Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

Pe mine a inceput sa ma enerveze lipsa asta de protectie la vint si sa ma deranjeze ghidonul/ pozitia ca pe WC X-(

 

Am sa-i pun ghidoane mai joase pentru o pozitie mai sport si am sa o mai ridic din suspensii pentru a o putea apleca mai mult in siguranta ( la hungaroring era sa o dau de gard rau pe o curba de viteza, am aplecat-o pe stinga si am atins cu schimbatorul de viteze, mi l-a impins in sus, norocul a fost ca a ramas intre viteze si, schimbatorul fiind pe invers, nu a dat inferioara ca ma prapadeam ca boul ).

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cezar, eu am avut Supercorsa si l-am prapadit, de tinut dupa Neutrino nici nu poate fi vorba. De care Supercorsa? Sa nu repete si altii greseala mea :)

 

De retinut ca circuitul asta e de dreapta, daca e mai uzata guma pe dreapta decat pe stanga veniti cu ele puse invers ca le mancati rapid aici :)

 

Cred ca era bine sa fi montat guma invers. Daca imi aduc aminte bine, era deja uzata mai mult pe dreapta cand ai pus-o. Poti sa o montezi si invers pentru pista, nu o sa simti nimic aiurea.

 

SC2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 1.05 /tura , si daca nu le intoarceti , cauciuc pus de nou, se duce si in 200km. Intre KR si D212GP, sau intre Pirelli Superbike si Pirelli Supercorsa SC nu exista diferenta de compound. Adica, intre slick-uri si slick-urile "sculptate", primele au viatza mai lunga deoarece au mai mult material, lipsind santurile.



Usor, usor, va adaptati cu costurile la pista. Cauciucurile costa cel mai mult, de departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi mai usor :) ,vorba lui Bogdan si curba aceea care vine pe dreapta poti sa te duci direct in gard ...



ne adaptam



e aceeasi curba de care zici si tu DEnis in sens normal

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello, am si eu o intrebare:

Cat costa toata distractia , ma refer aici la benzina de drum (cu moto sau cu duba), cat dati pe zi ca sa intrati, si cazare sau merge si la cort?

Thx!

Pai benzina dus-intors 480km la un consum de ,sa zicem, 6,5l = 31.2litri x 6.7lei/litru= 210lei.

Benzina circuit cam un plin ca tragi si tu de tine un pic nu te duci sa faci "touring" pe circuit - 17litri x 6,7 = 113lei

Circuit doua zile pline 2x 150 = 300 lei.

Cazari daca vii de vineri 2 x 45lei= 90 de lei

Masa dimineata-pranz-seara (+bere,vin-decent) si cu niste sandwich-uri de acasa sa zicem 60lei/zi x 2,5zile= 150lei

 

Iaca ca s-a strans de 863lei.

 

Daca mai tai din a doua zi de circuit+benzina si mai usor cu mancare si bere iese cam 700 de lei.

Asta mers pe motor,cei cu dubele probabil dau mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt 2 motoare care vin pe remorca costurile sunt cam de 500-600 lei/om:

- inchiriat remorca 2 zile 110 lei

- benzina masina 230 lei

- cazare la pensiune (cam 2 pers) 70lei

- intrare pe circuit 600 lei (2 zile, 2 motoare)

- mancare 200 lei

- placerea circuitului....priceless

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte frig acu nici nu stiu de ce va mai duceti:)

Eu din cauza frigului nu merg nu ca nu as avea cauciuce

 

Cu 500 euro faceti 3 zile la Serres, dormit la cort in camping. 800ron pt 2 zile la Tg Secuiesc?

500e nu prea am de unde sa ii scot dar 600 lei la 2-3sapt sunt

500 sunt 2200lei deci aici ma duc de aproape 4ori.

As merge cu drag la serres daca ar fi malai :))

 

Cu 500 euro faceti 3 zile la Serres, dormit la cort in camping. 800ron pt 2 zile la Tg Secuiesc?

500e nu prea am de unde sa ii scot dar 600 lei la 2-3sapt sunt

500 sunt 2200lei deci aici ma duc de aproape 4ori.

As merge cu drag la serres daca ar fi malai :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...