Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

Hamilton era pe trasa ideala (ca la Spa, anul trecut). Daca Rosberg nu ceda si se trozneau, se lasa cu ferrari 1-2, vettel trecea pe 2 la general la sub o victorie de hamilton. O fi rosberg frustrat da' nu e prost, nu ii iesea nimic bun daca ar fi continuat acolo.

 

În cazul ipotetic pe care l-ai prezentat, pe Rosberg nu l-ar fi interesat ce făcea Ferrari. L-ar fi interesat doar să-i ia puncte lui #44. Cu el se bate pentru titlu, nu cu Vettel, nu cu Ferrari. Nu a fost dispus să riște în primul rând datorită presiunilor echipei. Dealtfel a lăsat să se înțeleagă asta și din declarațiile ulterioare:

 

I know what people are saying – things like I am too soft. But we have these rules in the team that we have to obey when we are fighting.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

În cazul ipotetic pe care l-ai prezentat, pe Rosberg nu l-ar fi interesat ce făcea Ferrari. L-ar fi interesat doar să-i ia puncte lui #44. Cu el se bate pentru titlu, nu cu Vettel, nu cu Ferrari. Nu a fost dispus să riște în primul rând datorită presiunilor echipei. Dealtfel a lăsat să se înțeleagă asta și din declarațiile ulterioare:

 

I know what people are saying – things like I am too soft. But we have these rules in the team that we have to obey when we are fighting.

Da,asa e.

Oricum e soft :D

 

E deja prea cazut,Hamilton are un ascendent moral asupra lui,stie ca va ceda cam din orice pozitie.Rosberg nu are mentalitate de invingator,el pleaca din start de pe locul 2 la el in cap.Si de aici pleaca totul.

Pe un pilot care se bate pt campionat ar trebui sa-l intereseze doar cum sa iasa pe locul 1 la fiecare cursa prin orice mijloace posibile,nu ce ii spune lui echipa prin radio.Daca nu acum,atunci cand?Rosberg nu mai are sanse,a avut un noroc chior ca a ajuns pe o asa masina cum e Mercedes,insa n-a stiut sa profite.

Nu-l suport pe Hamilton,dar e mai bun ca si pilot din toate punctele de vedere : e mai rapid si e si mai bun dpdv mental.Asta e situatia : vom avea inca odata un campion mondial manelist si cocalar - cu tatuaje peste tot,cu bling-uri la gat cat roata carului,cu filmat cand se da forja cu Zonda si cu suferintze proaste in general.Dar asta e,ii dam inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Rosberg si Hamilton erau out sau macar trebuiau sa treaca pe la boxe si sa piarda timp (puncture, schimbat nas) in cel mai bun timp, pierdeau amandoi puncte in fata lui vettel. Si nu era garantat ca daunele lui rosberg erau mai mici decat ale lui hamilton. A facut ce trebuia sa faca, a jucat safe.

 

Si la titlu se bate si cu vettel, sunt doar 18 (parca) puncte intre el si vettel cu inca 125 disponibile.

 

Cat despre 'manelist si cocalar', prefer unul care e manelist si cocalar unui baietel cu impresii, cum e rosberg. L-as prefera pe kimi sau jenson da' n-au cu ce.

 

Edit: 11 puncte intre rosberg si vettel, saracu' deja ar vrea sa nu piarda locul 2.


În cazul ipotetic pe care l-ai prezentat, pe Rosberg nu l-ar fi interesat ce făcea Ferrari. L-ar fi interesat doar să-i ia puncte lui #44. Cu el se bate pentru titlu, nu cu Vettel, nu cu Ferrari. Nu a fost dispus să riște în primul rând datorită presiunilor echipei. Dealtfel a lăsat să se înțeleagă asta și din declarațiile ulterioare:

I know what people are saying – things like I am too soft. But we have these rules in the team that we have to obey when we are fighting.

Editat de andreeay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa zic altfel, dar un Prost, un Senna, un Mansell, un Schumacher, chiar si Villeneuve cel tinar s-au facut ca la un moment dat ca uita regulile interne ale echipei; in general in momentul cind au simtit ca pot cistiga un titlu de campion mondial.

