Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Eu nu-mi aduc aminte chiar de 19.99. Au fost vreo 50-70... Si alea de bicicleta sunt vreo 60...

 

 

Daca nu ma insel, astea sunt aduse din DE, locul unde curge miere pe strazi si cum ai intrat in tara ti se da un lingou de aur (sau nu am inteles eu si era vorba de vreun lingau?). Cert e ca sunt ceva mai bune fata de cele de la lidl, care apesi pe ele si se deformeaza vazand cu ochii. Dar tot nu te apara de dat cu dintii de asfalt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu-mi aduc aminte chiar de 19.99. Au fost vreo 50-70... Si alea de bicicleta sunt vreo 60...

 

 

Daca nu ma insel, astea sunt aduse din DE, locul unde curge miere pe strazi si cum ai intrat in tara ti se da un lingou de aur (sau nu am inteles eu si era vorba de vreun lingau?). Cert e ca sunt ceva mai bune fata de cele de la lidl, care apesi pe ele si se deformeaza vazand cu ochii. Dar tot nu te apara de dat cu dintii de asfalt...

 

Am anuntat pe forum acum cateva saptamani ca la LIDL Targoviste au fost la 19.99 lei cu tot cu cutie si unele aveau si husa. Din pacate cand am ajuns acasa si am vazut mesajele prietenul meu deja plecase de acolo si nu a mai putut sa se intorca sa mai cumpere... Are si bonul pe undeva daca te intereseaza.

 

Atat castile de mai sus la 75 cat si cele din lidl sunt tot Crivits.

Editat de cosmin tudor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde naiba ati vazut-o voi la 19.99? Poate erau din alea cu lipsuri/defecte, de mai sunt reduse cu 30-35-50%... sau din alea de bicicleta, pt copii, habar n-am. Frecventez des Lidl (e peste drum de casa) si nu am vazut pana acum castile atat de ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face parte din strategia de marketing, au adus cateva casti la Targoviste la un singur magazin si deja tot forumul urla :''LIDL LIDL''. Au fost si amendati odata pt ca au adus marfa f putina si au facut lumea sa se bata pe ea, si-au facut reclama pe spatele amaratilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am anuntat pe forum acum cateva saptamani ca la LIDL Targoviste au fost la 19.99 lei cu tot cu cutie si unele aveau si husa. Din pacate cand am ajuns acasa si am vazut mesajele prietenul meu deja plecase de acolo si nu a mai putut sa se intorca sa mai cumpere... Are si bonul pe undeva daca te intereseaza.

 

Atat castile de mai sus la 75 cat si cele din lidl sunt tot Crivits.

Voi sunteți sănătoși?

Cum să purtați căști de 20 lei? Când o cagulă costă mai mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am nascut cu Shoei in cap, imi pare rau. La 15 ani aveam o chinezarie pe sfecla si uite ce mare m-am facut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stim cat de mare te-ai facut, dar nu iti pune baza intr-o casca de 2 lei... ca sa poti sa te faci si mai mare.

Oricum, una peste alta, mie castile de la Lidl mi-au dat o impresie f proasta. Si nu obligatoriu ca protectie, cat ca comoditate. Interiorul mi s-a parut f tare si incomod.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima apărătoare ptr. testicule a fost folosită in 1874 la un joc de cricket.

Prima cască de protecţie a fost folosită in 1974...

... Le-a trebuit 100 de ani bărbaţilor să realizeze ca şi capul este important !!! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am nascut cu Shoei in cap, imi pare rau. La 15 ani aveam o chinezarie pe sfecla si uite ce mare m-am facut :)

 

Asa e, nu toata lumea isi permite sa dea 1000E pe o casca, dar oricine poate da 270 ron pe o casca decenta, de exemplu HJC CS 14 asta: http://www.emag.ro/casca-hjc-cs-14-solid-black-m-hjc-cs14-019/pd/DY3BZMBBM/

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-cs-14

Eu am una de vreo 2 ani. Interiorul e de calitate buna si detasabil, gasesti viziera de rezerva. Ca minus ar fi ca mecanismul vizierei nu e prea grozav si nici nu e prea silentioasa. O port mai mult in oras ca e bine ventilata.

Eu cred ca merita sa dai 270 ron pe o casca pe care o porti macar 5 ani decat sa te risti cu o casca de 20 de ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, momentan am un Nolan, de care sunt super multumit, pasagera un Nitro care a fost anul trecut vreo 440 lei, cea de 20 lei nu o iau prioritara, ci doar sa fie acolo.

