Sari la conținut

DN7 Râmnicu Vâlcea - PiteÂşti, la kilometrul 162


noro
 Share

Postări Recomandate

Nu coa', Bucale, torentiala, 10 cm de apa pe jos, straduta, eu 40 la ora, vita proasta iese de la bordura direct in fata mea fara sa se asigure, fandez, derapez cu spatele, poc jos. Daune zero. Sau asta nu e accident?

Mai am unu: ies de pe straduta in bulevard, fac dreapta, 20 la ora ca ma oprisem la "STOP", fandez sa ocolesc o masina care dubla parcarea, inclinat fiind roata fata intra intr-o gaura de 10 cm adancime in asfalt facuta de Strabag si nesemnalizata. Poc pe jos. Genunchi umflat.

 

Iti ajunge? Sau vrei niste desene?

 

.... n-ai inteles ca toate au fost in localitate, mai exact Bucale?

 

A se retine ca nu era nicio balega pe Dealu Negru luni...

Domnule,

1. In 10cm apa pe asfalt cu 40Km/h arunci apa de sub anvelopa ca salupa, fiindca nu are anvelopa ta profil de contact cum au barcile coca pe fata.

2. O balega de bun simtz la fo 4-5Kg, proaspat asternuta oriunde pe dealu negru, are o durata de viata de cca. 20min. Ai idee cum arata dupa ce o fleoscaie un camion si o terfelesc "melenii" cu loganele lor? Am vazut eu una "dragutza" acolo, cat am sudat doua tigari pe margine (nu fumez in casca). Mai intai a fleortzait-o un autotren (TIR) cu toate cele trei randuri de roti descarcand apoi anvelopele din loc in loc la intervale de cca. 2.5m. Apoi conservele au finisat forma ovala dealungul soselei aratand cumva ca o cometa desenata cu umezeala pe asfalt, lata de fo 2m si lunga de 15-20m. Apoi pojghitza/ pelicula fiind se usuca instant si turbioanele de aer de sub masini o matura catre acostament. Oricum, ca idee, mirosea mai bine ca apa de colonie turnata in cizme moto.

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domnule,

1. In 10cm apa pe asfalt cu 40Km/h arunci apa de sub anvelopa ca salupa, fiindca nu are anvelopa ta profil de contact cum au barcile coca pe fata.

2. O balega de bun simtz la fo 4-5Kg, proaspat asternuta oriunde pe dealu negru, are o durata de viata de cca. 20min. Ai idee cum arata dupa ce o fleoscaie un camion si o terfelesc "melenii" cu loganele lor? Am vazut eu una "dragutza" acolo, cat am sudat doua tigari pe margine (nu fumez in casca). Mai intai a fleortzait-o un autotren (TIR) cu toate cele trei randuri de roti descarcand apoi anvelopele din loc in loc la intervale de cca. 2.5m. Apoi conservele au finisat forma ovala dealungul soselei aratand cumva ca o cometa desenata cu umezeala pe asfalt, lata de fo 2m si lunga de 15-20m. Apoi pojghitza/ pelicula fiind se usuca instant si turbioanele de aer de sub masini o matura catre acostament. Oricum, ca idee, mirosea mai bine ca apa de colonie turnata in cizme moto.

:peace:

:funny: cufundacule nu esti sanatos taica, rad de 5 minute cu lacrimi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule,

1. In 10cm apa pe asfalt cu 40Km/h arunci apa de sub anvelopa ca salupa, fiindca nu are anvelopa ta profil de contact cum au barcile coca pe fata.

2. O balega de bun simtz la fo 4-5Kg, proaspat asternuta oriunde pe dealu negru, are o durata de viata de cca. 20min. Ai idee cum arata dupa ce o fleoscaie un camion si o terfelesc "melenii" cu loganele lor? Am vazut eu una "dragutza" acolo, cat am sudat doua tigari pe margine (nu fumez in casca). Mai intai a fleortzait-o un autotren (TIR) cu toate cele trei randuri de roti descarcand apoi anvelopele din loc in loc la intervale de cca. 2.5m. Apoi conservele au finisat forma ovala dealungul soselei aratand cumva ca o cometa desenata cu umezeala pe asfalt, lata de fo 2m si lunga de 15-20m. Apoi pojghitza/ pelicula fiind se usuca instant si turbioanele de aer de sub masini o matura catre acostament. Oricum, ca idee, mirosea mai bine ca apa de colonie turnata in cizme moto.

:peace:

foarte tare rubrica accidente...

R.I.P sarmanei balegi...a murit tanara,grasa si frumoasa! avea toto viitorul inainte sa devina lut :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era si ideea sa destind fruntzile si noah, mi-a iesit. Ba mai are si alt substrat de am detaliat asa bietul gainatz de rumegatoare: aia mici sa aiba o buna perceptie asupra realitatii iar aia mari sa nu se mai dea rotunzi si atoate stiutori. Si nu ma refer aci personal la cel pe care l-am citat mai sus, ci la oricare dintre noi in postura respectiva.

:s4284: :dropsmilie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

Si... l-a ajutat cu ceva prezenta ta? Sau lacrimile? Sau rugatul?

 

Singur si-a facut soarta. Singur a tras pentru ea.

 

Te felicitam ca ti-ai facut cont pe aci sa ne spui astea. E bine ca existi, altfel numarul bagatorilor in seama care nu fac nimic altceva decat sa se impuieze si sa respire aerul cuvenit altora n-ar mai fi fost acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ana.s

Nu mi'am facut cont ca sa'ti spun tie ceva;)

Si nu l'a ajutat dar din cate vad si tu esti un bagator in seama.....dc ai simtit nevoia sa'mi dai replica? nu tot ca sa te bagi in seama?



Si cum poti tu sa spui ca nu fac altceva? ne cunoastem cumva? singurul lucru pe care am vrut sa'l obtin a fost sa le transmit un gand bun celor care au tinut la cosmin iar cum scopul meu a fost indeplinit stai linistit ca nu o sa ma mai bag in seama;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ar inchide cineva topicul. In afara de balacaleara nu avem nimic nou de aflat.

Topicul nu se inchide. Daca se inchide sariti toti ca nu e libertate si ca e cenzura. Sunt alte probleme de moderat, Fiecare de pe forumul asta se exprima cum crede de cuviinta si atat cat il duce capul. ca se face inteles e ok, daca nu dupa mine e iar ok. Moderatorii nu pot interveni ca unora nu le place cum gandeste ,,X" sau ce posteaza. Intervenim in cu totul alte probleme. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce oameni.....serios? sunteti de groaza..... Pfff sunteti patetici. Eu,un strain m'am rugat cu ochii in lacrimi .take care k poate,desi v'ati dat silinta sa invatati,tot o sa ajungeti cu creierii pe sosea.....

Acesta este un forum moto, nu de bisericani. Din exterior aceste discutii pot parea "de groaza", dar cei care pleaca dintre noi isi indeplinesc aici ultima misiune, ne invata pe noi sa ne ferim de situatii similare. Va rog nu mai interveniti cu observatii si acuze in discutii care nu va privesc, in caz contrar vom fi nevoiti sa va suspendam contul.

cu stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...