 

Lauda-comentatorul e alta persoana decit Lauda-managerul de echipa, chiar el a declarat in interviu ca nu a amestecat niciodata, nici pe vremea cind era pilot, viata profesionala cu cea privata; interviul era luat de un ziarist roman fostului pilot de curse Lauda, nu managerului. Oricum, un personaj foarte interesant Nikki asta, intrebat de ce nu si-a reparat fata dupa accident ca doar avea bani gramada, a zis ca nu l-a interesat chestiunea, doar a intrebat-o pe nevasta-sa daca se sperie rau de el si aia a zis "neah, e OK, m-am obisnuit ..."

 

Aia cu comunicatiile ar fi o chestie, deja se sare calul cu ce se vorbeste acolo, cita acceleratie, cita frina, pilotul e doar un robot care executa niste sarcini si are grija sa nu se trozneasca cu altii.

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lauda-comentatorul e alta persoana decit Lauda-managerul de echipa, chiar el a declarat in interviu ca nu a amestecat niciodata, nici pe vremea cind era pilot, viata profesionala cu cea privata; interviul era luat de un ziarist roman fostului pilot de curse Lauda, nu managerului. Oricum, un personaj foarte interesant Nikki asta, intrebat de ce nu si-a reparat fata dupa accident ca doar avea bani gramada, a zis ca nu l-a interesat chestiunea, doar a intrebat-o pe nevasta-sa daca se sperie rau de el si aia a zis "neah, e OK, m-am obisnuit ..."

 

Aia cu comunicatiile ar fi o chestie, deja se sare calul cu ce se vorbeste acolo, cita acceleratie, cita frina, pilotul e doar un robot care executa niste sarcini si are grija sa nu se trozneasca cu altii.

 

Crezi că Lauda chiar poate să spună ce vrea în momentul în care dă jos șapca de non-excutive CEO și o pune pe cea de comentator la RTL? :) La figurat, bineînțeles, pentru că în realitate o are pe aceeași, și primește mulți bani pentru numele care apare pe ea. E un individ foarte deștept și experimentat. Însă eu subliniam faptul că poate să facă un discurs rațional din două idei care se bat cap în cap. Nu mulți pot.

 

11 puncte intre rosberg si vettel, saracu' deja ar vrea sa nu piarda locul 2.

 

Eu cred că dacă ar avea ocazia, Rosberg și-ar da fără să se gândească locul 2 în campionat doar pentru o șansă de a se bate cu Hamilton la titlu. Un loc 2, mai ales pentru al doilea an la rând, nu cred că-l excită :)

Nu prea înțeleg însă expresia de băiețel cu impresii. Are multe defecte Nico, dar nu am prea observat îngâmfare la el (dacă asta sugerai).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta sugeram. E parerea mea si e posibil sa ma insel. Oricum nu despre asta era discutia, am fost offtopic si-mi cer scuze :)

 

Nu prea înțeleg însă expresia de băiețel cu impresii. Are multe defecte Nico, dar nu am prea observat îngâmfare la el (dacă asta sugerai).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Rosberg si Hamilton erau out sau macar trebuiau sa treaca pe la boxe si sa piarda timp (puncture, schimbat nas) in cel mai bun timp, pierdeau amandoi puncte in fata lui vettel. Si nu era garantat ca daunele lui rosberg erau mai mici decat ale lui hamilton. A facut ce trebuia sa faca, a jucat safe.

 

Si la titlu se bate si cu vettel, sunt doar 18 (parca) puncte intre el si vettel cu inca 125 disponibile.

 

Cat despre 'manelist si cocalar', prefer unul care e manelist si cocalar unui baietel cu impresii, cum e rosberg. L-as prefera pe kimi sau jenson da' n-au cu ce.

 

Edit: 11 puncte intre rosberg si vettel, saracu' deja ar vrea sa nu piarda locul 2.

Rosberg nu are de ce sa joace safe.Safe poate juca doar cel care e pe locul 1,cel de pe locul 2 intotdeauna tre sa joace catch-up.Uite de ex, la motogp,Rossi,vulpe batrana,mere safe si nu risca (s-a vazut acum la ultima cursa dar cu toate astea tot timpul incearca sa-l faca sa greseasca pe Lorenzo,insa Lorenzo trage la maxim la fiecare cursa,nu se poate altfel,nu are ce pierde.

