Sari la conținut

accident grav pe Dudesti (Bucuresti)


anonymous
 Share

Postări Recomandate

din poza nu se vede decar R a doua unde e???? sanatate si recuperare rapida...........aveti grija fratilor ca asfaltul e rece chiar daca e soarele pe cer....bafta tuturor si hibernare usoara

 

Exista o solutie si pentru asfaltul rece: cauciucuri de ploaie!

 

Insanatosire grabnica celor 2...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

logic ca prima era a fetei

Da..logic, femeile sunt in general sursa accidentelor moto. :(

 

eu sunt nou pe forum , si dupa cate vad eu aici nu e ce credeam eu

Ca si uameni noi suntem ok.. si daca vrei, mai ales acum cand vine sezonul rece, poti veni oricand la Victoriei sa ne cunosti.

Poti sa ne dai mai multe detalii? asta e sectiunea forumului care ne intereseaza cel mai mult, mai ales ca prima privire de ansamblu de la fata locului conteaza la fel de foarte mult.

 

Multumim. :cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma amuza dar si enerveaza in egala masura , trebuie sa recunosc, unii useri...(nu dau nume ca se simt ei care sunt ).... ce nu fac altceva decat la fiecare nefericit accident comenteaza,acolo intre primele posturi tot felu de tampenii gen:oare care a fost dinamica accidentului? sau sanatate riderului!, numa bine bikerului!, moarte conservarilor, R.I.P, etc etc nu ca le-ar pasa in mod special, sau ca ar cunoaste nefericitul accidentat sau ca ar fi din orasul cu necazul dar numa asa amboulea de dragul de a pune un comment .... chiar sunt cativa ce nu se pot abtine frate , carora cred ca le gasim commenturi la toate accidentele din acest sezon.... care e faza sincer? care e?daca ma poate lamuri un forumist dintre acestia eu as fi tare curios sa inteleg sensul acestor comentarii imbecile? sunteti exagerati :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn...eu am fost implicata in accident ( Honda 600rr ) . S-a intamplat in felul urmator: Noi mergeam pe Calea Dudesti, spre Dristor..pe linia de tramvai .....Doamna aceea Blonda a iesit de pe straduta din dreapta, unde avea cedeaza si a vrut sa vireze stanga :) Nu s-a asigurat pentru ca, spune ea, cineva de pe prima banda a lasat-o sa treaca iar ea nu s-a asigurat daca mai vine cineva din stranga, de pe contrasens nu venea nimeni. Eu am intrat in lateral, am apucat sa o evit putin, prietenul meu care era fix in spate a vrut sa ne evite si a virat stanga, iar doamna blonda a mers mai in fatza cum ar venii, probabil credea ca are timp sa faca stanga, iar prietenul meu a intrat fix in fatza pe partea stanga...

Eu am reusit sa ma ridic si cand m-am intors l-am vazut pe el, a fost foarte grav, probabil socul de la impact. Vorbeam cu el si nu raspundea, dar respira...M-am speriat foarte tare :( Intre timp si -a mai revenit putin, l-am intrebat daca ma aude...a zis ca Da. Acum este in stare buna, sub subravegherea medicilor, eu am scapat mai usor, ma dor toate cele acum dar sunt pe picioarele mele.

In accident au fost implicate : Honda 600rr (eu) , Yamaha r1 (el) si Blonda aia cu "Jipanul ei" . Sper sa va abtineti de la comentarii off-topic.

Grija mare tuturor, sa incheiati sezonul cu bine, ca la noi nu e tocmai placut

Editat de Gabytsa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Adica nu se vede sa fi blocat vreo roata in urma franarii ...

 

 

Doar roata spate, zic eu. Sau poate nu ma pricep :) Se vede in poza, nu e burnout cum a zis cineva pe aici. Eu nu am apucat sa franez pt ca aia a iesit direct, el era in spatele meu si probabil a reusit sa franeze

hondaaaaaaa.jpg In aceasta poza puteti vedea unde am cazut eu. Asa eliminam orice dubiu, noi nu mergeam pe contrasens, altfel nu eram acolo. R1 a incercat sa evite accidentul, sa nu intre in noi si asa a ajuns.....pe contrasens sa zicem .

