar stiu ca nu mai denigrezi un motociclist (ca si noi), care, din pacate, nu a mai avut sansa sa supravietuiaasca si l-a costat mult prea scump greseala")

Daca tu crezi ca poti oricand sa gresesti asa ar trebui sa te lasi. Vezi ca ultima moda la fatuci e biciclismul in balerini si fusta. Cica e cul.

 

talibanu83, on 07 May 2013 - 01:10, said:

nu tre sa fie aruncat cu lopata pt a te "lovi" de el

Am zis " nicio urma". Crede-ma ca am dat in ea la limita. Dar nu dincolo de ea... La ce trafic a fost zilele astea pe Dealu Negru s-a dus si prafu'...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...