Jucand safe de pe locul 2,atunci pe maxim locul 2 vei ajunge.Si exact asa a facut Rosberg,ai dreptate,a jucat safe.Cum am spus si eu,Rosberg joaca safe de cele mai multe ori,el pleaca la razboi sperand la maxim un loc 2 si aia se va si intampla.

Cat despre partea cu Vettel,nu se bat niciunul cu Vettel,doar intre ei si sporadic,Vettel din pacate e departe : https://www.formula1.com/content/fom-website/en/championship/results/2015-driver-standings.html

59 pcte intre el si Hamilton,the little cocalar poate sta la soare la plaja 2 curse si tot nu-l ajunge Vettel.

Vettel ne-a dat o speranta la Singapore ca a facut Ferrari o magie,dar s-a stins repede speranta,probabil Singapore fiind un circuit stop-and-go i-a avantajat foarte tare pe Ferrari,de ce nu stiu,pentru ca ar trebui sa-i avantajeze pe cei cu forta a motorului mai mare.Poate Ferrari are aderenta mecanica mai mare,dar asta e alta poveste.

 

Despre Hamilton,ca pilot il stimez,nota 15,foarte rapid si foarte agresiv.Din lotul actual de piloti cred ca doar Ricciardo (si s-ar putea Perez) sunt peste el la talent si agresivitate.Dar Hamilton e foarte bun si la capitolul constantza,scoate timp dupa timp identici pana la degradarea gumei.

Dar ca om,Hamilton mi se pare de calcat.Sa cauti citate de-ale lui,n-o sati vina sa crezi ce tampenii poate scoate pe gura.Rosberg s-ar putea sa fie infumurat,na,pilot de F1,tipic neamtz,na,dar Hamilton e din Berceni,ce sa mai.Bine,acum na,nu trebuie sa ne placa ca si oameni,ca nu stam cu ei in casa,trebuie sa ne placa ca si piloti,asta ne intereseaza,pe mine cel putin.Si din punctul asta de vedere,da,Hamilton e exceptional.Desi nu-mi place s-o recunosc.

Iarasi o paralela cu MotoGp,tot timpul am fost fan Rossi,insa Stoner mi s-a parut mai bun ca si raw talent,desi omul efectiv era labil psihic.Dar ca talent efectiv - out of this world.Si Lorenzo la fel.

» Post actualizat in 02 Oct 2015 11:22

 

Crezi că Lauda chiar poate să spună ce vrea în momentul în care dă jos șapca de non-excutive CEO și o pune pe cea de comentator la RTL? :) La figurat, bineînțeles, pentru că în realitate o are pe aceeași, și primește mulți bani pentru numele care apare pe ea. E un individ foarte deștept și experimentat. Însă eu subliniam faptul că poate să facă un discurs rațional din două idei care se bat cap în cap. Nu mulți pot.

Lauda a fost si va fi un om foarte foarte inteligent in adevaratul sens al cuvantului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alonso :

 

“There are some projects and people that I am working with this year that are very, very clever – they are fantastic people. The performance, especially the power unit we started the season, was not at a level to compete so we have to make progress more rapidly than normal and more risks than normal. All of this has been done by very clever engineers and very clever people.”

 

 

 

o dedicație muzicală pentru Alfonso :

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Nu,eu cred ca au ceva cu negrii,e rasiala treaba,clar !.N-are cum sa fie el asa prost,nu? :lool:

 

Deci nu ,e prea prost,chiar 3 titluri mondiale?Sunt oameni grei rau de tot care au 3 titluri,el sa intre in aceasta categorie....

 

Devin foarte melancolic cand vad lista celor cu 3 titluri : https://www.formula1.com/content/fom-website/en/championship/drivers/hall-of-fame.html

Jackie Stewart,Niki Lauda,Nelson Piquet,Senna...pai aia erau hardcore rau de tot,oameni grei,duri,care mereau si fortau la limita in niste timpuri foarte periculoase.

si Lewis-taraftv-Hamilton?Pfff,nu stiu,da e urat rau de tot,chiar nu e ok...Pai asta nu se poate compara din nici un punct de vedere cu ce e acolo,asta urla ca l-a incomodat si l-a lovit Rosberg.