Editat de Gabytsa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar roata spate, zic eu. Sau poate nu ma pricep :) Se vede in poza, nu e burnout cum a zis cineva pe aici.

Aia nu e urma de frana pe cauciuc. Daca se bloca roata, urma nu avea cum sa se intinda pe toata suprafata cauciucului, nu ? Mai degraba pare a fi derapaj provocat de accelerare. Cat despre chicken strips, "apar" si dupa ce dai cauciucul capat si rulezi o vreme "normal", fiind mai curat pe extremitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare mie usor ciudat este ca, din cate inteleg, prima mobra implicata in accident a scapat mult mai ieftin decat cea de-a doua. Nu zic ca-i imposibil insa spune multe despre timpii de reactie.

 

In poza se vede o urma si pe spatele tramvaiului din poza. A fost si el implicat in tamponare?

 

Recuperare usoara riderilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

bagati motocicletele la iernat. nu mai este suficienta aderenta.

 

nu este aderenta suficienta pentru tampenii, pentru mers civilizat ca omu' e aderenta kakalau!!! sti treaba aia cu adaptarea la conditiile de drum?!??

 

@Gabysta: nasoale astea cu prioritatea, eu o ard mai incet din principiu in zonele cu "isteti"

 

@trotinel : ce faci frateeeee, de cand nu te-am mai "vazut" :hug:

 

Tuturor celor care au comentarii imbecile atunci cand e vorba de un accident ,(fie ca-i banal,fie ca-i cu victime) le doresc FOARTE SINCER sa li se intample si lor, poate dupa aia o se gandeasca de 2 ori inainte de a tasta ceva imbecil pe un topic de genul asta.

 

De la eculubratii vis a vis de unde e numarul (sub sa, langa sa), pana la degetele de chicken-strips si asa mai departe.

 

Nici macar sub forma de gluma nu mi se par potrivite genul asta de afirmatii...

 

inteligentule!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare mie usor ciudat este ca, din cate inteleg, prima mobra implicata in accident a scapat mult mai ieftin decat cea de-a doua. Nu zic ca-i imposibil insa spune multe despre timpii de reactie.

 

In poza se vede o urma si pe spatele tramvaiului din poza. A fost si el implicat in tamponare?

 

Recuperare usoara riderilor!

 

 

Poza este facuta la cateva minute dupa accident. Au fost implicate doua motociclete si w touareg. Blonda a iesit de pe straduta din dreapta, a vrut sa faca stanga, din dreapta ei nu venea nimeni dar ea nu s-a mai uitat si in stanga , a zis ca a lasat-o cineva sa treaca. M-a vazut pe mine, nu a franat deloc , a accelerat in speranta ca are timp sa se bage banuiesc sau nu stiu ce a fost in mintea ei. Eu am ajuns de pe banda 2 sa zic asa (linia tramvai) pe banda 1...atat am reusit sa evit si am atins-o in lateral. Prietenul meu cand ne-a vazut, sa nu intre peste noi a virat putin stanga, spre contrasens pt ca acolo era liber , dar a intrat in fatza, pe partea stanga :( Eu m-am ridicat singura, dar el nu prea era constient.............

 

Blonda sustinea ca ea nu ne-a facut nimic pt ca aproape intrase pe sensul ei, dar masina era perpendiculara cu noi...si sustine ca noi eram pe contrasens, dar ea nici nu l-a vazut pe el ..asa mi-a zis. A fost socul mare..a incercat sa ma evite pe mine dar a intrat si a doua motocicleta in ea....vai saraca blonda *** sper sa nu ne scoata culpa comuna... Pt ca ea isi sustine parerea ei, eu pe a mea, stiu tot ce s-a intamplat. Daca mergeam pe contrasens eu nu ajungeam pe banda 1....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce invatam din accidentul asta? Ca linia de tranvai e mult mai putin aderenta decat asfaltul, ca daca vezi pe unu de pe dreapta ta ca incetineste sau chiar opreste tre' sa reduci si tu, mai ales daca sunt stradute laterale in zona, ca prejudecatile in legatura cu femeile la volan sunt adevarate si ca nu degeaba s-au inventat bancurile cu blonde.

