Sari la conținut

Accident Mamaia


silvinio
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E o poza cu ghetele (lui, presupun) intr-un articol linkat aici. Par cam arse.

LE: gasit poza:

 

post-46304-0-65143500-1380219443_thumb.jpg

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca era membru Draculas. Multa sanatate riderului si refacere grabnica! Si conservarii sa mai beleasca dracu ochii in oglinzi!

Ma mir ca cineva a mai avut timp sa faca si poze cand motorul ardea si omu era intins pe jos!

post-65342-0-53157700-1380220405_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au avut timp sa faca poze dar au lasat motocicleta sa arda impreuna cu macaraua ca se dea bine in poze..

Dintre toti soferi care treceau daca se opreau cativa cu extinctoarele din masina, sau furau din zona ca e imposibil sa nu fie nici un extinctor in zona, e unu pe jos dar se golesc repede asta e nebunia lor... asta e dam like la poze pe facebook ca doar e sange foc accident CAN CAN !

In fine sper sa nu fie asa grav cum zic astia la TV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cacatii astia de la TV spuneau ca motociclistul ,,zbura pe sosea'' si a pierdut controlul. Nu le e ma jena? Totusi mie nu mi-e clar cum s-a intamplat. Chiar i-a intors macraua in fata?

 

Apropo, chiar nimeni nu-l cunoaste sa impartaseasca detalii despre starea lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un ştirist a spus acuma că macaraua a ieşit cu spatele din parcare, macaragiul zicea că s-a încadrat corect în giratoriu şi poliţistul că macaragiul nu s-a asigurat la schimbarea benzii.

 

Problema e ca n-a fost atent pustiu, ce mare branza le e teama tuturor sa spuna asta?

dreaq ca soseaua e lata cat dunarea la Giurgiu iar macaraua aia merge cu 10km/h, mai ales cand intorcea, iar chopperul nu e tramvai si nici metrou, poate opri, poate ocoli, chiar si HD poate face manevrele astea

 

sunteti pe 2 roti.

cand va dati pe 2 roti, e o intersectie in care voi singuri stabiliti prioritatea, voi hotarati ce e mai important,..

1. viata voastra

2. penalizarea celor care nu respecta legile de circulatie.

 

cu si mai multe cazuri de-astea or sa urce limita de varsta pentru 2 roti la 30 de ani

 

se pare ca parintii n-au petrecut prea mult timp cu el pe strada pregatirii lui in trafic

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam dubioase glumele voastre avand in vedere ca omul ala a ars de viu si este in stare critica.

 

Atat ii duce mintea. Problema lor e viteza bikerului, nu faptul ca vita a trecut cu macaraua de pe 1 pe 3 plin de durere-n p.ula

 

Problema e ca n-a fost atent pustiu, ce mare branza le e teama tuturor sa spuna asta?

dreaq ca soseaua e lata cat dunarea la Giurgiu iar macaraua aia merge cu 10km/h, mai ales cand intorcea, iar chopperul nu e tramvai si nici metrou, poate opri, poate ocoli, chiar si HD poate face manevrele astea

 

sunteti pe 2 roti.

cand va dati pe 2 roti, e o intersectie in care voi singuri stabiliti prioritatea, voi hotarati ce e mai important,..

1. viata voastra

2. penalizarea celor care nu respecta legile de circulatie.

 

cu si mai multe cazuri de-astea or sa urce limita de varsta pentru 2 roti la 30 de ani

 

se pare ca parintii n-au petrecut prea mult timp cu el pe strada pregatirii lui in trafic

 

 

Ma intreb daca ru chiar mergi pe motor sau doar vorbesti din auzite. Ia evita tu un vehicul aflat in miscare in conditiile in care tu te afli la o distanta de 4-5 m de el in momentul in care schimba directia de mers trecand de pe o banda pe alta. Numai pana procesezi informatia esti peste el, ca nu suntem inca andriozi. Si apropos, macaraua aia nu e Telemac de la RATB, e un utilaj care se poate deplasa lejer cu 50KM/h. Cand mai dau cu ochii de ele prin Bucuresti, "o ard" cam cu 40.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca n-a fost atent pustiu, ce mare branza le e teama tuturor sa spuna asta?

Aceași prostie mi-a spus-o tata când aveam 17 ani și am lovit-o ușor pe una. N-ai fost atent, e vina ta, unde ți-era gându`. Sunt momente când efectiv n-ai timp să reacționezi chiar dacă viteza celui ce îți iese în față este mică. Aia care mi-a ieșit în față a început să dea cu spatele cu roțile bracate maxim, viteză mică ea, eu vreo 30 . I-a ieșit colțul mașini și m-a atins. N-am apucat decât sa văd ce s-a întâmplat fără să schițez vreun gest.

 

Pe tipul ăsta cred că îl știu de la facultate. Avea ceva HD și părea destul de țeapăn pe el.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat accident, oricum!

Lupule, ideea e alta aici_ macaraua aia, sau ce naiba e, nu introarce/schimba banda dintr-o data, intr-o fractiune de secunda astfel incat sa te trezesti cu ea in fata. Variabile sunt multe in cazul de fata, dar ideea e una: pe strada sunt multi tampiti si noi trebuie sa avem grija de pielea noastra!