Nu,ce sa mai,F1 e doar o umbra a ce era.Daca mironositza asta, fashionista asta proasta ia 3 titluri mondiale,e de plans.

 

P.S. : Fata aia,Stella McCartney,care e "decat" sotia lui Paul,tot McCartney,nu era putin cam moarta?Da petreceri?Probabil au omis din titlu,era petrecerea lui Paul pt fundatia Stella McCartney,in fine...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu pe bune ...

 

De ce vi se pare asa de prost Lewis fiindca s-a dus la niste petreceri mondene ( sau concerte, prezentari, etc ) imbracat cum a vrut peleul lui ? Nici macar nu era indecent. Chestia cu cravata este o megasnobareala, wtf ... Am ras si am glumit, dar exagerati la faza asta. Nu s-a dus in tinuta de seara ? Poate ca organizatorii aia ( familia regala included ) traiesc cu niste megabasini in cap.

 

Vreti poze de la prezentari fesian la care sa-ti vina greata ? Se poate, e plin netul :) Pana la urma nu asta ar fi problema. Acusica ma fac ultras Lewis in semn de respect

 

Yo, respect Lewis ! You're the man ! :)


» Post actualizat in 08 Oct 2015 13:26

P.S. : Fata aia,Stella McCartney,care e "decat" sotia lui Paul,tot McCartney,nu era putin cam moarta?Da petreceri?Probabil au omis din titlu,era petrecerea lui Paul pt fundatia Stella McCartney,in fine...

 

Din p.m.d.v. poate sa i-o si suga lui Lewis. Nu merita sa le faca cinste cu prezenta.


» Post actualizat in 08 Oct 2015 13:34

Daca mironositza asta, fashionista asta proasta ia 3 titluri mondiale,e de plans.

 

Pai cum ar fi mai bine ? Sa-l ia Rosberg care si-a luato maxim de la Lewis in ultimii doi ani ? Ar fi mai bine asa ?

 

Sportul a ajuns asa cume acum din cauza politicilor restrictive, nu din cauza lui Lewis. Mie Lewis mi se pare unul dintre cei mai agresivi in manevre si atitudine pe pista, cam de cand a venit in F1.

Editat de Trolek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A,nu,exageram noi aici,aici chiar nu a venit prost imbracat si ce sa-ti spun omg,a intarziat,ce chestie.Aici e exagerare clara.Stiu ca la petrecerea aia sunt numa partzuri.

Da mai facem si noi misto de el :D

 

La treaba ailalta,la Wimbledon,cand a venit imbracat ca un papagal insa,nu a fost nici o exagerare,chiar a fost un papagal din toate punctele de vedere.Si in alte cazuri si aparitii publice tot papagal a fost,nu pot sa uit calcatul ala de lant cu cu nush ce poza lu draq cam cat icoana lu Arsenie pe care il avea la gat,cred ca avea un kil de aur.Deci e manelist pana in varful unghiilor.

Si chiar nu m-ar deranja atat de mult treaba asta daca ar fi un pilot exceptional.E un pilot bun insa,no comment.Dar nu e de 3 titluri mondiale.Chiar nu e.

Am mai zis,daca il pui in rand cu aia si te mai si uiti la niste curse nu de-ale lu'Senna ca ala era fenomen,dar de-ale lui Piquet de exemplu,sunt de la cer la pamant,nu exista comparatie.Asta ma deranjeaza pe mine.A castigat 2 campionate mondiale pentru ca a facut o alegere ff buna ca si masina cand a venit la AMG si a avut si bulanul de a nu avea un coechipier gen Ric,Alonso sau Vettel sau Kimi,ci carpa care e Rosberg.Si de aici hopa - 2 titluri lejere.

 

Asta e situatia,unii se nasc cu stea in frunte,ok,fiecare cu soarta lui,pentru unii muma pt altii ciuma,dar acuma daca mi se pretinde sa-l si aplaud pe micul manelist....lasa-l si neadulat ca are parte oricum de foarte multe impliniri in viata.

Uitati-va la Ric,care anul trecut a dat de pamant cu ditai campionul Vettel (si ala chiar e campion-desi nu-mi place s-o recunosc,nu e trompeta) si anul asta e la jum clasamentului.