Cat despre culpa, n-are cum sa fie comuna.

Relax si succes mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabysta: nasoale astea cu prioritatea, eu o ard mai incet din principiu in zonele cu "isteti"

 

@trotinel : ce faci frateeeee, de cand nu te-am mai "vazut

am mers sportiv si pe ploaie si pe asfalt rece dar si cand fulguia. si doar cu gume moi. orice guma isi face treaba in anumite limite. doar ca nu-si mai face treaba atunci cand vaca iti taie calea sau da peste tine ex: cazul actual.

 

P.S. nu v-ati mai intrecut? mama cat tam tam a mai fost pe duelul ala al vostru.....poate reusiti sa bagati unul in retea :lol:

 

se pare ca va fi iarna lunga si activa pe forum. :haha:

 

Gabriela, cu riscul sa fiu luat la tura, dar sper ca ati reusit sa va faceti poze pe motoare.... ca de acuma nu le mai puteti scoate prin parc la poze. :rusinica:

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce invatam din accidentul asta? Ca linia de tranvai e mult mai putin aderenta decat asfaltul, ca daca vezi pe unu de pe dreapta ta ca incetineste sau chiar opreste tre' sa reduci si tu, mai ales daca sunt stradute laterale in zona, ca prejudecatile in legatura cu femeile la volan sunt adevarate si ca nu degeaba s-au inventat bancurile cu blonde.

Cat despre culpa, n-are cum sa fie comuna.

Relax si succes mai departe.

 

 

 

Merci mult, sper sa fie bine. Ne grabeam si chiar nu m-am gandit ca iese cineva de pe straduta, de obicei sunt mai precauta. Mai avem f putin pana la intersectie, aia era destinatia, dar asa a fost sa fie

 

DAR ,analfabetule.

 

 

Blonda e cu b mic.

Am scris intentionat asa. Dar nu cred ca merita :))

 

DAR ,analfabetule.

 

 

Blonda e cu b mic.

Am scris intentionat asa. Dar nu cred ca merita :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tuturor celor care au comentarii imbecile atunci cand e vorba de un accident ,(fie ca-i banal,fie ca-i cu victime) le doresc FOARTE SINCER sa li se intample si lor, poate dupa aia o se gandeasca de 2 ori inainte de a tasta ceva imbecil pe un topic de genul asta.

 

De la eculubratii vis a vis de unde e numarul (sub sa, langa sa), pana la degetele de chicken-strips si asa mai departe.

 

Nici macar sub forma de gluma nu mi se par potrivite genul asta de afirmatii...

eu te bag in (cuvant urat) matii' direct!

simplu fapt ca doresti cuiva raul indiferent de situatie arata ca esti un mare bou!

in rest ai dreptate...nici sub forma de gluma nu doresti raul cuiva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn...eu am fost implicata in accident ( Honda 600rr ) . S-a intamplat in felul urmator: Noi mergeam pe Calea Dudesti, spre Dristor..pe linia de tramvai .....Doamna aceea Blonda a iesit de pe straduta din dreapta, unde avea cedeaza si a vrut sa vireze stanga :) Nu s-a asigurat pentru ca, spune ea, cineva de pe prima banda a lasat-o sa treaca iar ea nu s-a asigurat daca mai vine cineva din stranga, de pe contrasens nu venea nimeni. Eu am intrat in lateral, am apucat sa o evit putin, prietenul meu care era fix in spate a vrut sa ne evite si a virat stanga, iar doamna blonda a mers mai in fatza cum ar venii, probabil credea ca are timp sa faca stanga, iar prietenul meu a intrat fix in fatza pe partea stanga...

