Sari la conținut

DN7 Râmnicu Vâlcea - PiteÂşti, la kilometrul 162


noro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Ped O'Phile

Din evz inteleg ca motociclistul a patruns pe contrasens. Greu de crezut ... cat loc ii trebuie unei motociclete sa depaseasca ? O banda ?

 

Tu sigur conduci motocicleta? sau doar citesti forumul asta din lipsa de plictiseala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andrei Radulescu

Am trecut cu masina pe acolo. Din păcate este cu RIP. O sportiva făcută bucăți, impact frontal cu o Toyota si ea destul de avariata

 

Dupa cum erau motorul si masina riderul pare vinovat.

Editat de Andrei Radulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de oricine a gresit,e o viata de om...sezonul a inceput si deja au fost accidente la greu,la naiba,ca pana acum nu au fost chiar atatea,pacat de sufletul lui...

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andrei Radulescu

Intra-adevăr nu mai contează cine a greșit. Important este sa se învețe ceva din accidentele astea nenorocite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din evz inteleg ca motociclistul a patruns pe contrasens. Greu de crezut ... cat loc ii trebuie unei motociclete sa depaseasca ? O banda ?

De regula, cand depasesti, iesi pe sensul opus. Nu iti trebuie toata banda. Este suficient ca cel ce vine din sens opus, sa fie si el foarte aproape de axul drumului. Mi s-a intamplat si mie, dar am evitat-o la milimetru. Iar automobilistii, nu te feresc. Fie ca nu vor, fie ca nu mai au timp. Asta este o greseala pe care o facem aproape toti. Pacat. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut in prin zona azi cu motorul. Traficul era infernal, se alegra ca la balamuc...depasiri pe linie continua in panta, dublari la greu, coloane peste coloane care alergau cu 100+, ambulante din ambele sensuri... a fost macel, ce sa mai...pe autostrada la fel...claxoane, depasiri, franari de-an boulea si evident, nelipsitele accidente... unul chiar in lant....S-au intors romanii acasa dupa vacanta de Paste si aparent au lasat doata rabdarea la usa bisericiii

 

RIP baiatului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu a iesit in depasire. Pur si simplu, a pierdut controlul pe viraj. Si sa nu mai zica nimeni, nimic de viteza, ca in astfel de situatie, mori lejer la 50 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut in prin zona azi cu motorul. Traficul era infernal, se alegra ca la balamuc...depasiri pe linie continua in panta, dublari la greu, coloane peste coloane care alergau cu 100+, ambulante din ambele sensuri... a fost macel, ce sa mai...pe autostrada la fel...claxoane, depasiri, franari de-an boulea si evident, nelipsitele accidente... unul chiar in lant....S-au intors romanii acasa dupa vacanta de Paste si aparent au lasat doata rabdarea la usa bisericiii

 

aiurea, romanii arata ca nu se pot civiliza, asta-i tot

 

Se pare ca nu a iesit in depasire. Pur si simplu, a pierdut controlul pe viraj. Si sa nu mai zica nimeni, nimic de viteza, ca in astfel de situatie, mori lejer la 50 km/h.

 

pai sunt curbe si motociclisti pentru care si 50 e prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andrei Radulescu

Erau un pic cam sifonate atat mașina- care avea o gaura pe mijloc cât tot motorul, cat si motocicleta- care era facuta bucăți pentru 50 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Dumnezeu sa-l odihneasca

Oare cati dintre noi nu a gresit o data in trafic insa ingerul pazitor ne-a protejat.cati?

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erau un pic cam sifonate atat mașina- care avea o gaura pe mijloc cât tot motorul, cat si motocicleta- care era facuta bucăți pentru 50 km/h.

a fost impact frontal. 50 moto + 50 auto => 100. suficient cat sa arate asa. E bine sa nu ne lansam noi in comentarii privitoare la viteza, atata timp cat nu am vazut exact. Si poate, nici atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta spuneam si eu. Oricum, mare pacat!

 

yep, asta e.

e vorba si de ghinion

cred ca fiecare dintre noi la inceputuri s-au trezit cel putin o data pe partea gresita.

ori n-au trecut masini, ori am fost feriti.

cei care am invatat din asta, traim in continuare stiind ce se poate intampla

ceilalti si incepatorii...

 

asta cumulata cu neatentia soferului... la asta duce.

sanatate

 

viteza nu are importanta ca cifra. e clar ca a fost prea mare. dar..., mai conteaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

Motorul din sant avea numar de GL, daca am vazut bine.

 

La circa 20 min de la accident masina era pozitionata aproape de marginea din dreapta a soselei in timp ce oamenii de la ambulanta dadeau primul ajutor motociclistului.

 

Bine ca nu a mai luat si pe altcineva cu el, pacat ca "s-a jucat cu focul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erau un pic cam sifonate atat mașina- care avea o gaura pe mijloc cât tot motorul, cat si motocicleta- care era facuta bucăți pentru 50 km/h.

 

Nu te lua dupa gaurile din conserve, majoritatea care le vezi tu sunt facute de echipa de descarcerare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu cu mobra in timp ce se incerca resuscitarea. Nu am oprit, logic, de vreme ce era salvarea deja acolo plus o gasca de mobristi, probabil colegii de drum ai victimei. Chiar, poate ne spune vreunu 'din ei ce s-a intamplat exact. Ca nu pot sa cred ca din 10-12 cati am vazut opriti acolo n-are niciunu' cont aici.

Off: mie mi-a placut coada care se facuse, am depsit un Ferrari!



Nu te lua dupa gaurile din conserve, majoritatea care le vezi tu sunt facute de echipa de descarcerare ...

In fata, la radiator? Sa scoata antigelu', poate... Nu frate, conserva era sifonata serios, mi-a fost clar ca a fost impact frontal si inca destul de serios. Pozele din articolele alea tind sa cred ca sunt "arhiva", mobra era in sant cand am vazut-o eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...