Sari la conținut

Ambulanta in misiune (misiunea: accident motocicleta)


Fester!
 Share

Postări Recomandate

Si? Ce cauta asta la "Accidente"? Ne povestesti de un accident moto sau doar ca s-au montat niste camere pe niste ambulante?



Oi sunt oi, nu exista pietoni in orasul asta, doar animale proaste.

Jura-te!



Mai nou la "Accidente" comentam pietonii vs. salvari. Tare, ce sa zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva iti spune prost, probabil iti inchipui ca merg pe jos. Si oile se mira de ce nu mergem in patru labe ca ele ;)

 

Te lasa cu mobra in supermarket? Da' la chioscul din colt? Singura problema ar fi daca incape in chiosc, ar trebui sa se dea o lege sa faca chioscurile mai mari. Prin supermarket nu e problema de spatiu, poti sa te dai cu genunchiul jos pe virajele dintre randurile de rafturi.

 

Vezi ca eu mi-am zgariat un pic toba cand am intrat intr-un chiosc din ala. Da' cred ca m-a injurat tanti ca am cumparat doar o guma de mestecat...

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva iti spune prost, probabil iti inchipui ca merg pe jos. Si oile se mira de ce nu mergem in patru labe ca ele ;)

tu si cand traversezi strada in fata casei o faci tot pe motor, nu-i asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot nu mai zice nimeni nimic, si nu am chef sa fac un topic pentru asta postez si eu ceva funny.

Nu stiu o categorie.. unde sa-l pun.

 

http://zpravy.idnes.cz/mlada-zena-ujizdela-policii-a-bourala-dsn-/krimi.aspx?c=A130830_154550_zlin-zpravy_ppr

 

Deci, domnisoara de 22 de ani, nu a oprit la semnalul politistilor, apoi a accelerat undeva pana la 200km/h apoi cand a intrat in localitate intr-o curba a pierdut controlul si s-a lovit de un semn de circulatie. A fugit de la locul accidentului dar ulterior a fost prinsa. I s-au facut teste la spital si a fost depistata pozitiv. Apoi a admis ca consumase amfetamina. :D



Pe mine ma distreaza teribil titlul: "

Zdrogovaná dívka na motorce nabourala do značky, když ujížděla policii"

 

tradus mot-a-mot inseamna: "Diva drogata pe motocicleta se izbeste de semnul de circulatie, urmarita fiind de politie" :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si? Ce cauta asta la "Accidente"? Ne povestesti de un accident moto sau doar ca s-au montat niste camere pe niste ambulante?

 

Jura-te!

 

Mai nou la "Accidente" comentam pietonii vs. salvari. Tare, ce sa zic.

 

Uitate pana la sfarsit sa vezi dece am pus la accidente.

Salvarea intervine la un accident MOTO!

Doar esti motociclist nu ca mine, dar daca salvarea face 10 ore pana la tine cand ai un accident atunci suntem pe drumul cel bun...

Numai bine.

Ps: Nu am motocicleta si nici permis pt asa ceva. Am B dar nu se pune.

Editat de Fester!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa par rautacios dar spitalul Pantelimon e la o aruncatura de bat de locul accidentului, cum se face ca vine o ambulanta de la cuca macai la accident si nu una de la Sf Pantelimon sau e mai complicata treaba ?

Din ce stiu, sunt 7 statii de ambulanta in Bucuresti, una centrala pe Mihai Eminescu pentru sectorul 2 si cate una pentru celelalte sectoare: http://www.sajif.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=65

Asa ca daca e chemata ambulanta din Sectorul 2, adica din Mihai Eminescu 226, are de facut 7.5Km pana in fata Sf. Pantelimon. Plus inca vreo 5 Km pana a ajuns la periferia aia. Si abia apoi e dus la cel mai apropiat spital (daca are dotarea necesara).

 

De ce o singura statie de ambulanta per sector? Nu e bani domne, trebuie sa platim rate la FMI, autostrazi fictive la Bechtel, etc...

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu si cand traversezi strada in fata casei o faci tot pe motor, nu-i asa?

Ce dreaqu ma, si voi, asta pana acu un an nici nu stia ce vapor e mobra si cate vasle are...

 

Am B dar nu se pune.

Pai...nu prea! Si, ca tot n-ai nicio treaba, sa-ti explic: la sectiunea asta se posteaza accidente moto cu amanunte de toate felurile pentru ca noi sa invatam din greselile altora, asa cum zice si subtitlul sectiunii. Ce invatam noi din filmu' ala? Nimic in afara de faptul ca incepatorul-expert Klux se duce cu mobra si la buda. Mare lucru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti la filmulet cred ca ai ceva de invatat, acolo e o zona cu multe case, baiatul din ultimele secunde si anume motoristul a intrat intr-un nenea care incerca sa intre intr-o curte.

Cred ca ai mult mai multe de invatat din clipul asta mai ales din ultimele 10-15 secunde decat dintr-un topic asemanator in care cineva iti da detalii in scris si pe urma va dati cu presupusul despre viteza echipament, gume, si cat gaz avea in rezervor.

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti la filmulet cred ca ai ceva de invatat, acolo e o zona cu multe case, baiatul din ultimele secunde si anume motoristul a intrat intr-un nenea care incerca sa intre intr-o curte.

Cred ca ai mult mai multe de invatat din clipul asta mai ales din ultimele 10-15 secunde decat dintr-un topic asemanator in care cineva iti da detalii in scris si pe urma va dati cu presupusul despre viteza echipament, gume, si cat gaz avea in rezervor.

O zi buna!

Ma...acuma...ce sa zic... Ce crezi tu ca am eu de invatat, tu nesuindu-te in viata ta pe o mobra in trafic, e una! Ce cred eu, e alta. Si eu cred ca topicul asta n-are ce sa caute la "Accidente".

Si ne mai plangeam de incepatoru' ala care dadea lectii p-aici... Acu' dau lectii si nici-macar-incepatorii.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma...acuma...ce sa zic... Ce crezi tu ca am eu de invatat, tu nesuindu-te in viata ta pe o mobra in trafic, e una! Ce cred eu, e alta. Si eu cred ca topicul asta n-are ce sa caute la "Accidente".

Si ne mai plangeam de incepatoru' ala care dadea lectii p-aici... Acu' dau lectii si nici-macar-incepatorii.

 

:10:

 

urmeaza sa dea sfaturi cei care se joaca MotoGP pe xbox, PC, PSX etc

Editat de ciubix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...