Eu am reusit sa ma ridic si cand m-am intors l-am vazut pe el, a fost foarte grav, probabil socul de la impact. Vorbeam cu el si nu raspundea, dar respira...M-am speriat foarte tare :( Intre timp si -a mai revenit putin, l-am intrebat daca ma aude...a zis ca Da. Acum este in stare buna, sub subravegherea medicilor, eu am scapat mai usor, ma dor toate cele acum dar sunt pe picioarele mele.

 

In accident au fost implicate : Honda 600rr (eu) , Yamaha r1 (el) si Blonda aia cu "Jipanul ei" . Sper sa va abtineti de la comentarii off-topic.

 

Grija mare tuturor, sa incheiati sezonul cu bine, ca la noi nu e tocmai placut

 

bravo pentu atitudine, dupa postul tau ar trebui inchis topicul dar din pacate acest forum este o varianta a " pagina 5 din libertatea".

sanatate maxima.

@motociclisti de toamna bucuresteni - atentie pentru a mia oara, e frig, aslfat rece, trafic infernal. Personal mergand cu scuterul in bucale , scenarii din astea se intampla la fiecare 5 minute. ochii cat sarmaua si usor cu gazul. decat sa planga mama mai bine sa nu plaga nimeni ( nici ma-sa).

din pacate fara a fi misogin, remarc in fiecare zi ca procentul de "blonde" cu 0 barat atat dpdv al skills-urilor la volan cat si bun simt a atins cote alarmante.

solutiile ca sa supravietuim..fiecare cat intelege/poate..

naspa e ca sunt si multi "blonzi" pe strada..

sa fie cu sanatate inca odata si spre luare aminte tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, nu stiu cum sa zic dar daca dudia blonda a taiat coloana ca sa iasa pe sensul celalalt(io asa am inteles ca s-a intamplat) vinovatul moral al acestei intamplari sunt motiretele. sa va zic si de ce:

1. din masina nu ai cum sa te asiguri pt banda 2(in cazul nostru sina de tramvai) si tre sa scoti botul masinii ca sa vezi ceva(fatalitate pt cine depaseste coloana)

2. cand te apropii de o coloana oprita la semafor si il vezi pe unu ca franeaza amboulea poti anticipa acest scenariu si mai bine te asiguri tu ca nu il lasa pe altu sa iasa din parcare sa zicem.

3. experienta mica si viteza maricica(a spus singurica cum ca "se cam grabeau") de adunat si cu oleaca de viraj in portiunea respectiva au condus la necazul amandorora.

 

inca un caz clasic de "... v-ati rupt picioarele cu prioritatea in mana" dar totul e bine cand se termina cu bine. fiarele se repara, bine ca ati scapat voi relativ intregi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima si tie si prietenului. Sper sa nu aiba nimic rupt.

Ca o parere persoanala e normal ca primul motor sa loveasca mai usor sau chiar deloc, nu are nimic legat de blonde, fete, etc. De obicei e cel/cea care vede primul pericolul si franeaza, iar cel din spate se trezeste ca trebuie sa ocoleasca motorul ce-i franeaza si apoi ii mai iese si ceva mare negru in fata cu sigla de VW :)

 

AVETI GRIJA DE VOI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E scenariul accidentului de pe centura Bucurestiului, din primavara, doar ca baiatul ala a avut viteza mai mare sau n-a avut noroc...

Mi se pare ca unul asemanator a fost si pe langa Cluj, cu un chopper, acum cateva luni.

Nu ca sunt eu destept, dar cred ca astfel de scenarii ar trebui sa nu mai produca victime, mai ales printre cei care circula prin orasele aglomerate. Sunt atat de frecvente, incat ar trebui sa nu ne mai surprinda.

 

In rest, multa sanatate!