Are mult bulan Hamilton pt ca daca prin absurd nimerea cumva Ric la inceputul lui 2014 la AMG,aveam parte de o surpriza de proportii : marele campion era calcat in picioare de un australian debutant cu ditai barna.Pentru ca daca l-a calcat pe Rosberg rau in picioare,nici nu-mi pot imagina ce i-ar fi facut lui Hamilton.Si atunci sa vezi plansete si lamentari si ioc 3 titluri mondiale.

Dar dupa cum am spus,norocul e de multe ori hotarator(vezi Button - 1 titlu mondial luat pe moca,adica pe barba lui Ross Brawn).Insa hai sa nu-i si aplaudam ca au avut noroc in viata.Mai degraba as aplauda talentul si indarjirea decat bulanul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va la Ric,care anul trecut a dat de pamant cu ditai campionul Vettel (si ala chiar e campion-desi nu-mi place s-o recunosc,nu e trompeta) si anul asta e la jum clasamentului.

Are mult bulan Hamilton pt ca daca prin absurd nimerea cumva Ric la inceputul lui 2014 la AMG,aveam parte de o surpriza de proportii : marele campion era calcat in picioare de un australian debutant cu ditai barna.Pentru ca daca l-a calcat pe Rosberg rau in picioare,nici nu-mi pot imagina ce i-ar fi facut lui Hamilton.Si atunci sa vezi plansete si lamentari si ioc 3 titluri mondiale.

 

Da, dar asta e o simpla speculatie, n-ai de unde sa stii.

 

Poate il batea Ricciardo, poate il batea Hamilton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Nu,eu cred ca au ceva cu negrii,e rasiala treaba,clar !.N-are cum sa fie el asa prost,nu? :lool:

 

Deci nu ,e prea prost,chiar 3 titluri mondiale?Sunt oameni grei rau de tot care au 3 titluri,el sa intre in aceasta categorie....

 

Devin foarte melancolic cand vad lista celor cu 3 titluri : https://www.formula1.com/content/fom-website/en/championship/drivers/hall-of-fame.html

Jackie Stewart,Niki Lauda,Nelson Piquet,Senna...pai aia erau hardcore rau de tot,oameni grei,duri,care mereau si fortau la limita in niste timpuri foarte periculoase.

si Lewis-taraftv-Hamilton?Pfff,nu stiu,da e urat rau de tot,chiar nu e ok...Pai asta nu se poate compara din nici un punct de vedere cu ce e acolo,asta urla ca l-a incomodat si l-a lovit Rosberg.

Nu,ce sa mai,F1 e doar o umbra a ce era.Daca mironositza asta, fashionista asta proasta ia 3 titluri mondiale,e de plans.

 

P.S. : Fata aia,Stella McCartney,care e "decat" sotia lui Paul,tot McCartney,nu era putin cam moarta?Da petreceri?Probabil au omis din titlu,era petrecerea lui Paul pt fundatia Stella McCartney,in fine...

Pe fosta sotie a lui Paul o chema Linda, s-a prapadit de cancer parca. Stella este fiica lor.

Legat de "lupte" pe pista si "sange in vine", de amintit ce a facut Senna la Donington pe ploaie, nu mai tin minte anul, parca '86-'87, batalia cu Mansell de la Monaco, sau Shumi pe cand era la Benneton, blocat in trepta 4 sau 5 ultima treime de concurs si tot a terminat in primi cinci. Mai sunt o gramada de exemple, astea mi-au venit in minte. ...si nu mai plangea nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilotii au fost transformati de tehnologie,echipe si regulamente in robotei executanti!Automat au devenit fetite plangacioase!

In ziua de azi duelurile nebune Senna- Prost s-ar lasa cu suspendari uriase!

Acum orice rahat e incident de cursa dar Jules moare in ditamai fadroma!

Ca place sau nu Lewis are coitze(nu balls ca legendele enumerate mai sus) mai ales in comparatie cu Rosberg,dar si cu multi de pe grila!

Un Vettel cu masina apropiata ,nu egala, i-l mananca pe un Rosberg,dar pe Lewis nu prea cred!