 

Sper ca baiatul sa scape fara sechele, accidentele cu arsuri sunt tare urate. Dupa aia e destul timp pentru tras de urechi vinovatul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca si daca ai 40 si te infigi in frane, la ce temperaturi sunt pe afara, sunt sanse foarte mari sa fuga fierul de sub tine si tu sa te duci gramda taras. Si cum Sportsterul nu are frane si suspensii de R1 sa intepeneasca la fiecare atingere a manetei din dreapta...

 

Imbucurator e ca a dat damage total macaralei!

 

Hai cu vestile bune despre baiat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni, nu spun cine era de vina, nu ma mai leg de viteza motocicletei ci doar de faptul ca TREBUIA la dinamica aia a macaralei (care nu intoarce cu 50km/h) sa poata fi ferita

 

pt wolfman, nu, nu ma dau scriu si eu din ce gasesc pe net

oricum la atentia pe care a acordat-o situatiei, pustiu a avut noroc cu caru'



ii doresc sa treaca peste asta si sa invete sa se uite in viitor dincolo de roata fata, chiar daca la motorul lui e mai in fata decat la alte motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni, nu spun cine era de vina, nu ma mai leg de viteza motocicletei ci doar de faptul ca TREBUIA la dinamica aia a macaralei (care nu intoarce cu 50km/h) sa poata fi ferita

dinamica, nedinamica... etc...

TREBUIA sa nu intoarca ca bizonu' bazandu-se pe faptul ca e mare si o sa-l fereasca toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet, nu ma intereseaza legalitatea, nu ma intereseaza cum "trebuia" sa mearga macaraua, putea fi un vapor

TREBUIA sa poata fi evitat.

daca socerul autospecialei l-a observant pe motociclist, riderul TREBUIA sa il observe si sa-l urmareasca si sa inceapa manevrele de oprire/evitare cu mult timp inainte.

l-a luat nepregatit

 

bine ca a avut noroc.

 

un accident asemanator parca a fost acum catva timp si in military..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei astia mari, chiar daca efectueaza manevrele cu viteza mica, mizeaza pe faptul ca l-ai vazut si-l lasi sa intoarca/parcheze/intre unde are nevoie. Stau in afara Bucurestiului, zona industriala in apropiere, depozite, blocuri in constructie... vad cum procedeaza soferii de sandramale din astea mari. De multe ori ii las si eu, de alte ori ma injur cu ei ca-s nesimtiti... samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, in mare, eu sunt de acord cu ce scrii tu pe-aici. Insa, cred ca ar trebui si tu sa intelegi ca omul nu este robot, adica nu poti avea acea stare de concentrare, de atentie la tot ce in jurul tau, non stop. E destul sa lasi garda jos fix cand nu trebuie si uite deznodamantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, in mare, eu sunt de acord cu ce scrii tu pe-aici. Insa, cred ca ar trebui si tu sa intelegi ca omul nu este robot, adica nu poti avea acea stare de concentrare, de atentie la tot ce in jurul tau, non stop. E destul sa lasi garda jos fix cand nu trebuie si uite deznodamantul.

 

agree

 

asta se intampla cand nu platesti destula atentie.

faci buba.

si eu sunt pasibil de asa ceva cand si daca nu sunt atent.., dar, hey, asta e motociclismul, iti iei riscul sau nu.

daca te bazezi ca toti vor respecta regulile, esti un om mort, vinde-o si ia-ti macara...

 

ca nu trebuia ala sa intoarca acolo, eu zic, el, stiind cat e de firav.. tebuia sa se astepte.

si, pentru asta e forumul aici, ca cei care citesc sa invete cat sunt de fragile si ca EI trebuie sa-i fereasca pe cei care nu respecta regula.

cine e de vina, asta nu mai e treaba lor. treaba lor este sa se chinuie indeplinindu-si un vis, sa ramana in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

agree

 

asta se intampla cand nu platesti destula atentie.

faci buba.

si eu sunt pasibil de asa ceva cand si daca nu sunt atent.., dar, hey, asta e motociclismul, iti iei riscul sau nu.

daca te bazezi ca toti vor respecta regulile, esti un om mort, vinde-o si ia-ti macara...

 

ca nu trebuia ala sa intoarca acolo, eu zic, el, stiind cat e de firav.. tebuia sa se astepte.

si, pentru asta e forumul aici, ca cei care citesc sa invete cat sunt de fragile si ca EI trebuie sa-i fereasca pe cei care nu respecta regula.

cine e de vina, asta nu mai e treaba lor. treaba lor este sa se chinuie indeplinindu-si un vis, sa ramana in viata.

man

hai sa cautam niste pastrama in jurul bucurestiului.....

gata .....le ai explicat destul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tsunami: Daca vehiculul ala mare si greu merge doar cu 10km/h, cat timp crezi ca ii ia sa traga de volan si sa apese acceleratia? 10 secunde? Doar 1-2. Daca soferul profesionist arunca un ochi in oglinda si se uita dupa avioane, nu dupa motorete si ii intoarce in fata din cativa metri ce se poate intampla? E usor de vorbit din afara, dar daca nu ai avut contact cu asa ceva, mai bine nu te mai lansezi in discutii de genul.

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...