 

Baiatul ce are/ cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza este facuta la cateva minute dupa accident. Au fost implicate doua motociclete si w touareg. Blonda a iesit de pe straduta din dreapta, a vrut sa faca stanga, din dreapta ei nu venea nimeni dar ea nu s-a mai uitat si in stanga , a zis ca a lasat-o cineva sa treaca. M-a vazut pe mine, nu a franat deloc , a accelerat in speranta ca are timp sa se bage banuiesc sau nu stiu ce a fost in mintea ei. Eu am ajuns de pe banda 2 sa zic asa (linia tramvai) pe banda 1...atat am reusit sa evit si am atins-o in lateral. Prietenul meu cand ne-a vazut, sa nu intre peste noi a virat putin stanga, spre contrasens pt ca acolo era liber , dar a intrat in fatza, pe partea stanga :( Eu m-am ridicat singura, dar el nu prea era constient.............

 

Blonda sustinea ca ea nu ne-a facut nimic pt ca aproape intrase pe sensul ei, dar masina era perpendiculara cu noi...si sustine ca noi eram pe contrasens, dar ea nici nu l-a vazut pe el ..asa mi-a zis. A fost socul mare..a incercat sa ma evite pe mine dar a intrat si a doua motocicleta in ea....vai saraca blonda *** sper sa nu ne scoata culpa comuna... Pt ca ea isi sustine parerea ei, eu pe a mea, stiu tot ce s-a intamplat. Daca mergeam pe contrasens eu nu ajungeam pe banda 1....

In principiu nu are cum sa se dea culpa comuna. E clar neacordare de prioritate, indiferent ca i-a facut aleia cineva semn sa se bage. Politia ce a zis, dupa masuratorile initiale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu nu are cum sa se dea culpa comuna. E clar neacordare de prioritate, indiferent ca i-a facut aleia cineva semn sa se bage. Politia ce a zis, dupa masuratorile initiale?

 

Nu au spus mare lucru, o sa incerc sa ma interesez cumva. Daca ea iesea doar cu botul masinii nu era problema, dar ea nu s-a mai uitat in stanga, doar in dreapta....si de acolo nu venea nimeni asa ca s-a bagat brusc dar nu a mai apucat. Eu am ajuns pe banda 1 si el aproape pe contrasens, iar ea sustine ca el a mers pe contrasens dar NU! Poate in momentul impactului era acolo deoarece a incercat sa evite accidentul dintre mine si ea, pe contrasens nu venea nimeni,,,

 

 

 

 

El este inca la spital, mai sta o zi, doua sub supraveghere, sa fie totul in regula...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ea iesea doar cu botul masinii nu era problema, dar ea nu s-a mai uitat in stanga, doar in dreapta....si de acolo nu venea nimeni asa ca s-a bagat brusc dar nu a mai apucat.

Vesnica problema.

Multi se uita-n dreapta,de parca d-acolo vine primu' pericol,si uita de stanga..

Multa sanatate voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au spus mare lucru, o sa incerc sa ma interesez cumva. Daca ea iesea doar cu botul masinii nu era problema, dar ea nu s-a mai uitat in stanga, doar in dreapta....si de acolo nu venea nimeni asa ca s-a bagat brusc dar nu a mai apucat. Eu am ajuns pe banda 1 si el aproape pe contrasens, iar ea sustine ca el a mers pe contrasens dar NU! Poate in momentul impactului era acolo deoarece a incercat sa evite accidentul dintre mine si ea, pe contrasens nu venea nimeni,,,

 

 

 

 

El este inca la spital, mai sta o zi, doua sub supraveghere, sa fie totul in regula...

Bine ca ati scapat voi. Poate ca ar fi fost bine sa discute cineva cu militianul (nu neaparat voi, ca erati dupa soc) si sa afle o oarecare pozitie semi-oficiala. Din pacate, dosarele astea se rezolva in birou, si nu intotdeauna cum ar fi corect.

Sanatate multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...