Mare dezamagire Alonso,si nu ca rezultate ci ca atitudine.Nu stia ca Honda o sa fie praf cu toata experienta McLaren!Stia dar s-a dus la bani!Atunci sa traga langa echipa!

Are totusi o scuza,e posibil omul sa fi ramas cu sechele dupa ce s-a curentat!

Acum barfim si noi de piloti,echipe,amintiri cu piloti adevarati in lipsa spectacolului pe pista!

Ca mosii din Muppets!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha! "Ca mosii din Muppets"! Mi-a placut asta, carcotasi bombanitori! Adevarul este ca tehnologia a avansat, influenta talentului unui pilot a scazut drastic. In anii '80 se spunea ca influenta era 30% pilotul, 30% masina (motorul - nu se punea atata accent asupra aerodinamicii, epoca de pionierat) si 30% gumele. Acum ? Cel mult 10-15% pilotul, trasele si punctele de franare, in rest au grija cei de la standuri. Dupa mine, daca vrem spectacol, aerodinamica restrictionata si fara comunicatii radio, la moto cum se poate ? Toti pilotii din primii 15 sunt talentati, diferenta majora o face masina/echipa, adica bugetul echipei. Din pacate aici s-a ajuns.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine, daca vrem spectacol, aerodinamica restrictionata si fara comunicatii radio, la moto cum se poate ? Toti pilotii din primii 15 sunt talentati, diferenta majora o face masina/echipa, adica bugetul echipei. Din pacate aici s-a ajuns.

 

Pai sa faca si masinile cu doua roti si se rezolva.

» Post actualizat in 10 Oct 2015 05:10

Toti pilotii din primii 15 sunt talentati, diferenta majora o face masina/echipa, adica bugetul echipei. Din pacate aici s-a ajuns.

 

Așa .. Deci Maldonado e OK ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trolek, se pare ca n-ai inteles ce am vrut sa spun. Imi pare rau, te legi strict de cuvinte.

 

 

Am înțeles perfect. Vrei să spui că se promovează strict pe bază de talent în F1 ( valabil și în trecut ). :)

 

 

Faptul că Hamilton e la Merc (prin conjunctura prin care a ajuns ) nu înseamnă că e neapărat mai netalentat ca alții ( poate o fi, sau poate nu ). Pe de altă parte Dorna a ajuns să facă atâta politică în MoToGP încât să se implice la nivel de transferuri de piloți ca să țină sus cota comercială a competiției.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, n-or fi primii 15, or fi primii 12 dar, chiar daca vin cu bani de acasa ca sa alerge, nu li se da pe mana masini de zeci de mil. de euro oricui. Ca sa fiu mai bine inteles, pilotii din "Marele Circ" nu sunt adunati de pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meanwhile, in Putinland:

  • Norocul lui Rosberg continuă, fiabilitatea germană Mercedes se aplică doar în partea cealaltă de garaj
  • #44 are titlul asigurat
  • Fingerboy ajunge pe 2 în clasament (atât în cursă cât şi în campionat)
  • Kimi a făcut "o maldonadă" (dar tot îl iubim), Arrivabene îşi aduce aminte că decizia de a-l păstra pentru 2016 a fost luat într-o dimineaţă după o beţie cruntă
  • Alfonso se bucură de punctul luat... vreo câteva ore
  • N-am văzut cursa, nu-mi pare rău
  • Trist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vettel calca pe urmele celuilalt Mare German - 2 titluri mondiale (sau 3? ca nu mai stiu) cu o echipa oarecum din linia a doua , trecere la Ferrari aflat in burta sinusoidei, munca grea pentru a extrage o masina performanta din caroseria aia rosie, locul 2 un sezon, apoi primul titlu rosu urmat de o dominatie aproape totala asupra Formulei 1 timp de citiva ani.

Parca incepe sa-mi placa nemtisorul (asa am patit si cu Schumacher, in perioada Benetton il uram de-a dreptul, nu-i puteam suporta moaca aia aroganta, apoi calvarul din primele sezoane cu Ferrari mi-a arata nu doar un pilot bun ci si un tip care munceste serios si care niciodata nu se multumeste cu putin - din acest binom Schumacher-Ferrari am ajuns sa fiu tifoso rosso, desi in perioada aia tineam cu Williams).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...