Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

casca open face :D

 

Baga-l pe olex la 150 acum! :crack: Acum serios vorbind, nu stiu cum se descurca pe open, eu n-ascult muzica la drum, il folosec strict pentru telefon - asta face bine pe integrala mea.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

E foarte ok este o chestie tare generalista in cazul de fata. Ne-am putea chiar inchipui ca le-ai probat calare pe moto in garaj. Fa niste probe la diferite viteze si spune dupa cum se aud..cu ce motor ai mers, ce casca ai avut, etc!

Spun asta pentru ca am un amic care le-a dat moca de bune ce au fost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Evident, faceam referire mai mult la viteza, pana la ce viteza te-ai inteles cu pasagerul fara sa ragusesti, una este sa il poti folosi doar in oras si alta la drum intins, peste 100 km/ora, este un detaliu important..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata nu le-am folosit cu pasager ci doar ca handsfree, mi s-au parut ok am fost apelat si am apelat (se retine ultimul numar format), am vorbit omeneste si la 130/ora. Ca timp in acest regim (fara muzica ca nu-mi place cand conduc) m-au tinut 11 ore si nu s-a descarcat acumulatorul. De mentionat ca am parbriz de pot sa merg cu viziera ridicata si evacuare stoc, "potolita".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la 7 mai erau 3-4 - ma indoiesc ca s-au dat toate.

Eu am luat unul. o sa il probez niste zile si daca nu ma satisface il dau

 

Acelasi rationament si aici.

Sa vedem cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intercomul e asa bun de se aude si in castile flipup de la LIDL la 130 la ora(asta da curaj). TOTUL SE REZUMA LA CUM ITI POZITIONEZI BOXELE/CASTILE IN CASCA. Si le-am probat si in Arai/AGV/LIDL(CRIVIT). Si nici macar nu merg cu ele la volumul maxim, maxim 60% la cerinta expresa a pasagerei(cica ii sparg urechile cand vorbesc). Sa nu mai zic ca am Leovince. Asa ca, astept pe moca daca nu va place. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 zile de alergat prin oras pot sa ma declar si eu multumit de intercom-ul Silvercrest. La banii astia sincer nu prea as avea de ce sa comentez

 

Telefonul il aud bine, muzica prin Bluetooth se aude bine. Nu ca as fi fan muzica pe moto, dar la drumuri lungi nu strica. Altfel, in oras te poti lipsi de ea.

Nu insa si de apeluri fara sa-ti mai dai jos casca :)

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca intercomul vine cu un kit si pentru pasager ...... sa inteleg ca vrei un kit de pasager in + ?

 

Castile motociclistului se leaga prin stativul dedicat sistemului ...... ii poti spune "built-in".

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pot pune alte casti la intercom ? Adica au conectare prin jack sau sunt "built-in" cele cu care vine ?

Merci

 

Unitatea are o singura mufa, tip micro-usb. In ea vine bagat un cablul de link intre casti, care e microUSB la un cap iar la celelalt e jack audio standard male. Setul pt pasager are mufa female.

 

Practic e un soi de hibrid :)

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interesa sa schimb castile cu care vine cu unele in-ear. Practic sa nu le mai montez pe acelea in casca ci sa mi le bag eu pe ale mele in urechi si apoi sa le bag jack-ul in intercom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. bacteriile in urechi isi dubleaza numarul o data la fiecare 20 si ceva de minute de purtat casti in ear.

2. cum iti pui inapoi castile in ureche atunci cand ele aluneca din urechi, datorita drumurilor bune?

3. nici o masina sau casca moto nu este camera de audietie HiFi

4. daca tot ai casti in ureche, nu le poti conecta direct la telefon/mp3 player, ce rost mai are intercomu :)

 

Avand in vedere cele expuse mai sus, pt ce sa iti bati capu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am mers vreo 2 ani cu casti in-ear. Sunetul era demential, comparat cu difuzoarele.

 

Problema este ca uneori imi bagam si scoteam casca si de 3 ori pana nimeream pozitia la ambele dopuri... Si da, uneori, cand imi era lumea mai draga, unul imi iesea din ureche... Sa mor, nu alta, de nervi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va vajaie casca precum la flip-ul meu budget, difuzoarele intercomului sunt chiar ok pt muzica. Cred ca e prea mare bataia de cap ca sa ii pui casti in-ear.

 

 

Nu stiu daca e de la baterie, sau de la conectare/semnal prost pe Bluetooth, dar se intampla sa am repetat cate o intrerupere de juma de secunda in casti, de parca mp3-ul ar fi prost. O sa mai investighez asta.

Insa serios, nu am ce pretentii sa cer la asemenea pret. E chilipir. Apelurile telefonice se aud ok si limpede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...