Editat de Ciprian-Yamaha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg chestia asta .... ''sa fie acolo '' , daca deja ai si tu si pasagera casti decente . Sa fie acolo pentru ce ? Vrei sa o pui pe mileu si sa o folosesti pe post de bomboniera ?

Nu e chiar asa, eu si consoarta avem castile noastre ( pe masura capatanelor) plus una pentru toata lumea care mai vrea o tura cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, pentru un alt pasager, pentru distante scurte. Eu de obicei nu dau/imprumut casca nimanui, nebunia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu recomand sculele de la lidl si fiecare ar trebui sa isi cumpere lucruri in functie de nevoi. Eu am de mai bine de 3ani, o filetanta simpla de la lidl cu li ion. Merge fara probleme. Pe langa regimul hobby aplicat, am construit 2 bucatarii cu ea, unde isi cam atingea limetele. Anu asta inainte sa iasa din garantie ma gandeam ca tot romanul profitor oare ce ar fi daca o rezolv intentionat si imi iau alta noua ca tot vine oferta. Dar sunt atat de multumit de ea incat acel gand mi-a disparut instant si am zis ca si daca se strica la o luna dupa ce iese din garantie, nu e nici o problema. Si-a facut treaba ne asteptat de bine si isi merita toti banii. Si ca sa dau niste detalii, am avut in exploatere atat bosh albastre cat si makite si am lucrat cu ele ani de zile. Sunt multi care zic ca nu se compara. Asa e. Nu se compara un bosh/makita de 8-14 milioane cu astea de lidl care costa 3-5 mil, dar pana una alta pretul si nevoile dicteaza decizia de achizitie. Adica in regim hobby nu am nevoie de o scula profi. In 9 ani de banii unei scule profii imi cumpar 3 scule de la lidl. In 9 ani nici accumulatorii de la scula profii nu voi mai functiona, iar inlocuirea lor va costa cat o scula noua. In acesti 9 ani in regim hobby scula de la lidl imi va satisface 99% din nevoi. Pt acel 1% prefer sa gasesc alta solutie, si sigur pana acum in 9 ani voi cumpara maxim 2 scule de la lidl, deci mai fac si o economie substantiala de bani. Si pot spune fara nici o retinere ca sculele de la lidl sunt calitativ cu mult peste sculele hobby din orice magazin de bricolaj si sunt mai ieftine, iar cand vine vb de garantii nu exista termen de comparatie.

E drept ca nu imi plac strutocamilele. Adica strutu sa fie strut, iar camila camila. Scula prezentata nu prea mare nici strut nici camila, dar in regim hobby ... e posibil sa mearga fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E drept ca nu imi plac strutocamilele. Adica strutu sa fie strut, iar camila camila. Scula prezentata nu prea mare nici strut nici camila, dar in regim hobby ... e posibil sa mearga fara probleme.

Ma intereseaza mai mult pentru ca nu ocupa spatiu mult si e pe acumulatori. Pentru regim hobby cred ca ar fi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o incarci azi, o pui in cutie, peste un an cand o scoti din cutie o poti folosi fara probleme. Bateria va fi aproape incarcata, deoarece e cu li ion. Dacai doar de hobby si ai nevoie de asaceva, nu vad nici un motiv sa nu o cumperi.

 

PS nici un surub de la carene nu il strang manual, la toate folosesc masina de infiletat si o setez pe 3 sau 5 sau 7 sau 9 sau chiar 2, depinde de unde e acel surub. (si asta de pe vremea cand aveam un maxiscuter si pana il deplastificai/replastificai pe ala de plictiseai inclusiv cu filetanta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De trei ani folosesc pentru strans si desfacut suruburi la motoare si prin casa o masina de insurubat si gaurit hobby luata de la mr.bricolage. Bateria e li ion si sunt f multumit de ea. am avut de doua ori probleme in garantie si odata mi-au inlocuit aparatul iar a doua oara doar acumulatorul.

Asa ca eu sunt destul de multumit de astea low cost.

 

Imi pare rau ca nu am avut posibilitatea sa iau multifunctionala asta cand a fost in oferta Lidl.


» Post actualizat in 07 Sep 2015 18:41

Am gasit masinaria la LIDL-ul de langa Plazza.

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, azi am mers sa imi fac cumparaturile necesare de la Lidl (Bd. Timisoara-Plaza), si am vazut ca are husa moto la 5 lei buc, am mai luat 2 buc pt niste prieteni, eu am una de 1an si sunt multumit de ea.

Poate sunt doritori care sa profite de pretul mic!

Bafta!

Editat de RoberT. Mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...